Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
16. apr 2010

jaj a este ma napadol caj...normalne susene slivky vyluhuj v horucej vode

a inak aj kakao dost zapeka 😉 (cize ani ziadny kakavkovy pribinak/jogurt a pod)

talinka
16. apr 2010

prsky, dikes za tipy...a tusim, ze mam aj ja doma domace slivky zavarane...vyskusam... 🙂 a ryza nezapeka nahodou??? Inak to mi aspon ako tak je a ani to nemoze...a my kakaove ani coko nic nemozeme mame zakazane od koznej aj alergologicky, ten caj slivkovy to by sa aj dalo,aj ked pije minimum...a vlastne on nic nezje tak je to aj zbytocne, dam kolacik tak mozno da jeden hryz a ostatne roztrusi...co to ja mam za "jedaka"??? 😝

tara2
16. apr 2010

slivky sa daju pouzit aj susene (v pripade nudze) treba ich ale den vopred namocit do vody a potom pomixovat aj s tou vodou a zmiesat s jablckom alebo pridat do jogurtu
aj banany zapekaju a cierny caj

tara2
16. apr 2010

tal - aj ryza zapeka to sa dava pri hnackach. Treba mu davat vela vlakniny

talinka
16. apr 2010

jani, no to viem, caj, banany, coko,ryza..to je skvely tip s tymi susenymi slivkami....to vyskusam do toho jogurt tam to spraska....to je jedina vec co mi zje vzdy,..jogurty...aj ked moze len velmi malo druhov...a ked najde kusok ovocia to zhnusene vypluva 😅

talinka
16. apr 2010

citala som , ze vela vlakniny,ale lamem si hlavu co mu take vlakninove dat, aby to zjedol...

mojkamirka
16. apr 2010

tali, no potesí ten hemeroid 🙄 , nic prijemne. ja som pouzívala maste a kupele v dubovej kôre. Nasla som ti navod na kupel, kuk

http://lesk.cas.sk/clanok/29556/ked-zlata-zila-...
upozornujem ak ho budes robit do vane ockavaj, že ju budes mat celu hnedu aj hrniec v ktorom budes varit kôru. Vanu sa mi podarilo vycistit, ale hrniec uz nie. Konečný efekt hemoroidy sa stiahli, hm len výrastky mi ostali tak si lámem hlavu ci to musím riesit ak chcem druhe babo, hm asi hej, len sa mi do toho nechce. Ad zmena stravy je podstatna, vela tekutin, nekupat sa v horucej vode iba vo vlaznej, zhorsuje to zapal a hemoroid sa nevtiahne späť. Vela vlákniny. Ja malemu kupujem ovsenu vlakninu, su to zomlete ovsené vlocky, môzes to dat trochu do kasicky alebo jogurtu. Hlavne vela vlakniny, cerstve ovocie, zeleninu, slivky. Su aj slivkove výzivky alebo kasicky so slivkami. Na Tomaska prehanavo pôsobili aj probioticke kasicky od Hipp. A napadli ma aj amarantove perlicky, tie maju tiez vela vlakniny, tiez do vyzivky sa mozu dat.

montana13
16. apr 2010

ahojte 🙂

Hneď je veselšie 😉 , mám dobré správy, tomu nášmu kamarátovi chválabohou nepotvrdili tú meningitídu 😵 , vraj sa mu zlúčilo viacero zápalov v tele, takže si ešte nejakých pár dní poležia v nemonici, ale dostanú sa z toho 🙂 🙂 🙂
Aj my to už nejako dobojujeme... takúto hnusnú angínu som už teda dávno nemala 😠

tal, no my sme tiež dávali sušené slivky, tak ako píše tara, namočené v horúcej vode, resp. som ich trošku povarila, aby boli mäkké a dobre sa rozmixovali, zmiešala som ich s jogurtom a to mu dokonca aj chutilo. Tiež sa mi dosť osvedčila detská kaša slivková, z tej sa tiež dobre pokakal alebo zavárané slivky, príp. marhule 😉

mirri
16. apr 2010

ahoj holky,
tak u nas uz je po horeckach,trvalo to 2 a pul dne a konec.....no aby mi nebylo lito,tak se malemu tlaci stolicka,takze zase nespime!!! 😠 ja uz snad odpadnu,maly by jen visel v noci na prsu.....ja chci spaaat!!!!

tal-jestli muzete vlocky,tak uvarit kasi s temi svestkami.

mon-vam brzke uzdraveni!!!!a jeste ze ten klucina nema tu hnusnou nemoc!! 🙂

montana13
16. apr 2010

mirri, ďakujeme, už aby sme mali za tým ☹ a vám bolo čo? zo zúbkov? Majkovi sa prerezali horné len neviem či sú to očné alebo tie prvé stoličky... 😕 ešte nás čakajú spodné...
a tá ovsenná kaša je tiež super, na tú som zabudla... obsahuje tiež veľa vlákniny 😉 , mne ju varila mamina ešte keď som bola malá ja a mám ju rada doteraz 😎 😀

mirri
16. apr 2010

montana-od zubu asi ne,mel pres 40 horecky,ale jak to prislo,tak i odeslo....uz jsem chtela volat pediatrovi,ale nastesti to preslo...malemu taky chybi spousta zubu...to bude jeste neprospanych noci.... 😒
a ke kasi.ja ji varim tomikovi tak 3x do tydne na veceri.moc mu chutna a co nesni on dojim ja... 😀

deni_v22
16. apr 2010

cafte,
same zdravotne problemy sa tu preberaju ☹ aspon ze uz su to o trosku pozitivnejsie spravy ako vcera...mirri, mon, super, ze chalani vyzdravievaju 😉

tal, ako by ste nemali dost s tou pokozkou 🙄 este aj hemoroid ..... teraz radsej ani nepomyslaj na odstavenie, MM je super proti zapche..

u nas nic nove, akurat co den to nove slovicko..dnes pribudla tava=trava 🙂

montana13
16. apr 2010

deni super, že takto rozprávate.. 😉 Majkovi sa moc nechce... už sa teším, keď sa aj on do toho pustí 😵

prsky
16. apr 2010

drzim paste, aby ste mali vsetci uz aspon chvilu bez chorob

ad rozpravanie..Lala aj keca po svojom aj s nasim porozumenim aj znakuje, ale neviem sa dockat, kedy konecne zacne hovorit mama a tata, lebo toto ma este stale na haku, mrska mala 🙂

montana13
17. apr 2010

prsky, tak ja som Majka znakovať neučila, ani neviem ak sa to robí... 😒 , ja dúfam, že jedného pekného dňa jednoducho začne... 🙂 . Kamarátka má o dva mesiace staršieho chlapca a ten sa s ňou už dlho rozpráva ako dospelák 😲... "maminka, mňa to už nebaví, poďme domov...", "ja už chcem ísť spinkať", " ja nechcem papať výživu, ja chcem čokoládový jogurtík" - no ja sa nestačím čudovať 😕 😕 😕 😝

Inak mama bolo prvé, čo sa naučil 😵 😵 😵 a doteraz sa vytešujem, keď mi tak povie... 😀 , keď on to tak zlato hovorí... keď ma hľadá, tak kričí mamááá a napr. keď je unavený a už chce spať, tak stále opakuje mamamamama 😵
A tata dlho hovoril potichu, lebo často som mu ukazovala, že psssst, aby sme tatina nezobudili, lebo spí..., tak ale pol roka iba šepkal tatáá 😀

talinka
17. apr 2010

cafte babulienky,

dakujem za osvedcene rady a tipy, co by som bez vas robila 😵 😵 😵

Dnes som nakupila slivkove co sa dalo a veru vyskusam tu ovsenu kasu uvarit co na to tomi povie, ja milujem ovsene vlocky... 😉 aj sme macali ritulu v dubovej kore, urobila som tak ako janka radila dva deci odvaru a doliata vodicka po ritku,no ale mala som co robit ,aby som ho v otm lavoriku udrzala, nudil sa .. 😀

U nas je to s kecanim tiez tak vselijak....najcastejsie je mama a tata..to uz davno aj v roznych toninach aj s otazkou to je najkrajsie, ze MAMA? TATA? a niekedy opakuje dokola vsetky slovka co pozna...a potom stale ADA (to je vlakdova sestra) ADO to hovori na vselico neviem co znamena
😀 KDE JE? TU JE, NENIII, TO, TOTO, CO?...no je to super s tym jeho hlaskom....strasne zlate 😵 😵 😵 no a samozrejme niekedy ma dlhy monolog,ktoremu nerozumiem ani prd,alebo sa ideme ustat,ked sa na niecom rozculuje a vrieska... 😀

talinka
17. apr 2010

pepka, vy tusim idete do Turecka, ze? Aj my to zvazujeme Grecko alebo Turecko zatial....napis pls kam idete..urco mate vybrate dobre miestecko, tak sem tipa 😉

talinka
17. apr 2010

jaaaj a este tie slova som nedokoncila 😀 PAPA, BABA, HAVA, BAPA (???) 😀 😀 😀

deni_v22
19. apr 2010

cafte zienky, akosi mrtvo tu je..
ja som prave zlikvidovala skody...nasa vymyselnicka vykupala babiku v zachodovej mise 🤐 prisla mi len oznamit, ze 'papua ba' a 'babo ba' (ba je u nas spinavy a papua = papuca) a v rukach uz mala servitky, co s nimi poutierala dlazku, lebo narozlievala aj po zemi 🙂 aspon ze to upratovanie ju furt drzi 😀
musim pripomenut zvysku rodiny, ze dvere do WC sa zatvaraju 🙂

siska_br
19. apr 2010

ahojte babulky

my sme dnes absolvovali ockovanie + kontrolny odber krvi - zelezo a krvny obraz a spime

deni 😀 no pomocnicka riadna ti doma rastie, ja by som si tiez tak este zelala dievcatko...ani nie tak kvoli pomoci, ale je to take ine...take babske veci a taaaak...samuel len tie svoje traktory a auticka, vrtacka a zbijacka, no chlap

a od piatku sme uspesne odstaveni 🙂 som sa obavala, ako to ten moj zavislak zvladne a patri mu velka pochvala, asi je uz velky chlap, krasne to zvladol, normalne som na neho pysna. v piatok vecer bola samozrejme scena jak z filmu, ked zistil ze cicik nic, hodinu a pol sme bojovali, plakaaaaal vlastne ani nie ze plakal, skor sa strasne zlostil, od jedu sa hadzal po posteli, keby sa lutoval, mozno by sa mi ho bolo aj ulutostilo, ale ked som videla aky je jedovity, just som sa este viac zatala. napokon po tej hodine a pol zaspal. kocky hned prvu noc sa zobudil len raz - o pol tretej. druhu noc zaspal o deviatej a zobudil sa o PIATEJ!!! no a vcera sa nezobudil ani raz.....ja som sa sice bez tak moc nevyspala, ma brutalne bujary spanok, cestuje, mece sa, kruti, kope, posadi sa a hodi do zadu a ja sa bojim, ze nem dopadne dobre, tak spim len na jedno oko, ale aj tak no na hovado uspech. mlieko do neho neviem dostat ziadne, regulerne ho z neho napina a nechcem mu ho uplne zprotivit, tak to nesilim. dnes som sa pytala lekara, ci je to velky problem, povedal mi, ze ak spapa aspon jeden jogurt denne, syry a maso, proste normalnu poriadnu stravu aby som si nerobila hlavu. tak si nerobim, len tak trosku 😔 od roku a pol mu vraj mozem skusit dat kravske, ale do toho sa mi nejak moc nechce 😝

deni_v22
19. apr 2010

siska, no supeeeer, ako jednoducho a rychlo ste sa odstavili 😵 asi uz bol aj pre Samka spravny cas.. uvidis, este par krat sa mozno zobudi okolo 5, ale podla mna uz vo vacsine pripadov prespi celu noc.
A spava s vami v posteli, ze si tak vo velkom cestuje?

siska_br
19. apr 2010

deni, veru aj ja som prekvapena...opica jedna, vcera si na mliecko uz ani nespomenul. krasne zaspinka, trva mu to sice nejaku chvilu, ale pekne sa ku mne prituli, chvilku mu spievam, hladkam po licku a ked vidim, ze je uz pokojny tak si ho len tak tulim a on po case zavrie ocka a spinka. spava s nami v posteli, ano. konecne uz mame poriadnu velku postel, nie len nasu ikea roztahovacku huraaaaa...i ked my sme potvrdili informaciu, ze 1/3 vsetkych europanov je vraj splodena na ikea posteli 😀 no nas europan veru bol. ale chystam sa zhodit mu bocnicu na postielke a prirazit postielku k nasej posteli a tak ho postupne naucit spinkat sameho, ale naraz sa mi to zdalo vela a ja som na drsne uspavacky makka ako vechet 😝, som rada a vdacna aj za male uspechy, zaspi bez prsnika 🙂 casom iste aj bezo mna, postupne, pomaly...

bezaz
autor
19. apr 2010

hojte
konecne niekto cosi pise
deni, mala ako zlata, ta nasa opica len rozhadzuje, pravidelne natiera jedlom podlahu a pod..
siska gratulacia k odstaveniu, sa priznam, ze ja si to moc neviem predstavit, kedze mi zaspi len na prse, pokial chcem, aby spala doma 😝
mlada je od stvrtka vyhadzana, tak sme sli dnes k dokine, samozrejme milion ludi, sami teenageri, nechapem, ci su pisomky, ci co, ked ich tam tolko bolo.. mlada ma aj trochu zapalene hrdlo a poslali nas na kozne, takze poobede si spravime vylet ku koznej 🙄 a inak mlada ma total traumu z lekarov, od tej ocnej, lebo sme len vosli do cakarne a uz revala, strasna hysteria, potom v ordinacii skoro umrela od placu a to sa jej doktorka ani nechytila, len jej teda nakoniec musela pozriet do hrdla 😖 no hotova som z toho

siska_br
19. apr 2010

jaaaj, zuzi, chuda, daj jej cas, iste je drobec vystresovany po tom preplachovani, sa jej ani necuduj...casom ju to hadam trosku prejde...ja som sa dnes u dokiho prekvapkala, so sestrickou sme sa bavili, ci ho najprv zaockuju a potom odoberu krv alebo opacne a samko nas pocuval a prstekmi si pichal do noziciek akoze "pich-pich"...je to sila, co si tie deti pamataju, na ockovani sme uz neboli dobreho pol roka...

samuel presne 17 mesiacov zaspaval na prsniku...az do piatku. kebyze mi povies, ze to aj inak pojde, do krvi by som sa s tebou este vo stvrtok povadila, ze u nas bez didy urcite nie

prsky
19. apr 2010

u nas sa aj zaspi bez didy, ale v noci sa budime...ale mne to neva, ja chcem dojcit co najdlhsie 😉

ja som zvedava, co bude buducu stredu - tiez ideme po vyse pol roku do poradne a zrejme aj na tu hnusnu pichanicu (asi sa pokusim asertivne aspon opytat, co mi hrozi, ak odmietnem ockovanie)

talinka
19. apr 2010

cafte,

deni, 😀 😀 😀 aj ja mam doma takeho pomocnika, tiez ho este upratovanie drzi , dnes mi cele doobedie najprv behal s prachovkou, neskor vysavac a potom handricka a cistil nou vvsetko nabytok, balkonove dvere, seba, zem, moje nohy 😀 univerzalna handra 😀

siska, nas caka odber krvi aj kvoli obrazu zelezo..zajtra 😖 aj kvoli alergologii....krvicka na testy, tak sa neviem zajtrajska dockat? A beriete zelezo? Lebo aj nam dala doktorka,ale som nedavala...inak moc tomu nechapem, tak zistia malo zeleza, daju kvapky a po mesiaci brania...robia znova krvny obraz,ale ved jasne, ze ho bude mat v norme,ked to zelezo berie, ci mylim sa? Nemali by to testovat az ked zas zelezo nebude brat resp.neskor???
Siskaaa, to cooo???odstaveni??? provokujes??? zavidim ako super to slo,ale vy ste uz asi ani cez den moc necicali co? 😅 a uz vobec nepyta??? nechapem..ja tak zavidim samozrejme v dobrom vsetkym, co sa im to takto podari, viem, ze mi to budeme mat hrozneeeee 😝 Aj ked ja uz vela noci ani nekojim, proste prespi, iba niekedy dam ak sa zobudi ,ale cela rano kojime, stale cez den, a pri zaspavani vecer..ale to je hned tuhy...
no tak Tomino nebol splodeny na Ikea posteli 😀 Citam ako sa k tebe tuli a ty mu spievas na take neznosti sa mi Tomino urcite vykasle, on sa mojka len s ceckom 😅 ale tak este daco pokojim, asi lepsie teraz prenho, kedze mame tieto neprijemne zdravotne problemy 😝 tak to by som sa aj ja s vami do krvi povadila, ze nezaspi bez prsa 😀 jaaaj, siska supeeeer gratulujem , tak uz som v tom takmer sama, co mam zavislaka...mylsim, ze najvacsieho z vas...ale mozem si za to aj sama..

siska_br
19. apr 2010

prsky, daj potom news, co ti dokina povedala, som celkom zvedava, ty mas tusim podla toho, co si spominala celkom pokrokovu doktorku, ze?

tal - neboooooj, urcite to aj vy zvladnete, ked pride aj na vas cas. ak mas mat z toho stres ty i tomi, este to neries, ved mate cas. cez den sa samuel uz moc nekojil, fungovala som v podstate uz len ako uspavadlo na obed, vecer a v noci, posledne tyzdne sa zacal opat budit tak strasne casto, mliecko uz takmer ani netahal, len si dudloval a uz ma dost unavovalo, ked si vecer pred spanim aj hodinu potahoval, len tak, lebo to mal rad. zvladol to krasne, asi uz bol naozaj pripraveny, tak snad mu tych 17 mesiacov dalo aky-taky zaklad...

na odber zeleza ideme uz na druhy kontrolny, prvykrat mu brali krv ked zelezo douzival a teraz asi po 3 ci 4 mesiacoch opat. ja som sa tiez bala, ze sa mu bude tazsie kakat, ale konzistencia stolice sa mu nejak nezmenila pri uzivani maltoferu, snazila som sa mu davat vela vlakniny, ov. vlocky, zeleninu, amarant, jogurt, MM samozrejme veeeela 😉

dup-dup-dup a uz mi docupitalo mladatko usmiate po obednajsom spanku 😵

prsky
19. apr 2010

no ako v com - ockovanie odporuca (aj ked sa zatial nevyjadrila, ze preco, ale to aj preto, ze som sa na debatu s osobou, kt. to ma hadam viac nastudovane, necitila a neviem, ci sa budem 😉 )

tal..asi to teraz idu kontrolovat, ci kvapky zaberaju 🙂

talinka
19. apr 2010

siska, teraz sa ti lahko hovori,ked to uz mate za sebou 🙂 No podla toho co pises, vidim, ze Tomi este na odstavenie pripraveny nie je...aj ked u nas sa tiez len nacucne a nie vzdy aj pije, skor z nudy je proste na mne vyveseny alebo co...alebo zo zvyku...a v noci nataha a odcucne sa, aj ked niekedy zabudne tak sa odcucnem ja 😉 No ja sa bojim toho maltoferu aj kvoli tej stolici...aj ked aspon tie jogurty a MM mi jedava...

prsky, no tomu rozumiem,ale ked papa zelezo tak asi ho bude mat v norme...ale tak oni vedia co robia..snad..len sa mi nepaci , ze furt na krv musime 😝

mojkamirka
19. apr 2010

ahojte,

siska, super ze ste sa tak v pohode odstavili, a to si sa tak bála ako to celé dopadne. Samko ta očividne veľmi milo prekvapil. No tvoje dieta uz vstalo a moje s revom a vymýšľaním zaspalo o pol druhej. 🙄 No som zvedavá do kedy zas potiahne 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre