Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

bezaz
autor
22. nov 2009

adi, hej.. 4xjednotky, 4xdvojky, 4xocne a 8xstolicky 😉
jani ty kokso, ja som teda dobre otrasna matka, ked som ninkine narodky odbila trasenou tortou, ktoru v podstate robil svokor 😝 mam pri vas vycitky svedomia 😔
a dnes je mi uz dost v pohodke, rany ma zacinaju svrbiet, cez to lepenie mi trcia stichy 😀 takze next nedela sa tesim na oslavuuuuu 😵

talinka
22. nov 2009

aj ja vam prajem vsetkym krasnu nedelu, aj ked s takym otras pocasim 😵

bez, nemaj vycitky....ty si aspon nejaku tortu robila, mne urobi tata, ak sa mu polepsi zdravotne a bude vobec moct... a druhu chcem objednat hladam nejaku inspiraciu a dam urobit.....inak sa mi pacia poniektore,ale neviem ci sa mi chce zrovna dat 70-100 ejurasov za tortu.... 😝

bezaz
autor
22. nov 2009

tal no jo 😉
baby akurat mi volala kamoska co mi strazi malu, ked ucim, ze cely december nebude moct, vlastne uz od tohto tyzdna.. a som v keli, lebo mala sa boji, ked decka hraju, takze ju nebudem moct zobrat so sebou do skoly a teda netusim, kde ju dam 😝 🙄

amonis
22. nov 2009

bez tak já se můžu jít uplně zehrabat my jsme měly dort koupený nebyl ani dětský 😀 😀 jen jsem koupila svíčku šaška s jedničkou 😔

deni_v22
22. nov 2009

ahojte,
prave som sa chcela opytat, ze ako vam momentalne spinkaju deti a citam, ze u niektorych -bez, mirri - je to uz parada 😵
ja som si myslela, ze ak dokaze sama bez mojej asistencie zaspat, tak ze aj ked sa v noci preberie, tak sama zaspi dalej...no zaspat uz sama dokaze, aj poobede, aj vecer a v noci sa fuuurt budi 😕 . V lepsom pripade 2-3x, v horsom aj 6... Do polnoci staci nanovo ulozit a spi dalej, po polnoci sa kojime..

inak sme uz tri baby doma soplave a hlavne kaslave...muz aj mala sa este drzia, dufam, ze im to vydrzi...

prsky
22. nov 2009

bez...no ja budem robit torty 3...v stredu na prave narodky (obyc smotanova alebo tu jablkovu - este som sa nerozhodla) a v sobotu 2 - 1 pre Lalu (smotanova) 2 pre Ruda (kokosova s ananasom) na oslavu so svokrovcami/svagrovcami ... a dalsi tyzden oslavujeme znova oboje narodky u nasich, ale tam sa o nas postara moja maminka 🙂

cryonae
22. nov 2009

cafte zienky,

bez inak ty si aka superzena, ze par dni po operacii beha po obchodoch 😎
tomi sa asi rozhodol, ze nie je o nic horsi ako ninka, lebo nam idu naraz 3 zuby! teda minimalne 3 ☹ len co som mu chvilku zazrela pri placi ma na spodnom dasienku 3 krvave dierky, no amen tma

baby ja som uz za zufalku pri tomim, lebo ma novy konicek, a to ze si sadne oproti balkonovym dveram alebo kreslu a trieska si hlavicku... a dnes si lahol na brusko a dost silno svihol hlavickou a plesol tvarickou o podlahu.... ma slak z neho ide trafit ked to robi

cryonae
22. nov 2009

deni tomino ani lennevie sam zaspat a ked sa v noci zobudi, tak koniec a musim uspavat 😖 🙄
aj teraz kym som stihla napisat prvy riadok som ho musela ist zase uspat, ale to hadzem na tie hnusaky zubaky 😨

bezaz
autor
22. nov 2009

deni no neviem, ci sa mame cim chvalit, kedze sama nezaspi, leda zeby bola uplne na padrt a to je ona asi 1x za pol rok 😔 cez den spi len v kociari alebo na prse, aj to po operacii zacina byt vynimka.. aj teraz som ju uspavala na prse vyse pol hodku 😝
heli u nas sa normalne ninka bije rukou do hlavy, alebo sa hadze chrbtom o stenu 😅
adiii jaka frajerka 😲 kokso, nieco dobre napec na next sunday 😀 😀

cryonae
22. nov 2009

zuzi aj tomi sa mlati... normalne sa sam prefacka ☹ ☹ ☹ ale to plieskanie sa o stenu a uz fakt zacina trapit, lebo intenzita stupa 😖 😖 😖 niekedy ho zabavim niecim inym a niekedy sa svihne az tak, ze sa rozplace

jeeeej, vsak stretko je uz next sunday 🙂 tak sa na vas uz tesimeeeee!!!!!

mojkamirka
22. nov 2009

ajojte, tak konečne som prisla na to aké mám heslo 😀 , ma vôbec nechcelo prihlasiť
chvilu tu nie som a tu také jobovky 😔

tal, budem držať palce, aby tvojmu otcovi sa polepšilo. MOc dobre ti rozumiem, moja babka je už 5 rokov na vozíku a mama sa o ňu stará. Poviem ti je to ťažké psychicky aj fyzicky pre ne obe, ked baba má temer 90 kg a mama ledva 57 kg. Tak si to asi vieš predstaviť...... 😝

čo sa týka slov, tak Tomáško hovorí teraz väčinou len "tata", ked je to už vážne a nikto si ho nevšíma, je hladný smädný tak mama, inak kde tu povie aj " baba, deda, teta" ale nie cielene. K veci hovorí " daj, da=dam, hej, ne (veľmi často, hlavne ked nechce už jesť), ďa=ďakujem"

A z hračiek u nás fičia knižky. Nosí mi ich aby som mu z nich čítala, hlavne jednu má obľúbenú.

No teraz je chudáčik nachladnutý, už od piatku "smrká", večne upchatý nos, kašle a dnes už pomaly prichádzal aj o hlas. Tak uvidím ako mu bude zajtra, ale asi skočíme k dr. nech na neho kukne. Len sa hrozím toho, že v pondelok býva veľa ľudí. 😝

mojkamirka
22. nov 2009

bez, super že ti tak dobre dopadla operácia, Ako to tam vyzeralo so súkromím, mala si aspon tu postel pri okne.

cry, náš sa zase hádže o zem tak že si treskne hlavu, ale robí to len ked chytí nerv, že nie je po jeho, no vtedy ho jemne položím na zem, nechám ho vyplakať a potom príde za mnou ked sa ukludní. Predtým mal zábavu tiež si trieskať hlavu o mur, ale temeno, nie čelo. Vystrájal mi to aj v stoličke na jedenie, ako náhle som mu za hlavu dala vankus, po nejakej dobe ho to prestalo baviť. Ja mám pocit, že ho práve bavil ten zvuk ktorý to vydávalo. Hádam vieš čo myslím. Skús mu dať pred hlavičku vankuš ak vidis, že to robí. Snáď ho to časom prestane baviť, lebo to už nebude tak búchať. 😕

bezaz
autor
22. nov 2009

mojka, nakoniec nam to fakt bolo dost jedno, boli sme dve baby a dvaja chlapi, my sme boli pod oknom, ale ten den mi strasne rychlo usiel, v konecnom dosledku mi vobec neprislo divne, ze sme tam zmiesani.. odsavala som az v piatok rano, ten stvrtok som bola rada, ze som rada, dost som po narkoze vracala.. a to sa chlapi akoze nedivali 😉

mojkamirka
22. nov 2009

jaj to fakt oslava je už bud. týždeň. O kolkej to má v MC vypuknúť?

deni, to si ju pekne naučila zaspávať. my väčšinou spávame vonku v kočíku na obed, pretože nás zatepľujú tak je tu rachot, no ked to dokoncia, idem ho preinstalovat na domáci spánok. Večerný spánok, je v poslednom čase iné kafé. Ukladám ho o šiestej, po celej tiráde ako obliekanie a atd mu dám mlieko, trochu vypije, zlezie z postele začne škrabkať jedným prstekom na sklo dverí ( chce ísť von), odpoviem mu rázne nie, začne plakať, dupať nohami, škrabkať prštekom. 😀 Po dvoch min. to vzdá pride k posteli, kde ležím, položím ho na postel, dopije mliečko, pomrví sa, pohladkám mu chrbátik, občas zaspievam a zaspi. Preložím do postielky a idem si po svojom, len to že je potom hore každé tri hod a ak nedostane mlieko tak amen.

a dnes som prvýkrat dostala červenú 😝 😝 😝 , pomaly som zabudla aký je to príjemný pocit 😝 😝 😝 😝 😝 😝

mojkamirka
22. nov 2009

bez, no narkoza nič príjemne, bohužel mám to vyskúšané. Žalúdok na vode som mala ešte dva dni. 😝 😝 😝

prsky
22. nov 2009

bez..bude nepecena rolada 😀

zuzz
22. nov 2009

ahojte,

tak u nas konecne kasel zmizol, aj nadcha. hura po skoro 4 tyzdnoch, ale v piatok bol predbezny vysledok vyteru pozitivny, len este nevieme, ze co v nom bolo to budeme vediet zajtra. zajtra ideme na kontrolu, dufam, ze atb nebude treba, ked uz sa jej stav zlepsil. len sa bojim, ze nekasle, lebo jej to zliezlo niekam hlbsie, ale to by snad bolo na dychani pocut, nie?

cryo - aky sikovny pomocnik ti doma vyrastol 🙂

spanie - v noci som skusala naucit ju na postielku, lebo sa velmi hadze a asi 2x aj spadla z postele, ked sme spali. ale nechce tam byt, hoci cez den nema problem v nej spat. v noci reve a pyta sa do velkej postele ku mne. a stale sa dost budi na pitie - ci uz vody alebo mlieka.

dnes som rano normalne nevladala, ked sa obe deturence zobudili okolo pol siedmej, vyhnala som muza z postele k nim a spala dalej do stvrt na desat. taky nezvyk v nasej domacnosti, ale som proste nevladala fungovat. hlava ma bolela, no hroza. uz nech skoncia tieto hnusne hmliste dni a tlak hlboko pod prijatelnoymi hodnotami.

mojka - ja si heslo uz tiez nepamatam, esteze tu mam nastavene automaticke prihlasovanie 😀 bude des, ked nam padne komp a zabudne vsetky nastavene hesla, xixi.

talinka
22. nov 2009

ahojte,

no je nacase premyslat, co vam napeciem 😝

no vidim, ze nie sme jedini, ktorym sa deti mlatia, okrem toho, ze mlati nas 😝 tomino sa tiez rad trieska po hlavicke ...

mojkamirka, dakujem a vam zelam skore uzdravenie teda Tomaskovi 😉 to mate super, ze zaspavate o siestej, my ked nahodou o pol deviatej tak sa tesime ....

zajtra idem na oslavu kolegyna ma 60-tku ...ani sa mi moc nechce kukat na urcite falosne ksichty, ako sa opat raz zas budeme vsetci lubit ako "vynikajuce" oddelenie a ako ma budu sprdavat, ze som ich nebola kuknut atd atd...no snad prezijem,ale idem lebo prave tato oslavenkyna je jedna z tych normalnych na oddeleni ...tominka nechavam svagrine tak snad to zvladnu 😝 som zvedava ako ho uspi popoludni...

dnes sme boli znova v KIKE na vianocne ozdoby a blbosticky a straaaasne dlho sme sa zdrzali v hrackach,lebo tomino objavil choditko ci tlacitko ci ako sa tomu nadava, mame to aj doma, co to tlaci a za tym chodi, nie klasicke choditko pavuk ale to druhe, chapete?? 😀 no a tam je vela priestoru , dlhe ulicky tak sa tam premaval na tom a straaaaasne krical pritom, ludia sa pozerali, pohorsene aj milo a zastavovali sa no show im tam robil, betar moj 😀 😀 bol strasne zlaty a taky stastny....sme tam trcali asi hodinu kym sa vyblaznil... 😀 skoda, ze som nemala kameru 🙂

sakris, mam pocit, ze sa mi ako naschval robi jacmen na oku, co na to zabera? neviete?

talinka
22. nov 2009

prsky, akaze to rolada? nepecene ja moooozem prudkoooo 😀

mojkamirka
22. nov 2009

zuzz, je skvele mat takých mužov doma. Môj sa minule obetoval a spal s malým on a ja v obývačke. Bolo to neplánované, nejak som o pol ôsmej zaspala pri telke. A keďže má malý upchaný nos tak sa celú noc premetoval. MM mi ho doniesol , či skôr malý dobehol a MM spal pomaly celé doobedie aby sa spamätal z noci. 😀

talinka
22. nov 2009

ozaj zumbice, moja kamoska sa dala na drahu instruktorky zumba fitness programu ....
len skoda, ze zatial zumbuje len v Hlohovci a v Samorine,ale mozno vam mimo BA sa to zide, tu je link....

http://www.zumba-sk.sk/

mojkamirka
22. nov 2009

tali, to vieš že ťa chápeme. vsak tuším som aj videla tvojho Tomáška ako chodí s tým chodítkom

a ak pán boh dá a malý bude ok tak prídeme aj my 😎

talinka
22. nov 2009

mojka, no to by bolo supeeeeer, kebyze dojdete !!! budeme sa tesit 😵
no v choditku si mohla vidiet co mame doma,ale to je prave ten pavuk co ho tam vlozis 😀 v tom druhom ako to tlaci videjko s Tomim nemam, tak jedine, ze by si ho videla dnes v kike 😀

deni_v22
22. nov 2009

mojka, o siestej mala nezaspala ani tyzden po prichode z porodnice..nas cas je az o pol 9 🙂

a to zaspavanie nastastie prebehlo celkom hladko, najprv som stala nad postielkou a hladkala, basnickovala, spievala... potom uz len ruka na zadocku ako tazitko, aby nevstavala, no a casom stacilo stat pri postielke a velit "lahni si" 🙂 ..teraz uz len pusinka, polozim a odidem..budenie uz neviem ovplyvnit, tak cakam 🙂

tal, maly musel byt zlaty 🙂 aj bolo na nom vecer poznat, ze sa tam unavil? ci ma tiez energie na rozdavanie?

horajda
22. nov 2009

cafte baby, fuha ani ja neviem co napeciem,a a ni neviem ze ako to bude ci pojdeme rozno na oslavu z podolia alebo budeme doma,takze asi podla toho sa zariadim

inac aj zuzka si niekedy triska hlavu o dvierka skrinky,len sa ju snazim odputat alebo nevsimat,

zuzz
22. nov 2009

mojka - 😀 aj moj muz si hned, ako krpana zaspala pred obedom, lahol a spal celu dobu , co spala ona 😅
ale to mi uz nevadilo, kedze ten ranny spanok mi veru bodol.

talinka
22. nov 2009

deni, no nevyzeralo vecer, ze by sa tam nejak unavil, este fungoval do 9 a mozno by fungoval aj viac,kebyze ho nedam spinkat,ale zatial spi ako zarezany 🙂

bezaz
autor
23. nov 2009

bre ranko
uz som po kontrole, len mi prelepili jednu dieru a bolo 😅
tal presne k sandre chodime na zumbu 😀

talinka
23. nov 2009

bez, hej? no vidis, aka nahodicka..... 🙂 a co na nu vravis? ja som ju este nevidela zumbovat

talinka
23. nov 2009

a dobre ranko vsetkym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre