Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
30. aug 2011

kocky prosim was kde sa da kupit madrac do skolky. kazali nam doniest wlastny no ten rozmer 135x55

gabika7706
30. aug 2011

@evicka1 kamoska davala robit presne na mieru v Rempe na Juznej triede

evicka1
30. aug 2011

@gabika7706 udem tam musiet zajtra zajst... konecne mame doma aj my chroqacika skolkacika 😀

gabika7706
30. aug 2011

@evicka1 no veru, ten cas tak leti 😒 prajem bezproblemovy nastup a nech sa mu v skolke paci 🙂

evicka1
31. aug 2011

@gabika7706 dakujem. no ja dufam, ze uronime tak max jednu slzicku oqaja 😀
kocky prosim newiete o nejakom podnajme w ke? nie cez realitku ich tu je mrte ... tak cca do 400eciek aspon dwojizqak

buburka
31. aug 2011

@evicka1 Ahoj. Svagrina ide dat byt do prenajmu 3izb na jazere, lebo idu zit do zahranicia. myslim ze 400 pyta...ciastocne zariadeny

ssstanka
1. sep 2011

@cukor ahoj,kamoska ide teraz krstit deti v kostole na KVP.Je tam normalny knaz,taky ludsky,ktory ti nekladie rozne otazky a do nicoho ta nenuti

cukor
1. sep 2011

@ssstanka ...dik stani.....uz by sme ju chceli pokrstit,dik za tip.zajtra idem k nám na juh na faru a ked mi ju tu nepokrstia tak skusim to kvp.dakujem,zena mna mysliš 😉

jasadaresa
1. sep 2011

Ahojte, ja asi trochu odveci, ale potrebujem zistiť, kde sú v Ke bazáriky... Neviete mi poradiť? Potrebujem popozerať kočíky naživo a poznám len jeden, na Terase... Vďaka! 🙂

ssllaavvkkaa
1. sep 2011

@jasadaresa ahoj, u nas na Furci - v Modraku je sekac a ma tu aj kociky, dokonca ja postielku som tam videla, kedysi vybalovala prebalovaci pult a je to zlata pani, ktora si vedie take kontakty, napr. nas kocik tam nemala, ale bola som za nou, ze taky a taky kocik mam, keby mal niekto zaujem nech posunie moje telefonne cislo , potom v hnedaku je mozno treti mesiac otvoreny angl. sekac - veci z vonku

cukor
4. sep 2011

ahojte....chodí niekto do materského centra stonožka na Juhu?

gabika7706
4. sep 2011

@cukor ja som tam chodievala so starsou, teraz sme mali chvilu pauzu a budem chodit uz aj so synatorom, na striedacku tam a na Hviezdoslavovu. Mne dcera prakticky na Juhu vyrastla, boli sme tam 3x v tyzdni 🙂

cukor
4. sep 2011

@gabika7706 ..takze si asi bola spokojná...a aké najmenšie deti tam chodia?moja má len 8 mesiacov ale chcela by som aby bola v kontakte s detmi kedze nemá súrodenca.

gabika7706
4. sep 2011

@cukor samozrejme, pre deti je to urcite super (a pre mamky tiez). Vtedy tam minimalne v stredu "chodili" aj mensie deticky, lebo bolo cvicenie pre babetka (v oddelenej casti), takze sa aj tie mensie zoznamovali 🙂 ja som zacala chodit s dcerou,ked mala nieco cez rok, ale aj "plaziacich" babetok tam bolo dost, vyskusaj, uvidis.
http://www.mcstonozka.sk/nova-sezona-v-mc-stono...

bzuco73
5. sep 2011

čaukooo babenky čo robíte? je tu niekto?Domča spí a ja sa troška nudím🙂

cukor
5. sep 2011

ahojte...kde predávajú košielky do krstu a kde vyšívajú na ne mená a dátum krstu?

rabiva
5. sep 2011

@cukor mne sa zda ze mi cosi spominala predavacka v Domaji (na Furci) ze vysiju oni, alebo to vedia sprostredkovat 😕 😎

trnka77
5. sep 2011

@jasadaresa choď sa pozrieť na ťahanovce,bazárik je malý,ale ak necháš tel.číslo a aký typ chceš niečo ti pohľadajú... 🙂

jasadaresa
6. sep 2011

Dakujem za tipy. Na tahanovciach uz zial bazarik nie je....

gabika7706
6. sep 2011

@cukor na Masiarskej v tom detskom obchode priblizne oproti poliklinike aj predavaju, aj vysivaju (alebo to zabezpecia, to uz neviem, ale my sme davali tam aj pre dceru aj pre syna)

cukor
6. sep 2011

@gabika7706 dakujem

azuz
6. sep 2011

@cukor ahoj, ja chodim tiez na juh do stonozky, teraz v lete sice nie, radsej sme vonku, ale na jesen sa zase chystam s krpcom, zacala som ked mal asi 13-14 mesiacov, ale ako ti uz pisala gabika, chodia aj mensie deticky, pekne stvornozkuju a spoznavaju ine deticky 😵 🙂

cukor
6. sep 2011

@azuz dakujem,tak asi na druhý týžden sa tam uz pôjdeme pozriet.dakujem

azuz
6. sep 2011

@cukor potom daj vediet ako sa ti tam pacilo, my este nepojdeme, radsej vyuzijeme este to pekne teple pocasie, ked sa ochladi, tak vtedy zajdeme 🙂

sisamato
6. sep 2011

ahojte, aj ja uz riesim MC, uz mi to chyba, tiez by som chcela uz zacat chodit...len ja mam taky problem ze som z KS a este do toho ze mam deti do roka, 4,5 mesacneho a 17. mesacnu, tak rieism dilemu jak to vsetko sklbit aspon na dva popoludnia do tyzdna... 😕

marhulka88
7. sep 2011

ahojte kosicanky 🙂 zase mam na vas otazku ohladom lekarov .. poznate gastro lekarku janu curillovu? aky mate na nu nazor? boli ste spokojni?

cukor
8. sep 2011

@marhulka88 ...ja som bola s dcerkou u nej na vysetrení ked mala asi mesiac.uz to neviem presne.prístup taký vlažný by som povedala,strohosť.nič moc.kedze dcerke neklesal biliribín brala jej krv z hlavičky.a tu nastal trošku problém ,lebo bol január,vonku -7 stupnou,nás poslali s manzelom von z ordinácie,ešte predtým ju asi prehmatávali a vôbec jej naspät nezalepili plienku takze malá sa pri tom odbere počúrala a jasné,ze vsetko mala mokré.......a ked som sa ozvala,ze čo je to za prístup a ako máme íst domov/ešte štastie,ze sme boli autom/ tak mi sestrička povedala,ze aj tak deti treba otužovat.pozreli sme na doktorku ...ani na nas nemrkla,ticho bola.....no a to bola naša posledná návsteva u mudr.čurilovej.

marhulka88
8. sep 2011

@cukor no my sme mali podobnu negativ. skusenost ... komunikacia a slusnost nulova... bola nam odporucena detskou lekarkou ako dobra odbornicka tak neviem....pred vysetrenim sme nedostali instruktaz ako na vysetrenie mame prist pripraveni komunikacia takmer nulova a ak nejaky recovy prejav tak na velmi nizkej inteligencnej urovni ... tak som netusila co si mam o tom vsetkom mysliet 🙂...zacinam mat pocit ze sme magnet na otrasnych lekarov
dakujem cukor ... nabuduce ju uz nenavstivime ;)

gabika7706
9. sep 2011

@marhulka88 @cukor v porovnani napr. s Dr. Klocanovou (co je tiez detska gastro) je Dr. Curillova odbornicka na pravom mieste, komunikacia s dietatom sice nie je najlepsia, ale mne vzdy vsetko vysvetlila, poradila, odporucila aj nieco navyse, plus ked som sa opytala nieco nie uplne suviasiace s problemom, poradila (a normalne sme sa bavili, ziaden odmietavy postoj alebo nieco podobne). Sestricka je aka je, instruktaz, ako mame prist nachystani na vysetr. sme my dostali od recepcnej, ked sme sa objednavali, tak neviem...Odber krvi bol problemovy aj u nas, ale to my mame vsade problem a nikdy som od dietata z ordinacie neodisla (mna ale ani neposielali von). Urcite by som v pripade potreby opat volila tuto Dr.

cukor
9. sep 2011

@gabika7706 ....dcerke stále berú krv z hlavičky.u našej dr./bírošová/som stále pri dcérke.mudr.čurilová nás poslala von.chápem to ale snád má uz nejaké skúsenosti s detmi a nemôze mi nechať dieta rozbalené a brat jej krv.je jasné,ze sa z tých stresov počúra.ale aspon mohla k tomu zaujat férový postoj a povedat ...no tak sme to pokaslali,nezabalili sme ju,je nám luto,ze sa počurala a ze sme vám vyrobili problémy.kebyze nemam auto a prídem peši alebo mhd ja neviem ako by som sla s nou domov.este,ze overal ostal suchý.obtočila som okolo nej plienky a tak rychlo domov.vsak sme mali mesiac a vonku -7.jasné,ze som bola z toho na nervy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre