Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
22. feb 2011

@zuro super, to je blizko nas. a ta jedna z dr je naša.. rpva je stehlikova a druha rumanova, my byvame na tom velkom sídlisku hned vedla vašej bytovky 😉
@petulka_1 minule som dala malej ochutnať pribinačik, len dve lyžičky, ale šla sa zaním zblaazniť len usta otvarala a otvarala ale to len zato, že ho jedol maly aby nezabažila 😅
@gergi7 dobre moja, tak mi povieš kolko zan a ja ho dam tej kaamoške.. 😵

petulka_1
22. feb 2011

@danabel Ale to by mala predpisat ci nie? To zalezi asi zas len od dr., lebo kamoske jej dr. predpisuje ... 😒

petulka_1
22. feb 2011

@helka101 Tak to je dobre, ze jej chuti, mi tiez skusime, ale az ked bude celkom zdravy, lebo teraz mu nemam davat nic nove ked je chory.

helka101
22. feb 2011

@petulka_1 noo jasne.. tak počkajte, ja som sa jej bala dať... že či jej neuškodí, predsa tvarohové to je 😅 ale chutilo jeej 😵 😵 😵 😵 ale zeleninka jej ide ťažko krkom 😀 😀 😀

helka101
22. feb 2011

@petulka_1 noo mala by to predpísať gastroentologička.. a nou napr. Stehlikova a rumanovu su..tak aj z toho zaležím, lebo viem že mne ked predpsiovala tak povedala že musí si to teda zdôvodniť..ale že my mame ten reflux a tak neni o čom.. ešte mi minule vravela, že teda mi predpíše dalších 6krabíc a som píovedeala že už nemusí už nam to upravilo a sme na čistom nutrilone 😉

gergi7
22. feb 2011

@danabel , no ved prave, ze su lepkave ☹ a prave preto sa jej to zalepilo niekde v dychacke ☹ .
Ja mam doslova panicky strach aj z pop-cornu. moje deti ich nikdy nedostanu do ust, pokial su male. na Vs ma ucila jedna Mgr., ktorej dcere sa dostala ta HLUBA supinka do dolnych DC. bol to doslova horor 😖
Danabel, malej daj radsej SUNARKY- to su detske keksiky. su sice drahsie. juuj, ale su dobre 😅, malej som ich vyzierala.

danabel
23. feb 2011

@gergi7 no tak tie sme dostali v takom ružovom sáčku, ale nie je to tvrdé?

petulka_1
23. feb 2011

@helka101 No maly ten ma rad aj zeleninu samu aj s maskom, vyzivy aj surove ovocie, zboznuje banan, tak to sa nemozem stazovat.. 🙂 Len mliecko to len tak pomenej a teraz si zas zmyslel, ze nechce ani cajik a to uz aj 300 ml zvykol vypit 😒 A hlavne teraz ked je chory by mal viac pit, len ako ked nechce 😠
No tak to neviem ako to je, ale tej kamoske predpisuje dr. riadne Bebu 🙂
@gergi7 Tie sme aj my mali a su ozaj dobre 😀
@danabel Oni su praveze ovela maksie ako piskoty a take sypkejsie, lahko sa daju aj podrvit... 😉

zuro
23. feb 2011

@lesanok dakujem... ako Vas tak citam, tak pediatricku asi uz mam vybranu... kedze Stehlikovu budeme mat pod nosom, tak to bude asi najlepsie riesenie... 🙂 Inak vsimla som si, ze aj Orsag, ale nejaky s podobnym menom ma ambulanciu dole, kde budem byvat, ale s gynekologom som si este nie moc ista... 😖 Super,ze otvorili detske centrum.. bola by som rada,keby Tessa bola aj s inymi detickami.. na zumbu som tiez chcela zacat chodit, ale kedze teraz to asi nie vhodne, budem si musiet pockat...
a co sa tyka tvojho manzela a darceka, skus sa zamerat na t, co ma rad... potm sa lahsie rozmysla... 😉

@helka101... to je super, budeme susedky.. 🙂 a fakt dakujem vsetkym za rady ohladom dr. a tak

@danabel... Lesia ma na chrumky este vela casu... 😉 ja som malej nedavala ani rozok, lebo aj ten sa zvykol prilepit na horne podnebie v puse a potom som ho musela normalne rukou zoskrabavat... tak sme ostali pri chlebiku...

inak ziadny dr. vam presne nepovie co a kedy davat... maju rozdielne nazory... a je na nas, co a kedy zacneme nasim drobcekom davat... ja som napriklad malej dala piskotky az v 10 mesiaci... najprv som chcela, aby si zvykla na zeleninku. ovocie, masko a tak... nechcela som aby si moc zvykla na dobrotky a potom odmietat normalnú stravu... teraz papa vsetko a bez problemov...jedine co viem, ze som dala az po roku, tak to bol tvaroh a bielka... to viaceri dr. prizvukovali... ale teraz tu nechcem mudrovat, kazde dietatko je ine a ja si myslim, ze kazda mamina vie najlepsie co je pre neho dobre... je pravda, ze my sme jedli od 4. mesiaca vsetko mozne, a sme tu... ja si ale myslim, ze teraz tie potraviny nie su take zdrave ako boli predtym. takze ked som kojila, nemala som potrebu davat malej nieco, na co ma cas, aj ked nie je nic krajsie, ako ked sa dietatko tesi z novej chuti ... a chuti mu to co mu dame...
Jedine podstatne je, ze vsetko treba s mierou a hlavne postupne... 🙂

danabel
23. feb 2011

@zuro jasné, viem, že má čas, však ona by mi to ešte ani nevedela zjesť 🙂 , len som sa chcela ostatných na to spýtať...
...tak pozerám, ža zajtra máte veľký deň 😵 ja som mala tiež pred pár dňami narodky...tak gratulácia od nás, hlavne nech ste zdraví... 🙂

zuro
23. feb 2011

@danabel ... dakujeme, na zajtra sa tesime, lebo okrem toho, ze Tessa ma narodky, pride uz aj nas tata z danska... 🙂 Co sa tyka malej, hrozne to leti.... 2 roky a neviem ani ako to ubehlo... nedavno malinke babo, a dnes uz velka slecna... 😵 aj my dodatocne gratulujeme k narodeninkam... a ako pises, hlavne to zdravie, ostatne pride samo...

gergi7
23. feb 2011

@danabel , neboj sa. oni sa rychlo rozpustaju!

lesonok
23. feb 2011

@zuro ahoj,tak je to presne môj gynekológ🙂)) a tiež sa pripájam ku gratulácia!!!!
@danabel no mojka,to aj mna mrzí, my chceme zorganizovať tu nejakú chatu v apríli Majkovi na 30-tku,tak dúfam že prídete aj vy🙂))

petulka_1
24. feb 2011

@zuro vsetko najlepsie malej k narodeninam prajem... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuro
25. feb 2011

@petulka_1 , @lesonok ... dakujeme 🙂 🙂 🙂

lucia19
28. feb 2011

ahojte zienky prisla som vas pokukat Alex oslavil 23 feb. 2 rocky tak som sa prisla pochvalit tortickou

A chcela by som sa opytat ci sa nebude chystat volaaake stretko samozrejme nie este teraz ked sa oteply 😀 😀 😀

petulka_1
28. feb 2011

@lucia19 Tak gratulujem... A krasna je ta torticka 😀 😀

lucia19
28. feb 2011

@petulka_1 krasna ale co to aka vyborna 😀 😀 ale musim sa krotit zachvilu leto aj tak mam co este vybehat 😅

petulka_1
28. feb 2011

@lucia19 No to aj ja mam este co davat dole ☹ , ale ked to ide tak tazko.. 😠 A tiez sa chystam piect torticku, lebo budeme mat vyrocie 🙂

lucia19
28. feb 2011

@petulka_1 joj tie kila ani nespominaj ale budem chodit behat tak hadam daco zomna zlezie lebo zadok mam uz ako kombajn a na bruchu pneumatiky riadne 😀 daco poriesim len nech sa otepli ....a aku torticku ides piect ?

petulka_1
28. feb 2011

@lucia19 Ja tiez to brucho 😖 hroza... No chcem urobit manzelsku postel plnenu cokoladovym kremom, tak dufam, ze sa podari. Ak ano tak dam foto 🙂 Ty si aky krem robila?

lucia19
28. feb 2011

@petulka_1 jaaa ziadny 😀 😀 dala som robit ja si na tortu netrufam to keby som robila ja tak mi nebol mcqueen ale dajaka lada alebo co 😀 😀 ale ja nemam maslove plnky iba pudingove a tiez nemam rada vlasske orechy takze som mala tortu podla mojich predstav a bola uzasna 😵

petulka_1
28. feb 2011

@lucia19 jaj.. no ja este uvidim naco sa bude ta moja podobat 😀

lesonok
28. feb 2011

@lucia19 tortička je užasne,a kde si to dala robiť?

lucia19
28. feb 2011

@lesonok JA som davala robit u maminej kolegyne robi uzasne byva na trojke pri stanku taky oranzovy vyskovy 😉

lucia19
1. mar 2011

HALOOO a to co sem uz nik nechodi 😒 😒 😒

danabel
2. mar 2011

@lucia19 ale chodí, ale len tak občasne.. 😀

danabel
2. mar 2011

@lesonok ahoojki ...no čo bola si pozrieť vo štvrtok tú zumbu 😉

lesonok
2. mar 2011

@danabel ahoj!!!! bola som dnes 😉 vyzerá to do cela slušne, síce malý mi dnes nedal docvičiť ale verím tomu že si zvykne 🙂 🙂 🙂 🙂 je tam dve miestnosti v jednej su decka a v tej druhej my, detičky v pohode behali aj okolo nas nikomu to nezavadzalo a aj tak ich máš stále na očiach a je tam aj jedna pani čo sa im venuje!!! ja zas zumbu možem, velmi sa mi páči ten rytmus a zas nie je to take čisto športove ako aerobik, trochu povrtíš aj bokmi,heh no tak som bola spokojna 😝 😝 😝 😝 😝 😝

danabel
2. mar 2011

@lesonok takže to býva doobedu raz týždenne v stredu? A koľko vás tam bolo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre