Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

janka1874
3. feb 2010

ewana ja sa sama čudujem že od kedy mám deti dve ako keby som viac stíhala 😀 😀 😀
a koliky poznám tie sme tiež mali nám na to najviac pomohla kombinácia sab simplex a probiotika bio gaja

ewana73
3. feb 2010

janka1874 ,my sme k sab simplex a bio gaja mali este aj espumisan a na chladnicke rozpis od doki kolko kvapiek z ktorych a kedy a k tomu este vigantol a kanavit.tak som cely den len kvapkala a kvapkala a uz mi z toho bolo sisi 😝 a aj tak nic nepomahalo tak ostalo len masirovat nosit hojdat a pretrpiet a teraz je to uz ovela lepsie (klopi klop). no,ja by som tiez chcela este jedno pre maleho sestricku najlepsie keby sa zedarilo 🙂 .

janka1874
3. feb 2010

no my sme to nejako neplánovali malo to byť neskôr ale nevadí máme nakoniec dve baby no čo už babinec

a čo sa kvapiek týka tak vigantol dávame večer kanavit raz za mesiac a espumisan nedávame vôbec ten nám nepomáhal vôbec

evicka1
3. feb 2010

ahojte
no dnes vas chvalim konecne kecal niekto iny ako ja 😎
aky ste mali den? my sme boli vonku asi len hodinu no akurat tak krasne husto snezilo, parada. boli sme u nas pri konikoch a potom nuda doma
ad:kvapky na koliku nam nepomohli ziadne, nam pomohlo nosenie a masirovanie a hlavne pevne nervy 😅
vigantol este davam teraz no raz dam raz zabudnem.som to ja matka 🙂
aeou: to ubytovanie to bol privat dole sme mali kuchynu, vedla zila rodina no su maximalne pohodovy-taka domaca atmosfera.az na to ze sme sa potom dozvedeli ze to je byvala fara 😀 to bolo vsetko super

ewana73
3. feb 2010

janka1874,kanavit davas 1za mesiac? my mame davat 1za tyzden 😲 no a vigantol aj ja obcas zabudam ... 😖

ewana73
3. feb 2010

dievcata este mi poradte nieco na tie zubky lebo dnes to bola katastrofa,nervozny jak slak a en vsetko hryzie a hryzie.. tak asi predsa len bude ta selma zubata 😀

janka1874
3. feb 2010

zúbky tak skoro? no neviem oni aj moja Viky všetko kúše ale to je v rámci bojavovania
a kanavit dáva moja dr na poradni raz za mesiac tak som dávala aj Sendy to síce ešte doma ale tiež len raz za mesiac ale ako už som zistila v tom ani lekári asi nemajú jasno ako to podávať
a vigantol tak ten ja nezabúdam to je u nás už taký rituál po kúpani alebo po prezlečení do pyžamka to už moje deti vedia že ide vigantol a staršia je už na to taká naučená že neviem čo jej budem dávať na jar 😀 😀 😀 vtedy jej totiž skončím s vigantolom on sa síce má dávať do 2 rokov ale kedže je zima tak vraj ešte môžme dávať ale už som skúsila že jej nedám no taký rev bol ako keby neviem aká sladkosť to bola 😀 😀 😀

evicka1
3. feb 2010

jani: u nas sa vigantol dava len do roka...
zubky tak skoro? hugo si ruky daval do pusy az tak daleko ze ho napinalo no myslim ze to bolo tiez v ramci objavovania

aeouliana
3. feb 2010

caute: my dnes nic moc..zas len doma 😠 ale snad to Saske pomoze. na koliku davam sab simplex. vigantol kazdy den a kanavit raz za tyzden. ewana skus v lekarni nejake geliky (ale myslim, ze aj tak nepomahaju). este sme davali take studne hryzatka, ale to u Vas este asi nie je aktualne 🙂
vigantol sme Saske tiez davali do roka. kanavit najprv raz za tyzden a potom neskor nejako podla vahy (uz si presne nepamatam), ale menej ako raz tyzdenne.

janka1874
4. feb 2010

krásne slnečné ránko
ja tomu nerozumiem ako je požné že kadý lekár káže podávať vigantol a kanavit ináč vie mi niekto toto vysvetliť?

deni veď keď nemá Saška teplotu tak vonku môžete ísť

naša Sendy spala u dedkovcov a Viky mi urobila vianoce zaspala o 20tej potom vstala až o 3.40 napapala sa a spala do 7-mej a zas sa napapala a spinká no idem ja sa dávať do kopy lebo dnes s ňou idem na gastro o 12-tej ale ešte ideme aj za Sendy

ninnaricci
4. feb 2010

🙂 ahojte...
...idem sa k vám posťažovať...drobec od včera teplotoval...celú noc...čiže celú noc skoro mame na rukách bol...boli sme aj u dr. tak našťastie žiaden zápal...vraj najskôr zúbky...noo to je des...
...dúfam, že skoro vylezú...zatial máme len 2 spodné...

...mi budeme dávať vigantol do 1 a pol roka...aj tak ho sem tam zabudnem kvapnúť...myslím si že dlhšie neuškodí...ale tiež som si všimla, že každý lekár ináč radí...

ajka72
4. feb 2010

dievčatá v stredu na buduci týždeň myslím že je to 10.2. od 17.OO hod je karneval pre detičky v MC Stonožka na Hviezdoslavovej ulici v Radničnej sále my rozmýšľame že by sme aj išli 😉

ajka72
4. feb 2010

dievčatá už ste si požičaali tu v KE karnevalovu masku alebo ste kupovali?

mystery7
4. feb 2010

ahojte, davno som tu nebola, naposledy ked som bola este tehu. Osadenstvo sa trochu pomenilo 😉 ↲My davame vigantol denne a kanavit raz za mesiac po 2kvapky.

jeane1
4. feb 2010

ajka72 ja som deťom stále požičiavala masky 🙂, kedže ja osobne nemám vlohy a ani talent na výrobu masky 😵 a aj v delfiniku na terase je karneval tuším 11.2.

aeouliana
4. feb 2010

ajka: ja som kupovala (pozicovne tu pri nas je okolo 7 eciek a maska v obchode ma vysla asi na 10) 😀 Saska bola lienka minuly rok v Stonozke. teraz nechce byt lienka v skolke ani za nic...len princezna 😠 predpokladam, ze vsetky babulky budu princezne...

ajka72
4. feb 2010

deny a kde je tu pri nás požičovňa, jeane ty kde si požičiavala?

aeouliana
4. feb 2010

tu je pri nas na Kisdyho..teda aspon bola. viem, ze aj na Sokolovskej je (zastavku za Novou nemockou). zajtra idete niekam? teoreticky by som mozno mohla prist...podla toho ako sa bude Saska citit 🙂
dnes som opat mala taky super den 😠 cistila som kupelnu (raz za cas ju prebehnem zo Savom ...dnes bol taky den). zabudla som, ze som to nastriekala okolo umyvadla a ked som hadzala veci do pracky, tak 3 nove bodynka a 2 nove trika pre Danka som hodila na umyvadlo, ze odstrihnem vysacky....dobre mi z nich vyzralo farbu...som ja ale PAKO 😠 😠 😠 😠 😠 by som sa najradsej za to nakopala 🙄 k tomu sa pridal kopec malickosti..no "SUPER" den zas bol. vecer som sa konecne "odreagovala" . nakupom v potravinach 😀 )))

ajka72
4. feb 2010

deny a kde je prosím ťa kisdyho 😀 a sokolovská to je ako je kino družba v tom komplexe obchodov?, neviem či je zajtra nejaké stretko evicka sa neozvala tak neviem či sa niečo organizuje alebo sa to presunie keď opadne sneh, neviem aj či Hugo je o.k. však uvidíme či sa ozve alebo ak nie tak možno cez obed by sa dalo skočiť do tej pizzerie uvidíme ako sa to celé vyvinie 😅

evicka1
4. feb 2010

ahooooooooooojte zeny
tak som tu.akosi nestiham.
tak zajtrajsie rande takze moj den bude vyzerat asi takto
rano o deviatej idem ku kadernicke a to bez maleho - konece- som to ale zla matka 😝 nechavam ho sestre, a po obede nemame nic tak kludne mozme vyrazit smer svet 😉 soom pozerala ze v pondelok ma byt plus sedem takze snehu sa zbavime to aby som si sla kupit guamky 😀
inak sme mali den parada. od rana som sa hrala na upratovacku no a vygruntovla som cely rd .som skoro zdochla 😖 a po obede som sa venovala deckam. mam tu uz aj synovca nechodi do skolky lebo je chory takze sa z hugom z toho nevyhrabeme
no ja som uz rezignovala, horucky tuky tuk nemame takze chodime aj von aj medzi ludi. som sa pytala mudry ci mozme niekoho nakazit tak zevraj nie lebo mame oslabenu imunitu....
jej karneval. to by som sla aj ja no huga nemusim ani obliekat do kostymu-neprezleciem mu bodicko a mam prasiatko 😅

mystery7
4. feb 2010

stretko je pre vsetkych? dosla by som - ked maly dovoli a sneh opadne, lebo dnes som len okolo bytovky zakruzila a isla som spat.

evicka1
4. feb 2010

mystery: no jasne ze je pre vsetkych, len on sa nikdy nikto nechce pridat 😀

mystery7
4. feb 2010

no ja sa tiez nemozem pridat na 100 percent, zavisi aky budeme mat den. a ci bude moj sef chciet spolupracovat 😅

evicka1
4. feb 2010

pohodicka. uvidime ci sa uvidime 😀

ajka72
5. feb 2010

dievčatá takže ja som ráno vstala s teplotu a bolením v hrdle idem k dokine uvidím či mi dá ant, takže dnes som mnou nepočítajte ak sa stretnete tak prajem príjemné stretnutie ak nie tak nabuduce to už určite vyjde 😉

evicka1
5. feb 2010

no tak kocky ja som od kadernicky doma. ako ste na tom vy
aji: skore uzdravnie

ajka72
5. feb 2010

ja som prišla od doktorky mám začínajucu anginu plus zápal priedušiek dala mi ant., tak verím že zaberú teraz sa len modliť aby to nechytili dievčatá

evicka1
5. feb 2010

o jej aji. tak sa pekne kuryruj

mystery7
5. feb 2010

u nas je dnes otrasny den, vreskot a nervozita od rana. Neviem, ci je to pocasim, alebo zubami.

evicka1
5. feb 2010

mystery: vydrzat to chce vydrzat. nam na nervotizu pomaha vypadnut z domu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre