Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

deni_v22
3. mar 2010

cafte,
ako tak citam, tak mame celkom stastie, lebo nase deco sice nevyceri zubky ako tiger, ale pootvori pusu tak na 2 cm a necha si v nej smatrat kefkou ako dlho treba...asi zabralo to, ze s cistenim zacal tatko vecer pri kupani, takze predsa len u nej vyssia autorita 🙂 ... ale ani mne rano neprotestuje...som to dnes vecer natocila ako dokaz 😀 😀

tali, asi uz bol velmi unaveny vecer, ked tak padal..Dianka sa tiez velmi motka, ked malo cez den spi...

adrioska, neporadim, neobjednavala som odtial nic..

inak som asi objavila prvu Diankinu povahovu crtu - minule som polozila flasu od lucky, z ktorej pije vodu, na linku na lezato, lebo uz bola taka ploska a mala dovtedy hukala, kym mi nedoslo, ze ma nuti postavit ju zvisle - ako sa ma.... 🙂
a vcera sme boli vonku s jej kociarikom a babikou a tu si pocas prechadzky vybrala, postiskala a potom mi ju dala, ze nech ju vlozim do kocika...tak som ju tam nejak smarila a po dopade lezala trochu krivo a ruku mala polozenu na bruchu...Dianka uz isla tlacit kociar, no vsimla si to, babiku vycentrovala, ruku jej dala vedla tela a tak pokracovala v tlaceni 😀
zeby nam nejaky pedant so zmyslom pre poriadok rastol pod rukami ? 🙂 konecne som sa dockala ?? 😀

talinka
3. mar 2010

mojka, ze polepsovna dobreeee 😀 ja viem pady este budu a vela... 😝 ale boli to aj mna...
no neviem ci som sa rozbehla s ockovanim,ale zatial mam taketo plany...je to dileme ci dat alebo nie...

prsky
3. mar 2010

deni..nejdem ti brat iluzie radsej 😀 ale tes sa, kym to trva 😀 /ja som mame pomahala velice upratovat, ked som bola mala, a moja mama podla mna dnes vo vnutri kruti hlavou, ked nas navstivi, lebo ona je hrozne hygienicka a u nas je tak "obyvane" 😉 /

bezaz
autor
4. mar 2010

cafte
heli dojdite tak po 9, hocikedy, zuzka ide na 10 ku zubarke..
kocik som videla, maly sa mi teda nezdal, idem skusit najst tie miery.. inak ho maju aj v enikibeniki, tak ho skocim ukazat petovi
deni super, ze mas pedanta doma, len aby to vydrzalo a neliezlo ti to na nervy 😀
adrioska neporadim, tu stranku nepoznam
k zubom, ninka ako dianka pekne drzi otvorene usta, este ked jej poviem, ze ideme umyvat velke zubky v zadu, tak este aj viac otvori pusinu, aby som mohla aj stolicky posmidlat 😀 snad jej to vydrzi

cryonae
4. mar 2010

Hello baby,

no tali to je des, ked mas po pade zrazu cele tricko od krvi 😖 my sme mali taketo obdobie ked si rozbil pusu kazdy den a raz dokonca dva krat ☹ tiez som to dost tazko niesla
nastastie si to tomi dal ako tak pozriet, tak som mala vzdy prehlad, skadial sa to rynie

a vy ste ma uz uplne zrusili s tym outdoor stretkom? no pekne

deni aj mne sa tomi obcas prejavi ako Monk 😀 hlavne sa to prejavi v kupelne, ked zbada flasticky s kadecim, tak hned ich usporiada do radu v sprchovom kute 😀

ja som mala celkom stastnu ruku na MMA a malemu som vydrazila kooopec znackovych veciciek 92jek dokopy asi za 10 EUR. Ked sa clovek pozrie blizsie vidi, ze to nie je nove.. ale akonahle prideme na ihrisko je to uplne jedno, lebo je hned jak prasatko 😀 😀 😀 😵

adrioska ja tiez to slnieckovo nepoznam, ale vyzeraju ok, vsak sa spytaj uja googla, ci ich niekto nespomina

cryonae
4. mar 2010

Oooooki, tak prideme ako sa nam podari vymotat z domu 🙂

bez ja mam uz problem aj s mojim gessleinom, ze tomi sa dotyka hlavou striesky ked je vystrety a to sa gess pysi, ze patri medzi vacsie kociky...
kde je ten enikybeniky?

bezaz
autor
4. mar 2010

heli v pohodke, dojdite, kedy sa vam podari 😀
eniki je v petrzke, ako je TPD, dozadu medzi panelaky.. ten rozmer som nasla ze lozko 84cm, ako si pisala, len to ani srnka , co tym myslia.. asi lolzna plocha, z ktorej detom este visia nozicky 😅 lebo toto sa mi zda malo, ale nazivo sa mi maly urco nevidel, lebo sak to je podobny styl ako je nas i'coo 😕

cryonae
4. mar 2010

vsak uvidim, ak sa bude dat, tak tam krpanika posadim a uvidim, ako sa bude tvarit 🙂 este mi kamoska hrozne chvalila bumbleride flyer, ale to uz je trosku nad rozpocet.. tak uvidim, mali by ho mat v avione v all toys, tak sa tam pojdem pozriet.

inak baby maly uz si otvori dvere sam :-/ uz mam bobek, ze mi vybehne na ulicu kym budem niekde na wcku 😨

deni_v22
4. mar 2010

bre ranko,
prsky, neboj, velke nadeje si nerobim, zvlast, ked mala v pohode prebehne so susienkou v ruke po cerstvo pozmyvanej podlahe, polovicu keksika po ceste odpadne a este ho pre istotu rozslapne a na papuci zanesie az do koberca 🙂
ale po Emke, ktora bola totalny neporiadnik je toto prijemna zmena 🙂 uvidime, ako sa casom zmeni....

kedze este stale o kociaroch...mne sa pacil tento http://kociky.heureka.sk/graco-mirage-solo/ ale uz sme sa rozhodli, ze vydrzime s tym, co mame a kupili sme este malej bike s rukovatou vzadu, aj tak mi nespava vonku, tak na leto bude alternativa...

cryo, tak ty mas sikovnika doma 🙂 ....budes musiet zamykat...

pepka
4. mar 2010

hojte babeny,

tak nas dnes tiez ockovali, sme museli ockovanie prelozit ked bol mato chory. Rucal jak tur este som ho len posadila doktorke na pult a neprestal, kym sme nevysli z ordinacie. "hrdina" 🙂
Kdeze Hanka, ta si este pyta injekciu od doktorky a u zubarky dufa, ze jej najde kaz, aby jej mohla vrtat, masochista po maminke 😀

mato ma 12,20 kg a 82cm a ja sa divim, ze mu je vsetko male...... 😅

po poradni sme boli na nakup, konecne som si kupila par triciek a jarne topanky, ktore mi brnkli do nosa ako tri oriesky pre popolusku, lebo uz treti rok si nemozem kupit take, po ktorych snivam a ajhla, same od seba sa mi pod nos nastrkali 🙂

cez vikend som v Tn kupila sebe aj Hanke ladove korcule, konecne mam poriadne korculky, krasne Fila, som do nich zamilovana.

no, mala som prazdniny, lebo hanka zostala u babiek po vikende, nechcela ist domov, dnes mi ju privezu, tak znova dve detvaky. ale aj tak nam bolo za nou smutno od prveho dna, mato tiez chodi stale po byte a hlada ju a krici "AJA"-tak ju vola... chrobak maly...

dost bolo monologu, idem dovarit veceru, lebo vyhorime 😅

petusaaa
4. mar 2010

nieco o tyrani zvierat. ale len pre silne zaludky. ja som to ani nedopozerala http://www.machovideo.com/video/Idiot_throws_do... 😢 😢 😢 tomuto fakt nechapem. ako to moze byt na nete a uz vobec, ako to niekto dokaze spravit
deni, teda, mala je aka sikovna, ked take veci vnima 😵
adrioska, neviem, neobjednavala som odtial
my nehovorime polepsovna ale vezenie 😀
pepka, mala je ina masochistka. ja teda vrtanie nenavidim, zvuk, pach, bolest bleeeeeeeeeee

talinka
5. mar 2010

ahojte, tak dnes prva? 🙂

prave sme sa vratili z ockovania, Tomi hrdina ani nemukol,len zamrnkal, lebo nevedel co sa deje, ze ho chytili za rucicku a tato mu drzal hlavicku a musel pozerat inde...ale zvladol...ja som nevedela, ze reakcia na ockovanie az za 7-10 dni teplota, vysev vyrazok, opuchy...no som zvedava co bude... 😉
o 2-3 mesiace ideme na preockovanie
v utorok nas caka este krv a moc....a sa im zdal nejaky bledy, urcite je anemicky, zas mu chyba zelezo a hned som sa jej pytala aj na tu melasu, ze ked tam je az od troch rokov ci moze a ze vraj moze...tak som rada, lebo prave ta melasa obsahuje vela zeleza, aspon donho nebudu cpat lieky a z tejto krvi uvidime ci zelezo chyba a po nejakych 3 tyzdnoch uzivania melasy zopakuje krv a uvidime ci nastane zmena....

a nase mini miery : ze vraj 78cm a 10,2 kg ale aj to mal plienky, body a pancusky 😀

Teraz som bola skontrolovat Tomina a vazil sa na vahe...a tam sa mu ukazovali moje prednastavene miery a vaha ,ked som mala 27 rokov ..ze 163 cm a 51 kil !!!! a ubehlo 5 rokov takmer a ja mam skoro o 18 kil viac !!!! hrozneeee...aaaaa....ja chcem aspon 60 😝

talinka
5. mar 2010

ozaaaj, a uz aj zo mna bude tento mesiac "prachacka" 😀 😀 😀
Vcera mi volala teta z upsvr, ze ci si dojdem osobne pre rozhodnutie o zvyseni RP a v tom pripade mi to vyplatia uz teraz, za 1,2/2010...tolka ochota....tak som tam dnes nabehla podpisala a cakam tie tucne loooove 😀

cryonae
5. mar 2010

bre ranko,

tali ze 51 hahaaa, to som mala naposledy asi ako siestecka na zakladke.. mozno ani tam uz nie 😀 😀 😀

baby tomi dal prvu suvislu vetu a dnesok sa nesie v znameni 'co je totoooooooooo'? a to totooooooooo hovori tak srandovne, ze idem do kolien... pripomina mi to ked sliepocka kvoka 😀 😀 😀

tali tomi to znasal celkom ok, akurat mu nejaky 6-7den vyskocila teplota do 38 stupnov a bol pekne protivny, evidentne nebol vo svojej kozi
kamoskina mala mala 3 dni skoro 40 z toho 😖 ale vpoho

pepi a na matovi su tie kila aj vidno? lebo tomcur ma cca 12 kil a 87 cm a teraz sa nejak rozpapal a taky maly pupkaty budha je z neho 😀 😀 😀
hanka nema chybu 😵

elanela
5. mar 2010

my očkovanie odkladame na budúci týžden kedže chcem aby sa trochu zregenerovla potých teplotách i ked je už od pondelka fit ale aj tak a dame len to povinné očkovanie kiahne nie

a dnes som jej objavila 16ty zúbok 😀

a čistenie zubnou pastou zabralo len jeden večer čo bola prekvapená čo to je ale už to bojkotuje znova už neviem akú fintu na nu vymysliet

a čo sa týka stravy našu stravu čo jeme aj my nechce to len dzobne ale na najedenie to nie je tak furt vyvaram tie jej prplačky babatkovské no čo už aspon ma zeleninku masko včera som skúsila tvarochové rezance sme mali my na večeru a teda moc som neuspela a

zdenus
5. mar 2010

caute hviezdy,
ja vas vooobec nestiham, kedze moj drahy mazel je PN a robi svoju robotu doma na pc...tak mam A-cka 😕 😕 😕

ale hadam sa buduci tyzden polepsim a docitam, co nove 😉

deni_v22
5. mar 2010

cafte,
cryo, aka provokaterka, ze "bre ranko" o 11,40 😀 ja som uz zabudla, kedy rano bolo...uz mam navarene a dokonca aj tortu som za doobedie stihla, akurat prvy korpus som si upiekla vcera...Emka ma narodky v nedelu, tak mame rusny vikend pred sebou - v sobotu dedkovci, v nedelu detska party...

my sme po ockovani teplotu nemali, ale zato vyraziek hojne...na brusku to vyzeralo ako vtedy pri sestke, na tvari jej vybehli take 3-4 vacsie cervene..ako akne..ale uz to mizne, nastastie..

tali, chytro si tie udaje z vahy vynuluj a nestresuj 😉 ...51 kil, to si urcite musela byt vychudnuta, ved teraz vyzeras tak akurat, aspon podla fotiek sa mi to tak zda..

pepi, hanka je ine cislo 😀

mojkamirka
5. mar 2010

ahojte

cry, my sme teplotovali presne tak isto 😠 😠

hm u nás akurát novinka, že ho učím nosit plienky do koša, a moc ho to teší, lebo inak má zakázané kôš otvárať. A druhý deň mi lieta po celom byte s nakladakom, chudák susedia. Inak nič nové.

cryonae
5. mar 2010

deni ja som mala budicek o piatej ako obvykle 😀 ale som taka unavena, ako keby ma zrovna zobudil 😅
aj my budeme mat v nedelu party, bo ma tomcur meninky 😵 😵 jednu tortu sme objednali, este spravim nepecenu smotanovu, kopec censakovo-brusnicovych jednohubiek, par oblozenych chlebikov a party sa moze zacat 😵 😵 😵

talinka
5. mar 2010

no vratili sme sa zvonku,lica mam premrznute, ze vyzeram jak nejaka ruzolica ruska Marfusa 😀

cryo, cooo? sak ty teraz vyzeras akoby si mala 45 kil aj s topankami 😀 😀 😀 krasna prva veta 😉 musi to zniet srandovne, sak natoc videjkoooo... 🙂 my mame zatial iba vety typu...kde jeeee??? tu jeeeee.... 😀 😀 😀 a zacal ukazovat prstom a hovori, ze : týýýý a to je tiez take zlate...alebo kyve prstom a j´hovori, ze nenenene alebo nononono 😀 sranda s nimi najvaciaaa...

ela, ze 16 zubok 😅 a my len 6 a nic viac uz par mesiacov 😝

zdenus, ked je tvoh drahy manzel PN nema co doma pracovat, pekne ho vysackuj od PC , nech sa lieci radsej, to su ti chlapi ... 😀

deni, Emke vsetko NAJ 😵 aj my mame oslavu Tomaskovu meninovu, takze tiez tak rodicia , svokrovci a este nemam menu pripravene ani netusim co spravime 😅
a mas pravdu tie udaje asi vynulujem,ked zistim ako nato,lebo su fakt dost nechutneee... 😀 51? no to som bola ze vraj dost vychudnuta...ked mam 55 vyzeram asi najlepsie a fotky klamu som maly tulen 😝 nemozem vyzerat normalne ked mam este stale 69 kil a nechce ist nic dole ,ale nastastie ani hore co mi je divne, kedze som jedla jedno cez druhe,ale zacala som sa miernit...uvidime dokedy... 😀

talinka
5. mar 2010

mojka, aj u nas je to tak, vzdy mi zhrabne plienku a pekne nosi do kosa a to som nemusela ani ucit, aj ked niekedy sa zadari a do kosa leti aj vec, co tam nepatri 😉 a dost zaujimave veci nachadzam aj v pracke... 😀

cry, no aj vy oslavujete 😵 a co tooo? ake cesnakovo brusnicove jednohubky? davaj moja recept??? aj ja musim mame povedat nech urobi nepecenu ,normal sme neobjednavali sak meniny...ale jedlo nejake este musim vymysliet...ci grilovacka alebo len chlebicky, salaty...

deni_v22
5. mar 2010

cryo, aj mna zaujima recept na tie jednohubky 😉 lubime cesnak aj brusnice, ale dokopy som to este neskusala...
a to Tomaskove kecanie musi byt zlateee 😵 😵 dianka hovori "dedo" tiez tak smiesne so zospulenymi perami, znie to ako dodo, ale aspon sa snazi...

tali dakujeme, odovzdam Emke.. Tomaskom pridem zagratulovat v nedelu..snad sa utrhnem na chvilu k pc 🙂..

ja som robila taku tvarohovo zelatinovu tortu, vrchna piskota ma povykrajovane dierky, dala som do nich cernice a tak zaliala zelatinou, takze mame "lienku" 🙂 no tato bude na sobotu, este jednu na nedelu musim vyrobit.. 😝

cryonae
5. mar 2010

tali no perfektni su ti krpanikovia ako sa menia zo dna na den 😀 nedokazem si predstavit, ze by som sa vratila spat do prace a prisla o cokolvek z tohoto!

no a recept na nase najsamuzasnejsie cesnakovo-brusnicove jednoubkky je uplne easy, nakrajam rozky, potriem ich klasickou cesnakovou pomazankou a na to dam zo 5 zavaranych brusnic (chodime v lete do tatier zbierat a zavarime na zimu) je to neskutocneeeee a ked je nejaka party nestiham ich dorabat, je to tazka zavislost, ked to raz clovek ochutna tak sa nevie zastavit 😀 mna by to nenapadlo, ale raz sa nam stalo ze sme zabudli kupit oblohu na jednohubky a vladino to vymyslel takto, mnaaaaaaam

talinka
5. mar 2010

cryo, no vidis a to si chcela ist do prace 😉 presne o toto nemozme prist, co ak druhe uz nebude? alebo pri druhom nebudeme moct ostat, treba si tuto prvu RD riadne uzit so vsetkym 😉 ale to moj nazor...
jeeeezis, tak to fakt musia byt uzasne, viem si to predstavit, ja taketo kombinacie velmi mooozem a musi to aj dobre vyzerat...ale brusnice mam len susene, ja nahradim asi nasimi domacimi ribezlami , to tiez nemusi by zle, ci? verim tomu, ze su zavislost 😀

siska_br
5. mar 2010

cafte baby

mnam, cesnakove jednohubky mnaaam...my davame vlassky orech navrch, brusnice mozu byt ale tiez bombove, asi nabuduce pre zmenu vyskusam

sme boli vcera tiez na ockovani a ujo doktor nema vakcinu, tak o mesiac repete. miery mame 10060 g a 83 cm, pochudol nam junak, resp. vytiahlo ho. normalne ked sa teraz natahuje rebra sa mu daju poratat, to je taky nezvyk...chybaju mi tie baculate suncicky ☹

deni_v22
5. mar 2010

baby, to je nejaky vacsi problem s tou vakcinou?
mne vravela sestricka, ze Dianke dala poslednu, co mali a ze nikde nevie zohnat dalsie...3.3 mala preockovat tym istym Emku, tak ju presunula na 17.3...dufam, ze dovtedy vakcina bude, lebo sme kvoli tomu zrusili jej ockovanie proti TBC, ze reku po TBC sa moze ockovat az po 3 mesiacoch a po tejto mumpsovej uz za mesiac...kto mohol tusit, ze nebude vakcina 😠

brusnice my jedavame so svieckovou..mne uz klasicka bez nich ani nechuti 😀

cryo, mam rovnaky nazor na dlzku MD 😉 napracujeme sa este dost..cele desatrocia...ale deti su male len chvilku...

siska, neboj, to sa tak strieda, teraz pride zase faza, ze si nauklada zasoby do sunciciek, aby z nich po case zase povyrastol 😉

talinka
5. mar 2010

deni, no asi je problem, sa mozno minuli limity na tento mesiac,lebo aj my kebyze chceme len tu povinnu bez kiahni tak az na dalsi mesiac, momentalne nie su , poistovne asi viac nepreplatia 😝

prsky
5. mar 2010

lol, baby, tak to sa ani nejdem asi chvalit, ze mam uz o kilo menej ako pred tehu a je to 53 kg 😀 pri 165 vyske

ale schudla som teraz asi kvoli tej debilnej choroby - uz mam druhe atb, bo vcera mi vyskocila teplota na 38,5 a som myslela, ze zdochnem...dnes uz zas lepsie 😒

akurat som musela ist na studijne podat prihlasku na Mgr, ale teta ma nepotesila, lebo tento rok nejak zas menili podmienky a asi mi nedovolia v auguste robit Bc statnice, takze sa mi studium predlzi o rok tym padom 🙄

a nam dokina este nevolala kvoli poradni + ockovaniu, tak som zvedava, kedy a ci vobec pojdeme 😕

talinka
5. mar 2010

prsky, tak teraz si ma vazne nasrala 😠 😠 😠 53 kil????? daj ich mneee....ved tie moje rychlo ty schudnes 😀 jaaaaj zavidim...ako to vy zeny robite? to len ja mam taku smolu? ci? 😝

cryonae
5. mar 2010

tak ja mam sice 6 kil menej ako pred tehu ale stale je to 57kg pri 167cm :-/ bezne mavam 56, sakra, nejak sa na mna tato zima lepiiii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre