Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

henikav1
4. sep 2009

Helka, neboj sa on si velmi rychlo zvykne a urcite neplace cely den, len ten moment odtrhnutia od maminky, ked bol doteraz stale s tebou. Prvy den nevedel co ho caka, teraz uz vie, ze maminka nebude s nim dlho, skoro cely den, ale toto trva par dni a potom pride na to, ze je to fajn, lebo ma kopu kamosov, ktory su ovela zabavnejsi na vyvadzanie ako mamina a mamina bude na laskanie vecer. A neprekvap sa ked po case nebude chciet domov, lebo sa bude tak dobre bavit s detickami.
Neviem ako to riesia u vas, ci ho len donesies a odides, my sme mali tu moznost na zaciatku prist o hodinku skor a zostat az do 9tej s detmi a hrat sa a ked uz boli v zapale hry, vtedy sme odisli, ze si to deti ani nevsimli.

helka101
4. sep 2009

Henka, tak u nas je to tak že ho daš a oni ti ho zoberu, nezabera ani že ho zahovorím, ani nech mi ukaže hračky... 😔
Noo a prvy den plakal cely den.. včera vraj kusok a dnes ešte neviem... 😔 ale som ztoho smutna... ☹

henikav1
4. sep 2009

nuz viem ako ti je, aj my sme tak zacinali, maly plakaval v skolke prvych par dni a ja pred skolkou.
Musim podotknut, ze ja som plakala dlhsie 😀
Teraz bol dva mesiace takmer sustavne so mnou 24 hodin denne a poviem ti uz sme sa obaja tesili, kedy zacne skola.
Neboj zvyknete si na to velmi rychlo, len je to nezvyk. Je to normalne, vsetky mamicky to tazko prezivaju, tie prve odlucenia

helka101
4. sep 2009

Noo Heni ja len dufam, že to na buduci tyžden už bude lepšie.. lebo toto ma strašne vyčerpava, aj ked ho dneska pani učitelka pochválila, vždy ked ho pochváli, tak to na druhy den vypada katastrofalne.. ale dnes sa pekne hral aj vonku na dvore pri detičkách.. 😉

no uvidíme čo sním urobí víkend.. 😅

A ako Mike? Chcelo sa mu do školy? Inač ti verím , že dva mesiace prázdnin je fakt asi na psychiku, ked si zvyknuta na určity režim...

sofik
autor
4. sep 2009

Heli určite si malý zvykne len fakt potrebuje čas lebo sú to pre neho cudzí ludia a doteraz bol len so svojou maminkou, každý den v školke bude lepší a lepší. 😉

henikav1
5. sep 2009

dobre ranko babulky, krasny vikendik Vam prajem

Heli, no ako malicky?? Vsak uz je lepsie? Ale rataj s tym, ze si este nezvykol na tu pravidelnost, takze v pondelok moze zas plackat, ale potom uz bude v pohode.

Mike sa na skolu velmi netesil, ale zas na kamosov ano, takze to nejako zvladame. Inac trapasime od zaciatku. Hned v prvy den sme dostali kopu knih a zositov na zabalenie a v jednom z nich sa ukryvala domaca uloha z matiky. To ma teda prvy den ani nenapadlo kontrolovat, iba sme vsetko pobalili, vytlacila som mu pekne menovky s dalmatinskym psikom, proste zabavka, pekne sme mu to pripravili, Mike je trdlo, vzdy je ako namesacny, tiez zabudol. Vecer odisiel spat a ja som mu vsetky zabalene zosity davala do aktovky a vtedy som zbadala ulohu z matiky. Tak mlady pan vstaval rano o siestej, aby si ju stihol napisat. 😀
Ale po prvom tyzdni sme uz zabehnuty, takze pohoda, myslim, ze sa nam to uz nestane, aby sme zabudli ulohu 😀

helka101
5. sep 2009

Heni, tak dnes sme vstavali stym, že "mami ja nejdem do škôlky,lebo je sobota.. " 😀 tak sme sa dohodli, že v sobotu a nedelu nepôjdeme, ale v pondelok sa už pôjde pohrať 😀 včera som bola prekvapena, čakal ma vysmiaty, dobručky, aj učitelka ho chvalila, vraj rano mal ten hystericky zachvat plaču, ale vraj sa rychlo ukludnil a pekne spolupracovall 😅 tak ale som pripravena, že v pondelok ma čaká zas plač a moje vyčitky.. 😅
mal sním chodiť ocinko, ale zas mu zmenili smenu, lebo maju kolegovia dovolenky, a tak nemaju tak zmeny ako maju mať.. 🙄

Noo tak fakt.. to akože prvy den ulohy? Aj kamaratka hovorila, že už druhy den im dali v škole, ale zas... my ked sme chodili, tak sme mali taky tyžden na znormalizovanie a až potom sme sa začali "učiť."

henikav1
5. sep 2009

No vidis,uz si zacina zvykat. V pondelok bude isto plakat, ale len chvilocku, v tej chvili ked budes odchadzat, vobec si s tym nerob starosti, pretoze akonahle odides on si trosku posmokli a potom sa fantasticky zabavi s detickami. To vies ze deticky lahko plackaju. O tyzden uz plackat nebude, ale bude sa tesit na kamaratov. On si to ulozi v hlavicke tak, ze sa tam ide hrat medzi kamaratov a ked sa dobre pohra, maminka pride.
Doteraz mam odlozene prve vytvory maleho zo skolky, ked mal 2 a pol roka, hned prve dni mi vytvoril nadherne konvalinky z drotu a polystyrenu. Akoby to bolo vcera, ked mi ucitelka hovorila, ako velmi sa snazil, ze to bude pre mamicku. Este aj teraz to ma v sebe, najde na zemi nejaku koralku a cely den ju bude drzat v ruke, aby mi ju slavnostne odovzdal ako darcek ked pridem prenho

sofik
autor
5. sep 2009

Dobré ránko 🙂

Tu prší a mne sa nič nechce ☹

Heli no vidíš pomaličky si zvykne ako každé dieta 😉

Heni to ani nevrav že tak skoro deti zatažujú domácimi úlohami 😕 strašné, ako keby ich celý rok mali málo 😠

henikav1
5. sep 2009

veru sofik, ved prave preto sme to prehliadli, ani ma nenapadlo hned prvy den kontrolovat ulohy. este dobre, ze som to zbadala a dobehli sme to rano, to by sme uz zacali rok s cervenym zlym bodom 😀
No a vo stvrtok uz mali prvy diktat. Ja ako sa pamatam, prvy tyzden sme sa viacmenej flakali. Dalsia vec, co ma tu sokuje, u nas sa takmer vobec neprepadavalo. Tu je to bezna vec, ze decka nechaju prepadnut za hocijaku blbost. Zatial sa maly uci dobre, ale aj tak sa bojim. Este ma dva roky na zakladnej skole a potom uz pojde na strednu. To bude nieco ine, neviem ako to bude zvladat. Obcas ked pozriem na to ucivo, az mi oci prekruti 😖

sofik
autor
5. sep 2009

heni a aké je tam poradie škol? lebo píšeš že za 2 roky pojde na strednú 😕

sofik
autor
5. sep 2009

čo sa týka úloh tak to určite sme to mali my volnejšie v našom veku, dnešné deti majú samé úlohy s ktorými si ani rady nevedia - proste hrozné ale aspon si ja trocha niečo zopakujem pri malej ked pojde do školy lebo už som všetko zabudla 😀

henikav1
5. sep 2009

Zakladna skola belgicka ma normalne 6 rokov a stredna dalsich 6.
Ale maly chodi teraz na belgicku a potom pojde na europsku, pretoze chcem, aby sa ucil aj slovencinu, aj anglictinu a tam sa zacina po piatej triede, takze Mike siestu preskoci a pojde rovno na strednu, co je ako na sk 8 rocne gymnazium. Bojim sa toho, ze preskoci cely jeden rocnik a este aj prechadza do ineho systemu, tak neviem ako to bude zvladat. V najhorsom pripade bude musiet opakovat rocnik. Vacsinou to tak robia deti velvyslancov, ked menia stat, tak nechaju dieta zopakovat rocnik v inom jazyku, aby sa vedelo prisposobit a naucit jazyk, ale je to tazke. Bojim bojim

sofik
autor
5. sep 2009

Tak to určite, jeden rok tam bude chýbat.

Ale ten systém ako má Belgicko má viacero štátov, len my s čechmi nejako vynikáme 😀

sofik
autor
5. sep 2009

Školka tam je tak ako u nás alebo sa začína chodit do školy skor 😕

A mužíka maáš ešte v Prahe alebo už doma v Belgicku? 🙂

henikav1
5. sep 2009

Nuz musime sa prisposobit skolskemu systemu statu v ktorom zijeme. Tu je samozrejme dat deti do jasli od 3 mesiacov, pretoze len tolko je materska. Alebo vziat au pairku. Potom skolka zacina od 2 a pol roka a materske skoly su spojene so zakladnymi, cize deti nemenia prostredie a kolektiv, len skolsky dvor, prejdu medzi velkych, je to jasne, ze 10 rocne deti sa nemozu nahanat pomedzi trojrocne babatka. Ale nech je to rozdelene ako chce, nakoniec na pocet rokov je to to iste. Z materskej skoly tretej triedy, idu do prvej zakladnej tie deti, ktore dovrsili 6 rokov, alebo ak nie, tak musia robit psychotesty a tam sa rozhodne, ci ano, alebo nie, ale tu sa deti davaju do skoly radsej skor ak im nevychadzaju roky, ani Mike este nemal uplne 6 ked zacal a od neho su tam este aj mladsie deti. Na sk je zase zvykom radsej rok pockat, ako kde je zvykom.

No a muzicek moj opustil cechy, aby zas zacal projekt na sk v Mochovciach, takze zas nie je s nami ☹

Preto mam tolko casu vysedavat na nete 😀 😀 😀

monika0123
5. sep 2009

tak ja mam smolu na techniku.pred dvoma dnami sa mi pokazila pracka akurat ked som prala kamaratovi co nam robi na dome potahy do auta a dnes mi nenastartovalo auto a to prave v tej najnevhodnejsej chvili ked som mala ist s kamoskou na obed a potom nakupovat na vecernu grilovacku 😠 este ze je sused opravar a zistil ze je vybita baterka 🙄

henikav1
5. sep 2009

monika, to mas toho ozaj naraz dost, ale povedz si, chvalabohu, ze len to a nic horsie, ved to nie je katastrofa, len neprijemnost kazdodenneho zivota 😉
Samozrejme ze to nastve ked to pride v taku nevhodnu chvilu, ked sa najviac ponahlas

monika0123
6. sep 2009

dakujem heni.nastastie to super dopadlo.kamoska s muzom prisli skor tak mi pomohli s nakupom ale nastastie sme uz isli na nasom aute a potom sa zacala zabava 😀

sarica
8. sep 2009

Ahojte! Baby ako sa mate??? Táto téma nám nejako mrie ☹ .....čo všetky robíte?
My sa máme fajn...len nejako popri našej Lei nič nestíham 😝 ...všade je to dieta....a ake kludne bábo to bolo..no ale hlavne že sme zdraví:máme 14zubov,opakujeme celkom zrozumitelne slová a najradšej sa hráme v piesku 😉

elissa2009
8. sep 2009

Caute maminy, rodili ste niektora cisarskym v LC. Ak ano prosim dajte vediet cez IP

gergi7
8. sep 2009

sarica, ze sa aj ukazes.
No tak my sa fajn nemame. mame za sebou zke obdobie 😔.
Kaja ma len 12 zubkov 😀 .

elissa, ty chces rodit cisarskym???

helka101
8. sep 2009

Ahojte...
tak mi sa mame tiež obstojne. nemame sa čím chvaliť... až nato, že maly už asi začína lepšie znašať tu škôlku,len momentalne soplíkujeme, čo sa dalo čakať... 😅 idem mu kupiť asi tych marťankov na imunitu.. 😉

tak a hadam sa to tu rozbehne, ked je už vonku zimšie, a skorej tma 😎
cmuky..

elissa2009
10. sep 2009

gergi7: nechcem, ale musim a preto by som rada vedela, ako to tam prebieha.

monika0123
10. sep 2009

tak mi sme dnes boli v skolke na zapis.zajtra sa pojdeme doobedu zahrat s detmi na dvor a od pondelka ideme na ostro

henikav1
10. sep 2009

fiha monika, to bude riadna zmena, tak drzim palce, aby ste vela neplakali, treba chvilka, kym si zvyknete, aj maly, aj ty, ale potom Vam to obom prospeje 😉

gergi7
10. sep 2009

ahojte 🙂
akurat som sa dozvedela smutnu spravu. Kamaratka mala termin pred tyzdnom, pretahovala tyzden. vcera mala ist lezat. no a dnes sa babatko zadusilo 😢 . boze, keby konali skor a vyvolali porod trebars pred dvomi dnami, vsetko mohlo byt inac 😔

elissa, ak sa nemylim, tak lubu mala sekciu. ja som rodila spontannym.
ako sa pamatam priebeh este z praxe: urobia ti predoperacne vysetrenie, od vecera nebudes prijimat nic per os. budu sledovat ozvy babatka. no a potom ta zoberu na salu. to je asi vsetko co ma napada.

sofik
autor
10. sep 2009

Ahojky 🙂

gergi to je hrozné, chúda mamička, ja osobne by som sa asi zbláznila ☹

inak čo nové? už máte spravenú strechu? 😕

henikav1
10. sep 2009

gergy ☹ to je hrozne

monika0123
10. sep 2009

a to sa stalo v lucenci gergi?je to strasne prist o dieta v case ked uz by malo byt na svete 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre