Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
2. dec 2009

joj, babulky, no na hofno je to...bolo avizovane, ze novy zakon odpili prace na dohody...tyka sa to príjmov zo závislej činnosti (§ 5 ZoDzP), príjmov z podnikania (§ 6 ods.1 ZoDzP) a prijmov szčo (§ 6 ods.2 ZoDzP)... dalej náhrady príjmov za dočasnú PN, nemocenské a ošetrovné. Popri týchto príjmoch nemožno poberať RP. Výnikmku tvorí príležitostný príjem, ako je tento presne špecifikovaný treba preštudovať, či sa tam niekde dá nájsť medzierka...

prsky - ja tomu rozumiem tak, ze pokial sa zamestnas co i len na dohodu, stracas narok na RP, dostanes len nejaky prispevok na starostlivost o dieta... ☹ 😠 😝

inac infosky cerpam z http://www.porada.sk/

bezaz
autor
2. dec 2009

siska to znamena, ze nedostanem ani tych 164???? ked budem robit na dohodu? to sa na cele ucenie vy.erem 😝

prsky
2. dec 2009

tak to je dobre na rit..ale hlavne, ze budu prispevok v nezamestnanosti za nas platit...to tak sproste vymyslaju...a hlavne ze nas vooobec nechcu prinutit ist do roboty v 2 rokoch dietata 😠 😠 kua...kdo ich volil?!

prsky
2. dec 2009

ale inak som sa dnes potesila...prisiel darcek na vianoce pre Lalu - geomag 25ks a uz sme to aj rozbalili 😀

horajda
2. dec 2009

adi ake to je?

baby pomoc to fakt ani len tych 164 nedostaneme?

prsky
2. dec 2009

hor...super..rudo sa s tym uz vcelku zahral, lala dostala do vane 2 zvieratka a tiez sa zabavala buranim toho, co rudo poskladal

a vyzera to tak, ze nedostanes ani to minimum ak budes robit

siska_br
2. dec 2009

prsky - geomag je tazka zavislost, ja na nom strasne ficim! mame ten 12 ks, ale casom urcite doobjedname! kolko vas vysiel 25 ks? inac take velke balenie som ani nevidela, kde si nasla?

baby, som to trochu hladala na tej porade, nie som si ista, ci som to celkom dobre pochopila...radsej vam to sem skopcim

(1) Rodičovský príspevok priznaný podľa zákona účinného pred 1. januárom 2010, na ktorý trvá nárok podľa zákona účinného do 31. decembra 2009 aj po 31. decembri 2009, považuje sa po 31. decembri 2009 za rodičovský príspevok podľa tohto zákona a vypláca sa v sume podľa § 4 ods. 1 alebo 3.
(2) Ak nárok na rodičovský príspevok vznikol pred 1. januárom 2010 a o tomto nároku sa do 31. decembra 2009 právoplatne nerozhodlo, o nároku na rodičovský príspevok sa rozhodne za obdobie pred 1. januárom 2010 podľa zákona účinného do 31. decembra 2009. Ak nárok na tento rodičovský príspevok trvá aj po 31. decembri 2009, rodičovský príspevok sa od 1. januára 2010 vypláca v sume podľa § 4 ods. 1 alebo 3.
(3) Oprávnená osoba, ktorej sa priznal rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010 a vypláca sa jej aj po 31. decembri 2009, môže požiadať o rodičovský príspevok v sume podľa § 4 ods. 2. Ak oprávnená osoba spĺňa podmienky nároku na rodičovský príspevok podľa § 3 v sume podľa § 4 ods. 2, zaniká jej nárok na rodičovský príspevok, ktorý jej bol priznaný podľa zákona účinného do 31. decembra 2009.

mozno by stalo za to poinformovat sa na UPSVaR, ze pokial by si po 1.1. o zvyseny RP nepoziadala, ale poberala ho nadalej v takej vyske ako doteraz, ci by si tym padom nemala narok na RP po starom a mohla pracovat...ale to je asi blud, len mi to tak z vyssie uvedeneho vyplynulo... chapete ma dufam niekto?

zuzz
2. dec 2009

joj babulky, nemam dobre spravy, maly Kevin je na JIS, vraj mu nefunguju oblicky, bol vraj 2 minuty priduseny (sestra ho nevladala vytlacit), museli ho ozivovat... tak trpneme, ci chudatko nespadne do tych 5-15% deti s trvalymi nasledkami. to apgar skore mal vraj tiez velmi nizke, mama nevedela presne, ze ci 1,2 alebo 3 ☹

prsky
2. dec 2009

siska - e-bay a vyslo ma to 21libier vratane dovozu 😉

zuzz...to mi je luto, drzim palce, aby sa Kevinkovi darilo!

siska_br
2. dec 2009

jezis, zuzz, drzime velmi palce...chudatko malicke. a co mala sestra, ako sa drzi?

prsky - do kona a aky ma kurz libra? ani netusiiiiim

prsky
2. dec 2009

nejakych 90 centov za libru tusim

horajda
2. dec 2009

zuzz aj my drzime kevinkovi palceky!!!

zuzz
2. dec 2009

baby, rodila normalne, vraj celkom rychlo, lenze poslednu fazu dako nezvladla, vraj tlacila na nejakych 20 kontrakcii a nevedela ho dostat von. az ked na monitore skontrolovali, ze maly uz na tom nie je dobre, zaseknuty v nej, a postrasili ju, ze ho takto zabije, tak sa dako premohla.
sestra sa zatial nestresuje, to skor nasa mama panikari. musime teraz len cakat. oblicky sa vraj znormalizuju, ked malemu upravia tlak, ci tak dajako. co sa mu vsak udialo v mozgu, to veru uvidime az ovela neskor. tak budeme zatial verit, ze mal stastie a bude zdravy.

zuzz
2. dec 2009

prsky, nemas na tu hracku aj link, prosim ta?

zuzz
2. dec 2009

baby, vdaka za podporu.

prsky, vdaka za link.

siska_br
2. dec 2009

prsky - tak to je uplne paradna cena

bezaz
autor
3. dec 2009

bre ranko
baby ja sa na to opytam nasej ekonomky, ta ma kamosky na urade, len mam obavu, ze tety z uradu zatial ani netusia ako to bude, kedze to len vcera schvalili v parlamente 😒 sak to musi este podpisat ujo
zuzi drzime palce kevinkovi, nech je rychlo fit a bez nasledkov
prsky libra je cca 1,28 eura 😀 keby bola za 90centov, to by sa nakupovalo z ebaya 😵

zdenus
3. dec 2009

caute 😉
tak podla noveho zakona vidim, ze aj moje ucenie na akademii konci...sa mi to neoplati vooobec 🙄 🙄 🙄

zuzz, drzim palce, nech sa kevinko rychlo zotavi a nech je uplne v poriadku 😉

a neviem si predstavit ten chaos na UP po novom roku, kedze zas nikto nebude poriadne nic vedet...ako zvycajne 😔

bezaz
autor
3. dec 2009

inak to bude pruser, ked oznamim v skole, ze koncim, lebo im nebude mat kto ucit 😅 jedine, ze by som isla ucit nacierno 😕
baby tak opica dala dva samostatne kroky, normalne sa pustila, postala, urobila tap tap a pekne si sadla 😀

tara2
3. dec 2009

Caute 🙂

zuzz - malemu Kevinkovi drzim palce chudatko male nech sa rychlo uzdravi a je v poriadku

ten geomag vyzera fakt dobre, normalne zacinam nad nim uvazovat 🙂

bezaz
autor
3. dec 2009

adi ozaj a kde si to na ebay nasla ten geomax? lebo my hladame a nist 😅 si vsetko vykupila 😀

deni_v22
3. dec 2009

cafte,
no pekne nam vrchnost zavarila s tym novym zakonom...ziadna praca, doma musime sediet a LEN plienkam a hrncom sa venovat :-/ a uz je jasne, akou formou si musime poziadat o to zvysenie? ak bude nutne ist osobne vyplnit nejaky ich formular, nechcem si predstavit tie rady v januari 😝

aj my posielame kevinkovi pozitivnu energiu na rychle zotavenie sa...

vdaka za recepty..vcera sme mali navstevu, tak som spravila jankin jablkovy..no pol plechu je uz fuc 😀

a este som sa chcela opytat, ci vam prislo nieco z DM k prvym narodeninam..lebo niekedy mali take dobre zvyky, no neviem, ci este pretrvavaju 🙂

prsky
3. dec 2009

bez, asi neviem citat kurzovy listok NBS http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-...

ja som kupovala tu: http://myworld.ebay.com/bertiepommy/ ale teraz to tam uz nemaju

a ako tak hladam, asi teraz nikto nema http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=geomag+baby&_s... iba jeden uplne dole

a mam zas teplotu, chripka ma koli, tak idem prezivat den 😠

cryonae
3. dec 2009

Cafte baby,

tak ja som nachcipana jak pes :( dnes vecer maly frci k mame, si vzala dovolenku 😖 uz aj vladina boli v hrdle, tak tesim 🙄 🙄 🙄 snad bude maly ok, zatial je az na obcasny soplik zdravy

zuzz az mi slzy vyhrkli ked som citala o kevinkovi... ja som od toho tiez nemala daleko ☹ matne si spominam, ako na mna lekar krical, nech sa pozbieram a tlacim, ale ja som bola niekde v polobezvedomi a ledva som vnimala... nakoniec tomi vysiel nejakym zazrakom po 2 nastrihoch a poskakani sestry po bruchu... vladino mi az par mesiacov po porode povedal, ze maly na tom nebol uplne koser po porode a museli ho rozdychavat ☹ ☹ ☹ ☹ ale je z neho super sikovny chlapcek, tak urco aj Kevinko bude!!!!

baby ten rodicak ma tak serie, ze az 🙄 🙄 🙄 🙄 pokial je mi zname, tak pri akejkolvek praci prideme o cely rodicak a za prijem sa povazuje aj prijem z prenajmu!!!! chapete???
nebyt toho tak uz idem na polovicny, aj vcera som dostala novu ponuku z IBM 😔

prsky
3. dec 2009

cryo...mna to tiez strasne serie, bo na jednej strane hlasaju, ako chcu mamickam pomoct aj pri opatovnom zaradovani sa do pracovneho procesu a na druhej strane nam hadzu taketo poleniska pod nohy...ja vidim len jednu cestu a to na cierno

petusaaa
3. dec 2009

zuzz, kevinovi drzim palce. viem, co to je. maly mal apgar 3 a neskor 5, takze tiez nic moc. a pozri, aky je z neho chlap teraz.

boli sme u neurologa, vsetko je ok, ale akurat zaspal, ked sme sli dovnutra (teda uz po ceste v aute zaspal), tak bol taky otapeny. ale dr nas pochvalila, ze je vsetko tak, ako ma byt, ze do mesiaca sa nam spusti chodit urcite. a ze uz definitivne moze vylucit detsku mozgovu obrnu (coomu som nepochopila, lebo s tym som ani neratala, ze by mohol mat). no a kontrola, ked bude mat 2roky 😉

cry, ja som tiez mala rovnaky porod. najskor po mne skakali 2 sestricky, potom dr.. az tak, ze ma pridusil, som sa nemohla nadychnut, tak som po nom len chnapla, nech ma pusti... maly tiez nedychal, ale sak to viete.. inak tiez mi hovorili, ze ked nebudem tlacit, tak si zabijem maleho.. a fakt neviem, ci mi to pomohlo, alebo som este viac zacala lutovat, ze som neni normalna a neviem rodit 😒 inak aj mne az par mesiacov neskor povedal, ako hrozne vyzeral maly, ked sa narodil. normalne ho obdivujem za to, ze mi dokazal takto klamat, ze je vsetko ok, aj tie sestricky.. aj ked som vedela, tak vnutorne, ze neni...

to s tym rodicovskym ma pekne nastvalo. na jednej strane suepr, ze ho zdvihli, ale za aku cenu? clovek sa fakt snazi detom dat co najviac... nasi poslanci si asi neuvedomuju, co je to zit z vyplaty do vyplaty a snazit sa uliat si nejake peniazky brigadami a pracou na polovicny uvazok 🙄 🙄 🙄

cryonae
3. dec 2009

prsky sa im zvysila prudko nezamestnanost, tak co je lahsie ako odstavit mamicky na materskej a zalepit im usta nejakym zvysenim rodicaku?

petusaaa
3. dec 2009

neviete, ako dopadla talinka s tatom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre