Júnovky 2016

adrianita1
19. okt 2015

Ahojte tehuľky,
Práve sa mi objavili dve čiarky. Som šťastím bez seba. 😀
Budúci týždeň mám dohodnutý termín u doktora. Očakávaný termín pôrodu - 29 Jún 2016. 🙂

kvikina087
10. apr 2017

@frantis 🙂 juchuuuu . Hned sa citim lepsie. 🙂

kvikina087
10. apr 2017

@frantis
@liduska12
A kam date spat starsie deti? Ako s oboma detmi pojdete na vychadzku?

frantis
11. apr 2017

@kvikina087 fuu, fakt netusim, ako to dame, ale kazdy jeden den bude improvizacia. Druhe mozno budem nechavat spat v chodbe v kociku, pri prvom sme to tak robili ked sme boli v 1-izbaku. A vychadzky? novy kocik zatial riesit nebudeme, zimu skusime dako prezit, a potom uz var na dalsiu jar a leto maly viac vydrzi chodit, uvidime....

liduska12
11. apr 2017

@kvikina087 no my asi starsiu budeme davat spat do vedlajsej izby, do detskej. Ona ked zaspi tak spi celu noc, takze to by asi nemusel byt problem. A kocik riesime Icandy peach surodenecky, kedze ten jediny sa zrejme vojde do vytahu. Zatial mame jednokocik a zhaname to rozsirenie na ten Icandy. Urcite by som nechcela byt v zime bez dvojkocika, potrebujem byt aspon trocha samostatna 🙂

paloma76
11. apr 2017

Gratulujem baby. No poradit neviem, kedze ja mam deti splazde s odstom 10r. Takze ja som opačný prípad 😄. Ale drzim palce !!!
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Chcem sa opýtať . Rozmýšľam, ze malému kupim UM , uz nestiham dojcit. 5x za noc posledny tyzden- to uz je fuška. Cez den v pohode , dam mu len raz okolo 10.30h, ale v noci..😰😰😰😰😰. Uz sa mi nestíha tak tvoriť- ked pije tak casto. Co myslite , ktore mam kupit? O 10 dni mame 10 mesiacikov☺️🌷🌷🌷🌷🌷. Prosiiiiiiiim poraďte ak viete . 🌷🌷🌷🌷🌷dakujeeeem💐💐💐💐💐💐

paloma76
11. apr 2017

..písmenka mi preskočili .... každé s odstupom 😄

liduska12
12. apr 2017

@paloma76 a nemozu ho boliet zubky a na prse sa ukludnuje? My sa uz malicko kojime, malo sa mi tvori v tehu. Mala pije Bebu Ha2, ale skusali ske aj nutrilon a babylove, odmietala ale vsetky tak sme ju nakoniec naucili na tu bebu. Asi je to o zvyku...

spitmausi
12. apr 2017

@paloma76 my používame Nutrilon a bez problémov.

kvikina087
12. apr 2017

@paloma76 ja tiez uz pridavam aj UM. Davam nutrilon. Najskor ho nechcel tak som mu s neho robila kasu.... ktoru mava na veceru.... robila som ju redsiu a redsiu az uz to bol cisty nutrilon a teraz ho pije uuuplne bez problemov.

paloma76
12. apr 2017

@liduska12 my uz mame 6 zúbkov von😄( hore 4 , dole 2 ) , uz ani tak neslinta, nemyslím ze to by bol problem😉
@spitmausi
@kvikina087 ...dakujem, tak skusim aj ja Nutrilon, ak nie, tak Bebu
Dakujeeeeem😘

77laura
12. apr 2017

@frantis
@kvikina087
@liduska12
Baby, blahozelam, mozete byt stastne, ze cakate babatko, ja by som aj chcela este jedno, ale vek uz velmi nepusti (tento mesiac 40 r.), teraz si vycitam, ze som cakala a odkladala az 18 rokov druhe tehu... Pevne zdravicko vam prajem a tesim sa s vami. 😉

jannullka1
12. apr 2017

@kvikina087 gratulujem aj ja a neboj, kamoška má medzi chlapcom a dievčatkom rozdiel 15 mesiacov, vraj na začiatku síce masaker, ale o rok na to už úplne v pohode a krásne sa vedia spolu zahrať. To môj trojročný by furt len so mnou bol a všetko maminka, maminka, 9 mesačný Oli sa s ním už síce trochu zahrá keď pekne sedká a stvornožkuje, ale Tobi žiarli a keďže je o dosť od neho väčší a starší, musím dávať pozor, aby mu neublížil. Od jedu ho chce búchať a zle mu robiť ☹ vraj často, keď je ozaj malý rozdiel medzi deťmi, sa vedia oveľa lepšie spolu zahrať už ako maličkí. A rýchlejšie prejdeš na ten režim, že obaja budú spávať naraz cez obed. Ja mám s tým zatiaľ problém, keď Tobi raz za deň, Oli 2x v iných časoch, ale Oli bol zo začiatku našťastie super, aj keď bol sám tak neplakal, poprípade trochu pomrnčal.Lebo toho veľkého musím uspávať, ležať s ním aj 40 minút v postieli, inak by nespal.teraz to už Oli nevydrží, reve, Tobias vtedy nevie zaspať, takže dávam Tobiho spať až od druhej, keď ide druhýkrát spať Oliver. To postupne za chodu vymyslíš všeličo, neboj 🙂

paloma76
12. apr 2017

Takze dnes - premiéra - Nutrilon - som straaaaaasne zvedavaaaa. Tuto noc bol na ciciku 7x 😪😪😪😪

kniha24
12. apr 2017

@paloma76 fuuuha,aj dost a ja sa stazujem,ze dcera je dva,trikrat hore v noci,uz som ticho 😃
Ale je to unavne,chcela som pomaly zacat odstavovat,ale ona stale dozaduje cici,ked ju chcem oklamat cumlikom,flaskou...vsetko hodi o zem,dobre cici pozna 😀
Cez den obcas tiez chce,natahuje tricko a ked nedam,tak sa hodi o zem a place

kniha24
12. apr 2017

Mame jeden zubok a 9 mes.

kniha24
12. apr 2017

@paloma76
Drzim palce,napis aka nola noc 👍

katykat
12. apr 2017

@paloma76 a neskúšala si dať večer viac kaše? Lebo ja som tiež veeelmi často musela v noci kojit a potom som mu začala robiť viac kaše a odvtedy prespí celú noc, niekedy chce max 1x papať. Ale je to samozrejme individuálne 🙂

paloma76
12. apr 2017

Ahojte...no Nutrilon bez úspechu....😰😰😰, s plačom vypil 40 ml, iba plul, odsťahoval fľašku a reval ako divy. Trápila som sa s nim pol hodinku. Potom som to vzala a dala cicik. Do 15 min.spal ako medik. 😥😥😥😪. Skusim si ho okabatit v noci, no myslim ze sa mi to nepodarí, lebo ani caj do teraz nezaberal. Sice sa napisl, ale potom sa dožadovali ciciku.
Uvidime.... Dobru noc😘
@kniha24 ...gratulujeme k 1. zubočku
@katykat ....ano, skusim aj kase. Uz som mu tak dávala, ale nic moc - žeby dlhsie spal...musim nieco vymysliet😛

katykat
12. apr 2017

@paloma76 možno to bude skôr o zvyku ako o hlade.... poskúšaj ešte... uvidíš....😉

tote
13. apr 2017

Prajem pekny den vsetkym. Viete mi poradit kde kupim dobre kvalitne topanocky , sandalky, papucky.... aby sa nedeformovala nozka. Neviem ktore su dobre... capacky uz jej nechcem davat, kedze sa uz stavia na nohy. Teraz som nieco kupila na siani.sk
Neviete o niecom? Vdaka za rady

jannullka1
13. apr 2017

@paloma76 aj môj starší tak bol zvyknutý, tiež okolo 9-10 mesiacov mal, keď som mu v noci začala dávať nutrilon, lebo bol 8x na cecku 😀 lenže on vypil nutrilon a stále nie spať, reval, tak vždy som mu aj ten cecok po nutrilone dala a až potom zaspal.. Cez deň mi potom nechcel nič jesť lebo bol asi prežratý z noci 😀 ale po dvoch troch týždňoch sa trochu odnaučil a už mal len 2x cecok, 2x stačil nutrilon. Potom ako ročný sa budil už len 2x

paloma76
13. apr 2017

No
@jannullka1 ...uvidime. Z celej fľaše (260ml) mi vypil za noc 120ml. Strpčila som mu fľašu pri druhom prebudení okolo pol noci. Vtedy vypil tu 120-ku , otočil sa a spal. V noci sa este zobudil 3x . Ale uz sa mi nechcelo ist po fľašku, dala som mu cicik.
Teraz pred spaním som do neho horko tazko vliala dalsiu 100- vku- ale bojovali sme. Sice neplakal ako večer, ale odstrkoval ju, plul a rehotal sa . Hadam mu to pomalicky zacne aj chutiť 😁.
Teraz som zvedava- zajtra cestujeme na 4 dni na vylet- ideme obhliadnuť Krakow - Solnu jaskyňu, históriu mesta a tak. Som zvedava ako bude papat a ako to cele bude znášať. Este sme s nim tak na dlho z domu neboli . Sice boli, ale to mal 3 mesiace a to bol plne kojeny( tam problem nebol)
🌺🌺🌺. Mate nejake dobre rady ako to zvládnuť ?🌺🌺🌺

paloma76
13. apr 2017

@tote
Ahoj, ja tu znacku nepoznam...neviem poradit. Ja som mu kupila cez MK . Tie modre maju aj ortopedicke vložku, biele nie. Zatial to neriešim , kym az tak nechodime za rucky. A v choditku behá bosí- ma len hrube ponožky.

liduska12
13. apr 2017

@tote my sme kupili na prve krocky tieto https://www.prezuvky.sk/capacky+8/
Je to sice nazvane capacky, ale su take pevnejsie ako capacky. Bude ich nosit na von ale az ked sa otepli 🙂 zatial vonku nechodime. Na doma ma zatial Tikki capacky. Ja by som dietatu topanky z druhej ruky nekupovala, podla mna to nie je hygienicke ani vhodne, kedze topanka musi sediet na danu nozku a kazde dieta ju ma inu 🙂

tote
13. apr 2017

Zatial vdaka baby. A dalsia rada .Niekoho v okoli Senca Az BA kto robi skvele narodeninove detske torty. Vopred vdaka a prajem pekne sviatky

paloma76
20. apr 2017

@tote ...s tymto ti neporadim, lebo neviem.
Ako ste sviatkovali? My sme boli 4 dni v Krakowe. Naaadherne mesto. A malému tam vysiela dalsi zub. Uz mame 7😄😄😄 a zajtra mame 10 mesiačikov.
Pozdravujeme🌺🌷🌸

paloma76
20. apr 2017

Jaj aku fotku som naslaaaaa😄😄😄😄😄. Mal tam asi 3 mesiaciky😉😉😉😉😉

tote
21. apr 2017

@paloma76 maly je zlaty 😊.fesacisko. My toho mame az az. Nonstop som s nou v podstate sama. Je to uz na prašky 🤣. Furt dookola- varit, prat, zehlit, krmit, prebalovat, hrat sa..... do toho este robim papiere do firmy.... uz nech je v skolke 😄

paloma76
21. apr 2017

@tote ....nieeeeee, škôlka nieeeee. Uzi si toooooo. Tieto chvíle su najkrajsieeeee. Ak uz bude v škôlke , pojde to nenormalne rychlo ...a varit , žehliť a pod....budes musiet aj potom😛.
Aj ja robim s vecickami na 3 portáloch ( mam tam 1000 veci ) - denne nahadzujem na internet..fotim, meriam,potom balim- beham na postu a my este prerábame cely dom - druhu cast u svokrovcou a kedze oni su uz staručky a nevládzu ( 80r), este varím aj pre nich 😝😝😝😝😝
Uzi si kazdy den maličkú- ked vyrastie, bude to zase ine, ale takto do roka je to podla mna najkrajsie obdobie babätka a maminky😘😘😘😘😘
Pa🌹🍀🌹

azurmanka1
7. máj 2017

@tote najlepšie čo môžeš urobiť je nechať j7 čo najviac behať na boso len v ponožkach, alebo capackach . Capačky kľudne aj na von. Alebo obuv na spôsob barefoot. Žiadne ortopedické vložky, spevnené päty atď. Bránia dieťatku správnemu vývoju chodidla. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre