Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

sofik
autor
24. okt 2009

maruš rýchle a úspešné snažilkovanie 🙂

henikav1
25. okt 2009

dobre ranko a krasnu nedelu vam prajem

helka101
25. okt 2009

Henika aj tebe 😉

sofik
autor
25. okt 2009

konečne nám vyšlo aj slniečko 😎 dnes sme už boli aj na prechádzke 🙂

baby by ste neverili čo dnes ráno zahlásila moja malá: sedí na nočníku a vraví mi "Mami mám chlpy na nožkach" a ja že ty si ešte maličká tak možeš mat a ona" Musíme depilovat". 😀 😀 😀 😀 skoro ma porazilo. Všetko si všíma to dieta a potom má také múdre hlášky 😉 Už si pred nou ani neodepilujem nohy lebo potom ma bude otravovat že aj ona chce a povie aj tatovi aby si depiloval 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monika0123
26. okt 2009

caute. my sme boli vcera na výlete v madarsku, v muzeu, na zaciatku bolo perfektne 4D kino, skoro som sa pocikala od strachu 😀 a na konci exkurzii bolo este 3D kino

gergi7
26. okt 2009

Sofik, pokial je to iba na nozkach 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
26. okt 2009

babulky, ja sa uz tak tesim domov, tento vikend som sice bola v Prahe co je takmer doma, ale uz v piatok odchadzam uplne domov do Lucenca, hadam prvy krat po takmer 20 tich rokoch pridem aj na vsechsvatych
neplanujete nahodou nejake stretko??

sofik, tak to mate dobru srandu s malickou, neboj taketo hlasky budu este dlho pokracovat 😉
Mike vie vzdy nieco vymysliet, aj sa cudujem, kde na tie svoje hlasky chodi 😵 😵 😵

marcaradko
27. okt 2009

ahojte,dakujem welmej pekne 😉
mi sme boli dnes v bb na 3D rozpravocku a potom 3D nezvratny osud 4...a ja som tiez z tych co sa aj uhinalo a tlacilo do sedacky 😅 ...ale bolo super
monika,mas pravdu neak si ma popohnala ukazat sa tu konecne...xi
sofik taketo hlasky deti zboznujem najviac... 😉 😀
heni a dokedy budete v lc? 😕
...a ete raz dakujen seckym 🤐

sofik
autor
27. okt 2009

Ahojte 🙂

Heni tak to je super že ideš znova do lc 😉

ja som ešte nebola na 3D a neviem neviem či by som šla na nezvratný osud Maruš 🙂

odkedy sa zmenil čas tak vobec nemožem ráno spat 😒

monika0123
27. okt 2009

Heni, super, že prídeš, mohli by sme dačo vymyslieť. do kedy ste v lc?

Maruš, užívaj si, lebo keď budúci rok porodíš, tak sa dlho nikde nedostaneš 😉 držíme palčeky, nech sú to aspoň dvojičky 😀 😀 😀 tam na 4D sme sedeli na sedačke čo sa hýbalo,boli sme akože v nejakej lodi a celý čas sme cítíli pohyby, ako keby sme sedeli v tej lodi.Bolo to brutálne pri prudkých zmenách smeru, alebo ked sme sa rútili z oblakov na zem či vo vzdialenej budúcnosti sme lietali medzi mrakodrapmi 😅 😅

dnes máme konečne zas slniečko

henikav1
27. okt 2009

ahojte babulky, budeme v LC cely tyzden, ak by bol vtedy nejaky 3D film, aj my by sme sli
sofik urcite chod pozriet, je to taky zvlastny efekt, ze si pripadas, ze si v priestore filmu, predmety su ako zive, na 4D som este nebola, ale ani nemusim, aby sa mi zem pod nohami hybala, ja mam rada pevnu zem 😀

monika0123
27. okt 2009

Sofi, mala bola bohovská 😀 😀 😀 však poriadna parádnica musí vedieť, ako sa skrášliť 😉 . Mňa zas Nico prichitil pri zakladaní tamponu a od vtedy ked dáky uvidí, tak mi ho chce dať medzi nohy a včera keď mama kúpila garnižu tak malý povedal, že ju nebude motovať ujo paťo ale maninka, lebo je šikovná 😀 pozoroval ma, ako som montovala garnižu u nás 🙂

Heni, tak to sa nám snáď podarí niečo vymyslieť. Ja s tým nemám preoblém ani doobedu, ale treba mi dať skôr vedieť, aby som si nedohodla na vtedy stretnutia

monika0123
27. okt 2009

a počula som dokonca aj o 5D kine. to piate D je, že keď vo filme leti komár, tak cítiť ako pristane na ruke. To musí byť iná bomba všetko precítiť. o 10 rokov bude me už aj dej ovplivňovať 😀

sofik
autor
27. okt 2009

Monika deti si všetko všímajú aj to čo si my myslíme že nie 😀

ale išla by som do takého kina lebo som ešte nebola a to 5D musí byt zážitok 😉

monika0123
27. okt 2009

to mi nemusiš hovoriť. minule malý povedal nadávku. ostala som v šoku a keď som sa opýtala, že s kade to má, hrdo bonzol, že od muža 😠 . keby bol doma, tak ho zabijem 🙄

borocka
28. okt 2009

Ahojte,
Sarica, a kde je tn novy obchod??? bolo by treba omrknut.

A ozaj damy, taka predcasna otazka z mojej strany, ale kedy zacali deti chodit na nocnik??a dokonca uspesne? a co zubky?? my zatial ziadne naznaky nemame.

sarica
28. okt 2009

Borocka, na jokaiho ul.-pri hoteli Clavis 😉
A nočník...ja neviem...kedy je ideálny čas,ale moje dieťa tam chce sedieť,tak ju tam dávam-niekedy uspešne a niekedy neuspešne 😅

monika0123
28. okt 2009

my sme začali zo dňa na deň ked mal 2 roky a 5 mesiacov. Podľaa doktorov je to ideálny vek. Skúšala som o pol roka skôr, ale malému sa nechcelo. Vlastne klamem, na nočník sme nechodili vôbec, my sme začali rovno na veľký. Zo začiatku sme používali ten nadstavec, ale po mesiaci už cikal bez neho, sám ide, vyzlečie sa, vyciká, oblečie, spláchne a umyje si ruky. Aspoň nemám starosti s nočníkom, stačilo s plienkami

sofik
autor
28. okt 2009

boročka všade píše že je ideálne od 2 rokov ale každé dieta je iné - to moje nechcelo ani za svet na nočník, my sme začali v 2 rokoch a 3 mesiacoch a po 3 mesiacoch od učenia sme úplne bez plienky cez den a poobedné spanie akurát na noc ešte máme. 🙂

zúbky nám sšli skor, v pol roku sme už mali 2 dolné a potom to šlo rýchlo 😉 kojenie bolo pre mna utrpenie a ešte ked malá si zo srandy do prsníka zahryzla a potom jej to bolo smiešne ked som sa odtiahla 😀

borocka
29. okt 2009

Sofik, to som rada ze nie len ten moj je taky sadista. sice zuby su v nedohladne, ale dasienka vie stiskat kvalitne.

no a ten nocnik, ked som sa pytala maminy, tak vraj my (jej deti) sme chodili uz od roka a ako 1,5 rocne sme uz cez den plienku nemali. ale vraj to slo vtedy lahsie kvoli latkovym plienkam lebo neboli pre dieta take pohodlne.

lubu
29. okt 2009

nam vyšli prve v 9 mesiacoch 😉

a nočnik aj ja som vraj už ročna sedela na šerbliku ale to mali na svedomi učitelky v jasliach totiž za sociku ked ma mama brala z jasli mala som modriny na rit od sedenia na šerbli 🙄 brutalita..všetky deti sme tam asi cely den len na šerbli sedeli 😝

n na dcera si mysli že šerblik je len na kakanie to kakame už od juna každe rano po mliečku apkene ale cika mimo šerblika občas kym je bez plienky tak s aujde sprška našej plavačke...ona ukazuje že šerblik je len na kakanie

gergi7
30. okt 2009

Karin mala 3 mesiace a 2 tyzden, ked jej vysli dva spodne zubky. v 5 mesiacoch uz mala 4 zubky 😅
No a co sa tyka nocnika. Razne ho odmieta. Neposadim ju tam, aj keby neviem co bolo 😠

gergi7
30. okt 2009

lubu, aj ja si pamatam z jasli pravidelne sedenie na nocnikoch. 😠

monika0123
31. okt 2009

gergi, karinka je malinka,kľudne kašli na nočník, môj tam tiež neobsedel

Ja som sa v noci vratila z Ba, mali sme tam dovojdňove školenie,Tešila som sa, že budem mať kľud a že sa vyspím, ale stretli sme sa tam taka super partia z celeho slovenska, že som dva dni nespala 😀 už sa teším na ďalšie školenie 😀

marcaradko
1. nov 2009

ahojte zienky 🙂
mno snazilkovanie som nezacala prave najuspesnejsie,schytala som zapal mocovych ciest 😖 ☹ ...bohofska bolest v podbrusku a oblickach 😢 ...a kedze som tesne po plodnych dnoch a nevien ako a cvo,takze vas poprosim o neake babske receptiky pre pripadne tehulky.napiste ak mate niektora skusenost s touto pliagou,ze ako to u vas prebiehalo a co zaberalo,.brusnice a hektolitre vody uz absolvujem 😝
vopred dakujem za rady 😉

sofik
autor
2. nov 2009

Dobré ránko 🙂

Maruš tak to ti neporadím ale isto to potrebuješ vyležat v teple a aj nejaké ATB určite. So snažením určite počkaj 😉

Monika tak to by som aj ja šla na také školenie, odreagovat sa 😀

marcaradko
2. nov 2009

hmmm,cakat a cvo ak uz son??? 😒 ...juuuj,nahnevana son na cely svet 😠

henikav1
2. nov 2009

marcaradko, neboj sa, ak by si aj bola tehotna, babatku to neublizi uplne na zaciatku tehotenstva, len ak ti lekar predpise lieky, upozorni ho ze by si mohla byt tehotna

helka101
2. nov 2009

Maruš ja som mala zapaly cele tehotenstvo aj na začiatku.. su atb aj pre tehotne.. tak len povedz, že možno a daju ti take, ale myslím že ked už maš riadny zapal, tak bez atb ti to neprejde.. 😔

monika0123
3. nov 2009

maruš,to ma mrzí ☹ hlavne oddychuj. nicolas má zapálené očko, tak maródujeme 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre