Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
18. jan 2010

deni...jj, je pekne, neskladala som ja, ale sesternica ... ja na taketo nemam moc casu a keby aj bol, tak to si radsej vylepsujem webstranky 😀

bez..no krasne si dostala 🙂

deni_v22
18. jan 2010

prsky, ja mam v podstate tvoje hobby ako job, takze radsej relaxujem nejak inak, pri manualnych cinnostiach 😉

mojka, este som neprala manducu, ale myslim, ze by nemal byt problem strcit ju do pracky...

bezaz
autor
18. jan 2010

adi, volal dnes rudusik ohladom tej elektriky, vraj sa mame my dve dohodnut, ci pridete v piatok na navstevu 😉
my inak tiez teraz dost chodime v manduci, aj koli snehu, aj koli obliekaniu, ma to nebavi ju furt obliekat do overalu, hore dolu, hlavne ked doobeda ideme na prechadzku a poobede ju treba odniest ku kamoske, ked ja idem ucit 😅

prsky
18. jan 2010

mojka...my manducujeme stale a v pohodke a inak uz chodi aj po vlastnych...prat mozes v pohode, ja uz som ju prala 3x na 40 stupnov vratane avivaze a nic sa jej nestalo

deni ... heeej? a co si ... dizajnerka, koderka alebo typewriterka? ci z kazdeho rozka troska?

mojkamirka
18. jan 2010

bez, závidím to nosenie v manduce, skoda že mi je už ťažký. ☹ My chodíme za bytovku do parku, malý krúti kolotoč asi 15 min, potom pohojdá hojdačky, ponahanam ho a tak. Chodíme tak na hodinku, potom alebo predtým ho strčím do kočíka resp. saní a ide sa posilovať. 😉

deni, sa bojím či sa mi nepolámu tie zapínače, ak mi rozumieš

prsky
18. jan 2010

zuzi, viem, bola som pritom, ked volal a ja som mu kricala, ze mozem v piatok 😀, takze si neplanujte nist, dobehneme - ak vyhovuje, tak dobehneme okolo druhej - skor sa nam asi nepodari vyhrabat ako nas poznam 😉

najcastejsia otazka, ktoru pri manducovani teraz dostavam je, ze ci jej nie je zima 😀 pride mi to dost vtipne, lebo v kociku je podla mna dietatu chladnejsie

prsky
18. jan 2010

mojka..nepolamu...len ich pozapinaj skor ako manducu strcis do pracky - menej sa to pomota

mojkamirka
18. jan 2010

prsky, tiež si myslím, ja som dostávala otázky typu." a to je tomu dieťatu tak dobre tak pritisnuté?" A koľko kíl ma tvoja slečinka? som zvedavá, aspon porovnám

mojkamirka
18. jan 2010

prsky dik za tip, odskusam, operiem a môžem odložiť asi na ďalsie 😉

talinka
18. jan 2010

bez, a kolko vazi ten tvoj co mas? Lebo praveze JANE robia dost lahke kociky, co mam ja, ma konstrukcia 6,5 kila a lahsi som este nenasla, neviem kolko ma teraz ako sportak ale nie viac ako 10 kg a tie dve kilecka by ma uz snad nezabili, to teraz mi nukala jedna baba na vymenu maxi cosi mura 4 ,mini kocik...a vazi 16,5 kila, tak to uz fakt eee...este 10 kil dieta do toho a mozem si to hodit 😀 a concord nie je o nic lahsi ma 11,8 kila, takze nevyberes si 😉 a fakt som este na lepsie nenatrafila, aj ked ja moc nepotrebujem kocik , co by sa otacal...teda aspon zatial nam to nejak nechybalo... 🙂

talinka
18. jan 2010

no nejak ste sa rozpisali 😀 koonecne

bez, ze aka nenarocna,to mas doma super chlapa,neviem si predstavit, ze by mi Vladko vedel kupit rifle alebo mikinu 😀 😀 😀

mojka, ty akeho chlapiska mas doma 😉 my mame ledva 75 cm predpokladam a necelych 10 kil...ani neviem,ale tak sme najmladsi zas 😉

bezaz
autor
19. jan 2010

bre ranko
len statistika, uz skoro 2 tyzdne sme v noci bez koja, normalne som na mladu pysna, ze to zvladla uplne sama bez mucenia 😀 asi fakt funguje to, ze treba pockat, kym sa dieta samo rozhodne a potom to ide bezbolestne
adi ale o 14 nebude este peto doma 😅 a ja do 14 ucim 😕 lebo sa mi tak zda, rudusik by to asi radsej rozobral s petom ako so mnou 😉
tal kamoska ma nejaky sportak, sice sa neda otacat, ale to uz pri tych nasich beziakoch je pomaly pase a vazi 6.5kg cely 😉
inak aj na mna sa hlave starsi ludia pohorsene pozeraju, ked mladu nesiem v nosici.. 😝

zuzz
19. jan 2010

deni - to tvoje puzzle by ma asi stalo zdravy rozum a ako cryo pise, skladala by som ho do konca zivota 😀

tal - pekne kociky.
baby - to kupujete za tie peniaze nove kociky? mne veru tolko nevyda, ani keby som neviem ako chcela ☹ snivam, ze si/natalke kupim aspon dake krajsie golface, lebo tieto po ondrovi sice este sluzia, ale vidno, ze uz maju svoje odzite. len neviem, kolko popri vydavkoch na dom(na jar konecne budeme robit pripojenie na obecnu kanalizaciu a mame to cca 30 metrov vykopu a rur) ostane na kocik, hrozne...

bez - aj by som brala, keby moj chlap vedel pre mna tak nakupit. ten moj mi na oblecenie kupil jedinu vec - bavlnene pyzamo s gatami na gumicku a pytam si S-ko 😀. koncom tyzdna by sme snad dosli po to odrazadlo, ked nik nebude dovtedy chory. skoda, ze ondro ma v piatok vecer trening, tak sa s prsky asi u vas nestretneme.

mojka - to mas doma dobreho valibuka, pekne miery mate.

krasne vonku nasnezilo, romantika, ale ako pojdem popoludni po ondra do skoly... ? to uz romantika nebude.

vcera bola zumba super, nove pesnicky a choreografie 😀 nechytala som sa, tak som len poskakovala, hehe.

zuzz
19. jan 2010

a ozaj - tie zafarbene veci sa mi podarilo zachranit tym odfarbovacom na omylom zafarbene pradlo. smrdi to neskutocne, ale funguje. len ondrove modre tricko s povodne bielymi pasikmi sa v nom nedalo zachranit, lebo aj ta modra v tom roztoku zacala pustat, tak som ho radsej rychlo vytiahla a uz mu ostane take vselijake len na nosenie okolo domu, hm, co uz.

talinka
19. jan 2010

dobre ranko, no prave mi volala jedna baba ma vazny zaujem o moj kocik, tak sa tesim, ak by sa predal,ale nemam ho este nachystany, treba rychlo poumyvat, vyprat vsetko, nachystat,ale ak sa preda, sak ja nemam kocik, sakraaaa.....a tie nove co mam vybrate este nie su na predajniach mam pocit a su len na objednavku, co teraz???? 😅 ako budem vencit bez kocika? 😝

bez, ze zavist, tolko noci bez kojo, supeeeeer 🙂 a preco sportak pase? podla mna my ho este vyuzijeme, aj ked uz su beziaci,ale nie vzdy a vsade budu vladat chodit, ved aj so starsimi detiskami chodia s kocikmi..

zuzz, no ja chcem asi novy, ked sa mi podari predat tuto moju trojkombinaciu za tych 498 eur aspon tak si mozem kupit za tu cenu dobry novy sportak 😉 mam povolenie od draheho...haha jak keby som ho potrebovala 😀 no ja chcem novy nech mi este vydrzi tie dva roky, aj ked neviem dokedy ho vlastne budeme potrebovat...a ked kupim novy zas ho aspon dobre predam po case, ked uz nebude treba a budem chciet len nejake golfky

bezaz
autor
19. jan 2010

tal myslela som to otacanie, ze uz pri tych nasich bezcoch je to zbytocne.. inak ked vidim 4rocneho chalana v kociku, to je podla mna dost hruza 😲
super, ze sa ti podarilo zohnat zaujemcu na kociar 🙂
my ked tak pojdeem do nejakeho super lahkeho a skladneho, sak novy sportak uz mam 😀

talinka
19. jan 2010

bez,jaaaaaj, to otacanie 😀 jasne, aj ked to je dobre, ze aj kvoli vetru, nie len preto ,aby na nas mohli cumet 😀 ale to pre mna tiez nie je priorita, idem asi do toho CONCORD-u teda...tebe sa machruje, ked uz novy sportak mas 😀 aj ja si potom zabezpecim, uz len nejaky lacnak lahky skladny golfac 🙂 to je fakt des, ked sa vozia 4-rocne deti.... 😅

horajda
19. jan 2010

cafte baby, aj my casto manducujeme a ludom sa to praveze dost paci, su uneseni. No najma ked ideme dve s Adou a s babami, sa za nami obzeraju. aj do vlaku beriem vzdy iba manducu, sak zuzka uz chodi ako sarkan tak neni problem. no a doobeda sa vzdy vyberiem na hodku von na teplaky jej dam nohavice dam jej bundochu a ideme kracat, vydrzi hodinu a potom rovno domov naobedovat sa a spinkat, tak sa jej potom dobre spi.
inac s noucou,tiez bez kojenia a bolo to bez problemov, takze od tej 8pm sa este sa zobudi raz ale to iba zamrauci ze sa jej zachyti nozicka v zabradli 😉 chuda moje a rano davame mlieko o tej 5:30-6 a potom este spime do 8-8:30.

zuzz
19. jan 2010

hor, ako sa vam podarilo zrusit uplne nocne jedenie a pitie? u nas este stale je to polnocne, resp. jedno tak medzi 11tou a polnocou. potom tiez az rano medzi 5tou a 6tou. ale este ma k tomu raz aj vodu okolo 3tej. ☹

horajda
19. jan 2010

zuzi ja som ju kojila okolo 11 a potom sa mi budila okolo 3, teraz to robim tak ze jej dam vecer okolo 6:30 kasu, potom okolo 7:45 mliecko a o 8pm ide spinkat a proste sa zobudi az okolo 3-4 na to ze sa niekde zastcila tak ju chytim na ruky an chvilu a ulozim ju spat no a potom sa zobudi az o tej 5-6.podla mna to mlieko na vecer nam pomohlo lebo to sme pred tym nemali

mojkamirka
19. jan 2010

ajojte
my sa v noci budíme asi každé tri hod na mliečko, niekedy menej inokedy viac, ved raz ho to prestane baviť, snáď 😉

prsky
19. jan 2010

ahojte.

bez...jaaj, tak o to lepsie,nemusime sa ponahlat 😀

a ako si zistila, ze ninka je redy? bo Lala asi nebude redy nikdy...sa furt budi kazde 2 hodky aj ked pri nej nie som 😕 a kedy zjedia potom potrebnu davku mlieka ked ne v noci? sak to by mi uz uplne nic nejedla

a mna dost casto zastavuju babicky a nosenie sa im paci, lebo ony nosievali v nošiach 😉

talinka
19. jan 2010

inak ja uz mavam tiez vacsinu noci asi bez koja, aspon mam ten pocit, ja si to uz nejak nepamatam, nie ako ked som zacala kojit 😀 ale kym idem spat , zobudi sa aj 2x a to uspim s kojo...a potom az nadranom,alebo tak o tej siestej az deviatej raz kojo , raz nie, tak na striedacku stale 😝

bezaz
autor
20. jan 2010

no hali haloooo
nikde nikto 😲
adi tak fajn, pridite ta okolo 16, pripadne neskor, teda ak to nebude vadit lale
k tomu nocnemu koju, co ja viem? asi nejako intuitivne, jedneho dna mi doslo, ze vyskusam v noci nekojit a uz to islo same 😅

zuzz
20. jan 2010

ahojte,

baby, skoro som dostala infarkt - natalia vyskocila z postielky po popoludnajsom spanku. normalne som ju nasla sediet uprostred nasej postele (postielka je prirazena k noham nasej velkej postele, nastastie, a ked rano ustielam, tak paplony poskladam na ten koniec postele, dalsie nastastie, aby sa matrac vyvetral). som vosla do spalne a ona sa na mna vyskierala, akoze 'aha' kde som 🙂 . tak som ju strcila naspat do postielky, nech sa predvedie, ako to dokazala. ona sa hned postavila na svoj vankus, pravu nohu vylozila na okraj postielky a prekotila sa dolu hlavou do tych nasich perin. keby tam nebolo tak makko nastlane, to by si teda dobre hlavu aj krk dokalicila. fuj. a to som si myslela, ze nedociahne. hned som aj zas upravovala vysku v postielke.

deni_v22
20. jan 2010

ahojte,
prsky, po b) najcastejsie, ale ked treba, tak cokolvek 😉

zuzz, mala je vynaliezava 🙂 , este ze si vybrala stranu s makkym pristatim a nic zle sa jej nestalo 😕

noc bez koja u nas zatial absolutne nehrozi...skusila som minulu noc nedat...no vresti ako pavian, ked nedostane svoje...tak tiez cakam na pravejsi okamih, snad raz pride 🙂

zuzz
20. jan 2010

deni, veru 😖 a to je dalsie stastie to, ze postielka je tou stranou natocena k dveram, takze ona zrejme proste sla tam, kde videla dvere. donedavna sme to mali naopak otocene, to by veru asi nedopadlo takto stastne.

deni_v22
20. jan 2010

a este som zabudla...sa tu prednedavnom preberali pyzamka..tak v tescu maju na nich akciu teraz...tie obycajne biele stoja 4,55 / 3 kusy..som vcera kupila uz do zasoby velkost 18-24, tiez body s kratkym rukavom boli za 2,55/3 kusy... a aj nejaku akciu na pamersky mali, ale samozrejme v regali s velkostou 4 bola len obrovska diera 😖 , tak som uz ani nezistovala, ci sa oplatia

tara2
20. jan 2010

Caveste 🙂

nam idu teraz 3 stolicky a jedna dvojka naraz tak to mame doma vesele, maly je chudatko nervozny dasienka ma uplne opuchnute, v noci zle spava a este k tomu dostal aj hnacku ☹ nastastie nie nejaku brutalnu a uz sa mi zda ze aj smecta pomaly zabera, no uvidime... a ja som este k tomu dostala kramy 😝 😝 😝 . Idem si vas docitat ak teda maly dovoli 😅

tara2
20. jan 2010

tak moc ste nepopisali ale aspon som vas rychlo precitala 🙂

zuzz - dnes aj ja radsej znizim postielku, maly sa tiez zvykne stavat na deku a hracky co tam ma...ten keby spadol tak leti rovno na zem 😲

deni - a ja ze co je to nase tesco take prazdne 😀 ...vcera som isla kupit malemu pyzama a nic tam uz nemali 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre