Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
13. aug 2010

@ajka72 hned na zaciatku. su tam nove chaticky

dianocka
13. aug 2010

@ajka72,my sme boli asi pred 3 tyzdnami v Nyiredhyaza v ZOO aj Oceanariu,je to spolu a bolo fakt super.Vylet na cely den,ale oplati sa.Je lepsie ist cez tyzden.My sme boli v nedelu a hlava na hlave.Sice vo vnutri sa to rozprchne,ale v oceanariu a v pyramide,co je na sposob dzungle,tak tam je tlacenica.Ale inak vsetko super,super.

ajka72
13. aug 2010

@dianocka a ako sa tam ide a asi koľko je to km

ajka72
13. aug 2010

teda kde treba v Maďarsku odbočiť a koľko je vstupné a či sa tam dá najesť

ajka72
13. aug 2010

@dianocka a peniažky ste menili v KE alebo dá sa aj Maďarsku

ajka72
13. aug 2010

a ešte jednu otázočku mám boli ste niektorá v tom cirkuse romanza

dianocka
13. aug 2010

ajka72,ano da sa tam najest.vstupne pre dospelych je 2800 forintov a pre deti 100forintov.aspon tak sme platili za nasu 3 rocnu Dianku.peniaze sme menili tu v Ke,lebo hned za hranicami sa neoplati menit,nemaju dobry kurz a potom uz tam na to velmi nie je cas.zober si pre istotu aj drobne mince 100 forintovky,kvoli detskym atrakciam,ktore su hned pri vstupe.my sme tam hned zakotvili na 20 minut.z Kosic je to 12Okm,ale isli sme po dialnici smerom do Miskolca a odbocili sme na mesto Encz a potom sme isli cez Tokaj.Je to blizsie.Ked pozriete poriadne mapu,musite tam dojst bez zabludenia.

dianocka
13. aug 2010

@ajka72,hned vedla ZOO je pekne detske ihrisko a par metrov dalej je prirodne kupalisko.My sme si este pozicali bicykel riksu a povozili sme sa trosku.jazdi tam aj vlacik.no nabuduce tam pojdeme aspon na 2 dni,lebo ze je tam aj pekne kupalisko.

ajka72
13. aug 2010

@dianocka 28OO forintov je pre dvoch ale pre jedného dospelého?

dianocka
13. aug 2010

@ajka72 pre jedneho dospeleho

sisamato
14. aug 2010

caute zienky,
pozeram ze vela vas chodi do Madarska, my sme taktiez zacali spekulovat doma ze aspon na dva dni vypadnut hoci len niuekde blizko hranic kvoli malej, ma len 3 mesiace...a nasla som celkom dobre tipy aj na mesto Sarospatak. Neviem ci ste nam niektore boli, ak hej mozte sa k mestu a teramalnu kupalisku vyjadrit? Vdaka a pekny vikend vam. PS: som i ja za to stretko, snad nam to uz vyjde a spoznam vas aj osobne 🙂

mirrinka
14. aug 2010

ahojte 🙂
@sisamato v Sarospataku sme boli už 3X...je tam fajn,voda je teplúčka a čistá,len je to tam strašne preplnené.....ale to asi všade 😀 nám sa tam páčilo....vyskúšajte a uvidíš 😉 😉 😉

gabika7706
14. aug 2010

no a co s tym stretkom teda? Utorok? Stvrtok? Popoludni? 😉

ajka72
15. aug 2010

@gabika7706 ja skor vo štvrtok a poobede okolo tej 16.00h.

aeouliana
15. aug 2010

@gabika7706: ja asi tento tyzden nebudem stihat toto stretko. 😒 kazdy den mam nieco.

majka35
15. aug 2010

ahojte ... trošičku sa k vám pridám, ako staronová, ak môžem ... chcem sa len opýtať, či máte niektorá skúsenosti so spánkom bábetka ... Barborka spala "normálne" v noci preplakala, cez deň spala, ale Terezka spí v jednom kuse, budí sa každé 4 - 5 hodín, napapá sa a znovu spí ... je to normálne? 😕

evicka1
15. aug 2010

ahoj zenusky
tak sme doma z vyletu. bolo krasne akurat ze som si vela neoddychla kedze hugo lietal ako zmyslov zbaveny. druhy den vynechava obedny spanok takze potom je od siestej pekne protivny no skor ako o osmej ho spat vecer nedam, lebo vstavat o 4tej sa mi fakt nece

@sisamato madarska by som sa nebala. je tam strasne vela aj mensich babatiek. napr vcera tam bola pani a ta mala mesacnu barborku nakojila ulozila spala a oni sa s manzelickom chodili kupat na striedacku alebo obaja na raz a trosku sme im to ich striebro postrazili...

@ajka72 neviem to pisat madarsky tak aspon slovensky ale to pochopis. my sme bol v hajdusoboslo tam to je fajn, a ak sa ti kocky neboja tobofanov rychlej jazdy a super preliezacok vo vode tak skocte do budapesti do aquaparku. vcera sme boli v tisaujvaros no teda nic moc ten detsky bazen taky o nicom, v sarospataky to bolo fajnovo. v madarsku nesmies s detickami do detskeho bazena tam mozu byt len same takze nam sa to pacilo v sarospataky pretoze je tam bazen myslim ze ma 80 max 120 centakov a tam sme sa cvachtali s hugom spolu. vstupne pre deticky je asi vsade len 100forintov

@gabika7706 ja v utorok nemozem ale stvrtok by bol fajn

@aeouliana nasa vecne vytazena zenuska 😉
@majka35 blahozelam k tereske, ale myslim ze to je normalne. aj kamoskyna mala vstava len na jedlo inak cely den prechrni ta to uz ma mesiac 😕 😅 vela zien ti to kludne babo moze zavidiet

jeane1
15. aug 2010

AAAhojteeee 🙂 ja skor to stretko vo štvrtok, ideme kupovať domček tak snad do štvrtka sa nič nevyskytne 😀 ten mám ešte voľný 🙂 🙂 🙂

@majka35 to je super že ti Terezka spinká to robili obe moje deti ..napapali sa spinkali 4-5 hodín, ešte si uži kým spinká a nejdu zubky, nemožu byť obe rovnaké 🙂 🙂 🙂 🙂

janka1874
15. aug 2010

@majka35 ahoj majka v prvom rade gratulačka k maličkej držte sa babule všetko dobré prajeme a je to normálne takto mi spávala staršia no teraz pri Viki už toľko šťastia som nemala 😀 😀 😀 😀

@jeane1 a kde kupujete domček?

ja stretko skôr inokedy štvrtok nemôžem

janka1874
15. aug 2010

@majka35 ahoj majka v prvom rade gratulačka k maličkej držte sa babule všetko dobré prajeme a je to normálne takto mi spávala staršia no teraz pri Viki už toľko šťastia som nemala 😀 😀 😀 😀

@jeane1 a kde kupujete domček?

ja stretko skôr inokedy štvrtok nemôžem

gabika7706
15. aug 2010

@majka35 blahozelam a uzivaj si kludu kym mozes 😉
Baby, tak ja napokon na stretko asi nepridem, tak sa stretnite, kedy vam to vyhovuje. 🙂

dianocka
15. aug 2010

@majka35,moja Dianka mi od 1-veho mesiaca spinkala v noci 7 hodin a hned ako sa napapala zaspinkala a zobudila sa opat tak po 3-4 hodinach na papanie.Si z nas vsetci robili srandu,ze ci je Dianka aj niekedy hore alebo len spinka.

dianocka
15. aug 2010

@majka35 a samozrejme blahozelam a malej prajem vela zdravicka a stasticka.

aeouliana
16. aug 2010

@majka35: bude rada a nech jej to vydrzi 😀 aj Danko na zaciatku tak spinkal, ale teraz ho uz nepresvedcim 😀 )))

majka35
16. aug 2010

ahojte baby ... ďakujem vám ... som pokojnejšia, ja len preto robím paniku, lebo pri Barborke som si nepospala ani hodinu 😵
jeane ... aj mňa zaujíma, kde kupujete domček, závidím ... ja strašne túžim po domčeku,ale peniaze nepustia

sisamato
16. aug 2010

@majka35 Ahoj Majka,
kolko ma teraz tvoaja Terezka? Par tyzdnov? K tomu ti poviem len tolko, ze nasa trojmesacna Simonka by spala tiez v jednom kuse...v noci celu, zobudi dvakrat na papanie, a cez den vydrzi hore max. hodku-hodkupola a zacne pistat, extrem je uz horzny rev, lebo je unavena a chce spat...musm ju utisit, sama odspala len parkrat...je to spachtos teda...maj sa.

sisamato
16. aug 2010

a vdaka baby za tipi na to Madarsko...urcite vyskusame. K tomu stretku ja zase tolko, ze vcera sme boli na opekacku este s jednou rodinkou co maju 4 deti za sebou...no a ako som pisala mala je spachtos a ked jej nevyhovie ze chce teraz spat ta reve o dusu, aj vcera spustila lebo na nu uz bola hodinky vela a nie a nie utsit...nakoniec zaspala v autosdacke unavena sama zo seba...tak ja sa uz teraz bojim s nou ist, ze ju nebudem vediet utisit., lebo ma taky rezim ze cez den papa take kazde dve hodky...a sama v kociari zaspat neviem, musism ju najprv uspat na rukach...

gabika7706
16. aug 2010

@sisamato moja Katka je teda nespavec, ale jej rovesnicka si popoludni schrupla aj na 4 hodiny, dopoludnia tiez spala aspon 3 a to uz mala aj cez rok, ked takto spavala. To by mi uz vadilo. Ale poobede keby mi spali deti aspon 2-3 hodky by som uvitala veru. Zatial take nepoznam 😕

evicka1
16. aug 2010

ahoj kocky
ja take to spave dieta nemam. ked sme prisli z nemocice z porodky tak spal max hodku 4 reval jak tur... 😀 dokaz mame - pruh.... a to sme mali do pol roka... som myslela ze zcvoknem z toho revu...

@ajka72 videla som ti dnes dvojicky pri poliklinike s takou blondatou starsou pani... ale kde si bola ty ? 😀

@jeane1 domcek tak super super... a otazka ako od kazdej z nas kde to mate?

@aeouliana danko je take slniecko ze ti ani vadit nemoze ze nespi uz tolko 😉

sisamato
16. aug 2010

Asi je kazde dieta ine, aj ked sa hovori ze vela robi tehotenstvo...inac sa musim vam pochvalit....konecne som ju uspala v kociari, bez teho aby bola dlho na rukach...utisila sa sama...sa velmi tesim...aj teluk som jej zapla a spi...chchem ju takto pomaly pripravovat na svet...to je teda pocit....jeh 😉

ajka72
16. aug 2010

@evicka1 ja som bola pre nejaké výsledky u lekárky a mama ma čakala vonku s dvojkami a stretla jednu známu,
tak potom dáme stretko na piatok na Aničke? ak vo štvrtok všetky nemôžete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre