Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
2. feb 2010

tanicka, dakujem, budem musiet asik postudovat

zdenus
2. feb 2010

mandarinky lauri nejko extra nechutia...tiez len vycuca stavua zbytok vypluje...
a tal, idem ta utesit, lebo aj nasa je biedna jedacka, aj ked na to nevyzera...ked jej nieco chuti, tak pohoda, lenze inak nezje nic moc...ma poraza, ked jej rano ponuknem 5 chdov, otvorim jogurt, pribinacika, chleba, vyzivu...a nic nezje 🙄 🙄

siska_br
2. feb 2010

zuzi - ja tiez manodsky olupujem z kosky a rovno do pusy, tu kozu este nevie spracovat

deni - to ste co za dotaznik vyplnali??? to ako fakt ocakavaju od 15 m dietata? no bud my sme sakra pozadu, alebo lekari sakra popredu, neviem

baby vas obdivujem s tetkom, ja som taka bojava, ze by som aj krasu radsej oplula, ako sa nechat pichat 😔

deni_v22
2. feb 2010

siska, tiez som sa divila, co sa ma to vypytuje sestricka....aj som asi dost blby ksicht nahodila pri tej lyzicke, lebo priznavam, ja moc neholdujem naterom z jedla na stene, podlahe, vo vlasoch, obleceni...takze lyzickou jedava akurat pribinaka, lebo ten neopadava 🙂 aj to s mojou vydatnou pomocou...ale ved sa nauci..myslim, ze nateraz staci, ze si rukou do ust trafi..

cryonae
2. feb 2010

fiha, ze jest lyzickou 😀 heheee, to sme mali vymalovane hnedkaj 😀 😀 😀 akoze tomi by rad, len ja nie som moc ochotna... akurat zemiakovu kasu som ho nechala jest samu a aj to som mu drzala laket, nech sa poriadne triafa 😉 skor ma tendenciu pribehnut ku mne ked ma vidi s priborom a vrazi mi lyzicu az niekam do krku

mojkamirka
2. feb 2010

ad jedenie, občas má také obdobie, že za mesiac do neho ledva čosi dostanem. teraz po tých teplotách mi na obed vypije akurát mlieko, lebo inak vreští ako tur že je hladný a nič iné nebude.

ad spánok, ráno som zostala šokovaná, ked som zistila že drobec bol naposledy hore o 10.tej večer. aspon som sa vyspala 😉

ad mandarinky, ja mu dám celý mesiacik, kôstku vyberiem ak tam nejaká je. On vycmúľa mandarinku a lupku z nej odhodí alebo mi ju donesie. Akože" na mama, rob s tým dačo" 😀

ad šporťák, aj ja by som rada čosi na leto, hm len či vídu finanšn ☹ . Už som čosi okukávala, a tento sa mi zdal celkom fajn http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

zdenus
2. feb 2010

deni, my sme ziadny dotaznik nevyplnali...to jasne, ze vedia kreslit, jest a maju 2 semestre vs skoncene 😀 😀 😀
alura je hrozne samostatna, tiez musi mat svoju lyzicku a vsetko chce jest sama...ale asi viete, ako to potom v kuchyni vyzera 😝

talinka
2. feb 2010

zdeni, toto som mala na mysli, pisala som o tom predtym :
Inak vladkova mama ide objednat Tomina k nejakej Vincentine...je to nejaka zazracna teta, co vidi okolo tela nejake farby a podla toho vie, co komu je, a potom ta odporuci niekam alebo nie...sama je doktorka nejaka viac o tom neviem..lebo takymto som moc nikdy neverila,ale skusime tam ist co ona povie na to,len tak zo zaujimavosti ak ked ma to bude stat 100 eur...

siska_br
2. feb 2010

ja som tiez krkavcia mater baby, tiez som si este netrufla, nechat mladeho jest sameho lyzickou...on by tiez rad, ale tie nasledky...ale uz sa pomaly budem musiet asi obetovat, ved ako inac sa to ma naucit, zeM

mojka, no tucna zavist s tym spanim 😉

zdenus
2. feb 2010

tal a ta teta je z prievidze ci ako?

talinka
2. feb 2010

no tomino vycmula mandarinku a tu tenku supku vypluje

talinka
2. feb 2010

zdenus, nie niekde z BA

mojkamirka
2. feb 2010

zdeni, také jedenie poznáme. Môj musí mať stále lyžičku v ruke, lebo ho inak nenakrmim. Najnovšie mu dám na pultík mištičku s prísavkou do nej dve lyžičky toho čo je a skúsa si sám naberat a jest, alebo si len oblizuje prsty, no aspon nejačí a spolupracuje.

talinka
2. feb 2010

no ja niekedy lyzicku dam,ale potom to upratovanie....viete si predstavit.. 😀 preot radsej krmim,aj ked zvladol by to uz aj sam, sem tam si trafi aj do ust inak vsetko lieta kade tade...

zuzz
2. feb 2010

ozaj, babulky, kolko este v noci prebalujete? lebo natalia si zmyslela, ze mokra plienka jej hrozne vadi, tak robi v noci krik, kym ju neprebalim. normalne rozmyslam, ze jej na noc budem davat papierovu, namiesto latkovej. lenze to sa zas obavam, ze si odvykne hlasit, ze sa pocikala... joj, tak velmi sa uz chcem v noci vyspat ☹ a mam dilemu, co je dolezitejsie, ci moj spanok, ci krpanine vylucovacie navyky.

navarila som spenatovu polievku, som zvedava, ci ju zje - zaspala opatrovatelke v kociku este pred obedovanim, tak musim pockat, kym vstane.

mojkamirka
2. feb 2010

siska, no to sa stalo po dlhej dobe a kto vie kedy sa to zase zopakuje. 😀

talinka
2. feb 2010

zuzz, no ja prebalujem az rano,ale tak my mame pampers nie latkace 😉

zdenus
2. feb 2010

mojka, ja sa snazim misku drzat o krpatej co najdalej, lebo ona rada vytahuje jedlo rukami...pri polievke je to tragedia 😀 😀 😀
ale obcas rezignujem, dovolim jej to...francuzska vychova, no ne 😀 😀 😀
a potom to konci tak, ze dokopy poriadne nic nezje, bordel okolo, ja sa nastvem a koncim...ved od hladu neumre 😕

siska_br
2. feb 2010

mojka - neruhaj sa, u nas sa to nestalo este nikdy, a tak skoro s tym ani neratam ☹

zdenus
2. feb 2010

zuzz, ja neprebalujem, mame pampersky, ale niekedy vstane total precurana az pod pazuchami 😀

talinka
2. feb 2010

zdenus, my tak isto s jedenim ako vy 😀 😀 😀 vsade bordel a v ustach minimum 😀

mojkamirka
2. feb 2010

ja prebalujem pri každom raze ako pije mlieko, kedže väčšinou stiahne 3x250ml, tak je to asi logické, že je furt mokrý

výnimka bola táto noc kedy bol hore naposledy o 10.tej to si len cucol pl flasky a mal sucho do rána. 😕

deni_v22
2. feb 2010

zuzz, ja tiez neprebalujem, ale mame papierovky, no podobnu dilemu som riesila pred cca 2 tyzdnami, lebo sa zacala v noci pytat na cikanie a UZASNE sa mi chcelo vstavat a ukladat ju na nocnik, ale nechcela som to v nej pokazit, tak som vstavala...a mlada sa akosi zase prestala pytat...

mojkamirka
2. feb 2010

no ja ho krmim s lyžičkou a pritom on sa zabáva s tou svojou, akože si nemyslite, že mu dám plnu misku, na jedz, 😀 😀 ved to by potom vyzeralo, ja mu dám do jeho mištičky len také malé dve lyžičky aby sa mal s čím baviť.

zdeni, ja občas v noci prezliekam aj dvakrát 😝

zdenus
2. feb 2010

mojka, to je mlady nejaky pazros, ze 3x250 😀 😀 😲 😲 😲
nasa dostane max 150 a dovi...

mojkamirka
2. feb 2010

zdeni, no hej a potom cez den temer nič neje, a občas napriek 3x250 ide zjest aj mna. No má pažrave aj nepažreavé dni. Skôr by som povedala, že vyhladneje až po obede, to mu je občas málo aj slona. Podotýkam m§so bez šance do neho dostat, tak papá iba polievočku, taku obyč. nemixovanú. Aby som nezabudla cez den, min 250 ml čaju, resp. vody

deni_v22
2. feb 2010

jej, akurat som dostala pracovnu ponuku 🙂 celkom mile, ze si niekto na mna spomenul..skooda, ze trosku zle nacasovane..chcela by som to s malou aspon do septembra este potiahnut doma.. napracujem sa este cele desatrocia, no ona je mala len chvilku..

zuzz
2. feb 2010

jej, deni, aky super pristup, ti zavidim, ze sa mozes takto rozhodnut a robotu odmietnut.

talinka
2. feb 2010

deni, no to je super, ze na teba myslia..mne nikto veru robotu nenuka....a ani by som veru nesla, chcem si to uzit naplno cele tri roky, ak nie sest haha....este sa namakam az az.... 😉

talinka
2. feb 2010

no Tominko je uz hore, dnes dal 2,5 hodky takze uz druhy spanok nebude...dufam, ze mi o osmej zaspi a o deviatej vstane vyspany a budeme zas hyrit do polnoci ako to ma zvykom,ked spi 1x denne... 😝

no idem sa venovat,lebo uz mi tu vysava a krici MA MA MA MA 😀 😀 😀

zatim krasky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre