Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

smejko1
7. dec 2009

dakujem za rady baby, lebo fakt to nestiham sledovat 😉

tara2
7. dec 2009

bez - kludne sa zastav len daj dopredu vediet aby som bola doma 😉

zdenus - dakujem za receptiky, urcite nejaky vyskusam 😵 😵 😵

bezaz
autor
7. dec 2009

jani tak sa mi to podarilo samej vytiahnut a jednu cast mi vytiahol prekvapujuco peto 😀
a vyzera, ze od polroka mi pribudnu ziaci, tesiiim 😵 vo stvrok mi hra ziacka na vianocnom koncerte, no proste 😉

talinka
7. dec 2009

prsky, dik za odpoved si to vystihla presne, viem, ze mat zrkadlovku,neznamena mat dobre fotky a fotit sa naucit je umenie.. 😉 nielen cvak a je to..jasne teraz fotim hlavne v rezime AUTO,ale ide o to, ze by som chcela viac fotit manualne, kurzy su drahe to je fakt, aj ked moj tata si robil fotky doma sam, tak snad mi nieco k tomu povie a mam aj par kamosov, profi fotografov,,co sa tomu venuju....tak ale vsetko pomalicky
postupne.. a co je drahe...? lebo su dobre aj od 330 euro..a tento co davam dole link stoji 699 ale objektiv este, skoda, ze to nie je cena s objektivom to by bolo v pohode

mon, mne dal tip kamos na tento....http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?p...

rominka
7. dec 2009

ahojte -tak to je super ze se nam tu rozchodili dalsi deti 🙂 u nas se chodi osto sest a kazdy den se to zlepsuje dneska uz nam aj tahala batoh pak plastovou konvu no nasmali jsme se ....Tara-moooc dekuji zes sem dalas recept na ten tvuj kremes uz u nas vede mezi nejoblibenejsima sez.... jsme ho bleskovou rychlosti aj bez slehacky .... 😀 jinak na vanoce zkusim nhttp://www.mimibazar.cz/recept.php?id=64160eco z techto receptu jsou na mmb mezi oblibenyma, http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=65545 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=65178 ,http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=64211,k foceni mame doma tento schvalne jsem ho musela vytahnout abych se podivala co je to za typ mame ho aj s objektivem ale je to kupovane uz pouzite aj tak stal dost na to ze pred rokem jsme meli uplne novy panasonic za nejakych 10000 aten muj zrusil jak zapijel malou ted si prosadil 😉 tentohttp://www.digicamreview.co.uk/images/nikon_d80... foti dobre ale nebavi me to vytahovani nez ho vytahnu a chcu Sabcu vyfotit pri necem tak je pozde a nechavt ho jen tak nekde polozeny s nou nemozu...,kocky poradte ktery domecek by jste braly? nemuzu se rozhodnout libi se mi ten kvetinkovy ale zas ze bude na zahrade bude asi lepsi tenhttp://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24116106&tab=4 druhy...a je aj vic uzaviratelny http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24864315&tab=0 ,a jeste se chci zeptat mate nektera autosedacku romer evola 123 plus 9-36 ?? musime uz Sabince konecne nejakou vybrat od vcerejska procitam diskuze tak nevim kterou dejte mi nejake typy co mate dikas

zdenus
8. dec 2009

caute 😉
vidis bez, ako fajn ste to zvladli a steh je vonku...postupne sa naucite kadeco 😀 😀 😀 - zdravotnici amateri 😝 😝 😝

prsky, ty citas asi ako ja.....ale ty aspon nenapises hovadinu ako ja...potom docitavam a hanbim, hanbim co obcas capnem 😕 😕 😕

bezaz
autor
8. dec 2009

caveste
dnes ideme na plavanie, som zvedava, ci tam trafim a ako sa bude mlada tvarit 😅
zdeni dik, peto to podla mna spravil len preto, ze som h ohovarala a mal dovod rozbalit nejaku speci pinzetu na modelarcenie 😀
romi pekny domcek, brala by som len je drahyyy.. ja som chcela kupit malej aspon stan, ale zatial sa nenasiel taky, co by sa mi pacil alebo bol funkcny 😝

zdenus
8. dec 2009

vidis zuzka, nakonec si ho donutila 😝 😝 😝

romi, tie domceky su peknucke, len v nasej detskej je uz tolko hraciek, ze pomaly nemame kam stupit...a to este neviem, ked tam laurinku s postelou, ke to vsetko popchame 😕 😕 😕
pred 2 rokmi sme na vianoce kupili pre elisku gulickovy relaxany vak...nie detsky, rovno dospelacky...uzasna vec...a teraz nadavame, ze aka raroha je to, lebo zabere kopu miesta a ked sa baby rozbesnia, tak sas bojim, ze sa na nom prihlusia 🙄

cryonae
8. dec 2009

cafte baby,

rominka my mame britax evolva 1-2-3, preco?

aj u vas je taka hmla? som sa dnes zobudila a myslela som, ze je este noc aka je tu tma 😒 a ono bolo uz 8 prec 😨

bezaz
autor
8. dec 2009

http://ekonomika.sme.sk/c/5144587/tomanovej-obm... uz je to cierne na bielom, ze tym, co vznikol narok na rodicovke v roku 2009 ostava narok na rodicovske aj praca na dohodu.. 😉
k tej sedacke, my mame romer king plus, sedacka s vacsim kilovym rozpatim sa neodporuca 😉

rominka
8. dec 2009

ahojte -ja vim ze je ten domecek drahy ale zas si rikam ze kde jaka hracka vyjde kolem 700 a nez nejake blbiny a kdyz mame zahradu ze by si s tim pohrala akorat nevim barvu a jestli ten vic uzaviratelny ???cryo-a jak jste s nou spokojeni jde polohovat ??? muj rikal ze kdyz chcu drazsi autosedacku tak jedine 9-36kg tak jsem si nasla prave evolvu a pak se mi libi tu co ma bez ale ta je 9-18 kg a v diskuzich psali prave jak kdo ale vic jsou pro king plus ze se da polohovat tak zjistuji jake mate .......u nas opet leje ted jsem uspala malou na zahrade kolecka mam od bahna a jdu pobalit postylku a pod.na noc jedem k nasim zitra rano me ceka zubar ulomilo se mi pul stolicky tak at nemusim rano cestovat....

amonis
8. dec 2009

ahojte tak se hlásím po dlouhé době nějak nestíhám trochu jsem vás dočetla a zrovna píšete o tom o čem jsem týden uvažovala tj o novém foťáku našla jsem jeden co mě strašně láka ... http://www.olympusobchod.cz/outdoorove~kompakty... není moc drahý a zdá se dobrý ..jsem hledala foťák pro tchyni měla jsem za ukol od tchána a chtěl pod vodu tak jsem vybrala http://eshop.fotolab.cz/product/digit-ln-kompak... ten byly ještě lepší ale už fakt drahé.......

jinak tady jsou trošku návody jak fotit http://www.mujolympus.cz/Pages/myschool.aspx

romi na ten domeček jsem se dívala co tam je u toho ten obchod vyfocený(to dostane Kiki ne vánoce) tak ten domeček je super.......

cryonae
8. dec 2009

romi da sa 'akoze' polohovat ale nema to velky efekt... nam to nevadi, lebo tomimu sa tam spinka ako v bavlnke aj tak

rominka
8. dec 2009

cryo-to chcu prave slyset!!!! 😀 ze se v tom dobre spinka hlavne kvuli delsim cestam at se ji dobre cestuje,amon -diky me se taky nejvic libi ten kvetinovy...

amonis
8. dec 2009

tak moje malá holčička pětiletá Kristýnka právě nakreslila obrázek kde je ona se svým Lukáškem se školky 😕 😕 a mají uplně všecko 😀 😀 Kiki prsa a pipinku a Lukášek ho tam má taky 😅 😅 a šla si to vystavit ..........co je to tam v té školce učí??? 😀 😀 😀

rominka
8. dec 2009

amon- 😀 😀 😀 no nediv se je jina doba ne jak za nas..... 😀 😀

cryonae
8. dec 2009

amon :D

siska_br
8. dec 2009

ahojte babulky

den D tohto roku za nami, snad nam tento stary rok uz nic horsie neprinesie

tak to je super, ze sa nam tohtorocnym 2009-tkam novy zakon da obist, je to presne to, co som pisala par stran do zadu, ale vobec som si nebola ista, ci to mozne bude, len mi to tak z novely zakona vychadzalo, ze pokial mama o zvysenie nepoziada, bude nadalej dostavat peniazky podla doteraz platnej normy, zdalo sa mi to ako prilis stastne riesenie - pre nas, buduco rocne maminy uz moznost vyberu mat nebudu, tie to budu mat tazsie

amon - my mame ten druhy geomag, tie zvieratka som este ani nevidela, vyzeraju super, ale mne sa prave pacia tie rozne moznosti spajania, tie zvery pre samka este nie su az tak podstatne,cize ja by som aj druhy raz radsej volila viac kociek a menej zverov 😉 je to ale super vec, cely geomag 😵

holky - k fotacikom - my mame Canon, a fotime vacsinou na automatiku ☹ , nase predsavzatie naucit sa slusne fotit odkladame na potom, asi ked uz maly bude na harvarde alebo tak.. tie kurzy som pozerala aj ja, este vlani, ked sme fotak kupovali, no ale tie ceny... 😝 tak doniesol jezisko mojmu erikovi toto

http://www.gorila.sk/product/94933

je fakt super, postupy su vysvetlovane dost polopatisticky, su tam rozne sikovne vychytavky, len skoda, ze ich vzdy zabudnem ☹ ale je to fakt sikovna knizocka, odorucam. erik sa jej pod stromcekom celkom potesil

tara2
8. dec 2009

Caute 🙂

amon - 😀 😀 😀

rominka - nemas za co 😉

bez - no super, vidis zvladol to a urcite pri tom ani neodpadol 😀

cryo - aj tu je taka hmla a prsiiiiiiii uz od rana 🙄 , inak nezabudni zajtra zumbaaaaa

tak ja sa idem vratit k svojim kolacikom maly akurat zaspal tak idem vypekat...pekny den 🙂

deni_v22
8. dec 2009

ahojte,
bez, takze predsa si ako chuck norris 😉 😵 😀

amon, mala je podarena 😀

my sme kupovali fotak pred 2 rokmi, tiez sme zvazovali, ci nejaky kompakt, ale nakoniec sme si uvedomili, ze mensi sa vojde aj do vrecka/kabelky, vacsi treba stale nosit aj s taskou, a kedze my sa casto motame aj po kupaliskach, mensi je nenapadnejsi...tak sme kupili canon, strednu triedu . Sice teraz obcas slintam nad fotkami, ktore su z kvalitnejsich fotakov, no ja by som nebola schopna ich i tak vyrobit.. nemam na to oko...mne staci auto rezim a jedno tlacitko 😀

tara, ty si sikulka, ked stihas vypekat...ja sa ani nepokusam, mne by to este vyjedli 🙂

montana13
8. dec 2009

ahojte 🙂

siska, tak už to máte za sebou? neboj, už bude len dobre 😵 😵 😵 treba prehodiť myseľ a tešiť sa z toho, čo príde 😉

bez, som zvedavá ako bude Ninka na plávaní... Vy pokračujete stále alebo začínate po nejakej prestávke?

amonis 😀 😀 😀 sa teším, čo budú kresliť o pár rokov naši drobci 😎

tal, ten foťák vyzerá dobre... niečo také by som chcela... 😉 😉

Vypeká sa už o sto šesť... 😵 ja začnem až budúci týždeň... 😝

bezaz
autor
8. dec 2009

cafte po plavani
bolo uplne super, instruktor super chlap, aj particka celkom fajn, aj ked vsetky ostatne boli madarky 😅
mon no boli sme s babami este v maji a odvtedy nic, takze som mala trochu strach, co mala na to.. sme sa aj trochu ponarali a bublina uplne v pohodke, zasa hereckovala ako obycajne
tak trochu chuti na vianoce, neodolala som {len tie foto neviem pridat}

"Krtkův dort na plechu" - buchta na neděli
SUROVINY
Těsto: 320g hladké mouky, 180g cukru, 3 vejce, 3 polévkové lžíce kakaa, 200ml oleje, 200ml mléka, 1 prášek do pečiva
Stracciatelový krém: 250g tvarohu v kostce, 2 zakyslé smetany (celkem 400g), 250ml smetany ke šlehání, 100g čokolády na vaření, 1 vanilkový cukr + uvařený pudink + 4 banány
Pudink: 250ml mléka, 1 a půl balíčku vanilkového pudinku, dle chuti asi 4 polévkové lžíce cukru
POSTUP PŘÍPRAVY
Nejdříve si ze surovin uvaříme hustý pudink, klasicky dle návodu a necháme vychladnout.
Těsto:
Oddělíme si žloutky od bílků. Ze žloutků a cukru ručním šlehačem vyšleháme pěnu, do které pak po částech zašleháme olej a mléko. Potom si smícháme hladkou mouku s kakaem a práškem do pečiva a též zašleháme do těsta. Nakonec vařečkou vmícháme sních z bílků. Těsto nalijeme na sádlem vymazaný a polohrubou moukou vysypaný vyšší plech (nejlépe buchťák s ušima) a dáme péct na 160°C asi na 30 minutek.
Stracciatelový krém:
V míse si ručním šlehačem vyšleháme tvaroh se zakyslýma smetanama. Potom do toho po lžících zašleháme vychladlý hustý pudink (to aby nám krém držel) a najemno nastrouhanou čokoládu na vaření + vanilkový cukr. Nakonec si vyšleháme smetanu (bez ztužovače) a zašleháme ji do krému. Pro nás byl krém sladký akorát, ale klidně dle chuti ještě můžete přisladit.

Když je těsto upečené a zchladlé, tak si navrchu nožem naznačíme okraje a pak ještě jakoby šachovnici (viz. foto). To aby se nám buchta dobře dlabala. Vezmeme lžíci a střed buchty vydlabeme. Ale pozor, ne až na dno!!! Vydlabané kousky schováme bokem do misky a jdeme si připravit stracciatelový krém. Když je krém hotový, tak si banány podélně rozkrojíme a naskládáme je na dno buchty. Na ně pak rozetřeme krém a navrch krému rozdrobíme kousky vydlabaného těsta (dala jsem jen trochu, zbytek mi totiž zbaštili chlapáci než jsem dodělala krém). A je hotovo...už jen zbývá vydržet a nechat přes noc buchtu ztuhnout v lednici nebo někde v chladnu (já měla jen na chodbě, kde se netopí).
Je fakt výborná, určo zkuste!
DOBROU CHUŤ!!!

pepka
8. dec 2009

ahojte,
mame za sebou 3dnovy pobyt v TN, Mato si rychlo zvykol, ze sa mu ma stale kto venovat na striedacku a vcera bol za to nervnyyyy a stale za mnou chodil a visel mi na teplakoch.... nic som nemohla robit, ani navarit ani prd... 🙂 ale dnes je uz lepsie.

chcela som ist so svagrovcami na vianocne trhy, ale prsi a este sme aj s Matom nachcipani, tak sme doma... mne vcera este poobede nic nebolo a vecer som z nicoho nic zalahla chora usmoklena na gauc...

bez, Hanke ked operovali halux na prvy pokus, nechali jej tam malu stiepku kosticky a ta narastla behom roka tak, ze musela ist pod noz este raz.... na druhy pokus sice vybrali vsetko, ale nevybrali jeden steh, ten jej obrastol maskom... aj jej to bolo vidiet cez kozu... az minuly rok, dva roky od operacie jej to vyhnisalo prec....

pepka
8. dec 2009

vypekat sa ani ja este nepokusam, svokra mi dala vanilkove rozky a medvedie labky, tak ich ukryvam, este nieco 1-2 druhy k nim dorobim a mam vystarano, moc sa nebudem blaznit s pecenim, aj tak ideme po stefanovi k babkam a na chatu s kamosmi....

pepka
8. dec 2009

amon dobreeeee 🙂
moja 5rocna mi zase recitovala nedavno:
Nemam gate... ani gatky... ani tricko... ani podprsenku... lebo ja som sexi baba... ked ku mne prides milacik, tak ta pobozkaaaaam.... 😀 😀 😀
potom volala tyzden vsetko a vsetkych, ze su sexi, ale nevedela, co to slovo znamena, tak som jej to musela v 😝 😨 ysvetlovat...
sexualna vychova by sa od nasich cias mala dost posunut k nizsej vekovej skupine 🙂

siska_br
8. dec 2009

pepkaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 mi je teraz luto, ze mne Hanca min. nedelu nepovedala, ze som sexi ☹ asi to bude tym, ze som mala gatky, alebo co..

cryonae
8. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bezaz
autor
8. dec 2009

baby ale vam ide 😉

amonis
8. dec 2009

co to je halux? at jsem v obraze díky 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre