Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mojkamirka
5. jan 2010

vy ste srandovné, staviate si tu domčeky a ja s MM sme išli z domu do bytu 😀 , sme tu asi jediní opační 😅

quitka
5. jan 2010

tara...v práci mi nejde kukať na obrázky z modrej strechy, máme to tu seknuté, vidím tam len diskusiu. Musím to okukať domka 😉 aj môj manžel si robí všetko sám a vo všetkom sa vyžíva, on by asi ani nemohol len tak kukať ako druhí stavajú náš domček 😀

aj ja se teším na vaše domčeky aké budete staviať 😉

deni_v22
5. jan 2010

tara, bud rada, ze tvoj muz robi vsetko tak dokladne...aspon sa nemusis obavat plesni, mokrych murov, praskancov v stenach a inych neprijemnosti, ktore sa prejavuju az po case...

my mame zatial len stavebny projekt, navrhovali sme si to sami, kreslil nam to znamy...kedze mame uzky pozemok, ponuka hotovych projektov sa nam vyrazne zmensila a navyse nic nesadlo tak, aby sme s tym boli obaja spokojni, tak sme sli touto cestou..
no do stavby sa neponahlame..najprv sa musim zamestnat, takze teraz len pripravne prace - el pripojka, studna, drevo, stavebne povolenie...🙂

mojka, mozno aj vy sa raz rozhodnete pre domcek 😉 ved cely zivot pred vami 😉

bezaz
autor
5. jan 2010

jaaaj baby, sak my si pockame, kym zdedime tu vilu v bojniciach nee? 😀 a mame vystarano 😵 len netusim, kde zoberieme prachy na vyplatenie segry 😲 😕
deni jojo, cely zivot pred nami, ja z rodinneho domu chcem byt, peto panelakove dieta chce dom 😅

tara2
5. jan 2010

deni - ja som rada 🙂 len niekedy aj on sam povie ze sa pri niektorych veciach nemusel az tak dlho zdrzat a ci nebudu potom nejake problemy s domom ukaze az cas...a tie pripravne prace trvaju dost dlho kym sa vsetko vybavi a urobi nam to trvalo pol roka...a s tym projektom na jednej strane je to smola ale na druhej strane budete mat vsetko podla seba co je super 🙂

mojka - neboj sa moja presne ako pise deni, cely zivot mate pred sebou 😉

quitka
5. jan 2010

deni...a aký máte široký ten pozemok, my sme mali jeden 9,5 metra tak sme museli dokupovať k nemu druhý, lebo to bolo úzke a na ten druhý sme čakali okolo 2 rokov 😝

tara ... aj my sme sa dlho "hrabkali" v pivniciach, dlho nám trvalo kým sme sa vyhrabali zo zeme 😉

mojkamirka
5. jan 2010

baby, my v podstate uz jeden dom, máme len ho treba kustik prerobiť, od strechy po podlahu 😖 a to ze je na druhom konci slovenska

tara2
5. jan 2010

aj my mame dost uzky pozemok ale dom sa tam nastastie zmestil a mame aj dodrzane vsetky odstupy ako maju byt

quitka - no to bol nekonecny pribeh

quitka
5. jan 2010

no my sme ho mali moc úzky, keby sme dodržali odstupy tak by potom z domčeku bola húsenica 😀

tara...ale ako dobre, že už máme pivnice hotové teraz to konečne bude rásť 🙂 😵 😵

deni_v22
5. jan 2010

quitka, my mame v najuzsom mieste 13m...inak cca 14.. takze dom bude 8x12

a dva roky 😨 mna fascinuje, ako ti uradnici maju na vsetko cas... som zvedava, ci my za rok vybavime stavebne povolenie..kazdy ma svojich 30 dni.. 😖

quitka
5. jan 2010

deni...to máte v poho, my máme teraz dokopy okolo 1600m2 kedže sme museli kupovať dva. No dva roky, lebo tí čo nám ho predávali nemali ešte list vlastníctva a strašne dlho im to trvalo a nás naťahovali, už sme si mysleli, že ho ani nekúpime, ale nakoniec konečne ho previedli a predali 😝

my sme kúpili ten druhý pozemok v apríli a v polovičke júla sme už mali stavebné povolenie, takže sme to mali rýchlo. Ako sme dali všetky papiere na úrad + projekt tak úrad nám vydal povolenie za mesiac, čo bolo super oproti tomu čo počujem koľko podaktorí čakajú.

talinka
5. jan 2010

cafte, no tu sa stavia vo velkom ako citam 🙂 Ja som zvedava,kedy mi nieco take spachame...zatial je dobre v byte,ale o par rokov poriesime ...teraz riesi sestra kupila dom v Rajke...je super a za super cenu,holodom, takze ak budem mat chut na dom, mam to kusolincek...tiez cakame na nejake to podedenie 😀 a potom sa nieco da spachat...ale domov mame dost..nasi maju pri Topolcanoch, v Klacne je dom, na Jahodniku, na Kolibe, v Raci....nieco niekedy vyjst musi...ale zatial na to veru nemame ....

Dnes mi Tomino dava spanky v nejakych malych intervaloch, uz mi spi 2x, vonku sa mu asi v tomto pocasi dobre chrni, sak som aj dobre vymrzla 😝 ale doma je nuda,museli sme vypadnut...kazdy den tu robit a hrat sa to iste, veru nebavi...

A znicila som si novu zimnu bundu, som ju oprala a ona bola taka nafuknuta nieco ako presivana paperova bunda a teraz su niekde ploske miesta na nej a niekde chuchvalce vnutri, tak je taka hrbolata, neviem co sa porobilo? Kde som spravila chybu???? 😅

prsky
5. jan 2010

tal...asi ze si ju oprala 😀

tara2
5. jan 2010

prsky - presne to iste som chcela napisat 😀 😀 😀

mojkamirka
5. jan 2010

tali , som rovnako šikovná, tiež som si prala zimnu prešívanú bundu. Do práčky som nasypala prášok, zásadna chyba mala som dať tekutý a teplotu som nastavila len 30°C, kedze som sa bála co to spraví pri väčšej teplote. Výsledok, prášok sa nerozpustil a na čiernej bunde mi ostali samé biele flaky, tak som ju drhla ručne s hubkou a nastastie to pomohlo. NO ako čítam, som na tom ešte dobre. Tak mi treba ked nečítam vysačky. 😝

siska_br
5. jan 2010

tali - no ak to bola origos paperka, tak jednoznacne v oprani, paper sa nesmie prat, zbije sa a uz to nerozchodi...mimochodom - vy ste nejaky stavitelsky magnati, nie? nejaky prebytocny domecek v trenicne nic? my by sme teoretis mohli tiez chalupu podedit, ale vyplatime braska a sme bez penez...a mimo toho - svokrusa tam ma svoju milovanu zahradku, to by som jej nemohla spravit...(a mat ju tam kazdy den na okopavacke uz vobec nie brrrr)

heli - dvd dnes konecne odislo

zuzz
5. jan 2010

ahojte,
chcem len k tomu mojmu vcerajsiemu prispevku dodat, kedze asi som to zle napisala a pochopili ste to, ze sa na tych policajtov stazujem : praveze boli total zlati. sli len nahodou okolo, este nas aj odtlacili z tej hlavnej cesty na daku odbocku, aby do nas dakto este nenapalil. a zasli dakam po vodu - v 2 igelitkach doniesli plno plastovych flias, aby sme mohli dolievat do tej nadrzky. aj nas ako doprovodne vozidlo odprevadili naspat do rimavskej soboty a uistili sa, ze sme sa tam na benzinku dostali v poriadku. sami sa na sebe smiali, ze konecne dakomu aj pomohli namiesto staleho rozdavania pokut.

bezaz
autor
5. jan 2010

tal ty si expertka 😀 skoda bundy 😅
zuzi jaaaj tak to sme zle pochopili, ja ze aki mili ironici 😅

talinka
5. jan 2010

tara, prsky...taaaaak ze dik 😀 ale uz bola taka zasvinena, ze sa musela oprat 😒 verte mi, teraz to lutujem...

siska, asi som ti mala najprv napisat, a opytat sa ta,ale nejak ma to nenapadlo, nebrala som tu bundu ako paperovu...som to riadne dokaslala 😝 a moja super oblubena bunda , super kupa, do frasaaaaa.....mozem ju zahodit....ale na vysacke bolo normal pranie a na 30 stupnov ziadne rucne....
stavitelski magnati??? my?? to urcite nie...to by sme nebyvali v byte....to su len potencialne majetky,ale na ktore treba este vela vela cakat ak vobec 😀

bez, mas pravdu som expertka, neskusena,,neviem prat ani varit 😝 ale ucim sa na svojich chybach 😅

bezaz
autor
6. jan 2010

bre ranko
tal to je drahe ucenie sa 😅
zuzi, ked chces, tak ti zajtra zoberiem to odrazadlo z DS 😉
ozaj, dalsia noc bez kojenia, lenze aj tak som nevyspata, lebo mlada spi s hlavou vrazenou do mojej, pripadne si uzurpuje moju roku, ovinie sa okolo nej ako liana a potom sa len spi 😠
pre pobavenie http://www.babycenter.com/top-baby-names-2009?s...

tara2
6. jan 2010

Caute 🙂

zuzz - tak nakoniec sa z nich vykluli zlati chlapci policajti 🙂

tal - ak si to prala podla odporucani na vysacke tak potom neviem preco sa tak poskodila...a zmykanie tam bolo ake?

talinka
6. jan 2010

caute, vonku je super, teplucko a krasne nasnezene, sme boli asi hodku vonku.... 🙂 som tu len na skok, ideme s Tominkom spat a potom k nasim na obed a k svokrovcom na vecer...zas doma nic neurobim 😝 rozlietany den, tak sa majte pekne, majte pekny den ! 🙂

bez, pravda, drahe ucenie sa 😝

tara, dala som najnizsie otacky na zmykanie

mojkamirka
6. jan 2010

ajojte,

no my sme sa už boli vonku sánkovať dnes, bolo super, malý nechces ani zo saní zliezť. Teraz už búva., som ho dobre zničila musím častejšie. No to tahanie saní, nič moc. Spotila som sa ako kôň. 😝

siska_br
6. jan 2010

ahojte 🙂

tanicka - ja to viem tiez len preto, ze si mamina opratim znicila milovanu bohove drahu paperku v casoch nie tak davnych...plati, ze na vlastnych chybach sa clovek uci...ale ak si ju mohla na 30 prat, a tak si ju aj prala, tak si chybu nespravila, ja by som to reklamovala, ak si fakt postupovala podla symbolov...tani, ako sa ma tatino? vzdy sa ta zabudnem opytat

mojka - vy ako s pracou? ty alebo tomas? nasli ste cosi? a kedy sa vidime? uz sme sa daaavno nie

bez - ty kokso, ste ake hviezdy, ze noc bez kojenia...cista zavist

cryonae
6. jan 2010

cafte baby,

tali aj ja by som sla tu bundu reklamovat... kd sa to nema prat, maju to tam napisat!

zuzi dobry zoznam 🙂 preco sa vobec necudujem, ze Isabella je na prvom mieste? skor mi je divne, ze medzi chalanmi nevedie Edward 😀 😀 😀 😀
inak keby sa mi teraz narodilo dievcatko, premyslala som, ze by sa volalo Carly (je to tam na 81. mieste 😀 ) myslim, ze Carly Krutelova by bolo pekne, co vy na to? povodne som bola straaaasne vysadena na slovenske mena, ale uz ma to nejak preslo

baby malemu idu tri stolicky naraz a je to s nim peklo.. je mi do placu ked ho vidim takto trpiet... teraz som ho nadopovala viburkolom a natrela som mu vsetky dasienka, nech aspon zaspi 😢 😢 😢 😢

inak na kramaroch peklo... sme tu zavaleni snehom... a co by sa to tu niekto namahal odhrnut?

zdenus
6. jan 2010

caute v novom roku 😉
akosi nestiham citat, pisat....u nasich sme celkom slusne pobudli

vcera sme prestahovali aluru do detskej k eliske a super spala...zobudila sa az o 5,30...potom este do 7 zaspala...klop, klop 😔

dnes mame oslavu, eli mala 3 roky, tak zas ideme dzgat do hlavy 😠
uz nech to zranie skonci, vcera na bosu som prezivala krute chvile, tak mi treba 😀

tara2
6. jan 2010

tal - ja by som tu bundu tiez isla reklamovat

z tych mien sa mi paci zoe ale zoe pätoprsta znie ponekud divne 😀

cryo - chuda maly snad sa mu tie zuby rychlo prerezu...aj malemu ide ocny zub a tiez je z toho nervozny

zdenus - to je super ze mala tak dobre spi 🙂 a pekne oslavte 😉 . A co sa krusnych chvil tyka tiez ich budem dnes zazivat na zumbe 😀

mojkamirka
6. jan 2010

zuby ani nespomínajte, nám sa tlacia tri stoličky, jeden očák a spodná dvojka. tipos bingo co prvé víde 😀

siska, čítam ti myslienky, volala som ti bez toho, žeby som čítala tvoj príspevok. 😀 V podstate som chcela skôr, ale viem, že mas doma muža, tak si ho s malým isto chcete užiť. 😉

mojkamirka
6. jan 2010

inak, chcela som sa opýtať. Spia vasi drobci v postielkach ci s vami? Môj v poslednej dobe vymýšla, pospi s v postielke tak max. 4 hodiny a potom sa z nej v noci driape. Preložím ho na postel a spí dalej ako drevo. A to nie je všetko, dovtedy bude ujúkať, pokým si k nemu nelahnem a nespím s ním. Tak vecer nic nemôzem porobiť. Najskôr som to robila tak, že som ho uspala v posteli a dala do postielky, no teraz sa po určitej dobe spánku zobudí, a budí sa aj každých 5 min pokým k nemu na dobro nelahnem. 😠 😠 😠 Pomaly to pokladám za vydieranie. 😠

tara2
6. jan 2010

mojka - maly vecer zaspi v postielke a do postele ho prekladam az okolo polnoci, tiez som niekedy chodila s nim vecer spavat a nic som nestihala tak som sa nahnevala a odvtedy zaspava v postielke sam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre