• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

31. decembra 2015 
norik ja viem ze sa to tak pise aj ze v nareci neexistuje y...ale vies, ked to tak citam, tak mi to kolie oci moje orlie :grinning:
a naaahodou ja by som y / i nedala za nic....ja som sa vzdy vyzivala v diktatoch.... mna to strasne bavilo tie ypsilony a tak...hm... :rolling_eyes: :sweat_smile: :grinning:
2. feb 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je tu niekto. . . :confused:
2. feb 2009 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. feb 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sasenkat,norik tak to sa ja pridavam k vam teda :rolling_eyes: ja od nich zdrham snad tento tyzden uz konecne :grinning:
2. feb 2009 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Andrea som tu nova a tak sa snazim nejak zapojit
:sweat_smile:
2. feb 2009 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahoj Fanycku, vitaj a prezrad daco o sebe :grinning:
2. feb 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Madi, to ja tiez, vzdy som sa v diktatoch tak nejak uchylne vytesovala :grinning: :grinning: A mam doma Dobsinskeho Rozpravky z nejakeho 58-ho roku, neviem presne, a tam sa este pise ze "oni boly, jedly" - proste tretia osoba mnozneho cisla s ypsilonom... tak to este len kole oci!!!!
2. feb 2009 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Monika, ja uz tiez dufam ze sa mi to podari dakedy...ale taketo behacky nechavam na jar, ked bude trochu teplejsie :grinning:
2. feb 2009 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, dakujem za nazory na prepichnutie usiek.
norik, dik za link...to ma celkom zaujalo, ze ide o nastrelenie a robi sa to v nemocnici.
3. feb 2009 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby Šarišanky, ňeznace dachtora co to po slovenski znači: "štiri koňe vrane su, o dišeľ še čochaju" hlavne ta druha cast o disel se cochaju...
prekladam do AJ texty piesni na CD a dajak šickemu ňerozumim
3. feb 2009 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
...no a pre Janku a toto, co ňerozumeju - i take jest http://www.stofanak.sk/slovnik/zobraz_popis.asp?id=9971 :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cawte kočky.
vitaj fanycku medzi nami :slight_smile:
norik ta ty aj spievaš si nehovorila :grinning:
3. feb 2009 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nespievam, len som dvorna prekladatelka folkloristov :sweat_smile:
3. feb 2009 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik diky za slovnik :grinning: ja podobne ako janka som tie vcerajsie saristiny lustila dlho :grinning:
a veruze aj ja to odhlasenie od dvojice M/M odkladam a najma kvoli velkej tete sestricke ktoru dost nemusim :rolling_eyes:
3. feb 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko. my sme dnes vstali skôr a u nás je škaredé počasie. také na chorobu, tak asi ani vonku nepôjdeme. ocino nám nákup doviezol, tak dnes budeme domáce buchtičky. :frowning2: :wink:
3. feb 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobré ránko sa praje ... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

dea, tvoja slovenčinárka by mala remeslo zavesiť na klinec ... :grinning: :grinning: :grinning:

a fotečku neviem, či dám do albumu, ja totu moju malú srajdu ani nechcem fotiť s tým účesom, čo má ... ale včera už muž povedal, že naozaj nemal takto Barborku ostrihať, že teraz to už vidí ... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: no, tak na to fakt prišiel veľmi skoro ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

norik, tak toto fakt neviem, ja so zemplínčanka, ale aďa ti určite vysvetlí, ona šarišanka, jak hrom :grinning: :-
3. feb 2009 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
už som našla, že dišeľ=oje a čochac = hádať sa... juj ale to čista zabava taky preklad do angličtiny...

ale ďakujem za ochotu :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik nemáš zač aj nabudúce :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik, to sa štyri kone hádajú pri oji? ... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ta to jak?
3. feb 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no tak tu je cely text:
A do barda tri ňitki, ňechodz do nas ti britki,
bo ši britki rapavi a ku temu šantavi.

A za vodu Torisu, štiri koňe vrane su,
o dišeľ še čochaju a parobkoch čekaju.

to je jedna z tych slusnejsich, kde sa nikto neprespal, nikto nikoho nepodviedol...
3. feb 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaaj, že tie kone sa hádajú o oje ... ale toten britki,rapavi, totej je dobry ... :grinning:
3. feb 2009 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
norik o "dišeľ še čochaju" môže byť že sa o ti oje aj ošúchavaju.mne osobne by to k tomu čakaniu na "parobkoch" pasovalo viac.

aspoň u nás na hornej toryse by to bolo-o dišeľ še čuchaju- a zamenalo by to-o oje sa obtierajú
3. feb 2009 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
oj do kelu, asi mas pravdu, idem to opravit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dik krásko :grinning:
3. feb 2009 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. feb 2009 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne tam tiež nesedelo to hádanie sa ... :grinning: :grinning:
adi, ty si si pomýlila povolanie, ty si mala byť tlmočníčka z jazyka šarišského ... :grinning:
3. feb 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vidiš Adi, teba je škoda v tom zdravotníctve :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zaujímavé vecičky sa tu človek dozvie. ináč ľudové pesničky si ja občas pustím a rusnácke to je moja srdcová záležitosť, len potom zvyšok rodiny kuká ako na blázna. tak keď som sama s Rastíkom tak fičíme občas na tom. :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemudrujte radšej ma naučte po madarsky ktorá viete,lebo to sa mi v tom košickom zdravotníctve sakra zíde. :slight_smile:

ináč ja mam otca priamo s torysy
3. feb 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sia mamusky a cakatelky, oki sa sa mate? ja moc robotne tak robim len obcastny kuk, co nove, mi sme obaja chori na atb, tak nic moc :frowning2: ,

stou madarcinou suhlasim, ja uz ovladam zopar zakladnych fraz , aby som sa dohovorila s pacošmi :grinning:
3. feb 2009 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fibus no daj tie základne frázy
3. feb 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok