Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
12. mar 2010

no niektore slova som povrevracala ako madar 😀 ako to po sebe citam,ale tak prelustite 😉

a napisala do papierov: Dermatitis seborrhoica...no som z toho smutna, ze bude mat taketo problemy a ze mu musim zakazovat papat tieto veci 😔 este ani med nemoze....

deni_v22
12. mar 2010

cafte,
som sa pousmievala nad zazitkami s deturencami..

my akosi prebalovanie zvladame, isti to kelimok od sudokremu v ruke, alebo vlhke utierky, na ktorych mi dookola ukazuje "babo" a "mama" 🙂 ale aspon sa nevrti...

nocnikovat sme prestali 😠 uplne krasne sa uz sama pytala na kakanie a teraz naklada do plienok odusu, uz len pride zahlasit, ze ju mam prebalit..dufam, ze ju to rychlo prejde...

siska, uz vydrz, prestahujete sa a bude lepsie...vsetci budete mat viac priestoru, casu na seba, aj zubky dovtedy vylezu a dospis zameskane..

jaj a zacala som odstavovat...teda, nahradila som vecerne kojenie umelacom...uz tyzden..celkom bezbolestne, no noci su stale o nicom, aj 6x sa prisaje, no uz nic nepije, vlastne aj preto som zacala s tym UM, mala som pocit, ze uz vlastne ziadne mlieko nedostava..
este par tyzdnov pockam a zacnem riesit noc, dufam, ze protest nebude trvat dlhsie nez 3 dni/noci..

bezaz
autor
12. mar 2010

jaj baby, vy mate ake deti sikovne 😀
knih som nakupila za plny vagon, lebo ninka stale cosi cita, okrem toho vsetky casaky a letaky.. telka u nas absolutne nefici, asi 10minut vydrzi pri baby signs inak vobec nic, najradsej by bola, keby som len prepinala programy..
pri prebalovani tiez byvaju muky, tak sa dost casto nastvem a necham ju behat holou ritou, kym sa neskludni a neda sa obliect dobrovolne
siska poplac si, ja revem dost casto, odkedy uz neucim a nevypadnem od mladej prec, tak som z nej na prasky.. este ze aspon tie zuby sme si odsrali naraz a teraz uz len posledne stolicky

talinka
12. mar 2010

siska, jaaaj jasne strierku by sme si ani my netrufli,ale namalovat ano

talinka
12. mar 2010

deni, super, drzim palce s tym odstavovanim, aj ja by som tak chcela, no u nas to bezbolestne nepojde 😝 preto to stale oddalujem

siska_br
12. mar 2010

denik, no ako fasa, ze dianke chuti UM, u nas nist..ale som pevne rozhodnuta, ze po prestahovani zaciname so spankovym rezimom...to si myslim ja, neviem, co fesak na to, uvidime

tal - preboha, ti lekari si fakt myslia, ze bude dieta zit v skleniku a jest kozmonautsku stravu??? to sa da vydrzat tyzden-dva, ale nie cely zivot...aspon ja by som to nedokazala...chapem, ze nejake obmedzenia, opatrenia su nutne, ale az takto??? 😝

my sme sa naposledy dobre zabavili na krpatom - sme sa chystali k babke, tak mu hovorim, ze samko vydrz, ocko sa vycika a ideme k babke a dedovi. samuel cely rad, popremyslal, podumal, pobral sa a doniesol erikovi nocnik 😅 veselo je s tymi detvakmi veru....niekedy...

bezaz
autor
12. mar 2010

jaj deni, drzim palce, nase ideta neviem kedy sa odstavi.. 😝
siska ze jaka inspiracia, supla som si kyselinku a mlada chrni 😵 ad majstri, my si ideme robit tieto veci sami, iba elektiku adin rudo 😀
deni inak ninka detto, dva tri dni krasne suche plienky cely den aj noc a dalsie dva tri dni ide skoro vsetko do plienok, nechapem 😠

talinka
12. mar 2010

este nieco...miesto avivaze ocot mame davat....to kedy mam dat a ako? uz ste to tu pisali ale nepamatam....neviem vystriehnut ,kedy sa avivaz spusta do bubna 😅

a pancuchy...kde kupim bavlnene a nie co vsade predavaju tieto synteticke????

tara2
12. mar 2010

Cafte 🙂

tal - ja davam ocot do nadobky kde ide avivaz dam to tam na zaciatku prania a o viac sa nestaram 😉 . A skus pozriet bavlnene pancuchace v Tescu. Inak dobra sila s tymi zakazmi, chudacik Tomi ☹

heli - uz idete kopat? A bez povolenia ci uz budete mat vtedy povolenie? Vidis a tam si sa bala ze sa to bude dlho natahovat a celkom rychlo ste to vybavili 😉

ad robotnici - tiez mame s nimi svoje skusenosti ti posledni nam prevrtali profi debnenie co sme mali pozicane z jednej firmy a ani sa neunuvali nam to povedat 😠 . Nastastie sme na stavbe vela robotnikov nemali resp. nerobili vela robot tak nemali co pokazit 😅

siska - take stavy poznam, ja som ich mala v lete ked bol Andrej cele dni v praci a na stavbe a ja som bola stale doma s malym sama 😝

ad nocnik - u nas sa to meni jeden den chodi bez plienok a za cely den sa pocika raz, inokedy plienky musi mat a nocnik nechce ani vidiet. A zachod uz tiez nie, skor si sadne na nocnik ako na zachod...asi sa mu tam nepaci...

co sa tyka telky Dominik sa vydrzi kukat 5 minut na babysign a tot vsjo. Ma jednu oblubenu knizku ktora u nas leti (moja prva knizka) a na ostatne sa ani nekukne. A stale u nas fici vysavac, ten ho asi nikdy neomrzi. Najnovsie si nasunie do hadice odsavacku (teda ten plastovy koniec, sklenena cast sa rozbila tak sme kupili novu a s tou starou sa hra) a tvari sa ze to ma kabel, vrci ako vysavac a vysava...stale dokola cele dni 😝 A este u nas letia detske pesnicky tie rad pocuva

prsky
12. mar 2010

tal...biogaia total draha, vydrzi po otvoreni v chladnicke mesiac...ja teraz beriem lacak probiotika (deti ich ale mozu az od 3 rokov) a mam pocit, ze Lale cez mlieko idu, bo aj kako je vyrazne lepsie a rozpapkala sa

@robosi..nad vacsinou treba stat (okrem mojho, ale tomu sa zas treba pripominat, bo hlava derava a aj napisane moze mat 😉 ) alebo treba ist cez znamosti, ale aj tam neni uz az taka zaruka zial

@koniec s nervami - pozname, tato prec cele dni, akurat teraz, ked som bola chora, tak sa snazil byt doma alebo prist skor, ale nemohla som ani von ist, tak sme boli obe na prasky. k tomu sa jej tlacia 4 zuby naraz, tak ma toho dost, kukulienka nasa

@ pancuchy - ako tara pise, ja mam z tesca

bez...ninka sa ti naholo nepocura? bo ja ked ju po vypiskani do nocnika necham pobehovat, vzdy aspon trochu vytlaci a jasan, ze ta trocha skonci na bodycku 😅

@ocot - tal, ja davam ocot + esenciu na vonu a davas to normalne vtedy ked avivaz a maximalne mozne mnozstvo (ak ti neodteka avivaz skor, ako u nas, tak nalej normalne pred pranim do chlievika na avivaz a pracka si to v dany cas vcucne)

bezaz
autor
12. mar 2010

adi, nie nepocika.. iba rano po noci cika na dve doby, ze sa najprv vycura, potom asi 3minuty pauza a zasa da este davku
adi, ze mal rudusik cosi poslat, nevies o tom nieco? 😅 zajtra dojdete?

prsky
12. mar 2010

zuz...sak vcera som mu to vyratala a mal volat a dohodnut sa..ja ho zabijem 😠 idem mu hned volat

zajtra doobeda niekde robi a poobede mam ja program bez malej a bez ruda 😀 myslim, ze sa chce dohodnut na buducu sobotu

talinka
12. mar 2010

tara, prsky, dikes za tipy na pancuchy...takze tam maju normal v detskom? sak aj tam som minule kupovala a nie dobre tiez...ceknem teda...ci maju...dostala som tip na Tatrasvit ...napisem maila ,dke predavaju svoje vyrobky oni maju....

prsky, octu az po maximum? ja neviem ci nehovorila dokina za lyzicu a to je dost malo...a aku vonu esenciu davas? myslim, ze si pracka berie az na konci...
a presne biogaia draha...mesaic vydrzi ,ale aj za mesiac sa minie 😝

prsky
12. mar 2010

ja na lieky zabudam, takze u nas sa neminula 😀 a hej, ocot po maximum, co to da, aby bolo pradlo co najmaksie 😉

sisa.b
12. mar 2010

ahojte,

prisla som mrknut, ci sa tu nenajde dalsia tehulka a pozeram, ze viacere ste v stadiu priprav 🙂 tak drzim palce, nech sa zadari vsetko podla planu 😉

ak vas to potesi, moje miery 180/73 a to som za posledny mesiac 5 kil stratila odkedy som na vita strave 😝 toto je uz sice moja pred tehu vaha, ale nohavice su mi aj tak tesne. vacsinu som stratila na hornej polovicke tela, cize uz su mi vsetky podprsenky velke 😠

mojkamirka
12. mar 2010

tali, to fakt až toľko vecí nemôže, ma fakt zaujíma čo mu budes variť. To má teraz žiť zo vzduchu alebo ako? Som z toho zhrozená. 😲 😲

siska, to fakt vam tak dokafrali byt? by som ich asi pohlušila. 😠 😠 Včera som na teba intenzívne myslela, no mala som také nervy na jedného blbca na 100*entu, že by som ti mojimi rečami asi pokazila deň, tak som ti ani nevolala. 😠 😠 človek by neveril, akí môžu byť niektorí ľudia hlúpi, čo v tomto prípade je velmi velmi slabý výraz.

talinka
12. mar 2010

sisa, co za vita stravu jes??? 🙂 v poho vaha na tvoju vysku....

mojka, ano az tolko nemoze,mi hovor, tiez neviem co s tym,musime sa naucit a zvyknut si na to hlavne

sisa.b
12. mar 2010

tal, vitarianstvo. no nedodrziavam zatial 100%, tuzobne ocakavam zahradkarsku sezonu. teraz je to vsetko nechutne drahe 😝

bezaz
autor
13. mar 2010

bre ranko
sisa to nejes nic zivocisne a varene, ci ako? to by som asineprezila.. sak aj tak vyzeram 😅 mam rovnaku vahu len o skoro 20cm menej 😝
siska kyselina nezabera, mlada bola raz hore 😀

talinka
13. mar 2010

sisa, no to veru ani ja by som nezvladla to vitarianstvo 😝 😝 😝 nie je nad dobre zraaaadlo 😀

sisa.b
13. mar 2010

tak nejak, ale pisem, ze este nie som na 100%, davam si jedno cerealne pecivo denne s niecim zivocisnym, inak by som od hladu skapala 😀 😝 a v nedelu k pecivu rybku na pare 😉

talinka
13. mar 2010

sisa,chces vyzerat ako vytrasena Detva? ci jak sa to hovori? 😀 ale nie kazdopadne drzim palce,ale pre mna by to bolo tyranie

talinka
14. mar 2010

ahojte,

dnes vsetky oddychujete? 🙂

My vlastne tiez, dnes je 10.den po ockovani, zatial uz treti den je trosku mrzutejsi,ale je to oki, vcera mal asi teplotku, aj bol v noci 2x dost rozpaleny,ale kludne spinkal, tak som neriesila, aj dnes je teplucky,ale v pohode, akurat soplikuje a dnes uz 3x bola kaka...aj poredsia..

pepka
14. mar 2010

ahojte,

tal, my tiez sme tolko po ockovani, tusim 11-ty den. V piatok som mu objavila na slabinach dve uzlinky zvacsene odvtedy je aj pekne mrzuty. A dnes mal kaku asi tak 6x chudacik, riedku, hlienovitu a velmi agresivnu, lebo mu chudatku vystipalo strasne ritku, az ma to zanho bolelo.
Teda ja predpokladam, ze to je reakcia na ockovanie, uvidime, co bude dalej. Lebo je pravda, ze dnes som aj ja volajaka divna, od rana ma boli hlava ako po dobrej opici, oci nemozem ani pootocit, ako ma bolia a tiez mi je nejako od zaludka divno, ako keby som pohar vody z kyslej kapusty vypila 😀
Tak neviem-neviem, ci nas nejaka viroza neobchadza, uvidime co sa z toho vyklube.... 😖

sisa.b
14. mar 2010

pepka, to ste boli na akom ockovani? ☹

tal, take mi nehrozi este najblizsich -15 kil 😀 😝

bezaz
autor
15. mar 2010

cafte fesandy
tak ja som v strasnej dileme koli kociaru, furt sa neviem rozhodnut, petovi sa paci iny ako mne, no na porazenie
my sme na tom ockovani este neboli, idem dnes zasa volat dokine
pepka, kluden to moze byt viroza, lebo je teraz tych vracacich a srackovych nurekom

talinka
15. mar 2010

dobre ranecko..tak mne sa opat snivalo, ze sa vydavam 😀 horsie, ze uz bol svadobny den a ja som nestihla kadernicku,ani sme nemali pripraveny uces...ani vlasy na to neboli dost dlhe a saty som nejak zabudla si vybrat a este som aj jazdila a Vladko ma zdrbal ako zle soferujem 😀

sisa, 😀 😀 😀 veru ani mne, kebyze aj 15 kil stratim... 😀 😀 😀

pepka, no to bude asi viroza 😖 snad uz ste ok, alebo aspon lahky priebeh...alebo len plany poplach 😉 inak my tiez hnacka hlienovita....ako kedysi aj farebne...akoby sa len kojil, al etka posledne dni to nic ani nezje poriadne, teda nie ze by on nejak jedavala,ale teraz duplom nic a zas to nie je zubami, my asi naveky budeme mat len 6

bez, mi nieco hovor o kociku, ja mam sice 2 mesacny concord,ale uz mam v plane ho predat a kupit si novy 😀 len este nedorazil na SK

talinka
15. mar 2010

bez, podla mna ty mas hlavne slovo ako mama a vacsia vyuzivatelka kocika ako Peto 😉

bezaz
autor
15. mar 2010

tal a aky mas vybraty?
my ideme zajtra pozriet a mozno sa aj rozhodneme.. 😉
ockovanie zasa nic, vakcinu stale nemaju 😝

talinka
15. mar 2010

bez, no ale ja este nie golfky, tie az neskor ak vobec, zatial len sportak opat...no bola som v tom, ze ten novy JANE unlimit 2010 ,ale teraz mam aj aj dilemu, lebo sa mi zapacila aj JANE cross reverse 2010 a mozno aj brio go....ale vsetko sa rozhodne az ked osobne vyskusam a mozno aj ostanem pri concorde a v lete pojdem do golfiek, co som sem uz davala par tipov nedavno,ale este ich nemam prekuknute a vybrate 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre