Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
17. júl 2010

@gergi7 no zachranku to istotne.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

noo tak toje krava jasna... špatiť dvor.. 😖 môj otec je pedant na travnik,ked ho ide kosiť, tak nan ani stupiť nemôžeme... 😀 ale maly tam ma bazen, a nikde neni trava vypaalena... 😠 a keby aj bola, pre svojho vnuka by urobil čokolvek.. 😵

henikav
17. júl 2010

no na zachranku neviem ci ma narok rodiaca zena, iba ak by bol porod predcasny, alebo ano?? V be teda nie, tu by ti to potom pekne vyuctovali 😀 potom je taxik lacnejsi 😀

mtsl
17. júl 2010

tak to je pekná hlúposť s tým bazénikom veď tá tráva sa do týždňa spamätá a keby aj nie tak sa vždy dá nasadiť nová.

henikav
17. júl 2010

len so starsimi ludmi sa uz horsie jedna, ani si neuvedumuju aku blbost povedia, ze trava sa im znici a to ze vnucatku by spravili radost, to predsa za to stoji, ale ja to tiez poznam u mami je to podobne a clovek radsej aj nad hlupostou radsej ustupi akoby sa mal stale hadat. Ved aka by to uz bola radost cez hadku

gergi7
17. júl 2010

henikav - jaaaaj, to s tou zachrankou neporovnavaj nas tu a vas 😀 . Tu je to normalne a neuctuje sa nic. Vedla do ciganov chodia pravidelne. cigana -simulanta - najprv pravidelne brali do nemocky. no az casom prisli na to, ze co je vo veci. on potreboval len taxi do lc. Pravidelne k nam chodili telefonovat 😀 😠 .

No a s.ať uz do nej. za chvilu pojdeme kade lahsie. kupat sa chodime k sestre 😉 a na buduce leto budu mat bazenisko obidvaja a cele leto ho necham na tom istom mieste u nas a voooobec mi to vadit nebude 🙂 😵

sofik
autor
18. júl 2010

@gergi7 aspon že máš poblízku sestru a tam sa možu kúpať 🙂 my máme bazén na záhrade, tráva je vypálená od neho a moj oco ho aj tak presúva stále na iné miesto a nevadí mu že sú tam vypálené kruhy 😉 je rád že sa malá čľapká a na trávniku nezáleží 🙂

hlásili búrky a tu svieti slnko a už je poriadne horúco, tak nás to asi obíde aj dnes ☹ ja chcem večer poriadny dážd aby sa vzduch aspon trocha schladil 😉

gergi7
18. júl 2010

tak je sofi 😉 , sadnem do auta a za 3 minuty som u nej 🙂 ....
A co sa este tyka toho bazena - tak to je uz len o mentalite poniektorych ludi 😀 🙄 . Za 2 roky som si nervooov zozrala az az. Ja sa uz fakt neviem dockat, toho ked uz koooonecne budem u SEBA doma.... A konecne nebudum mat hrcu v krku, ked pojdem domov trebars z prechaadzky 😉

henikav
18. júl 2010

gergi, najlepsie je nehadat sa, ani sa nejako neangazovat, len si pomysli, ze onedlho budes u seba doma, kde ty budes rozhodovat, ved mate vyhliadky, onedlho na vlastne byvanicko, horsie su na tom ludia, co nemaju vo vyhlade nic a vyzera to tak ze ani nebudu mat. Tak uz to vydrzte a bude lepsie, dovtedy ti prajem pevne nervy

pascalka
18. júl 2010

@petulka_1 no čo Peti zostala si v nemocke? hadam už aj rodiš 😵 😲
@gergi7 vydrž Luci budete suprovo 😉
@henikav Heni tak si si užila riadenia po lupičoch.. 🙄 ..a maly bude cele prazdniny v LC? aj ty ešte prideš?
ozaj kočky nemaju vaše deturence potničky? Naša Katka ma cely chrbat vysypany ☹ ešte sme take nemali len sme tam par aj to ked bola malička..čo stym mam robit?? je stale povyzliekana a sprchujem ju..
@sofik Jani tu sprchlo riadne rano ale sa ochladilo len na chvilu aj to iba vonku 🙄 takže burka nula bodov...
@helka101 žiješ????sme susedy a už skoro 2 tyždne som ta nevidela 😝

henikav
18. júl 2010

@pascalka maly bude este do stvrtku v Lucenci, potom mi ho Mirko dovezie do Prahy, mam tam v piatok prezentaciu, tak tam si ho prevezmem, potom pojde s otcom na dovolenku na dva tyzdne a koncom augusta este prideme spolu na dva tyzdne do Lucenca

pascalka
18. júl 2010

@henikav no Heni to maš riadne rozplanovane🙂))

helka101
18. júl 2010

@pascalka no vidiš.. dačo stym treba už asi aj spraviť niee??? 😀 mi slubuješ od kedy že prideš na kavu, aj ked bol maly v škôlke, aby sa nepobili.. 😀 😀 a stale niiič.. 😔 ale tak hadam v septembri sa už ukaažeš! 😝

henikav
18. júl 2010

@mtsl takze pozerala som a nasla som nieco podobne, ale nie zavesne, ale na zem a je to snad este drahsie ako na sk 275€

henikav
18. júl 2010
mtsl
18. júl 2010

@henikav dík 😒

henikav
18. júl 2010

ja viem ze som ta nepotesila
ets by sa dalo tak, ze sa vyberiete na vylet do nejakej zapadnutej dediny a popytate sa tam ludi, ci to niekto ma a ci by nepredal. Ja sa pamatam, ze takto chodili aj starozitnici, boli aj u starkej a vykupovali, ponukali peniazky za vsetko.
No a este moze byt ze uvidim na nejakom blsaku, tak by som sa opytala ze za co a tak, ale na to sa neda spolahnut, ze prave na take nieco natrafim

sofik
autor
19. júl 2010

@henikav tak to máš celé leto čo robiť aby si všetko postíhala čo máš naplánované 🙂
@pascalka tu nepršalo vobec, iba sa zatiahlo ale vietor to rozfúkal, inak sa aspon trocha ochladilo 😉
@gergi7 to bude balzam na dušu bývať vo svojom a sami 😀

mtsl
19. júl 2010

@monika0123 konečne som si poriadne všimla ten váš domček. tá farebná kombinácia je v reály fakt skvelá - páči sa mi to. je to také veselé, príjemné ale jemné. ak tam ešte bude veľa zelene bude to fakt super

henikav
19. júl 2010

babulky, tu je nas novy clen rodiny, konecne sme sa pofotili, ale meno este stale nemame, iba cica 😀

sofik
autor
19. júl 2010

@henikav aspon máš spoločnosť doma alebo to je na svk? 🙂 my sme mali 5 rokov britskú čiernu krátkosrstú mačičku doma ale zrazilo nám ju auto - to je údel asi vačšiny mačiek ☹

henikav
19. júl 2010

@sofik, zatial je na slovensku u mamy, lebo este prideme na dva tyzdne, aby som ju nenatahovala hore dole, ale potom si ju vezmeme uz so sebou do be

mtsl
20. júl 2010

@henikav mačka bude isto šťastná z tej cesty 😀

henikav
20. júl 2010

@mtsl aj my sme vzdy stastni 😀 😀 😀 ale mala som cicu cele roky a cestovavala s nami v pohode, len ked uz bola starsia neznasala cestu, tak sme ju nechavali samu doma so susedou, ktora ju chodila chovat. Vzdy ked sme sa po dovolenke vratili, tak sa fukala ako male decko 😀 😀 😀

pascalka
20. júl 2010

@helka101 no ked budeš rodit 😀

helka101
20. júl 2010

@pascalka jááj som zabudla, že ma tam ideš odviesť aj s Demeovou.. a rovno pri vas to aj porodím 😀 😀 😀 😀

sofik
autor
21. júl 2010

Dobré ránko 🙂

@helka101 budeš mať dobrý odvoz do porodnice 😀

helka101
21. júl 2010

@sofik však jani 😀

danabel
21. júl 2010

Ahojte, som vás od víkendu nečítala, búročka si vzala za terč náš činžák, tak nám komplet odišli všetkým modemy aj všetky 4 výťahy. Som bola zvedavá na petulku, či je ešte doma, neviete? Ja sa tiež veľmi nemám dobre a mám pocit, že mi to brucho už ani nezmäkne a budem augustovka, nie septembrovka. Už v noci ani nespím poriadne, iba cez deň a to sa riadne vypotím, kým zaspím.
@helka101 ty si v pohode s bruškom?

helka101
21. júl 2010

@danabel ahoj moja, a tvrdnete???? lebo ja som to mala tiež, ale brala som to Magne B6 a prestalo mi to, už som ho vysadila, aby sa mi velmi ta maternica nespevnila a potom nakoniec neprenašala.. 😖 my sa mame fajn, včera sme boli na sono, tak krpanka saneukazla.. doktor zase povedal to svoje slovko - nezaručujem 😔 tak si robil srandu, že teda chlapčeka v ružovom ešte na pôrodnici nemali 😀 vraviim mu,no mne do smiechu nijee, lebo teraz čo mam nakupovať modre veci či ako??? 😕 skryvala sa opica jedna 😀 inač sa mame fajn 😵 len križe občas bolia,v noci spavame s vankušom pod bruškokm a jednym pod nohami, a často ma smädí,ale asi to teplo... môžem povedať, že sa citim fajn 🙂
len mi je luto, že ty sa takto trapiš... ja kebyže nespím normalne vnoci tak ma asi vystre 😢 musím proste v noci spať... 🙂 bez toho neviem byť...

kedy maš poradnu?

danabel
21. júl 2010

@helka101 ja idem až 10. augusta. No posledné dni sa fakt trápim, ale čo už mám robiť, musím to vydržať, aj keď ak to má byť takto, tak by som radšej rodila už budúci týždeň. Aj včera som nevedela zaspať, ani nie tak od tepla ako od bolesti brucha. Mám pocit, že je tvrdé stále, len niekedy viac a niekedy menej. No až takto som si tie posledné týždne nepredstavovala, ale veľa báb píše, že s prvým tehu mali viac problémov, tak dúfam ,že druhé bude lepšie. No a ešte mi znova nasadil anitbiotiká na toho môjho streptokoka a dal mi aj vaginálne tabletky - probiotické, ale aj napriek tomu som chytila odspodu taký zápal, že sa neviem ani poriadne utrieť ani umyť. No proste, keď už niečo, tak poriadne. No a s tým ležaním, to je tiež sranda 😀 Keď mi povedia, že veď čo neležíš?! Ľahni si pred telku a obklop sa jedlom, veď nemáš deti, tak aký problém? No len mne to jedlo nespadne z neba, som sama doma, mm pride večer a je hladný po celom dni, Treba aj oprať, aj ožehliť, aj nakúpiť, navariť. Pritom v týchto horúčavách je varenie úplná lahoda... Mne sa zdá veľa od neho čakať, že ráno vstáva o pol piatej, cestuje do BB, potom celý deň v práci, opäť cesta domov - nie autom, ale busom alebo vlakom a keď príde domov, tak ešte ja od neho stále niečo chcem,, lebo som nemožná, sama sa neviem do ničoho poriadne pustiť, čo si musím vždy sadnúť alebo ľahnúť....Ale inak je šikovný, so všetkým mi pomáha ako vie.
Niekedy sa bojím, že tie moje brušné svaly, čo mi tvrdnú, rozpučia maičkú ako chrobáka. 😀
...tak som rada, že aspoň ty si to tehu užívaš a že ti problémy prešli, ja tiež beriem magnézium, ale to sú tabletky 500mg GALVEX a beriem 5x denne - 2 +2 + 1 no teraz nemám pocit, že by to nejak účinkovalo. Možno sú tie magne B6 lepšie. Aké je tam zloženie? Je tam kombinácia mg s niečím, s B-čkom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre