Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

henikav
26. aug 2010

@helka101 viem si predstavit ako sa maly tesi, ale pozor, on este aj ziarlit bude, nebude to len radost, jeho to babatko bude bavit len chvilku, kym nezisti, ze to nie je "na nic dobre" 😀 iba na otravu a aby ho oberalo o mamu, az potom si zvykne na to, ze sa bude musiet so sestrickou o maminku delit a ked si zvykne zacne sestricku aj lubit. On si teraz drobcek mysli, ze to bude milucne a bude sa mat s kym hrat, My dospeli to uz berieme inac ako taky drobcek, ved aj on je este babatko

henikav
26. aug 2010

@ajkalc no mozno aj tolko bude kym sa ja vytiahnem z domu

ajkalc
26. aug 2010

@henikav tak chod na aute.tak ti bude lepsie,nie?

helka101
26. aug 2010

@henikav to maš pravdu.. a z toho mam obavy.. sme to preberali s mužom, tak sam povedal, že prvy tyždne sa mu bude musieť viacej venovať, a hlavne on, kedže ja budem mať dosť roboty s malou, ale zase nemienim to nechať len nanom, tyžden nam ostava nezmení, bude chodiť do škôlky, a poboede budeme spolu vonku, alebo u našich, pôjdeme do parku, budeme sa to snažiť robiť tak, aby sa mu velmi režim nezmenil, ani č o sa tyka večerou a našich lulkaní ani kupania a venovania... verim, že malinka bude uplne ina ako bol on 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a určite nezopakujem chyby, čo som urobila pri nom, čo sa tyka usapvania na rukach a podobne 😖

ajkalc
26. aug 2010

@helka101 no tu poslednu vetu som uz pocula tolko krat od tolkych zien?a urobia to aj pri druhom. 😝

henikav
26. aug 2010

@ajkalc no vela autom neprejdem, lebo byvam hned pri namesti, naopak nebudem asi vediet kde zaparkovat, ale mozno skusim, aj par metrov pomoze

@helka101 neboj on si zvykne, len aby si bola ostrazita, prve dni sa bude tesit, babatko je strasne mile a potom si zacne uvedomovat ze uz maminka nie je len jeho, ale nestrachuj sa nebude to trvat dlho, len poznam pripady, kde starsie dievcatko ocikalo novorodeniatko na tvaricku, od ziarlivosti, alebo inu, co bila braceka hned ako ju nikto nevidel. Ale to netrva dlho, ked sa budete aj malemu maximum venovat on si behom 2-3 tyzdnov zvykne a uz to bude brat ako samozrejmost
Mike je uz velky, ale ked som bola tehotna som ho na to pripravovala, ze maminka sa bude musiet vela venovat babatku, lebo on je sikovny a uz vsetko vie, ale babatko nevie, ale tvoj malicky je este velmi maly, on to este nepochopi, len si pekne postupne zvykne

helka101
26. aug 2010

@ajkalc pri malom som urobila chybu ked bol v nemocnici ako 9mesačny, ked sme sa ztade vratili nemohla som odísť od neho tak aby ma nevidel, a to malo za nasledok to uspavnie.. 😔 dovtedy zaspaval saaam 😵

henikav
26. aug 2010

@ajkalc tu poslednu vetu som si aj ja hovorila a viem na 100% ze by som znova vlacila babatko na rukach, kym by som len vladala 😀

helka101
26. aug 2010

@henikav akože pomalinky som mu vysvetlovala, ked videl aj vecičky malej aj kočík a taaak.. , že prsote babätko bude male zranitelne a on bude velky braček čo ho musí ochranovať, davať nan pozor, ked bude plačkať davať mu cumlík, už našiel aj svoju staru hrkalku čo hraa, a hned pvoedal, že to bude pre babätko.. takže neviem siceako bude to zdlhe ale msuím ho zapajať o starostlivosť, lebo on strašne rad somnou riadi, varii, pomaha.. tkaže to budeme robiť spolu aj pri babätku 😉 teda aspon tak to budem musieť maskovať, akože pomaha 😀 možno mam z toho len zbytočne obavy a zobeire to v pohode 🙂
horšie je, že nechce ani počuť, o tom, že bude par dni bez maminky, ked pôjdem po babätko... to ani za svet... stale povie, nech nam ho ujo poštar donesie ako tie krabice čo nam nosí 😀

ajkalc
26. aug 2010

moj Jakubko bude mat 14 a pol,ked sa nam narodi.a to je ina kava.ja som nechcela mat deti po sebe.ja som to mala takto naplanovane.a teraz budem ako prvorodicka.ale o to viac si materstvo uzijem.a takto je to dobre aj pre manzelstvo.my sme spolu 17 rokov.manzelia 15.ale my sme este spolu ano nespavali a uz sme spolu byvali.vlastne byval u mna od dvoch mes chodenia.mame super vztah.ale je jasne,ze mame taky stereotyp.a teraz sa strasne tesime a viem,ze nas zivot sa otoci o milion percent.strasne sa tesime obaja.a uvazujeme aj o tom,ze po polroku pojdem robit a manzel ostane doma s babom.on velmi chce.je to dieta nas oboch.

mirka7582
26. aug 2010

caute babky ako citam chystate sa na jarmok 🙂

henikav
26. aug 2010

@mirka7582 veru chystame, nedame tam niekde stretko??? ale niekde tu blizko posty, alebo namestia, lebo dalej ja nedoleziem 😀

mirka7582
26. aug 2010

@henikav mno asi nikde nepojdem necitim sa dobre je mi na grc 😖 fuj

henikav
26. aug 2010

@mirka7582 jasne, ty len oddychuj ked ti nie je dobre, babatko je samozrejme prednejsie ako nejaky jarmok

mirka7582
26. aug 2010

@henikav mno asi tak to bude do frasa nemam ani mineralku na grgnutie 😖

gergi7
26. aug 2010

@helka101 zvladam to ja, zvladnes to aj ty!!!! Kaja mala 20 mesiacov, ked sa narodil Adko. Ja sa stazovat nemozem . u nas je to ok a zvladame a stihame vsetko 😵

helka101
27. aug 2010

@gergi7 ty si mi skvely priklad, ako zvladnuť za sebou dve male detičky.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

gergi7
27. aug 2010

@helka101 - 😵 jaaaj, cervenam sa 😀 !
Uvidis, ze to pojde. A s odstupom casu budes len rada, ze su narodeni kratko po sebe 😉
Apropo - na buduci mesiac sa stahujeme. sadnes s nimi do auta a u nas na dvore ich vypustime a budeme mat veget. ziadne okrikovania, nahananie sa za nimi.

helka101
27. aug 2010

@gergi7 luci... dobre plati 😉 tešíme sa 😵
no mala som z toho obavy, ale ty si premna fakt skvely priklad toho, ako sa to pekne da zvladnuť, najsť si ten režiim.. aj s blbou svokrou 😀 aku maš ty, nasťastie že ja mam takú zlatu 😵 a hlavne, ty maš ešte menší vekovy rozdiel ako ja... 😉

henikav
27. aug 2010

ahojte babule, no kde ste vsetky, nevidela som ani jednu na jarmoku, ci som zle pozerala? 😉

mirka7582
27. aug 2010

ahojte ja som bola dnes 😀 konecne som vysla medzi ludi 😀

sofik
autor
27. aug 2010

@gergi7 tak to ti závidím ale v dobrom 🙂 konečne budete sami 😉
@henikav my sme boli vo štvrtok ale len na skok lebo sme vybavovali ešte nejaké veci 😉

inak dnes už nám tatino odcestoval a my sme znova na východe 😉

petulka_1
27. aug 2010

Ahojte, tak co boli ste na jarmoku? A co ta hola zena co sa tam vraj promenadovala?
My sme boli dnes s malym u dr. tak aj napriek tomu brusku co ho bolieva sme pribrali za dva tyzdne 570gramov. Dr. som sa pytala na biogaiu, tak ze kludne mu mozem davat. Zacali sme od dnes tak sa to hadam zlepsi. Tiez mu dala fenistil kvapky, lebo je vyhadzany a zistila mu slaby selest na srdiecku, ale vraj by z toho mal vyrast, lebo aj moj muz mal ako maly a vyrastol z toho.

sofik
autor
27. aug 2010

holá žena sa tam promenádovala? my sme ju nestretli, ale to bola nejaká švihnutá? 😕 alebo len tak k spestreniu jarmoku? 😀

petulka_1
27. aug 2010

to davali v spravach na jojke, ze to bola nejaka 47 rocna bezdomovkyna a ze asi nema vsetko v hlave v poriadku, alebo bola opita. Este aj ohen si pytala a sla si kludne dalej.

sofik
autor
27. aug 2010

tak sa znova Lučenec zviditelnil 😀
@petulka_1 dobre ti priberá, a šelest má veľa malých detičiek a potom sa to samo stratí 😉

petulka_1
27. aug 2010

@sofik no to som rada, ze takto pribral, lebo posledne dni ked ho to brusko bolelo tak nechcel ani papat, alebo len chvilu cuckal a potom uz plac. Snad sa to pomaly zlepsi.

sofik
autor
27. aug 2010

@petulka_1 určite sa to bude pomaly zlepšovať 🙂 moja malá reflux do 4 mesiaca, po každom papaní mi grckala a každý mesiac pribrala 1 kilo 😉

gergi7
27. aug 2010

@petulka_1 ako povedala sofik, ta selest sa upravi!!! naozaj to ma vela deticiek 😉
S priberanim ste na tom super! da sa povedat ze pribara dost 🙂 .... mne maly teraz za necele 4 tyzdne pribral 2 kg 😀

gergi7
27. aug 2010

@sofik tieto posledne dni TU su nekonecneeeeeeee 😠 . ja by som hoci aj zajtra vypadla odtialto a konecne by som sa zvavila hrči v krku ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre