Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
1. feb 2010

ahojte,
my sme boli cez vikend v BB, lyzovat na Kralikoch, super tam bolo, len cesta tam v sobotu dopoludnia horoooor. dialnica neodhrnuta, snezilo o106.
ale uzili sme si snehu, lyzovania a nataliu sa mi 'az' 3x podarilo presvedcit, aby obsedela v sankach, kym ju vytiahnem na kopec, aby sme sa spustili. kedze stale vyliezala, tak sme sa motkali vacsinou len dolu pod svahom na rovinke.

dnes idem na zumbu o 16:50, tara, cryo - neda sa vam?

petusaaa
1. feb 2010

sa raz za mesiac hlasim 😅
u nas vsetko ok. drobcovi sa uz od silvestra deru dve stolicky, ma to navrete, ale ani za svet vyjst, tak je obcas dost nervozny, len chodi za mnou a hap, hap hovori 😒 ale obcas je aj dobrucky 😉 spinkame iba raz denne uz dlhu dobu. mam vybaveny vyssi rodicovsky. vcera som mala v 90 dnovke prvy vodny den. a hladame vhodny projekt na 2 pozemky, z ktorych si musime jeden vybrat. ale inak vsetko po starom 😀

cryonae
1. feb 2010

zuzi no ja len ze by ak sme mali jedneho minidivaka... vladino je dnes na sluzobke 😖 ten si vie vyberat terminy 🙄

inak klasika, malemu ide 4ta stolicka, uz ani neviem co je to mat mile usmievave dietatko, uz mi je do revu niekedy z toho

a dnes nas budu zuby trapit oboch, lebo ja idem na obed na zaplombovanie krckov, teda ak sa stadialto dostanem cez tie nove zaveje

ale crta sa nam aj na lepsie casy a mozno sa pojdeme na 3 dni lyzovat na chopok tento vikend, tak snad to vyjde! 🙂

zuzz
1. feb 2010

nepoznate daktora nejaky slusny a cenovo pristupny privat na ceste od brezna k certovici? radi by sme tam cez vikend sli na lyze, ale rozpocet velmi neumoznuje ubytovat sa v hoteli ci penzione.

zuzz
1. feb 2010

typ na rychly obed - mrazena zelenina z lidlu, green grocers's mexicka zmes (dala som asi pol balika, ktory ma 750g), na panvici dusit cca 6-8 minut, pustilo si to vodu same, nebolo treba nic pridavat. prekvapilo ma, ze je to uz ochutene, akurat som to este trosku dosolila. spolu s kuskusom, mnam. hotove do 10 minut uz na tanieri. len detom by som to nedavala, je to mierne pikantne. ale nie zas moc, kedze ani ja stiplave nemusim, len tak trosiiiicka.

zuzz
1. feb 2010

tak nie ☹ , ze vraj detom by som to nedavala 🙄 to platilo len do chvile, kym som si to nedoniesla do obyvacky a ondro mi polovicu nespraskal.

zuzz
1. feb 2010

si tu od rana pisem sama so sebou 😀

tara2
1. feb 2010

Cafte 🙂
my sme boli dnes cvicit az 4 sme tam boli (z obvyklych 10 ci 11 kusov) bozsky klud 🙂

zuzz - ja idem v stredu, dnes nemozem

cryo - aj nam sa tlacia stolicky, vcera bol Dominik nenormalne urevany a nic nepomahalo 😒

deni_v22
1. feb 2010

cafte..
tak my nanovo teplota...vcera od obeda nic, az rano 37,8 a mierne stupa. Uz som sa dohodla s dr, ze nas neockuju, ale zajtra v case poradne sa mame prist ukazat, aby sme sa nenakazili este niecim horsim v cakarni..

inak je nastastie stupel celkom v pohode, ani nemrnci, len sa rychlejsie unavi a trochu menej zje,co je pochopitelne...tak som zvedava na zajtrajsi verdikt..

dufam, ze sneh sa neroztopi, kym vyzdravie, vonku je nadherne, vsade je bielo a svieti slnko 😵 ..a my musime sediet doma :-/ fakt tento rok ani sane nevytiahnem 😝

cryo, vam uz 4. stolicka, uz ste v polovici, my este na nule...ked bude kazda takto s teplotou..dakujem.. 🙄

mojkamirka
1. feb 2010

ahojte,

tara pohoda, ja som dnes išla na cvičenie, malo nás byť osem a vieš koľkí sme boli len ja s malým a inštruktorka s dcérou 😀 😀 takže sa hodina nekonala 😔

bezaz
autor
1. feb 2010

cafte 😉
na zumbu uz asi nepojdeme, nemam naladu sa nechat obmedzovat este aj na cviceni 😝
a plavanie nam neprelozili na doobedie, to ma mrzi, lebo teraz chodime akurat v case, ked si mlada konecne navykla trochu spavat 😅
dnes sme si uzili trochu volna, kedze boli polrocne prazdniny, boli sme na vylete v BA v avione, celkom som nasla ulubu v behani po obchodoch osamote.. teda len s opicou 😀

zuzz
2. feb 2010

bez, ja po vcerajsku tiez davam zumbe pauzu. aj my vadi, ked je tam vela bab, ze nevidim na juriho, potom motam ruky-nohy, lebo neviem, co mam robit. a aj ma dako pobolieva chrbat, tak skusim daco menej skakave.

inak nic nove u nas, ani dalsie zuby, ani lepsie spanie v noci....

zuzz
2. feb 2010

jezis, ze vraj 'my' baby, odpustite ☹

talinka
2. feb 2010

ahojte, dobre ranko 🙂

vcera troska absencia..ale nejak som s Tominkom vecer zadrichmala...

uz je doma novy kocik, je supeeeeeeeer ...tesim 🙂

ale aby nahodou nebolo vsetko v poriadku u koznej sme dopadli skaredo 😖 tie suche flaky co ma po telicku su podla nej vrodena kozna choroba ☹ no nic ine nam este k stastiu nechybalo, furt nieco musi byt?
Nazov som nezachytila, lebo to je taka koza rychla...vsetko na mna len tak vyrapotala, ze som si to ledva ukladala do pamate...nemoze jest paradajky, vajcia, z ovocie len banan a jablko, nemoze orechy,oriesky,kakao, cokoladu a co ja viem este co..prat len v mydlovych vlockach ci v com to ani neviem ako vyzera ???? 😅 a to musim rucne s tym prat?
Takze som bola sklamana,ale moc tomu neverim,eldva na to kukla a uz vie diagnozu?dufam, ze je to len nieco prechodne, co zmizne...ved ani odbery nic...vzorka koze...mozno len mu nieco sposobilo alergicku reakciu, teda ja v to dufam, lebo ked som sa jej pytala, ci je to navzdy, odvrkla, ze hej , no fasa 😝
takze natierat niecim tekutym co je ako biely puder s olejom a premastovat niecim...vsetko veci zababrane a aj tak mi to neslo nejak ponatierat,lebo tomino si to rozotieral po celom tele a to mam davat iba na tie miesta postihnute 😝 takze neskutocne zabava....okrem toho ma sopliky zas....riedku stolicu a je mrzuty,tak mozno aj zuby do toho, neviem....sak aby sme sa nenudili 😀

No chcem skusit este nejaku inu koznu? nemate s nejakou dobru skusenost?

mojkamirka
2. feb 2010

ajojte, tak ja som bola dnes trhať zub, auuuuuuuuuuu, no mám to zasebou, snád sa mi ta mrcha nezapáli. Aspoň. že je MM doma a varuje malého.

tali, to fakt? ja by som skusila tiež ešte jednu dr.

ad. cvičenie, kamoška ma nakecala tak začnem cvičiť aj ja, no mala som sa na čo dať, že? no aspon pôjdu pneumatiky dolu 😀

zuzz
2. feb 2010

tal, klidek, nebude to taka katastrofa, da sa to zvladnut, deticky teraz mavaju vsetko mozne na kozi - mam to doma na ondrovi. je z toho nestastny, lebo ho musim stale mastit, upravit sme museli praci prasok, lovela na detske veci u nas doma ide, umyvat v bioderma sprchaci, natierat robenymi mastami na premastenie - kyselina mliecna na bezne pouzitie, taka hustejsia zlta mast na suche miesta. ked sa to zhorsi, este mame na tie miesta taku hnedu ichtiolovu ci aku mast. nam ale dietu ziadnu nenariadila, to si skor myslim, ze uz by mala zakazovat alergologicka, kozna ti moze doporucit, ale pokial neurobi podrobnejsie vysetrenia, tiez si myslim, ze akurat sa vyvaruj tych znamych alergizujucich veci. ved oriesky, kakao a cokoladu malemu aj tak zatial nedavas, ci? dala ti aj daco na natieranie? a u koho si vlastne bola? my chodime na borodacovu ul. k takej sympatickej mladej doktorke. ondro sa tam vcera zrovna dost rozkokosil pri nej 😀

zuzz
2. feb 2010

tal, jaj, som dako rychlo prebehla tvoj prispevok a to o natierani som 'nevidela' 😎 slepa som uz.

zuzz
2. feb 2010

a nam este doporucila vymenit pancuchy - mal take elasticke farebne, teraz nosi bavlnene spodky - lebo to mal na jesen dost zle na nohach. take hnusne suche flaky a po kontakte s vodou bol cerveno flakaty. co sa dalo, to som pomenila a snazime sa dodrziavat odporucania, ale napr. to, ze som ho mala natierat aspon 4x za den (skolopovinne dieta, co mam doma rano a vecer? ako? ) to sme nerobili, len rano a vecer. tiez mal tie spodky a pyzamko cele hnede zvnutra, ale co uz. hlavne, ze to zabralo.

zuzz
2. feb 2010

tal - http://www.zzz.sk/?profil=606, my chodime k Federicovej. Ondzikova je taka starsia prisna pani. k tej asi radsej nie, ale dakedy su v ambulanicii obidve. objednava sa tam bud na priblizny cas, to je bezplatne, alebo na presny cas, to stoji 10 eur.

talinka
2. feb 2010

zuzz, dakujem za infosky..ja viem deti maju vselico...prave preto ma zaraza, ze mi povedala hned diagnozu a ze to ma byt navzdy 😖 aj nam dala kyselinu mliecnu mam pocit..no cokoladu si sem tam tomino ukradne, kakaove ma pudingy a oriesky su tiez vselikde...v kolaci atd atd...a boli sme u nas v Petrzke na Fedinovej...presne tiey su tie flaky vyraznejsie po kupani ocervenaju...inak su to len take suche miesta na kozi..

talinka
2. feb 2010

zuzz, a musim mat k nej aj papier novy od pediatricky? alebo staci ten co mi dala a co nanho uy kozna nacarbala? lebo neviem ci mozem len tak k nej ist alebo ci mi vobec moze vystavit novy listok pediatricka v ten isty mesiac???

zuzz
2. feb 2010

tak to sa asi naozaj musis zmierit s tym, ze to bude na furt. nic ine, len premastovat, tomu nepomoze. ale mozno po hormonalnych zmenach v puberte sa to zmeni. teraz to ma ondrik celkom kludne, proste len treba mastit. a neboli sme uz dlhsie plavat, tak aj to asi ma vplyv. inak, ked ide do bazena, tak ho riadne namastim, potom ho ta voda tak nevyzerie. viem, ze by sa to asi nemalo kvoli cistote vody, ale ta mast sa bez mydla aj tak do vody nerozpusti, tak si z toho az taku tazku hlavu nerobim.

bezaz
autor
2. feb 2010

cafte, tak uz aj u nas sa sopluje.. mlada si neda zmerat teplotu, tak len odhadujem, ze ma trochu zvysenu.. a to som sa tesila na plavanie.. asi vcera prechladla v nakupaku, ked sme cakali na poste, ta je hned vedla vchodu a nezavrete dvere, samozrejme pred nami vsetci s bussiness postou, takze sme tam cakali dost dlho a na mladu asi tahalo 😝 mam teraz vycitky
tal, no jaka dobra diagnosticka, len od pohladu spoznala chorobu a jej dozivotnu platnost 😅 inak s tou cokoladou opatrne, atopicky ekzem moze mlady schytat ani nevies ako 🙄 my teda cokoladove nedavame nic, kupujem mladej veci s karobom v zdravej vyzive 😉

zuzz
2. feb 2010

pediatricka ti moze vystavit dalsi listok, si myslim, ze tam nie je nejake mesacne obmedzenie, aspon som o nicom takom nepocula. bez toho odporucacieho listka ta tam nevezmu. a urcite si tam zavolaj a objednaj sa, lebo inak sa asi vysetrenia nedockas. beru len objednanych pacientov.

tara2
2. feb 2010

Caute 🙂

tal - kozna mala myslela atopicky exem ten mavaju deti casto a vacsina z toho vyrastie. Koznu na Borodacovej mi tiez odporucala kamoska ze je dobra tak skus 😉 . A tie mydlove vlocky sa daju normalne kupit v obchode a mozes prat v pracke, akurat namiesto avivaze by som asi davala ocot (neboj sa pradlo nebude smrdiet).

u nas je teraz desny rezim maly nechce vecer zaspat, o 23:00 je este hore 🙄, teraz sa ho snazim cez den riadne ustvat tak chodime von 3x za den bez kocika som zvedava co bude vecer a k tomu este zuby...

mojka - chudatko ti nezavidim ☹ ale uz mas aspon po tom 😉

deni - a vy sa uzdravte a neboj sa snehu si este uzijete 😉

tara2
2. feb 2010

tal - ja by som tiez zavolala detskej ze som nebola spokojna s koznou a nech mi da dalsi listok...

mojkamirka
2. feb 2010

my tiež nedávame nič čokoládové ani kakaove, to je vlastne za jedno.

mandarinky už dávate? ja som skušala a zistila som akurát to, že je to jediné ovocie okrem hrozna, ktoré mi zje

tara2
2. feb 2010

inak vsetky kozne su asi rovnake lebo ked som bola ja u koznej s malym ked mal novorodenecke akne tak sa na neho kukla z dveri a skonstatovala ze mu nic nie je 😀 😝

tara2
2. feb 2010

cokoladu tiez este nedavam ale ked mame kakaovy kolac tak si sem tam odhryzne ale ten mame raz za cas. Inak mu nedavam nic kakaove ani cokoladove. A mandarinky mu dam raz za cas ked su sladke lebo ked ma vidi tak si pyta ale dostane jeden max. dva mesiaciky a je spokojny

amonis
2. feb 2010

ahojte tal malá Karolínka má to samé také mastím a koupu jen v minimalním mnoštvi sprcháče na bazi vody nijak se stím nestresuju zatím....čokoladu taky krade tak to má asi ztoho......

jinak ted nam lezou vrchni zuby snad všecky ty špičáky to je zážitek kojím nonstop celou noc furt je na mě nalepená.......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre