Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

andrea.m
14. jan 2009

fibus ešte sme sa nedohodli na dni iba na hodine 16.00 a neskôr 😉 s dňom čakáme kým s chorôbky vyliečia

yvka
14. jan 2009

janka 1874: Ano sú to moji psy ale v Senci. Tam sme mali rodinny dom, ale keďže sme sa presťahovali do KE a ešte k tomu do bytu nemohla som si ich zobrať obidve. Zobrala som si len jednu - tú staršiu, to je tá čo sedí. Je to rodézsky ridgeback. Najlepší pes na svete. Nemohla som ju tam nechať, je to člen rodiny. Tá mladšia bola ešte mladunká tak som ju vrátila chovateľke, kt. sňou bude chodiť na výstavy a tak. ... Hmmm ☹
V byte nemá problém pretože aj v dome som ich mala hlavne cez zimu vnútri. Ona je celá šťastná že je snami, má pokoru, neni drzá, nešteká /velmi málo/, proste je to osobnosť. A hlavne miluje deti. No Janka tak asi toľko.

Miresta: dakujem. No len teraz budem mať riadnu dilemu. Muž ten to nerieši, proste tam mu poradili že L.Novom. je super a že je to naj škola, že všetci tam deti dávajú atď... No ale čo chudáčik malý. V jednom má pravdu, že po prázdninách možno ani nebude vedieť kto je Dominika... 😒

janka1874
14. jan 2009

no yvka je fakt krásna
ja milujem psov mala som dalmatína 13 rokov a v byte nebol to až taký problém ale už zomrel ☹ ☹ ☹

zuzana355
14. jan 2009

ahojte
Dei tá sa mi velmi páčila čo si urobila Deanke na 2.narodeniny Kitty tá bola super fakt krástna tak budem musiet aj ja niečo doma poriešit

a čo sa týka psov aj ja som ich mala rada, ale od kedy mám deti tak je to o nerv a nie len od vtedy len výjdem z brány a už dávat pozor kde človek stupy fakt niektorí psýčkary sú neohladuplný a ked ich človek upozorní žeby mohli íst aj trocha dalej a nie priamo na chodník alebo na trávu pri bloku.

janka1874
14. jan 2009

no zuzka to máš pravdu ja som stále učila svojho psa že tam kde sp deti sa nechodí ale raz sa mi stalo keď bol pustený v zime že taký asi 2 ročný chlapček čupel a môj trúba pes si ho splietol s asi najskôr nejakým kríkom a ocikal ho bože ako som sa hanbila som normálne povedala oteckovi toho chlapca že mu tie oteplovačky čo mal chlapček na sebe operiem tak som sa trápne cítila keď som karhala psa ten na mňa kukal ako na debilnú že za čo ho karhám ale ani ja som toho chlapčeka nevidela tak som mu v tom skôr nevedela zabrániť no čo už z toho chlapčeka je teraz určite už chlapec školák to totiž bolo určite viac ako 7 rokov do zadu

zuzana355
14. jan 2009

no jani 😀 tak teraz je to skor smieštné ten chlapec bude asi na veky spominat že ho ocikal pes 🙂

janka1874
14. jan 2009

no asi tak nejako po čase je to smiešne ale mne smiešno nebolo vtedy no dúfam, že si to nebude pamätať 😀 😀 😀

monika1
15. jan 2009

Ahojte baby 🙂
tohto roku som tu este nepisala tak dodatocne prajem vsetko dobre do Noveho roku a aj dodatocne oslavencom vsetko najlepsie 🙂

a taktiez vitam nove tvare 🙂

yvka ridgeback je aj moja srdcovka aj ked som ho nikdy nemala ale tajne dufam ze raz ho budem mat aj doma 🙂 my sme mali 9 rokov dvoch havov doma,pred rokom nam umrela moja havina takze hafan zostal sam a je u rodicov a my ho chodime vecer vramci prechadzky vencit 🙂
janka skoro som si cikla ako som citala ako tvoj pes pocikal chlapca 😀 😀 zlate 😀

yvka
15. jan 2009

No janka tak toto sa mi ešte fakt nestalo. Tak tento chlapec bude mať zážitok na celý život.
Monika1: úplne Ťa chápem. Každý by si mal dávať pozor na psíkov kde kakajú.. Tiež sa mi stalo že malý niekoľko krát stúpil do hoviša rovno pred škôlkou. Venčiť chodíme na miesto kde chodia psíčkari, ale tiež mám nervy keď vidím veľkú tabulu - zákaz venčiť psov a rovno pod ňou venčila panička svojho psíka.

Dievčatá tak čo stým stretkom?

mystery7
15. jan 2009

ahojte kocky,
chodite niektora do materskeho centra stonozka? prihlasila som sa tam na predporodnu pripravu. Poslali mi uz aj program, zaujimalo by ma, ci ste ho u nich absolvovali a ci sa vam pacil.
Vedeli by ste mi pripadne odporucit nejaky iny kurz?

vdaka 🙂

janka1874
15. jan 2009

no môj pes bol proste bufeťák videl niečo tmavé tak si to poctivo označkoval a ja som si to nevšimla presne kôli tomu že tem deti nechodievali to bola naša zabehnutá trasa a vedela som že tem nikdy nikto nie je keď tak tiež len nejaký pes tak som poriadne ani nepozerala a hľa dieťa no čo už našťastie si to schytalo len oblečenie 😀

janka1874
15. jan 2009

mystery ja som si od začiatku do konca hovorila že budem chodiť na cvičenia pre tehotné a nestihla som to 😀 😀 😀 😀

a čo so stretkom už len deň treba dohodnúť

mystery7
15. jan 2009

ved aj na tie cvicenia by som chcela chodit 😅

ale tu predporodnu pripravu si nechcem nechat ujst, program vyzera zaujimavo

len keby som nasla nieco blizsie nas, lebo toto je na trebisovskej 😒

yvka
15. jan 2009

Čo takto v stredu okolo 15-16 hod v Dargove?

janka1874
15. jan 2009

ja môžem v stredu 🙂 ale my prídeme po 16-tej lebo do vtedy spíme

lindulienka
15. jan 2009

aj my mozme v stredu 😉 ... 15-16 vyhovuje ... uvidime, kedy Saska vstane

andrea.m
15. jan 2009

tak streda môže byť zatiaľ aj u nás

fibus
15. jan 2009

ahojte aj nam vyhovuje streda, som sice pred nocnou ,tak by sme dosli uz na 15tu,

dnes sme boli na ockovavanie, poslednu davku 3-kombinacie, revali sme na celu polikliniku ☹ , tak dufam ,ze nam nevybehne teplota, prajem pekny den 🙂

lindulienka
15. jan 2009

MYSTERY 7 - my sme do MC Stonozka chodievali len do herne. Ohladom predporodneho kurzu v MC StonozkaTi neviem dat ziadne info ☹.
Ja osobne som chodievala do Metropolu na cvicenie pre tehulky (teraz sa to presunulo z Metropolu do Dobrej cajovni na Masiarskej 42). Hodina pozostavala zo 45 minutoveho cvicenia a 15 minutoveho "pokecu" vzdy na inu temu napr. porod, porodnice (osobne sme si boli pozriet porodnicu na Rastislavke aj v novej nemocnici), kojenie, kupanie, prebalovanie, zavadzanie prikrmov ... Mali sme aj "besedu" s gynekologom - porodnikom a pediatrickou. Mne toto cvicenie ako aj info popri nom dali strasne vela. Vedie ho fyzioterapeutka ,mamka 2,5 rocneho syna a zaroven "dula vo vycviku".

janka1874
15. jan 2009

ja to teraz ľutujem lebo možno by som sa sklôr dostala na pôvodnú váhu po pôrode takže určite sa tomu venum mystery7

mystery7
15. jan 2009

lindulienka: vdaka za radu, skusim sa tam ist tiez pozriet. a kedy to byva v tej dobrej cajovni? ktory den?

lindulienka
15. jan 2009

mystery7 tusim v stedy podvecer, presny cas neviem, no mozem Ti zistit 🙂

lindulienka
15. jan 2009

mystery7, tazke kazdu stredu o 17:30

lenka_66
15. jan 2009

ahojte baby, neviete mi poradit obchod na tehu veci okrem optimy ?
dakujem

babybell
15. jan 2009

Ahojte maminy, košičanky 🙂

Aj sa k Vam hlasim ako čerstva mamina, niekedy davnejšie som tu ešte chodievala ako "ne"mamina, no chvala bohu sa nam poštastilo.

Niektore z Vas si ma aj možno pamataju, osobne sa poznam so zukou111 a s dankou, ktora ma Ivka.

A vidim to tak že spoločnost na materskej sa určite zide, lebo tieti zimne depkujuce dni ma zacinaju unavovat.

Vidim že tu všetky už mate staršie detičky, tak ak Vam nebude vadit malinky 2 mesačna chlapček Oliver, tak by sme sa k Vam pridali 😉

Mystery ja som inak chodila do Stonožky na predporodny kurz, sice som nestihla všetky hodiny, ale bolo to celkom fajn, vedie to porodna sistentka zo šace, je to velmi mila kočka, a celkom užitočne veci sa tam človek dozvie, a ja som tam tiež prednašala v ramci kurzu, kedže som inštruktorka masaže dojčiat. Tak skus, ono nemusiš ist na všetky hodiny, ked sa ti nebude pačit už tam proste nepojdeš. Ale podla mna je to OK.

A na zaver prajeme všetkym maminam a detičkam krásny Novy rok 2009, nech ste hlavne zdravi a štastni 🙂

babybell
15. jan 2009

ahoj Lenka ja si pamatam obchod s tehu vecami aj na Kovačskej, nedaleko pravnickej fakulty smerom k tescu, nebola som tam ale videla som tam tehu veci, tak skus neviem či to tam ešte je

danka2
15. jan 2009

Ahojte 🙂 No čítam že sa chystá stretko tak hádam by sme došli 🙂

yvka
15. jan 2009

Takž ja rátam s tou stredou. Tiež ešte neviem ako to stihnem, či 15 alebo 16:00. Uvidíme ako malinká. A ozaj kde to tam v tom dargove presne je. /inak som tam ešte nebola/ 😅

janka1874
15. jan 2009

yvka nepoviem Ti poschodie lebo si nie som istá či je to 2 alebo 3 posch. normálne pôjdeš výťahom a keď vystúpiš z výťahu choď rono (ako keby na wc) a potom do ľava a roooovno a na konci je tak trošku v pravo kútik 🙂

babybell ahoj vitajte aspoň si všetky pripomenieme aké je to mať 2 mesačného drobčeka 😀 😀 😀

lenka_66 ja som si kupovala tehu oblečenie v číňaku pri Družbe (na Terase Lunik II)
však andrea.m je to super obchodík 😀 😀 😀 😀

norik1
autor
15. jan 2009

Mystery tak ja som pol roka chodila do Metropolu. ale som nevedela ze uz je to v dobrej cajovni... Tam sa par krat konali seminare na temu porod, tehotenstvo a podobne, velmi interesting veci.
Cvicitelka Ivetka je zaroven fyzioterapeutka, chodila som po porode ku nej aj na kurz masaze babetiek - ssssssuper vec, odporucam, a tiez k nej chodime plavat s babetkami na FRO do Sace. Ak chces, dam ti do IP jej cislo, mozes jej zavolat a spytat sa kedy presne su cvicenia. Vlastne ma pozna od mojho 18tt, a vzdy ked som mala problem s kojenim, s teplotami alebo som si nevedela rady, tak som jej mohla zavolat....

Obchody s tehu vecami este najdete aj v CaA, v Dargove na tretom poschodi (spolu s babetkovskymi vecami), jeden stojan je v Peacockse v Optime (celkom ok ceny), luxusny butik je v ulicke pri Dome sv.Alzbety, na rohu je taky obchod s luxusnym nabytkom... sem-tam sa najde daco v malom Tescu (ale v hyperT. nie)...no a este u toho cinana co spominala Janka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre