Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

zuzulask
15. apr 2010

presne aj ja to robím , otvorím dvere a nech sa prebere.....nedovolím mu spať viac ako do 15:00...včera spal do 15:45....a večer ešte o 22:00 vyskakoval...toľko energie....kde ju berie

mirka099
15. apr 2010

jaj baby, to my si musime vyberast navstevy, ktorým to nevadí, že príde uragán 😀
ale dost ma trapi ze ked ideme k niekomu koho kubko nepozna, je schopny nonstop revat kym neodideme.... ked sa nejak horko tazko pri mne ukludni a nebodaj sa mu ten cudzi pekne prihovori spusti rev od zaciatku ☹ je to dost neprijemne, lebo zvysok rodiny ho pozna ako maleho urevanca... aj vy ste tym presli? teraz sa chystame na oslavu, bude tam cela rodina, asi 30 ludi... ako ho vidim tak tam bude len revat a revat ☹

sofik
autor
15. apr 2010

baby ale ste toho popísali 🙂 to som ani nečakala, niekedy nám to trvalo aj týžden jedna strana 😀

my neuveríte ale u nás svieti od 11 slniečko a boli sme konečne aspon na pár hodín vonku a samozrejme aj po obchodoch sme museli pobehat lebo malá sa udala na mamu, tatino sa može tešit ked príde, len penaženku plnú euráčov potrebuje 😀

čo sa týka odúčania od plienok tak my sme začali minulé leto ked malá mala asi 2 roky a 4 mesiace pretože dovtedy ignorovala úplne nočník, tak sme začali natvrdo a už za 2 týždne bola cez den bez plienok, potom o mesiac som jej prestala dávat plienku na poobedné spanie , 2 krát sa počúrala a odvtedy ani raz. Ešte máme stále plienku na noc síce ale už o týžden začíname s odvíkacou kúrou pretože sa mínajú plienky a nové predsa nebudem kupovat 😀 tak som tiež velmi zvedavá ako nám to rýchlo pojde 😉

lindush
15. apr 2010

no baby,

tak my spime,huraaa,dufam,ze do rana 🙂 sofik a som nepostrehla,ty kde teraz byvas?Uz nie si v LC ?

mirka z toho,ze maly je zivy,si nic nerob,moja naj kamaratka ma 18mes synceka,tiez sa vola Jakubko a ako keby som ju pocula,hanbi sa aj niekam ist,lebo vsade vsetko zhacuje,najnovsie sa uz aj hadze o zem a ta...pritom sa snazi byt aj prisna
nanho,ale nic nepomaha...
ja si myslim,ze je to normalne pri detoch a casom to prejde,maju svoje obdobie...ako mne nasa doktorka povedala,ked bol Danielko maly a skoro vobec nespal...."su detu spavé a deti vrešťavé a Vy milá maminka máte top druhé" 😀 😀 😀

tak si idem dat slofika k telke,pa zatial 🙂

sofik
autor
15. apr 2010

lindush aj my konečne spíme, čo mi nespí poobede tak mi už okolo 20 odpadáva únavou 😉

ja som momentálne u našich na východe pretože tatino pracuje v zahraničí a so svokrou to nie je najlepšie tak takto je mi lepšie 🙂

mirka099
15. apr 2010

lindush, ja som s tym zmierena, a lubim ho takeho planigana ako je 😅 uz davno som zistila ze krik a bitka na neho neplatia, cim viac kricim a bijem po rituse, tym je horsi... ale ved mam len jeho, bobaka maleho, nejak ho uz vypypleme 😅
poobede sme sa boli trosku prejst, a Kubko nasiel kazdu mlaku, a claaaaaaaps do nej 😠 jaaaj bodaj by uz vsetko preschlo 😖

ja prave dopekam skvarkovniky, popijame s manzelom cajik, vecerna idylka 😎 hlavne to ticho v byte!!! 😎 😎 😀

zuzulask
15. apr 2010

my ešte nespíme...teda deti....po obede keď som bola pre malú v škôlke tak som s nimi bola v hypke na šmýkačkách...asi tak hodinu....ale už tam tak vystrájali že som sa o 18.00 zbalila a išla pre muža do roboty.....a tam sme ho ešte v aute čakali asi tak 40 min...skoro som ohluchla....

moje deti neubehám.... 😠 😠 😠 😠 😠

sarica
16. apr 2010

baby ste ma potešili,nemám len ja zlé dieťa 😉 😀

lindush
16. apr 2010

caute babule 🙂
tak my dnes noc celkom ok,iba 2x hore,bez tap-tap tapusiek,krasa 🙂

konecne sa oteplilo vonku tak sa tesiiiiim,dovarim a pojdeme k svokrovcom na dvor 🙂 a musim sa pochvalit,dnes ideme vyse po roku s mm vecer von,kamarati nas vytiahli do kina do BB a potom do Ministry na diskoteku,to uz co je,ja som aj tancovat urcite zabudla 🙂
tak malicky bude 1x bezo mna v noci,normalne mam strach,ale snad to zvladnu 😕
vikend hlasia krasny,takze aspon nieco pozitivne ohladom toho pocasia 😉

lindush
16. apr 2010

zuzulask tak ty to mas vesele,2 malych certikov,ale zase odrastu ti naraz a mas vystarane 😉

zuzulask
16. apr 2010

malo by to byť ľahšie ale pravdu povediac už mi doma šibe ...5 rokov.....vrátila som sa z vonku...konečne pekné počasie.......kúpila som im domček v Dráčiku , nech sa v ňom skrývajú......malý sa z neho vytešuje....idem mu dať jesť a možno o 13:00 už bude spať...mala by som žehliť...neprídete???? 😀 😀 😀 😀

gergi7
16. apr 2010

No kocky, musim vam povedat, ze ste mi dali zabrat, kym som vas precitala 😀 😀 😀

gergi7
16. apr 2010

zuzlask, my mame tiez ten domcek 😉 . Karinku bavil necely tyzden , no a teraz mi uz len zavadzia 😀 . Zlozim ho a vyberiem ho o nejaky pol rok. 😀 jaaaaaaj a este som zabudla. je tiez z casti z maskovej 😅, iste sa pozname z videnia 😉

zuzulask
17. apr 2010

Ešte ich to baví....uvidíme do kedy....keď dostali na Vianoce kuchynku tak som ju nechala asi 1 rok...sem 36tam sa hrali a tak...ale už som ju zbalila a odniesla k mamine ...tam ju Michal otvorí...napchá do nej kocky a hovorí že kúri....opakuje po starkom keď kúri v ústrednom...zlatý.....

Je to možné že sa poznáte z Maškovej.....možno keď ho uvidíš tak si spomenieš...ale sme tam málo , len na víkendy...možno skôr z roboty... 🙂

lindush
17. apr 2010

ahojte maminky,

no vidno,ze je vikend,nejako to tu upada 🙂
Tak poviem vam,boli sme vcera v tom kine a potom na diskoteke,ale mam na dalsi rok pokoj,sme sa s mm celu dobu bavili,co robi nas syncek,ako sa mu spinka u starkych a tak 🙂 proste najlepsie je nam spolu doma,navyse,dosli sme o 03.30hod domov a rano som bola strasne unavena,to uz nie je pre mna 🙂
Dnes sme boli v parku,som aj vyzerala,ci vas niektoru nespoznam,no ale asi nic 🙂 zajtra ideme cez den varit von gulas,tak sa tesim,kiezby takto pekne vydrzalo aj cez tyzden..

nas drobcek este nespi,buntosi tu,ale nejak mi to nevadi dnes 🙂

mirka099
17. apr 2010

Ahojte,
Lindush aj my sme dnes boli v parku... 🙂 ale len v tej hornej casti, pro potociku, a kofolku sme si dali pri stadione v hokejke...manzelovi sa nechcelo ist dopredu, ze tam isto bude plno ludi... co uz, chlap 😠 😀
🙄 😀

Ake mate plany na zajtra? Budete niektorá aj v parku? Ja tam asi pojdem s kamoskou, muz bude po nocnej... takze dve maminky, jedna s chlapcekom druha s dievcatkom - to budeme my! 😎

mirka099
17. apr 2010

lindush, inac my ked sme boli prvy v noci bez maleho, tiez som vzdy volala svokre, ci buva, ci neplace... 😀 aj doteraz ked niekedy prespi u svokry, vzdy zavolam, co ako, ale uz nam ten oddych a cas len pre seba padne velmi dobre.. a uzijeme si to.. ako tak rozmyslam uz dlho tam nespal, no volam zajtra svokre 😀 😀 😀

lindush
18. apr 2010

ahojte,
tak Mirka ako,svokra vybavena? 😀
My sme boli dnes u kamaratov na dvore grilovat,malemu sa pacilo,sa predvadzal.ukazoval ako vie tapuskat a najnovsie aj pa-pa,od 19.15h spinka,dobre sa unavil,bol cely den dnes na vzduchu..

ja idem od zajtra na dietu,lebo cez sviatky som pribrala 2kg 😠 tak este dojedam posledne chrumky ,aby ma zajtra uz nic nepokusalo 😀

dobru noc a piste !

mirka099
18. apr 2010

Ahojte, lindush 😀 to je dobra metoda dojest s tymi chrumkami... 😀 ze by som zajtra zacala dietu? no tak potom musim zjest zmrzlinu co mame v mrazaku, aby zajtra nepokusala 😀

mne chudnutie nehrozi..potrebovala by som zhodit nejake tie 4 kila, ale nemam motivaciu.. zaciname rozmyslat o druhom babu 😵 ... no a kto by chudol ked vie ze bude z neho aj tak balon 😅

kde ste vsetky ostatne? boli ste dnes v parku? my nakoniec nie, behali sme po rubanisku, dnes bolo prijemne teplo... maly bol na odrazadle, tak sa tiez dobre unavil 🙂

zuzulask
18. apr 2010

Ahojte,
my sme boli ako vždy cez víkend u svokra a u našich...odišli sme včera a dorazili len dnes večer.....už spia asi od 21:00.....na obed nespali tak už im bolo dosť.....aj mne je dosť ...mm má dovolenku , tak asi niečo podnikneme...chceli sme ísť do Bešeňovej, ale bojím sa keď má Miško s tým pipíkom....už sa mu hojí ale aj tak nechcem ísť ešte do bazénov...no uvidíme....

ives77
18. apr 2010

ahojte kočky,sarica dakujem za privítanie.Inak aj môj 7ročný syn skončil v 3rokoch na sále a museli ho obrezať 😖 aj mi chodíme stále do parku a inak ked už píšete odkial ste tak ja som priamo s Lc a máme byt pri cintoríne 😀

helka101
19. apr 2010

Ahojte kočky 😵
Tak my dnes nastupujeme skoro po mesiaci do škôlky, tak som zvedava ako dlho tam vydržíme chodiť... kedže je pekne silny alergik a tam je tych alergenou až až.. 😔

My sme sa chystali do parku v sobotu, ale nejako sa nam nakoniec nechcelo, tak sme skončili len u nas na ihrisku pred činžakom, kde si maly s ockom zahral futbal a ja som sa kus vyhrievala na slniečku 😎 Ale toto dnešne počasie ma riadne sklamalo.. 😖 ked som počula v noci, ako kvapka na parapetu dažd, tak som mala dosť 😠

Lidnuš stym chudnutím to poznam.. aj ja by som mala už tu fazu, ale kedže teraz je to asi bezpredmetné 😀 tak sa tym nezaoberam.. včera som važila u našich a pribrala som 1,40kg, .. som len kukala že čo to ta vaha ukazuje 🙄 😀 ale zase som v 18tt, a vlastne teraz som prvykrat za cele tehu pribrala, predtym mi šla vaha len dole 😖

Zuzu, ja by som s malym asi neriskovala ísť do tej Bešenovej, predsa v tej vode su bakterie, aby sa mu to dačím nezanieslo a nemal zase maly bolesti.. nech sa mu to pekne uhojí 😵

Ives my byvame dole na Vajanskeho tiež 😉

Tak pekny upršaný dník 🤐

sofik
autor
19. apr 2010

Dobré ránko 🙂

heli to si ešte málo pribrala ale neboj potom to bude naskakovat 😉 aj tu je dnes nejako pomračené a aj poprcháva 😒

my sme včera neboli nikde lebo malá chytila asi nejakého bacila a mala zvýšenú teplotu tak sme radšej sedeli doma a bolo tak krásne teplo a slnečno až jej bolo smutno že nikam nejde ☹

inak baby s tými dietami - aj ja by som sa pridala lebo som cez sviatky trocha pribrala ale nemožem občas odolat pokušeniam 😀

helka101
19. apr 2010

Jani pri malej Sofi, hned o tie kila prideš, ak je ešte stal take šidielko 😀
Noo hej malo pribrala, ale zase nemam v plane dať na seba tolko čo pri malom .. vtedy som dala 23kg.. a to teda bolo 🙄

sofik
autor
19. apr 2010

heli tak to máš pravdu že teraz to pri nej zhodím lebo stále chodíme vonku a ona je stále také šidlo 😀

Pri Minkovi si teda dost pribrala ale hlavné je že na tebe po porode nič nezostalo, bola si štíhla ako prútik 🙂 Moja sestra pribrala pri malom 32kg a to mala pred porodom 58kg - takže 90 kilová bola ako velryba, ale rok po porode už bola na svojej váhe znova 😉

helka101
19. apr 2010

Sofik, ja som mala den prd pôrodom 83kg a ked som sa važila po pôrode asi dva dni tak som mala nejakych 67kg..takže spokojnosť 😵 ale podla sestričiek som mala vela plodovej vody a ta vela važila, lebo tipovali že maly bude mať cez 4kg a mal "len" 3,20kg 😵 uvidime ako skončíme pri druhom 😎

sofik
autor
19. apr 2010

ale ked to pojde dole ako pri prvom porode tak to mžeš kludne aj 20 kg pribrat 🙂

aj vy máte dnes pod mrakom? dúfam že sa poobede vyjasní 😉

mirka099
19. apr 2010

Ahojte..tak toto pocasie ma riadne sklamalo, chceli sme ist autobusom pobehat trosku po meste 😢 teraz neviem co s malym, lebo prerabame byt, muz ma vsade naradie materiál, maly mu to furt babre, no prosto doma sa byt neda 😖 😖 😖

vidim ze sa bavite o pribrati v tehotenstve..ja som s malym ptibrala tiez okolo 21 - 22 kil, tiez som bola ako velryba.. ale uz tyzden po porode mi sotalo len 7 kil, vacsina bola voda.. teraz sa uz na poovdnu vahu dostat neviem, stale mi chyba 4-5 kil 😖

lindush
19. apr 2010

ahojte,

tak to pocasie desne 😒 zas sa nikam poriadne neda ist,to zas bude dlhy den 😖

mirka tak drzim palceky v snazilkovani 😉 a helka,to si zaj malo pribrala zatial,mas este narok 🙂

Ja ked som bola tehu,som zacinala na 55kg a skoncila na 72kg 😝 som 17kg pribrala,uff...ale tiez mi to islo rychlo dole,teraz mam 57kg,ale mam pocit,ze vsetko mam v bruchu,to by asi aj cvicit bolo treba,ale pri tom mojom drobcovi sa do posilky neviem dostat ☹

takze dnes mam volno,nevarim,na obed mam len zeleninku a mm ma obed od vcera 😀

vajanka
19. apr 2010

ahojte, no tak to je teda pocasie....kedy uz konecne prestane prsat...nepozerali ste predpoved?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre