Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
18. feb 2010

Veronika, ak chceš Herzovu, tak je fakt načase podať prihlašku .. lebo to je škôlka, kde sa ťažko dostavaju deti, kedže maju skoro stale nadstav.. 🙄

marcaradko
18. feb 2010

ahojte 😎
no tak vcera som bola na koznom v BB v novamede a tam som sa dozvedela,ze exem ktory mam okolo ust je pravdepodobne z helikobaktera ☹ ,zobrala mi dr. krv vyter z nosa a hrdla,koncom marca budem mudrejsia.zatial mi na to dala pitiol a neaky cisty krem,bez prisad.
inac sa mame dobre 😉 a buduca mamina zacina konecne rast,...do siesteho mesiaca som pribrala 2kg a teraz za tyzden 2kg 😲 😝 ,no super to mam za to,ze som sa stazovala,ze nepriberam,brucho mi tak narastlo za tento tyzden,ze ked sa rano pozriem v zrkadle tak mi je az smiesne 😀
...akurat ma kope mimco do mechura...asi sa pocuram 😖 😀

helka101
20. feb 2010

Ahojte kočky 😉 nejako to tu zase viazne... 😕

Noo konečne mam volny víkend a zas 11dní prace pred sebou 🙄 ale tak hadam nejako zvladneme... 😵 Akurát mi obaja chlapi spia a ja čumím do telky, ale samozrejme že tam nič nejde...
Čo nového? 😉
Maly mi dostal od alergologičky inhalator, skrz toho svojho neustaleho kašlania.. tak klop klop tyžden nekašleme... v škôlke sa mu pači, lebo ma novu pani učitelku Radku a stale len o nej počuuvam.. pomaly začnem asi žiarliť 😀 Noo Silvester bol u Holasov "plodny" tak sme v 9tt.. zatial je všetko o.k., dufam, že to tak bude až do konca... vypadam a citím sa katastrofalne, pri malom som taketo nemala.. nemôžem ani riadne variť, ani nič a tie chute.. 😕 😕 😕 😕

Čo mate zvyšok noveho?
S Katkami a Veronikou som ako tak v kontakte... 😵 ale nie tak ako by som si želala byť..
Marči s Gergi vam sa to pekne kráááti 😎 na stretko v lete sa teším, ako vas uvidím s kočííkmi..
Marči už si si vybrala aky chceš? Gergi mala sa teší na bračeka???
Lubu??? 😕 😕 😕 😕 😕
Elri je pracovne zaneprazdnena, ale nejake stretko by sa už mohlo dohodnuť nie???? 😕
Sofik a vy ako pokračujete s domčekom, už aj dačo prerabate, či čakate na začiatok jary? 😕

Noo tak sa pekne len držkajte, deturencom posielame božteky a teším sa na dalšie spravy a novinky okolo vas všetkýých 😉

sofik
autor
20. feb 2010

Ahojte 🙂

helka tak to už s prácou velmi neprehánaj 😉 mne takto bolo pri malej, z každej vone sa mi dvíhal žalúdok 😒

helka neprerábame nič pretože tata máme stále vo Fínsku a až ked dojde a to bude asi až v máji ☹ zatial čakáme na stavebné povolenie 😖

no v lete by mohlo byt nejaké stretko nech si obzrieme prírastky 🙂

helka101
21. feb 2010

Sofik neprehanam neboj 😉 davame si pozor!!! 🙂
No a to už kolko čakate na stavebne povolenie? Lebo my dokym sme čakali, tak sme si už všetko aj prerobili.. 🙄 to je riadna blbosť, ked je vaš dom, vaš pozemok, tak vam maju povoliť upravy.. je to ine v činžaku ale v domoch by to nemuselo byť.. 🙄

sofik
autor
21. feb 2010

heli podali sme ho začiatkom februára 😉 tak určite budeme čakat aj 3 mesiace aj viac ☹ lebo oni majú vela času na tých úradoch 😠 My robíme komplet rekonštrukciu so zmenou vzhladu domu a museli sme mat projekt a teraz toto. Keby som vedela že je okolo toho tolko vybavovačiek a všade pýtajú hrozné sumy tak si radšej vyberiem ten byt. 😉 Hrozné ☹

helka101
21. feb 2010

Hmhm tak to teda heej.. 😖 sice my sme to mali aj kus cez znamosti, tak sme tak dlho nečakali,ale aj tak, všade platíš neskutočne poplatky.. 😔 ale stojí to zato, budete to maš podla vašich predstav a vaš domou.. 😵

marcaradko
21. feb 2010

ahojte,no konecne si sa ukazala aj tu heli,...takuto spravu som sa ja musela dozvediet uplnou nahodou cez facebook 😕 samozrejme gratulujem a drziiim palcoke 😉 😵 ja som prve tri mesiace radsej doslova prespala,bolo mi zle najprv od hladu,potom od najedenia a medzi tym tiez,...to len aby som sa nahodou necitila dobre 😝 😀
sofik,nechcem ti kaziť chut do stavania,ale toto je len zaciatok,... 😖 ,mi tu uz byvame stvrty rok a este stale nemame kolaudaciu,co tolko uplnych primitivnych veci treba,...proste napr. musi niekto prist pozriet ci je dom zatepleny a ako,a mi mu dame za to ze nam da stempel na neaku A4 neakych tych 400eur 😠 ,...no a takychto "malickosti" je neurekom 😝

sofik
autor
22. feb 2010

heli tak to máš pravu - budeme vo svojom a sami 🙂

maruš to máš pravdu, ja som to zistila ako to funguje, za každé razítko chcú nehorázne sumy. Ale nejako to zvládneme ked sme už kúpili domček 🙂

sarica
22. feb 2010

Janka,to povolenie dáva starosta,nie??,či ako to je? 😕

sofik
autor
22. feb 2010

Nika neviem presne ale záleží to aj od obecného úradu v mieste kúpy nehnutelnosti - tam sa to tuším podáva.
projekt sme predložili ale bolo treba ešte revízne kontroly elektriny, kanalizácie a plynu a ešte niečo s hromozvodom. katastrofa ako sa to takýmito vecami zdržuje zbytočne. ☹

helka101
28. feb 2010

Lučenčanky čo je??? 😕 ešte ani leto nieje a tu to nejako viazne.. 🙄

lubu
28. feb 2010

cavte 😉

ha ja nestiham 😉 klasika ked sme v klude sa učim a inak treba aj doma čo to vkuse robiť a naše korimča sa rozhodlo že sa mi na kočik vyprdne tak chodime všade pešo..takže dvojnasobok času zabijeme aj tym🙂

inak gartulujem helka 😉

a tehulky predavam naš casualplay takže ak ma niekto zaujem pytajte 😀 papa a cmuk

sofik
autor
28. feb 2010

ahojte 🙂

lubu a moju zas z kočíka neviem teraz dostat, len by sa mi vyvážala 😀 ked bola vo veku tvojej tak mi len vyskakovala za jazdy a teraz toto 😉 ale už ho idem zložit a odložit aby ho nevidela a pomaly budeme chodit všade peši 🙂

my sme boli už minulý týžden na zápis do školky tu u nás a asi mi ju vezmú od septembra, koncom marca bude rozhodnutie tak som zvedavá. Inak sa už teší do školky ale som zvedavá či jej to vydrží aj ked tam začne chodit 😀

katka a ty ako? boli ste na zápis niekde? 😕

Mirko a Matejko sú už starí skolkári a určite sa tešia do školky každé ráno.

Helka a Eli sú ešte vaši drobci tak často chorí ako ked nastúpili do školky či už sa to ustálilo? 😉

helka101
28. feb 2010

Luci dakujeme 😉

Jani, my ako mame ten inhalator, tak sme vlastne 2tyždne bez kašlania... 😎 čo som predtym nepoznala, stale kašlal... Akože dnes kus pokašlieval, taky draždivy, lebo sa včera blaznil u svokrovcou a potom sme šli domou, asi bol spoteny, tak kus dačo schytal, ale davala som mu Sinecod sirup a prešlo mu to.. tak zajtra šup do škôlky 😉
No a do škôlky sa tešíme to už hej, ale ver tomu, že dobre 2-3mesiace sme tam chodili s plačom 🙄

marcaradko
1. mar 2010

25 🙂

sofik
autor
2. mar 2010

heli ja s tým počítam že bude pár dní plakat ale zvykne si 🙂
a prečo má malý inhalátor? koli tomu že tak často kašle a vracia sa mu to? 😕

maruš už len pár týždnov 😉 ešte nevieš čo to bude? 😕

marcaradko
2. mar 2010

sofik este nie 😒
bo na sono som bola len v tretom mesiaci,to est enebolo vidno a potom koncom piateho-no a tam nam vo vyhlade na "vybavicku" zavadzala pup. snura,a boli by sme v nevedomosti este do 30tt,ale v 26tt idem na 3D,tak hadam tam nam uz predsi jenom neco ukaze 😅 .takze takto o tyzden by sme to uz mali vediet,...ale vies ako....lavne nach je zdravunkeee 😉
ozaj kocky zacina sa nam oteplievat,mohli by sme tak do velkej noci aj neake to stretko podniknut...hmmm??? 😕
sofik,tebe konci materska......co styyym??? 😕 .... 😅 .... 😀 ....ano myslim na to....ci.....,ano,ano teraz domcek...

sofik
autor
3. mar 2010

maruš no končí tento týžden ☹ druhé bábo bude až ked budeme bývat v dome, teraz je prioritné bývanie 🙂

helka101
3. mar 2010

Jani, ano zato, že sa mu to vracia.. stale kašlal, zašli sme ku alergologičke, tak skonštatovala že ma miernu astmu 🙄 ale to asi každe dieťa čo ku nej ide... 😅 no ma prekvapila, lebo ked sme tam boli pred rokom, tak skonštovala po odberoch krvy, že alergici niesme, že je to na hranici a tearz mi oznamila, že čo som čakala, že je pozitivne testovaný na prach, roztoče a plesne... 😠 keby mi to vtedy oznamila, tak určite inač konam, hlavne že vtedy povedala že alergici niesme.. 😔 čo už..

Inač som chora, mam nadchu a hrdlo v kíííbli... ☹ odkedy som tehu v noci neviem normalne spavať... ide mi to na nervy... 😔 taketo stavy som pri malom nemala.. a nehovorím čo všetko sa deje pri varení somnou... ale ked som v miestnosti kde sa varííí 😒

monika0123
4. mar 2010

heli blahoželám
u nás je tiež silvester plodný 🙂 bohužiaľ len 7+2, ani som nevedela že som v tom, lebo som ešte v januári mala krámy a až keď som mala nevoľnosti, pnutie v prsiach, proste všetky príznaky čo som pri nicolasovi nemala som začala tušiť, že sa niečo deje, škoda, že som do vtedy robila všetko, čo by tehotné nemali, kedže sme to nečakali, lebo som mala vnútromaternicové. Ale aspoň sa starý správa ako zaľubený puberťák, aby ma rozveselil 😅
s prerábkou sme pokročili, teda vrch je hotový, ideme dokončiť spodok, mali sme pár mesiacov pauzu a na začiatku leta ideme zatepľovať, akurát včera nám doniesli umývačku riadu,pred tým koberac do spálne a teraz sa rozhodujeme nad sedačkou

sofik
autor
5. mar 2010

Dobré ránko 🙂

heli tak sa čím skor vyzdrav 😉 mne pri malej tiež v prvých 3 mesiacoch bolo z voní varenia velmi zle 😒 ale potom to prešlo 🙂

monika tak to mi je lúto ☹ a daj nejaké nové foto nech pokukáme ako ste pokročili 😉

helka101
5. mar 2010

Monika to je aj mne luto 😔 ja som tiež netušila že čakame, lebo tie moje nevolnosti, som pripisovala migrene 🙄

Jani, pomalinky tie nevolnosti ustupuju, aj ked mam čo to robiť ešte pri varení.., ale hadam sa to upraví same do toho pôrodu 😀

helka101
6. mar 2010

Jani, Sofinke prajemee všetko najlepšie k narodeninám 🙂 vela zdravička, štastíčka a uspešný štart to škôlkarskeho života 😉

gergi7
6. mar 2010

Janka, tiez sa pripajame! Sofinke prajeme vsetko len to naj........... 😵

marcaradko
6. mar 2010

sofinke vsetko len to naj,nach je hlavne zdravunkaaa.... 😵

marcaradko
6. mar 2010

26 🙂

sofik
autor
7. mar 2010

dakujeme 😉

pascalka
8. mar 2010

Ahojte maminky ,tehulky a detičky 😀
Sofinke všetko naj k narodeninkam a štastne kroky do škôlky a vela pusiniek posielame 😵
Tak kočky ako tehulkovanie??
My sme zapisany do škôlky,ale na 100% až v maji budem vediet či ju zoberu...
nejak nemam ani čas na net Katuška ma zamestnava a mame doma ocinka,tak sa venujeme jemu 😉
Monika to mi je luto 😔
pekny dnik Vam prajeme.

mtsl
8. mar 2010

čaute kočky a deťuše,
tak aj Šimon už bude škôlkár 😀 minulý týždeň sme boli na zápise ale do škôlky nastúpi až od marca 2011
je to také zvláštne, prvý vážny krok v jeho živote 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre