Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
12. nov 2009

deni, aj mne sa ta tvoja knizka velmo lubi, samik ma o tyzden narodky, zebyy....??? 😀

miri - tak u vas ten stolcek frci? stale som vymyslala nejaku hracku, co by samuela bavila dlhsie ako 5 min, v uzsom kole boli aj hudobne ... nevieeeem, ked jeho fakt bavi vsetko chvilocku, ved je to asi normalne ze, a potom mam pocit, ze len hromadim brlohy... 😝

siska_br
12. nov 2009

pepi - to mas tu istu vahovu kategoriu ako mojkin tomasko tusim...riadnyyyy chlap!

siska_br
12. nov 2009

mirri - slintam nad tou tvojou uzasnou prekrasnou tortou!!!!

mirri
12. nov 2009

romi-s dorty jsem asi na rok skoncila-je to piplackaaaa!!!! 😝
pepi-krasne miry!!!
maleho jsem vazila ja-ma 9,20 kg a to jsem rada!!!uz jsem si myslela,ze nebude mit ani tech 9 kilo...
siska-jo,jsem si ani nemyslela,ze ho to bude tak bavit.z druhe strany je stavebnice,tak mu to obcas prevratim,ale to se rozciluje,ze nemuze triskat do varhan.. 😀 mame od chicca

jo a my budem prechazet na kravske mleko-doporucil pediatr a dnes jsem se ptala v lekarne,chtela jsem koupit umelace,ale normalne me odradila a at pomalu zkousim km.

tara2
12. nov 2009

Caute 🙂

mame za sebou poradnu miery 1080 gramov, 77 cm a dostali sme dve vcielky. Pytala som sa aj na tie nozicky, vraj sa to do 2 rokov neriesi a ak to pretrvava tak az potom sa ide k detskemu ortopedovi. Idem si vas docitat co ste popisali, maly konecne zaspal tak mam cas na kavu a citanie 🙂

siska_br
12. nov 2009

miri - aj na pitie to KM alebo len do varenia? a preco ta lekarnicka odradila od umeleho? u nas zatial ziadne mlieko nefrci, len to moje, ale ani sama neviem, ktore by som si medzi KM a UM vybrala...

siska_br
12. nov 2009

jani, gratulujem, ste uspesne prekrocili desinku, tusim tu ten moj bude pomaly najmensi chlap 😀 s tymi nozickami si ma tiez potesila 😵

tara2
12. nov 2009

siska - takze nozicky este riesit nemusime 🙂 a by som sa cudovala keby mal Dominik menej ako 10 kil s tym jeho apetitom 😀 😀 😀 . On zje vsetko co nezje jeho takze niekedy zje polievku a potom este aj druhe pyta. Nie je to vzdy ale stane sa hlavne ked vidi jest nas, rychlo zje svoje a potom pyta od nas. A niezeby mal malo toho svojho jedla, to zacne vypluvat akoze uz nechce a potom zacne zobrat od nas 😅 .

Vidim ze ste riesili varenie, ja som uz tiez pomaly zacala pridavat KM do varenia, hlavne ked robim omacky a polievky. Ale maly zje vsetko, nemam s nim problem co sa jedenia tyka. Jogurty ma rad, zje aj nesladenu activiu, ale uz dostal aj pribinaka.

idem kuknut mirri na tu tortu co tu ospevujete, mna to este len caka

tara2
12. nov 2009

siska - a dik 😉

tara2
12. nov 2009

mirri - ze jaka frajerka si ty. Respeeeeeeeekt, torta je nadherna 😉

mirri
12. nov 2009

tara-krasa!!!poradny chlap to je..
siska-na piti misto mojeho mleka,pomalu chci zacit odstavovat.uz 2 noci nedavam cucat,jen vecer a k ranu.uvidime....a lekarnice mi rekla,ze je zbytecne prechazet na um,ze si ma zvykat na km,ale opatrne,hlidat stolici a brisko...

mirri
12. nov 2009

jee,diky za pochvaly.... 😵 😵 to bude asi tim,ze ze moje babi byla cukrarka,mozna jsem neco podedila... 😀

zdenus
12. nov 2009

miri, vonku je to fakt tak, ze kravske mlieko nejako extra neriesia...a problemy nemaju....a moj nazor je taky, ze umelina do 3 rokov je chujovina...potom si da decko kravske a je v prdeli, lebo ho nestravi 😕 😕 😕
ale ved nech si kazdy zvazi a urobi ako chce....kludne umelinu aj do 6 rokov.... 😝

cryonae
12. nov 2009

tak som na obed nakuchtila kremovu cesnacku, maly spraskal za naberacku, kusocek rozku a chrni 🙂

zdenus a ty ked dokojis tak dasrovno KM?

baby diky za tip na knizky 🙂 objednam, snas sa maly rozcita 😉
keby ste este mali nejaky dobry tip, sem s nim!

talinka
12. nov 2009

cafte babule, tak ja som sa dnes v tescu trosku vyburila a kupila Tominovi dalsie tri bundo mikiny....taku krasnu vkladacku na narodky a vianocny podbradnicek s ponozkami, krasnucke 😉 a uz mi to tu objavil ako toto pisem a roznasa to po byte,...nebude mat ziadne prekvapko 😀

silvi, neboj nie je samik najmensi aj tomco ma ze vraj len 72 cm a ledva 9500g...aj ked na to nevyzera....a my by sme tiez doteraz nesolili a necukrili, keby ten krpan trosku nieco zjedol a uz nejde vobec nic ani to ochutene 😝 ja uz neviem co s nim....ja vam tak zavidim, ze vam deti tak pekne jedia 😝 mna uz ani varit nebavi, lebo ledva na to mam cas a aj tak to nezje, ked sa mi nakoniec podari nieco uvarit....a kupovane absolutne odmieta ..jedine tie nestle presnidavky to zje vzdy.,...

aj ja dik za tipy na knizky idem do nich 🙂

no Tomik mi zase zdrhol do obyvky za Maxom, idem ho okuknut....sranda uz takto ho nahanat po byte, ako sa ten mrnus rozsvornozkovala a to som neverila, ze vobec bude....niekde sa dostane po dvoch co sa opiera o vsleico a kde to nevyda, sada na rit a pomoze si kolenacky ...sak to poznate 😉

talinka
12. nov 2009

tak som ho vymakla, prave uspava Maxa na hojdacom kresle, hojda ho a krici HAHAHAAAAA 😀 😀 😀

zdenus
12. nov 2009

tal, to ma skoro ako nasa alura rozmery...obrici to nie su 😀 😀 😀

cryo, pri eliske to s mliekom tak bolo, kojila som, v 13 mes sa sama odstavila, lebo som uz bola tehoska a kedze ziadnu umelinu nechchela, tak som po porade s doki dala kravske 😕 😕 😕
teraz aluru v noci kojim, cez den umelina a cca po 1,5 roku planujem dat kravske aj je, pokial ho bude v strave tolerovat...tak mi povedala aj doki, ze ked to znasa v strave, tak mam skusit dat vypit zriedne s vodou a ked bude ok, tak ciste....

pepka
12. nov 2009

no, mlademu stacila 3/4 hodinka spanku, takze po prdeli bude zase vecer
ale aspon som sa pustila do torty za jeho vydatnych protestov. aspon kremy mam a korpus sa pecie, tak vecer to uz len zbucham dokopy a nohy hore....

ja planujem UM uplne ze maximalne do 1,5 roka, uvidime
hanka po odstaveni v 15 mesiacoch nechcela absolutne ziadne UM, takze po 3 mesiacoch a vyskusanych vsetkych mliekach sme presli na um a no problem

zdenus
12. nov 2009

http://www.martinus.sk/?uItem=68344&z=najnakup, tuto knizku dostala teraz laurinka na narodky, je krasna, eliske ju musim citat minimalne 3x denne 😀 😀 😀 a aj lauruske sa paci 😝 😝 😝 ....dalsi typ do zbierky

mirri
12. nov 2009

zdeni-prave na me vsichni koukaji,proc tak resim to mleko,tak se jim pracne snazim vysvetlit,jak to chodi u nas a kazdy vytresti oci a pta se me - a to jsou ty deti na um az do 2,3 let?takze mas pravdu.pokud to malemu nebude delat problemy,jdu do toho. 😉

mirri
12. nov 2009

pepka-malemu se taky nelibilo delani dortu.visel mi celou dobu na noze a usilovne rval.jsem slehala vsechno s malym na rukach.mam z toho poradne svaly.. 😀
zdeni-super tip!

tara2
12. nov 2009

u nas knizky moc neficia ☹

pepka
12. nov 2009

mirri, mne mato stihol za tu chvilku vyhadzat hlinu z palmy, poprekacovat nocne stoliky, povyhadzovat petovi knihy z polic, pozhadzovat periny na zem, zahodit hankinu penazenku do kosa, ded som ho za to zvozila, chcel ju najst a prekotil smetny kos..... no, zasluzena robota na torte 😀 a to sme este neskoncili 😅

tiez ma teraz take premiestnovacie obdobie veci, vcera som si nasla v taske sklenny svietnik a sviecku a obsah tasky som mala v spalni v nocnom stoliku, odkial vzal tu sviecku 😵

tara2
12. nov 2009

pepka - sikovny 😀 😀 😀

zdenus
12. nov 2009

pepka, aj nasa alura chodi hrabkat do kvetinaca...mam po zemi x kvetov, ale oblubila si dracenu...to vzdy eli pride bonzovat "mami, laurinka je zas v tejk kvetine, kolkokrat si jej hovorila, ze to nema robit !" 😀 😀 😀

mirri
12. nov 2009

pepka- 😀 😀 😀
my uz kvitka nemame,ty nam zlikvidoval pes.posledni vazu s umelymi kvety rozbil tomik a taky tatovu termosku....

siska_br
12. nov 2009

tal - tak to mas super zariadene, este ich to nauc opacne - t.j. Max aby uspaval Tomiho a ty mozes dat vecer nohy na stol 😀 😀 😀

s tym mliekom to asi aj ja tak spravim...UM zatial nie je dovod riesit, kym mam svoje. aj ked mozno za lepsie noci by to stalo. ked ja akosik nie som nazoru, ze to mliecko je tak zdrave, ako volakedy byvalo. ale tiez si nemyslim, ze UM je za KM idealna nahrada. no co uz, to by sme uz pomaly fakt nic nemohli jest...

cryo - u nas je absolutna hitovka toto
http://www.gorila.sk/product/198315

da sa v nej hybat zverami, maly na to prisiel a odvtedy mi furt tuto ako prvu vlaci 🙂

boze, baby, mate sikovne tie deti 😅

cryonae
12. nov 2009

no vidim, ze s tym premiestnovanim veci a zahradnicenim nie sme sami 😀 😀 😀 😀 ma ide rozhodit ked ho najdem ako mi presadza draceny v obyvke 🙄 😀 😀 😀

baby ako cistite dietkam zubky? premyslam, ze pojdem kupim malemu elekricku zubnu kefku, lebo nas vidi umyvat si zuby len s tou a strasne chce aj on, tak nech ma svoju

bezaz
autor
12. nov 2009

cafte, tak vas v ramci hysterie docitam
u nas fici normos leporela, zabiatko, z baby signs a pod.. a najlepsie su moje casaky, teraz skripta, knihy, zakony
tiez zem z crepnika, nastastie som ho zabarikadovala, tak snad nebude provokovat
a veci nastastie neprenasa ani neschovava, rada mi vybera veci z kabely, mrvi sa v spinavom pradle, ked ho triedim a tak

pepka
12. nov 2009

zdeni, aj ta moja je dracena, volame ju palma 🙂 je to jediny kvet, ktory je na zemi, mam ho v spalni v kute, a ked zabudnem zavriet spalnu, vzdy to vyuzije krpec...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre