Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
21. máj 2010

cafte koceny,

tak tomi sa vyliecil a ja som total ochorela :'( a to sme dnes chceli ist s drahym len tak vo dvojici do tatier na vikend, fnuk
sakraaaaa

zuzi ty si uplne zlaticko 🙂 ja som tiez chcela dnes odniest tie topanocky miy, ale nejdeme nikam 🙄 🙄 🙄 ☹
vsak ja to v pohode poslem postou, takto by to chcelo prilis vela organizacie a benzinu... 😉 vsak ked to poslem doporucene, tak to urco nebude viac ako 1,6 EUR

tali no to poznam tych 1,21 to aj ked objednavam z viktorky, tak to tak je
des a hroza.. tie ceny nevyzeraju az tak zle ale ked to potom preratas tym koeficientom, tak uz to take ruzove nie je

mne vzdy zobudi tomika to auto, co vykupuje stare baterie, pokazene elektromotory... obcaniaaaa... chodi to aj k vam? tu je snad kazdy den!

bezaz
autor
21. máj 2010

heli no pekne, dufam, ze budes rychlo fit 😅
s tymi sandalkami, ako chces, ked ideme k nasim, tak ideme cez NR
tak tak to radsej budem otravovat kamosku, co byva v usa, aby mi nieco kupila 😝 inak tie ceny su strasne zavadzajuce, kedze amici neuvadzaju ceny s dph 😅
adi, ako dopadla ryza?

deni_v22
21. máj 2010

cafte,
amon, 🙄 zelam lahky prebeh kiahni..v dospelosti vedia potrapit....

cryo, aj ty sa vyliec, nech ma babo plny komfort 🙂 ...ako mocove cesty, preslo ti to ?

petusaaa
21. máj 2010

tal a kto ? 😲 😲 😲

prsky
21. máj 2010

petus...miya, horajda a este niekto (uz si nespominam) 😉

prsky
21. máj 2010

deni..kamoska mala kiahne v zivote 2x, z toho raz v dospelosti (co je vraj nemozne) 😀 ale mozno prave preto mala lahky priebeh

bez..dopadla tak, ze sme ju obliali stavou z kompota a zozrali 😀

prsky
21. máj 2010

cryo...take afto sme tu mali v pondelok (mala nastastie este nespala) ale chodia ja kozky perie 😀

cryonae
21. máj 2010

a este smejko 🙂

zuzz
21. máj 2010

ahojte babulky
velke blahozelanie vsetkym tehulkam.
my sme sice uz druhy tyzden z liecenia v smokovci doma - stravili sme tam 17 dni - ale nemam kedy sa zastavit a docitat vsetko, co ste popisali.
natalka si stade doniesla streptokoka pneumonie, pekny darcek, este dobera antibiotika. ondrikovi tam ph-metriou (hadicka cez nos zavedena do pazeraka, mikrocip na meranie ph na konci, pristroj vonku zapisuje hodnoty) zistili, ze ma reflux - udivilo ma to u takeho velkeho chlapca, ale vraj je to casty jav u chorlavych deti a ze ked sa odstrani, resp. lieci, tak sa da postupne zbavit aj problemov s chorobami dychacich ciest, tak ma dietu a berie tabletky pred jedlom.
vcelku to bol prijemny pobyt, len som z neho dosla totalne unavena, lebo som si tam so sebou vzala aj robotu a namiesto skoreho zaspavania som po veceroch musela pracovat.
natalku vysokohorsky vzduch totalne uspaval, spavala mi tam znova 2x denne a celkom dlhe intervaly (aj 2-3 hodiny).

najzaujimavsia novinka poslednych dni je, ze nechce plienky, tak nosi cez den len nohavicky a teplaky a krici 'kaka', ked jej treba cikat/kakat, ale dakedy uz aj ked jej to tecie po nohach. dnes mala plienku len ked na obed spala, pocikala potom teplaciky az podvecer, ked sa zabavala v aute a nik ju nepocul kricat 🙂 esteze nohaviciek som kupila 2x3 balenie a teplacikov sa nam nazbieralo uz aj takych vyrastenych viacero. a hlavne,ze sa konecne dnes umudrilo pocasie.

u vas uz asi aj skoncilo 'spievankove' obdobie, u nas nastupilo v plnej sile 😀 este len vstane a uz bezi k telke a krici 'pi-pi-pi' co asi znamena spievat v danej chvilke, lebo inokedy to znamena, ze babika spi 😎

dalsie - je to proste kaskaderka, lozenie po rebriku = ziaden problem, preliezky pre vacsie deti = ziaden problem, smykanie na smyklavke = maly problem, neudrzi sa na zadku, leti po chrbte...
a ako nikdy nechcela cumel, tak teraz, na 'stare kolena' zacina chodit s cumlom a v noci je ochotna ho cmulat namiesto cucania flasky. aspon nemusim tolko lietat a prihrievat mlieko.

joj, som unavena, tesim sa na vas neskor.

deni_v22
21. máj 2010

prsky, tak to moze byt kamoska rada... nasi sa kamosia s jedno koznou lekarkou a ta hovorila, ze mala pacienta, chlapa, co schytal kiahne v dospelosti prvykrat a ze to bol brutal, tyzden horucky a vysyp husto po celom tele, vratane vnutra ust, jazyka, vnutra usi...ze sa od svrbenia skoro zblaznil...ale uznala, ze byva to v dospelosti horsie, no toto bol extrem..

zuzz, ved ste mali na lieceni choroby nechat a nie si nove priniest 🙄 no snad v lete to uz bude fajn..
super, ako sa vam dari s oducanim od plienok..ja som to skusila, ale nefunguje..pyta sa len na kakanie, cikanie hlasi az ked je po...tak este musim trosku pockat...

cryonae
22. máj 2010

zuzz no pekne ste si priniesli :( a co pocko, aspon sa dalo?
natalia je teda velka sikovnica, ked uz behate v nohavickach 🙂 ja sa na to pomaly chystam ked uz bude teplo
tomasko cikanie nehlasi vobec nijak a kakanie mi oznami az ked uz tlaci, to vykrikuje kako a ukazuje si na plienku
zuzi a rebriky su aj u nas uplne ze najoblubenejsie, velkacske preliezky tiez zboznuje, ale ma ich zakazane a celkom to respektuje.. vacsinou... len minule neviem co robil, bol na jednej velkacskej preliezke s velkou smyklavkou a ako sa smykal dole, tak sa nejak cudne vymrstil z tej smyklavky, prepadol cez bok a dopadol rovno na hlavicku do piesku!!! nastastie uz bol skoro dolu a ten piesok to utlmil, lebo inak by to bolo veeelmi skarede... hlavne ze som stala dolu a istila ho 🙄

prave sme sa vratili z pohotovosti so mnou, lebo sa mi to cez noc strasne zhorsilo a tak som strasne kaslala, az som mala krce v bruchu, tak som dostala Hedelix.... no tak snad to nejak odvitaminujem a vylezim
tomasko je u svokrovcov pre istotu
na pohotovosti bol jeden starcek a tri tehule... 🙂

cryonae
22. máj 2010

jej baby a skoro by som bola zabudla 🙂 vcera sme zaliali deku betonom, tak sa z toho vytesujem 🙂 sice budeme do vyplaty asi na suchych rozkoch, ale co uz 😵 😵 😵

talinka
22. máj 2010

ahojte, my sme doma sami s Tominom, Vladko musel ist z rodicmi na Jahodnik pomahat, vietor im tam polamal stromy a maju tam na chate spust... 😝 tak si musime urobit nejaky nahradny program...

cryo, gratulujem k zaliatiu 😉 verim, ze sa vytesujes, mas z coho, ja mat na domcek, s radostou zijem na suchych rozkoch 😀
stacilo by mi nejakych trapnych 40 000 eciek 😀

Tiez sme vcera zas intenzivne spekulovali nad domcekom 🙂 Boli sme totiz kuknut ako sestra pokracuje na jej domceku v Rajke a bola som nadsena, ma nadherne parkety, nenormalne krasnu kuchynu a to vyzeralo, ze bude mala a ma tam viac miesta a skriniek ako ja a to nema ani vrchne, no uzasne, a o zachode a kupelni ani nehovorim ako z katalogu, ja sa mozem s mojim bytom co som myslela, ze je pekny strcit 😅 uz sa tu citim jak v kamrliku.. 😀
Ukazala nam este dva domy fakt pekne na predaj, jeden len za 100 000 eciek, pekny, 150m2, 30m2 teraska, obrovska pivnica, dvojgaraz, 9a pozemok.. len este nedokonceny(omietnut,zateplit, plot a pripojky spravit a plus vnutro ) trebalo by tam este vrazit, ale keby zrazi cenu troska a my by sme dobre predali byt, dalo by sa poriesit nieco, problem je co zalozime tu na SK...aku nehnutelnost, ci nasich niektory byt, alebo chalupu, alebo vladkovych rodicov byt alebo chalupu a ci by bola vobec ochota, inak nemame sancu,kedze mame hypo a na madarsku nehnutelnost neda sa presunut... 😝
No a druhy domcek ten bude na kluc za 120 000 eciek, ten bol tiez pekny troska mensi aj mensi pozemok,ale stacil by...takze mame o com snivat 🙂

cryonae
22. máj 2010

juuj, tali, nas caka este dlllha cesta kym budeme vobec riesit kuchynu a kupelne 😅 ale vsak co, nic nas netlaci, na kramaroch je tiez fajn a raz bude aj ten domcek 😵 😵

tie domy v rajke som pozerala aj ja a nechapala som z tych cien, krasne baraky z polovicu ako tu!

aj u nas na chate strasne padali stromy, vcera mi ocino hovoril, ze tam bola pani, co potrebovala ist na dialyzu, tak po nu prisiel vrtulnik, kedze cesty boli zarubane... mali tam z toho show decka 😀

mojkamirka
22. máj 2010

ahojte
cry, skoro sa vylieč

zuzz, no pekne ste si teda priniesli domov ☹ , ale snad cas to poriesi. mala je sikovna ked sa tak uz pýta, tiez som to už parkrat skusala, no nejak mu to este nedochádza, chce to asi len čas

ad veeeeeeeeeelke preliezky, obr. šmykľavky to je jeho, raz som mu pomohla hore potom som sa zaťala, že ho tam už nedám, iná teda fuška tak sa bez problemov vysplha hore sám. Aspon na obed a vecer spí ako batola a bez nervákov pri uspavaní, ovšem ked mi ho tata nerozjasí, to je potom iný randal. 😀

cryonae
22. máj 2010

my sme to tiez skusali s nocnikom, ale tazke protesty, rev, hystericke sceny a tiez sa mi nechce stale vsetky tie vrstvy vyzliekat a natahovat naspat, tak cakame s dalsim pokusom na krajsie pocko... ale inak sa nam podarilo do nocnika vycikat len raz a aj to len preto, ze uz to neudrzal, inak drzi az kym mu nenasadim naspat plienku a potom sa s ulavou vycura a vykadi :D

talinka
22. máj 2010

cryo, no tomu verim ...este to troska potrva,ale potom to bude stat za to.. 😉 ani mne nie je v bytiku zle,,,ale ale...chapeme sa...aj ked v byte to je pohodlnejsie a menej sa musis obracat ako okolo domu,ale zas ten veget, vypustis to vsetko von z dveri a nestaras sa a kavicka na teraske 🙂 a ine vyhody....no v Rajke su super ceny, keby to bolo o polovicu tak by to bolo perfektne ,ale o nejaky ten melonik to lacnejsie je 😉 segra dala 4,3 miliona za dom a este tiez nebol uplne hotovy...ale tu by dala mozno zan aj 5-6 milionov.. 😝

cryonae
22. máj 2010

tali no to som asi prepiskla s toui polovicou, ale aj mio potesi, nem? 😀
co sa mna tyka, tak ja som celkom bytovy typ ale vladino si to v byte nevie predstavit, takze preto staviame. ked ma clovek poriadneho chlapa, tak je domcek super vec, ale svokra zostala v obrdome sama s detmi a je to vidiet, ze tam chyba muzska ruka... najma po tom, co sa vladino odstahoval k nam

talinka
22. máj 2010

cryo, v poho ja by som sa len tesila,keby to tak bolo a jasnacka aj melon potesi.... 😀 aj ked mne je naprd asi aj to 😀 no ja zistim, aky som typ az ked skusim aj domovy zivot 😀 myslim, ze som naklonena na obe strany...a hlavne chcem, to co nemam asi ....uvidim, co zivot prinesie,ale ja verim, ze domcek raz bude, skor ci neskor....
A aj tak by som nechcela ist tak s peniazkami nadoraz, ze nieco urobim a cakam a potom si tam doniest nabytok z bytu atd atd...ked dom tak vsetko nove ako sme to mali aj s tymto bytom, nastahovat sa do noveho a s novym vsetkym kompletka...nie ako kamoska, stavia uz roky chudatko a teraz idu tam byvat a uz nemaju ani na parkety a maju tiez male dieta...ale tak chapem neda sa vsetko...vzdy naraz...ale ja pokial nebudem mat na vsetko asi byvat nepojdem...no ale aj to je zas relativne ako nad tym uvazujem,kebyze sa naskytne vyhodna kupa asi to neriesim, ze ? no ale dost uz vela polemizujem... 😀 co sa ma stat, stane sa...

cryonae
22. máj 2010

no to ako keby si o mne hovorila 😀 my sme tiez uplne svorc... vrazili sme do domceka vsetko co sme mali a este nam aj nasi pozicali a kym nedostaneme hypo, tak to bude bieda.. dovtedy budeme len tak lepit z vyplaty

miyya
23. máj 2010

Pekný dník prajem

Tal nedá sa mať všetko,teda dá ak máš dosť penazí a aj rodičia ti helfnu, my sme nato boli sami a tak vysoká hypo a aj tak nemám všetko.

jaaj baby že z výplaty aj stavbu platiť. môj nedonesie domov ani korunu a to už pár mesiacov.tiež sa fasa dýcha. 🙄 🙄 🙄

deni_v22
23. máj 2010

cafte,
prachy nespominajte..tento rok mame najmizernejsi zo vsetkych, co som doma 😒

vcera sme oslavovali muzove narodky a mala sa asi prejedla, vecer z nej metrovym oblukom vyletelo mlieko so vsetkym moznym, ale v noci bol klud...takze jej asi len nieco nesadlo, som rada,ze sa s tym celkom lahko vysporiadala..

jaj a keby ste hladali inspiraciu, dnes som varila http://www.gurman.rimava.sk/vyskusane-recepty/n... akurat ze z morcaciny a straasne dobre 😅 teda aspon mne chutia sladko slane jedla 😉

deni_v22
23. máj 2010

teda to vino som kvoli detom nedala 😉

talinka
23. máj 2010

mius, sak ja som to nemyslela, zle, ja viem ako je financne narocna stavba doma a zariadenie ...ale prave preto do toho este nejdem,kedze nie som donutena a mame vlastne byvanie postacujuce a nechcem byt na tom este mizernejsie a zit od vyplaty k vyplate, ak sa raz zadari nieco potom pojdem do stavby domu a tak aby bolo vsetko naraz... 😉 proste nechcem dom za kazdu cenu...aby som potom na nic ine nemala... 🙂

miyya
24. máj 2010

jasné Tal dobre rozmýšlaš.ja som do toho išla, lebo sme byvanie potrebovali a dom nás vyšiel tak isto ako byt v tom čase.

miyya
24. máj 2010

No a dneska tu neni nikoho??čo to??

dnes mi prišli svetlá do domu,tak sa teším.

elanela
24. máj 2010

ahojte
tak my sme dnes boli u dr.opat na dalšie odbery rano som brala stredný prúd moču do skúmavky tak poviem vám pekná fuška :D ale podarilo sa tak som to tam odniesla a on že kde mám malú že ju chce vidiet tak jej brali krv na sedimku a KO vysledky v stredu KO a moč tak uvidíme netuším z čoho ma tú tepltou furt zvýšenú zatial vysledky ok uvidíme ešte v stredu

cryonae
24. máj 2010

eli klobuk dolu, ja by som nikdy nebola schopna tomimu odobrat stredny prud mocu! vsak my sa pobijeme aj pri brebalovani, nieto aby vydrzal kym pojde 😀

miy no super, ze mate lampicky 🙂 daj photoz!

miyya
24. máj 2010

no nedám mne sa podrbal foťák. 🙄 🙄 vieš ked sa drbe tak poriadne

cryonae
24. máj 2010

no o tom by sme tu asi viacere vedeli rozpravat 🙂 tiez mam pocit, ze na osrateho aj hajzel padne
tak to nafot aspon na tefeloooon!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre