Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
3. feb 2010

mon - a ten rozdiel potom odpocitaju zo zaplatenych manzelovych preddavkov alebo? sa mi zdalo, ze jedna z davok sa nezapocitava, len som sa sekla, myslela som, ze materska 😉

petusaaa
3. feb 2010

mon, dakujem velmi pekne za odpoved 😵 nasa ziadala minuly rok len to o materskej a nehovorila nic. tak sa jej spytam, ze ci aj tamto druhe potrebuje... dakujeeeeeem 🙂 🙂 🙂

bezaz
autor
4. feb 2010

bre ranko
baby, pekne fotecky, tie nase deturence rastuu ako z vody, ani sa nenazdame a budeme si pisat, co si obliekame na stuzkovu 😀
mon dik za info, takze zasa musim pisat do socialky.. je tam nejaky termin, dokedy mozem o to potvrdenie poziadat? myslim siska pisala, ze do 15.2.? 😅 ci to bolo o niecom inom.. baby neskutocne v tom plavam 😝

miyya
4. feb 2010

ahojte, fúú aj ja budem musieť rýchle požiadať,ale až od februára. Teraz mi končila dohoda, koncom januára.

Deni hej budem bývať vedla svokry 😝 😝 takže problemy budú stále a keby ste vedeli čo všetko ma ešte s nimi čaká. ach jaaj ale nebudem to sem písať. 🙄 🙄

Dakujem, že mi držíte palčeky v snažilkovaní, len dúfam, že to všetko bude o.k. Nemáme to teraz neako lahké finančne. Muž sa len rozbieha v realitách a financiach a to je také rizikové povolanie,ale snád to všetko vyjde. Ved nemôže byť stále zle. 🙂

tara2
4. feb 2010

Cafte 🙂

mon - esteze ta tu mame, ja som v tom mala tiez dobry hokej 😀 . A k fotkam som sa odhodlavala uz dlho...som neskutocny lenivec 😖

bez - do socialky ti staci zavolat, ja som uz tiez volala a bez problemov mi ho poslu 🙂

miyya - v tom mas pravdu ze nemoze byt stale zle, mam rada ludi s takym pristupom 😉

montana13
4. feb 2010

ahojte 🙂

termín požiadania zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane je do 15.2.2010 a tam sa uvedú všetky manželkine príjmy, takže potvrdenia treba zohnať ešte predtým... 😉

siska - ako sa to vezme... napr. ak manžel zarobil 10.000 EUR v hrubom, odvody boli 1340 a zaplatil daň 880 EUR, tak pri ročnom zúčtovaní sa mu časť tejto zaplatenej dane (alebo aj celá 🙂 ) vráti.
10.000 hrubá mzda
mínus 1340 odvody
= 8660
mínus nezdaniteľné časti t.j. 4025,70 (nezdaniteľná časť ZD na daňovníka za rok) - 4025,70 (nezdaniteľná časť ZD na manželku v plnej výške, ktorá sa poníži o jej príjmy, napr. materskú povedzme vo výške 1500 EUR) - nezdaniteľná časť príspevky na DDS, ÚS, ŽP max. vo výške 398,33 EUR... takže spolu je to 6949,73
= 8660 - 6949,73 = 1710,27*19% = 324,95 daň a keďže 880 už zaplatil formou preddavkov, rozdiel 550,05 mu vrátia... 😵
Dúfam, že som sa nikde nepomýlila 😀

No nič, dosť bolo roboty 😎 , ideme von, trošku si užiť snehu, pokiaľ sa nám neroztopí 😀

siska_br
4. feb 2010

ahojte 🙂

miyuska - vitaj opat medzi nami 😵 . preco si vlastne skoncila v praci? nebolo dobre. to vam verim, ze je vam teraz tazko, ale mas pravdu, vecne nemoze byt zle a ked je najhorsie mas jednu velku vyhodu - ze horsie uz nemoze byt, len lepsie 😵 manzelik sa urcite uchyti, usulate si druhe babatko a zase k nam nebudes chodit do temy, budes kamosit s novembrovkami alebo decembrovkami alebo cojaviem... 😉

tara - aj vy uz snazilkujete?

ja to vidim s tym druhym tak nejako biedne v najblizsich rokoch, si uviazeme na krk hypo, budem musiet co najskor do prace (velmi dufam, ze aspon do konca leta sa mi nejak podari este zostat so samkom doma 😢 😢 😢 , este je taky malicky), potom sa budeme musiet nejak zastabilizovat a potom snad...

zuzi - zuctovanie dane treba spravit do toho 15.2

siska_br
4. feb 2010

mon - sme sa stretli 🙂 dakujem, to je ina veda... 😝

tara - ved som zabudla - dominik je strasne krasny chlapcek, vcera som rychlo kuk, strasne ma krasne tie ociska, a stale sa mi podoba na maminku 🙂

montana13
4. feb 2010

siska, no vidíš, keď nám to v TN nevydá, tak aspoň tu 😀 😀 😀

siska_br
4. feb 2010

mon 😀 😀 😀

inac ako citam tie cisla, normalne si sa na malinku odchylku aj trafila 😀 , keby nam tolko naozaj vratili tak 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

miyya
4. feb 2010

no musím si aj ja prezistiť veci,ale fakt tomu vobec nerozumiem 😕

talinka
4. feb 2010

mon, ty si aka hlavicka 😀 super, ze ta tu mame ... 😵

jani, Dominik je krasny ,super fotecky 😵 😵 😵

prsky
4. feb 2010

ahojte...tak dalsia skuska za mnou

siska...aka optimistka...my mame hypo na krku a ja to nevidim s pracou ruzovo (akonahle nastupim s5, cakam padaka a kto ma kde zamestna?), takze sa ani nejdem ponahlat, aby sme neprisli aspon o ten neprekonatelne vysoky RP 😉

dufam, ze hovorite o zuctovani pre zamestnanych muzov..kua, uz sa blizi zas ten kolotoc okolo danoveho...esteze ten moj nema velke oficialne prijmy, bo by ma piclo, keby som nemohla ist jednoducho cez pausal 😉 a budem rada, ak tento rok zas nevyjdeme ze minus, takze nad odratanim manzelky ani nejdem uvazovat 😀

siska_br
4. feb 2010

kokos, prsky, si moj optimizmus dala dole... 😝

talinka
4. feb 2010

prsky, ja takisto, do prace sa neponahlam,kedze tiez asi dostanem padaka hned ako nastupim,kedze sme sa zlucovali so Vseobeckou...a tiez mam na krku hypo tak aspon ten "vysoky" RP 😝

talinka
4. feb 2010

a gratulacia ku skuske ,ako inak ..uspesne za sebou 😉

deni_v22
4. feb 2010

cafte,
idem sa pochvalit, od 10 rana mam neter 😉 3200g

deni_v22
4. feb 2010

a 47 cm som chcela dopisat 🙂... uz sa tesim, ze postiskam take male babo...len dufam, ze sa neprilepi 😝

talinka
4. feb 2010

deni, gratulacia!!!! 😵 😵 😵 aj ja by som chcelaaaa...postiskat

deni_v22
4. feb 2010

prsky, gratulujem k skuske..sikovnica si, ako pekne to zvladas...takze uz len jedna "povinna" ?

mon, ako ty chrlis tie cisla 😨 😵 ja som mala matiku stale rada, ale odkedy mi chcel dat profak na gympli solovu 4 z pisania na stroji, ekonomika sa mi totalne sprotivila a vsetko s nou spojene sa odo mna odraza... este ze nam tu ma kto poradit 😉

deni_v22
4. feb 2010

tal, dik 🙂 taky sentiment ma chytil, ako svagor opisoval, ze mala zivala a vyzuvala si ponozticky.... 😵 ake boli zlate nase bobatka male 😵

siska_br
4. feb 2010

jej, deni, gratulacia k rozrastenemu pribuzenstvu 😵 boze, ani nehovor, taky sentiment ma chyta....

prsky - aj ja gratulujem ku skuske, si aka sikovna...

baby, nedepkujte, ja som este vo vacsej prdeli, robotu budem hladat uplne novu a nemam ani sajnu kde, s mojou biednou slovenskou praxou. uz sa na to velmi tesim. este aj tu nemcinu, kt. som ako-tak vedela som za tie dva roky uz totalne vyfucala ☹

deni_v22
4. feb 2010

siska, neboj, na nemcinu nabehnes ihned...to je ako s bicyklovanim..uz ju mas urcite pod kozou, ked si zila v Nemecku....
a pracu urcite zozenies 😉 ..ludia s ovladanim cudzieho jazyka sa zijdu vsade...

ja tiez neviem, ci nastupim do starej prace, skor nie a tak si pred zaspavanim stale predstavujem, ako nastupujem do nejakej inej prace, kde odo mna nebudu chciet nejake sofistikovane vykony hned na zaciatku (lebo ved sa vraciam z MD 🙂 ) a kde bude relativne dobry plat a socialne zalozeny sef, ktoremu nebudu vadit caste marodky 😀 uchylne, viem, ale vraj, ked si clovek nieco velmi zela, tak sa to splni....tak ja si to zelam 😎 😎

talinka
4. feb 2010

jaaaj siska, o tom jazyku mi ani nehovor, co som kedysi vedela z AJ a NJ, prip, RJ uz nevieeeem, aj vcera sa mi ozval cez FB stary znamy z grecka po rokoch a davala som uplne primitivne jednoduche vety ako odpovede v anglictine,pomoooooc hanba mi 😝

talinka
4. feb 2010

no opakuje sa to, tomino mi spinka od 12,45 takze dnes uz nedam spat, tak mozem ocakavat, ze sa mi zobudi po hodke ako ho vecer uspim a zas budeme hore do polnoci....jupiiiii 😖

siska_br
4. feb 2010

deni - bodaj by si mala pravdu s tym bicyklovanim...uz druhy tyzden chodim na prvu hodinu nemciny a stale som sa na nu nedostala...vecne lietame do banky, socialky, po uradoch, kataster a neviem kde este...

jaaaaj - to si nepochytila nahodou zo spievankova? ze: "ja si zelaaaaam..." 😀 ale no tak mozme skusit, ja sa viem uplne zjednotit s tvojou predstavou!

deni_v22
4. feb 2010

siska, teraz mas na to ospravedlnenie, bola si chora, navyse kupujete byt, potom sa budete stahovat...ked sa ti toto v zivote upokoji a nabehne na stereotyp, sustredis sa na seba, oprasis nemcinu a uvidis, ze nakoniec i super pracicka sa najde 😉

o mysleni v style "ja si zelam" by som mohla popisat viac, v podstate na tom fungujem uz dlhe roky a celkom uspesne...len clovek nesmie mat prehnane naroky, zneuzivat to a musi byt tak vseobecne "dobry", potom sa to v dobrom vrati z inej strany 😉 ale to iste vies 😉

miyya
4. feb 2010

jejda siska tak vybavujete...fu a naspäť do práce. Ha my máme hypoteku ako hrom no vrrr sama neviem čo bude. Z práce ma už tiež vyhodia na isto,takže tiež sa nemám kam vrátiť 😒
je to na prd teraz všade, som rada,že už nepýtajú peniaze aj za vzduch, ktorý dýcham. Ale možno aj to je zahrnuté v neakom poplatkul 😝 😝

Deni tak gratulujem k neterke, vela zdravíčka jej želám.
a práve pozerám, že hládaš novú prácu,tak to budeš mať teraz fakt ťažké

miyya
4. feb 2010

fúú ja si želáám,aby sa mužovi v práci darilo a aby sme boli zdraví, viac nepotrebujem...hádam sa mi to splní 😵

siska_br
4. feb 2010

deni - rozumiem a suhlasim... ty si tak vseobecne dobro-mudra baba, ale to dufam vies 😉

nic, idem konecne tie brokolicove placky vysmazat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre