Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

zuzulask
28. máj 2010

ževraj by to malo odpudzovať komáre...aj ja používam repelenty , ale to je nič...teraz som videla že budú v LIDL od pondelka také špirály od RAID....my sme niečo podobné už mali z Grécka a bolo to účinné ...tak asi skúsime to...a vydržia dlho horieť...teda ono by to malo len tlieť ako tie vonné tyčinky....

http://www.babybazar.sk/Naramok-proti-komarom-a...

sofik
autor
28. máj 2010

to som pozerala aj ja tie špirály, v izbe používam tie elektrické odpudzovače Raid ale na vonku len repelenty, len aby boli tie náramky také účinné 😉 toho roku bude komárov asi požehnane 😒

zuzulask
28. máj 2010

my sme ich používali vonku pri našich keĎ sme sedeli na opekačke a tak.....a nič ma nehrýzlo.....dne nemám nič...v byte mám sieťky....keď sme si dávali robiť okná tak som si nedala , však čo...na 8. nevyletia....... 😀 😀 😀 😀 ...ale akosi sme museli lebo sa naučili vysoko lietať, a sme rovno pod strechou tak máme osy...... 😒 😒 😒 😒 😒

sofik
autor
28. máj 2010

alebo objednať náramok cez net. 🙂

sofik
autor
28. máj 2010

ked sú účinné tak si ich zoženiem aj ja cez net lebo vyzerajú celkom dobre, lebo striekanie tými všelijakými sprejmi mi vadí dosť na pokožke a hlavne to smrdí až ma niekedy dusí 🙂

zuzulask
28. máj 2010

no , ale ide to z Čiech...tak tam máš aj balné...a tak...ale ak je niekto predajca tu v meste, tak by som sa pridala k objednávateľkám....ja som Avon lady, ale už druhý nechcem....

zuzulask
28. máj 2010

a navyše som to v novom katalógu na nete nenašla....

sofik
autor
28. máj 2010

ked si pozrieš práca na doma je tam dost holiek ktoré s tým robia možno by ti to nejaká objednala a poslala domov 😉

zuzulask
28. máj 2010

no teraz som to našla je to tam....3,95 EUR.......http://www.dedra.cz/cz/produkty/

zuzulask
28. máj 2010

tú tému poznám........tam ak tak ťa zaregistrujú pod seba ako ďalšiu ..... 😅 😅 😅

sofik
autor
28. máj 2010

zo začiatku som tam občas nakukla ale už sa to točí len okolo jedného a toho istého dookola ☹

zuzulask
28. máj 2010

no tak to si mala čítať ako sa do mňa obuli keĎ som im napísala , že by mal admin zmeniť názov témy na SBS a MLM..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 od str. 43.......https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/praca-na-doma/

danabel
28. máj 2010

Zuzulask suseda mi včera doniesla taký katalóg, ale volá sa to Deborah Milano, tak to asi nie je to isté. Inak katalóg vyzerá presne ako avon.
Ja zvyknem na komáre používať čajovníkový alebo levanduľový olej, no ale potom ho všade cítim aj keď už netreba. Má silnú vôňu, ktorú komáre nemusia.

zuzulask
28. máj 2010

nie , to nie je ono.....to sú iné výrobky...

ten recept som neskúšala na komáre...ale čajovníkový olej používam....Tea tree oil...100%......len na iné veci...herpes a tak...ale už ani to nepomáha 🙄 🙄 🙄

sofik
autor
30. máj 2010

Dobré ránko 🙂

zuzulask v tej téme ťa nemajú velmi radi 😉

dúfam že dnes nebude pršať, lebo toto počasie je už na nervy ☹

helka101
30. máj 2010

Ahojte babule.. 🙂
ako sa mate? 😉
My celkom fajn..maly je špekulant..nenudím sa poviem vam.. take ma hlašky , že koniec.. : minule mi zabil ked som mu dačo nedovolila, že som "hlupa salama" 😀 skoro ma roztrhlo.. ani som ho nepotrestala.. 😅
Mala rastie, kope o život..hlavne večer, alebo ked mam na kolenach notebook, dufam, že jej to žiarenie nevadí, alebo ju to neohrozuje 😔 neviete dačo o tom? 😕

Posunuli nam aj termín.. nemame už 27.september, ani 30. ako bolo skorej..ale už 23. 9. v poradni som mala kusok vraj zmäknuty krčok, tak sme dostali antibiotika a mame sa šetriť, aby sa dačo nestalo.. no šetrite sa pri takom drobcovi 😅 aj kebyže chcem, tak asi píotrebujem opatrovatelku, aleob stale doma manžela aby sa mu venoval...

henikav
30. máj 2010

zuzulask, nic si z tej blbej temy nerob, ja som tiez nikdy nepredavala bizuteriu a nemyslim si ze som stratena existencia, prave naopak, nezda sa mi to zaujimave, ale na konikovi sa niektore baby velmi radi obuju do niekoho a potom to sa uz osocuje jedna radost 😀
sofik, aj u nas prsi 😖
helka, tak uz viete ze to bude dievcatko, no pekne sa Vam to podarilo, budete mat krasny parik 😉 a veru sa setri ako mozes
Posielam Vam na zlepsenie nalady a trosku slniecka do duse, nase prve kvietky z nasej zahradky 😉

ives77
30. máj 2010

Ahojte Lučenčanky,dávno som tu nebola a čítam,že preberáte komáre ktoré mna osobne tak velmi milujú 😀
Pozerala som aj ja tie náramky na komáre,boh vie či je to dobré 😒 nemáte skúsenosť?

zuzulask
30. máj 2010

ja tam už do tej témy ani nepíšem...dlho som ju sledovala, ale už je to stále o tom istom..... 🙄 🙄 🙄

neviem o tých náramkoch nič, dnes sme boli na chate na Ružinej...zase ma dosekali a aj repelent som mala..... 😠 😠 😠 😠

henikav
30. máj 2010

tie komare to je vazny problem, my ked sme v lete v Lucenci, tak cez den sa velmi vonku neda sediet lebo je priliz horuco a podvecer ked by uz bolo prijemne, tak nas idu komare zozrat. Zaujimave, ze v belgicku tento problem nemam, ktovie cim to je, mozno im nevyhovuje podnebie. Ale ak pridete na nieco co naozaj funguje, dajte vediet, o naramkoch som este ani nepocula

zuzulask
30. máj 2010

ja keď som chodila do školy na SPoŠ tak sme jedli B-komplex, tie malé hnedé tabletky.....jedli sme ich , viac naraz , len neviem koľko......vtedy človek spolu s potom vylučoval niečo , čo komáre odpudzovalo......asi to skúsim znova.... 🙂

henikav
30. máj 2010

to je akoze vitamin B?
ak to funguje tak vyskusam

zuzulask
30. máj 2010

áno, vit . B

zuzulask
30. máj 2010

ja si to pamätám niečo ako toto.....

http://www.docsimon.sk/tovar/b-komplex-zentiva-...

henikav
30. máj 2010

dik zuzu, vyskusam

danabel
31. máj 2010

No dievčatá, tento rok to bude asi s komármi ťažší boj, keď nám každý deň prší - keď sú také premnožené, že hrôza a asi to pôjde takto aj ďalej. O tom B-komplexe som aj ja počula, tiež od sestry z SPoŠ 😀 😀 😀 , ja som ho používala aj pri liečbe herpesu, keď už bol vyhodený, rýchlejšie sa hojil.
helka ja som o tom žiarení čítala, že notebook aj iné elektrospotrebiče vyžarujú elektrosmog, ktrorý nepôsobí dobre na vyvíjajúci sa plod, ani mobilné telefóny nie sú vhodné, vraj viac ako 3 telefonáty denne už škodia plodu, no a nejakí vedci tiež zistili, že toto žiarenie spôsobuje hyperaktivitu u detí ako jeden z faktorov. No ja som už prestala čítať a pozerať, čo všetko škodí, lebo to by som sa musela odsťahovať asi niekam do pralesa, vlastne tu škodí (podľa výskumov) všetko možné a ja si myslím , že spokojná a vyrovnaná tehuľka je aj tak najdôležitejšia pre svoje bábätko - nie stresujúca ženská, ktrorá nič iné nerobí, iba dáva pozor , čo práve v danej chvíli škodí. Ja sa snažím dávať si pozor v takej normálnej miere.
Inak pomaly sa približuješ k môjmu termínu 🙂 🙂

danabel
31. máj 2010

Henikav bývaš priamo v Brusely? Si tam už dlho? Ja som chodila do jednej rodiny v Kortrijku ( 20 min. od Gentu smerom ku francúzskym hraniciam) medzi semestrami si trošku privyrobiť - asi dva krát po pol roku a raz som bola aj na Veľkú noc. Veľmi sa mi tam páčilo, aj som dovolenkovala v Knokke - Heist s kamoškou - slovenkou, čo bola tiež v rodine. Mám nádherné spomienky na Belgicko, ešte by som sa tam raz rada vrátila. V Brusely sme si urobili tiež zopár pekných výletov - no a na komáre sa tam tiež nepamätám. To je možno východoeurópska záležitosť 😀

henikav
31. máj 2010

danabel ano, sme priamo v Bruseli este do leta a potom sa nastahujeme do domu v Nivelles.
Ja som v lete tiez bravala au pairky k malemu, kym bol mensi, jednoducho si to clovek nejako musi zariadit ked musi pracovat, alebo potom zapisat dieta na nejake staze. Maly aj chodil vacsinou na kadejake hry a sport, ale tiez by ho to nebavilo 2 mesiace v kuse. Ja som tu uz nejakych 19-20 rokov, ani to uz nepocitam, proste dlho 🙂 My sme predtym travievali dost vela casu tiez pri mori, mali sme tam chatu, ale po par rokoch nas omrzelo chodit vzdy na to iste miesto, tak sme sa toho zbavili a teraz si chodime kde nas napadne, ale je pravda, ze v Knokku som uz dost davno nebola. Boli ste aj v Brugge? Tam je tiez krasne, volaju to aj Benatky severu a je to blizko k moru.
Ale ja sa aj tak najviac tesim do Lucenca, aspon raz za rok si to tam uzijem, klud, ziadne starosti, nahanacky, zapchy.... proste pohoda 😵

danabel
31. máj 2010

No, ja som nebola pri malých deťoch, bola som u profesorky sociológie z Vysokej školy v Gente,ale detí bolo požehnane. Dvaja chlapci 12 a 11 roční a dvojičky dievčatá 9 ročné. No tie ma naučili za 2 mesiace po flámsky,tak aby som sa s nimi nejak aj dohodla, aj mi to celkom dobre išlo - tvrdila mi to Ann (domáca) a vravela,že ona by sa tak rýchlo po slovensky nenaučila 😀 , tak som jej hovorila, že slovenčina je dosť ťažká pre cudzincov. Teraz už skoro nič z toho neviem.
A boli sme aj v Brugge- večer, či skôr v noci na prechádzku mestom a na zmrzlinu, nádherné mesto. Vlastne som jej pomáhala prerábať detské izby a kuchyňu, s výberom nábytku a farieb, no a popri tom som aj dohliadla na tých loptošov, lebo tatko im nebol nikdy doma a robili sme si spolu výletíky - aj vo Francúzsku a zaplatili nám s kamoškou aj 2dňový výlet v Amsterdame. Pekné časy. No doma je doma. Ale ja som taký typ, že ja si všade zvyknem a potom mi to chýba.

danabel
31. máj 2010

Žienky, chcela som sa opýtať, či niektorá z Vás látkujete alebo plánujete používať látkovky. Ja som už rozhodnutá, hlavne pre jednoveľkostné AIO, len ešte som ich nevidela naživo, len som si spravila nákupný plán, čo budem asi potrebovať. Ak máte nejaké typy a dobré rady sem s nimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre