Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

ajkalc
19. aug 2010

@danabel moja segra je doktorka a dojcila 3 roky.svagrina dojcila 2 roky.a deti maju furt chore.takze nebudem to nejak prehanat urcite.ja Kubka vobec a je ako buk

@helka101 a ja mam v nemocnici odrobenych 7 rokov,ale stale som sa spravala,akoby ti ludia boli moji pribuzni.totiz to nie je povolanie,ale poslanie.

helka101
19. aug 2010

@danabel noo a v nemocnici ti daju termosku a lej si čajik a ten davaj ☹

helka101
19. aug 2010

@ajkalc a na akom oddelení si robila? presne si to vystihla, je to poslanie pomahať, a nie povolanie... každy či je biely, či čierny, potrebuje povzbudive slovo a hlavne mily pristup... ved ja na tolko sestričiek v dobrom spomííínam 😉 ktore dali mile slovo, alebo prišli len tak po smene pozrieť, opytať sa ako sa mame.. popestovať maličkeho.. bolo to take mile.. 🙂

danabel
19. aug 2010

@helka101 No lieh potrebuješ tak či tak do pôrodky na pupček, tak ho aspoň využiješ aj na inú vec (a dobrú).
Mastičku ? Klasiku - kalciovku alebo bepanten a to môžeš použiť aj na riťku aj na bradavky potom. Ja som sa o mastičkách na bradavky rozprávala s takou staršou lekárničkou a tá má na to taký názor, že všetky by sa mali umývať, veď to predsa prejde do tráviaceho traktu bábatka a tam by malo byť predsa len mm. Tak ja sa s tým názorom stotožňujem. A najlepšia je čistá voda, veď pred každým kojením si treba bradavky aj tak umyť a aj po kojení a aj odspodu, lebo kojenie podporuje čistenie a zavinovanie maternice, tak to mám jedno, umyjem všetko a dobre.Ja som si objednala ešte také vankúšiky-obklady na prsia, čo sa môžu použiť na studeno pri zápaloch a na teplo na spustenie mlieka pri upchatí kanálikov, no a ešte mám látkové prsné vložky s hodvábom z jednej strany a s bio vlnou z druhej strany - tie sú tiež dobré na hojenie trhliniek.

helka101
19. aug 2010

@danabel dakujem za tipy 🙂

helka101
19. aug 2010

noo lučim sa baby.. mala je už na neudržanie musím sa kus vyvaliť.. dobruuu 😉

danabel
19. aug 2010

@ajkalc ja sa tak tiež správam v práci k našim klientom, tak ja naivne očakávam, že aj ku mne sa budú tak ochotne a milo správať, keď niekam prídem. Smola, realita je iná. Ja tiež beriem svoju prácu ako poslanie, nie ako robotu.

danabel
19. aug 2010

Aj ja už "bežím" 😀 do sprchy, tak dobrú všetkým...

henikav
19. aug 2010

babulky, ja uz zaspavam, skoro rano odchadzam na skolenie do ostravy, tak sa s vami rozlucim, idem spat, dobru noc

gergi7
19. aug 2010

No ja maaaam co robit, kým Vááás počítam 🙂 . Vy ste toho stihli porozoberat.
ajkalc - ja mam tiez Rumanovu, no nemozem povedat, ze som s nou a s jej pristupom spokojna 😔 . je to skor na zaplakanie a tiez uvazujem o prehlaseni k inemu Dr. Ja som zo zdravotniickej rodiny a tiez som sama zdravotak. Ak sa u nas nieco zomelie, tak to riesim bez nasej doktorky. Ja uz ani neviem ako nazvat je pristup 🙄

danabel - ja som tiez naivna 😅 tiez som cakala, ze sa budu ku mne spravat tak, ako ja k pacientom. no ludia sme rozny a kazdemu nevyhovies

helka101 - s tym liehom je to tak . co iny kraj , to iny mrav. u nas sa pouziva. no inde davaju tinkturu, Ja som lieh nepouzivala, mala som antisepticky roztok a vsetko je ok 😉

ajkalc
20. aug 2010

@helka101 dobre ranko. ja som robila najskor na operacnych salach,potom po materskej na sterilke a neurologii JIS. robila som len sanitarku,kedze sa vrchnost rozhodla,ze ked mam gymnazium,ze mi neumoznia robit si zdravotku.ale podpisali to babam,ktore mali ucnovku bez matury,ze aby sa tie vzdelavali. no riadna blbost.ja som to robila s gymplom preto,lebo ma ta praca strasne bavila a nie preto ako tie,ktore to robili preto,lebo nic ine nezohnali.ale uz je to davno,tak je to jedno,aj ked mi je to strasne luto,ze uz nie som v zdravotnictve.co som si ja uzila ponizovania a povysovania od niektorych sestier a doktorov.som citliva duša totiz.

@danabel aj tebe dobre ranko.a akych mas v praci klientov,kde pracujes?ja som obchodna zastupkyna pre Procter&Gamble.takze som v kontakte s klientmi kazdy den.teda uz nie,uz som PN.

ajkalc
20. aug 2010

@gergi7 ale ona bola niekedy velmi dobra doktorka.len uz cim je strarsia,tym sa jej uz asi viac nechce robit.a nemam nic proti ciernym,ale ku nej chodia asi vsetci z osady verejnej cistoty.vkuse tam vrieskaju,smrdia a su zavsivaveni.chodia po tlupach a ked nebodaj namoknu,tak ten smrad sa tam neda vydrzat.a to tam idem len dva krat do roka,ked ideme pre potvrdenie do školy a odporucanie na ortopediu.ale teraz sme tam boli viackrat,lebo Jakubko a aj ja mame problemy s hemofilom,streptokokom a stafilokokom.mne to vkuse mudr Mirka Lelekova niecim lieci a mala som ist aj na OP v maji na vybratie mandli,ale som otehotnela. a Rumanova na to kasle,ze ved nebyva vraj chori.ale uz ma bolesti klbov z toho.kazdy sa s tym vysporaduva inac.a na toto mu prisli na ortopedii v Presove. no sem-tam hanba luceneckemu zdravotnictvu.

danabel
20. aug 2010

@ajkalc Ja pracujem na Hrabove - Kalinovo, Betánia, n.o. a moji klienti sú zdravotne handicapovaní dôchodcovia, keďže sme DSS, ale nie len oni, ale celá ich rodina sú mojimi klientmi, lebo sme zariadenie rodinného typu a snažíme sa udržiavať kontakty s celou rodinou - a ja obzvlášť. A tým ,že pracujem (no momentálne už nie) so zdr. personálom, tak som sa toho od nich dosť naučila, mám spoločnú kanclu s vrchnou, tak sa na mňa kadečo už nalepilo. A keď mám nejaký problém, tak sa s ňou rada poradím, pretože má skúsenosti v rôznych oblastiach (podľa toho, kde už všade robila sestru). Raz som bola dokonca na stretnutí komory sestier a bolo to zaujímavé.

danabel
20. aug 2010

Baby, no mne sa tá Dr. Hricová strašne páči aj kvôli tomu, že je mladá, má dve malé deti, pôrod a všetko s tým spojené má ešte v živej pamäti a je veľmi zapálená pre vec. Svoju prácu berie veľmi poctivo, nie, že od - do a padla, ale vypracúva aj materiály pre budúce mamičky o kojení, o prikrmovaní. Tie staršie lekárky sú už otupené ( nemyslím to úplne univerzálne, iste sa nájdu aj výnimky), možno sú už časom aj vyhorené, žiadna psycho hygiena, len kvantum pacientov (aby to sypalo) a kvalita ide bokom.

danabel
20. aug 2010

Jaj, dobré ránko 🙂 som sa aj pozdraviť zabudla...

ajkalc
20. aug 2010

@danabel Betania? Mne sa praca so starymi ludmi paci najviac. Na nervovom JIS som ich mala plno. Najkrajsi pocit,ked pridu prislusnici rodiny a dorabaju sa ako im na babke zalezi,ale pritom cakaju len na to,ako si rozdelia dom po jej smrti. Babka nereaguje,neodpoveda. Deti akoze su smutne. A potom,ked odidu,tak teba babka chyti za ruku,pophladi ti ju. Vtedy som mala stale slzy v ociach. Alebo ked chce sestricka naštopat pacienta, aby to mala skrku a on odmieta stravu a ona to necha tak a napise to do zaznamu.a ty si k nemu sadnes a popri rozpravani ti vsetko pekne zje a este si vypyta viac.a na Hrabove nedaleko Betanie ma moj brat dom. Ale teraz ho prenajali,lebo uz 4. rok su v Anglicku.

ajkalc
20. aug 2010

A idem dnes do LC,tak skocim za tou Hricovou,lebo sa nam blyzi cas ortopedickeho vysetrenia. Tak sa rovno zastavim,ci nas zoberie. Potom napisem,aky som mala dojem.

danabel
20. aug 2010

@ajkalc Ok, som zvedavá, ale určite sa ti bude páčiť. Môj drahý povedal, že takú lekárku ešte v živote nevidel. 🙂

helka101
20. aug 2010

ahojte baby...

silne rozmyslam o tom, že naozaj prestupim od našej doktorky, k tejto čo tu spomííname

@ajkalc maš pravdu čo sa tyka rumanovej, mne pride podobne aj stehlikova... ked som maleho "nevedela" kojiť, tak mi povedala len tolko, že teda sa skuste potrapiť a ked to nepôjde tak davajte Bebu.. 😒 no a ja vyčerpana prvorodička, od plakania maleho celu noc, a pocitu že som neschopna matka, som teda ustupila a prešla na Bebu.. Ked mi maly teraz maval zachvaty kašlu, take že sa pozvracal, a kašlal nonstop den - noc... a šla som k nej s malym, teda nech snim dačo robí, - tak vraj čo.. on je zdravy chlapec - len kašle 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

viete mi poradiť, či musím zajsť ku nej si po kartoteku, alebo stačí ak si ju vyžiada novy lekar a odhlasi nas od nej saaam 😅 nemam rada otazky typu prečo som sa tak rozhodla a bla bla blaa.. 🙄

danabel
20. aug 2010

@helka101 Ahoj 🙂 , ja čo mám skúsenosti s prestupmi od lekárov, tak zatiaľ som si kartu pýtala len od sestričiek, oni mi tam napísali dátum ukončenia poskytovania zdr. starostlivosti od daného lekára a s kartou som naklusala k novému Dr. tam sa spísala nová dohoda, v zázname sa spravila čiara a už to išlo ďalej normálne. Myslím, že to stále takto funguje, že si to musíš vybaviť sama. Veď ty jej to nejako nemusíš vysvetľovať, proste jej povieš, že ti to tak bude viac vyhovovať pri druhom bábu alebo jej povedz, že máš na mierovej aj ty obvodného a chceš, aby ste boli všetci pokope. My tam máme tiež obvodnú obidvaja s mm, tak je to super, že je to v jednej budove.

ajkalc
20. aug 2010

Ja mam kartu teraz pri sebe,lebo od poslednej navstevy orto som ju uz neodniesla,lebo som vedela,ze uz ku nej nepojdem. Ale opytam sa Hricovej a dam ti vediet. S kartotekou je to teraz tak,ze nie je vlastnikom pacienta,ale bud lekara,alebo VUC. Neviem presne ako. Ale myslim si,ze uplne staci zajst za novou lekarkou,podpisat dohodu a ostatne vybavi ona.

danabel
20. aug 2010

Možno by si sa mohla spýtať Dr. Hricovej, či sa to dá aj cez ňu vybaviť, možno áno.

danabel
20. aug 2010

Môžem ti napísať tel.č. na ňu a zavolaj jej.

helka101
20. aug 2010

@danabel noo len vieš mojka, ja byvam na vajanskeho a mam to tu po kope, a aj doktorku MUDr. Lelekovu mam tu 😀 ale tka proste pri najhoršom jej teda pvoiem, pravdu - že mam obavy ako maly bude znašať zase škôlku, a teda nasledny kašel a pri novorodencovi si choreho surodenca neviem ani len predstaviť 😖 asi to pôjdem buduci tyžden vybaviť, ale skorej si zavolam k tejto MUDr. či nas zoberie

helka101
20. aug 2010

@ajkalc ajka skus sa jej prosím opytať, ja si pôjdem teda potom vyžiadať len kartoteku, aj tak ideme na alergologiu na testy... 😉 a tak by som ju vôbec potom nevratila.. len potrebujemv edieť, že teda ako toje, či ma nemsuí Stehlikova odhlasiť od seba v tato nova prihhlasiiť

Danabel napíš mi prosím číslo do IP... ešte sa poradím s manželom, ale som už skoro rozhodnuta teda pre zmenu...

ajkalc
20. aug 2010

@helka101 a ako si spokojna s Lelekovou?

danabel
20. aug 2010

@helka101 Aha, tak to mení situáciu. A s tou Dr. Lelekovou si spokojná? Ja som počula, že je dobrá lekárka.

danabel
20. aug 2010

@ajkalc 😀

helka101
20. aug 2010

@ajkalc @danabel kočky velmi 🙂 ona je zlata velmi.. aj ked manžela stale trapi nejakymi vyšetreniami , lebo je rozhodca, tak nenechava nič na nahodu... ale ku mne je mila.. ked mam problem, tak do večera mi stale da take lieky ktore mi hned pomôžu.. naposledy som malahnisavu angiiinu.. akože brutal bolesť... tyžden som trpela a ked videla v akom stave mam hrdlo, skoro ju vyruuuutilo... ja som si kupovalal blbe kvapky a sirupy, aj tak nezaberali a dala mi take atb, ked som zobrala prvu tabletku, tak sa mi ulavilo.. aj s migrenou mi pomohla, 🙂 snej mam velmi dobry dojem 😵

ajkalc
20. aug 2010

@helka101 mne sa teraz stala takato vec:uz 10 rokov chodim k Orsaghovi. Predtym k Luptakovi. A ten sialenec si ma svojvolne po 10 rokoch prihlasil ku sebe a odhlasil od Ors. Bez mojho podpisu,vedomia. No tak bolo veselo a Ors sa mesiac staral o mna zadarmo,kym to prebehlo naspat cez poistovnu. Takze takto to asi funguje,ze staci ist k novemu a ten vsetko vybavi za teba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre