Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

janka1874
30. sep 2010

viem že maminy tam chodili tak že sa viaceré dohodli a ešte aj na benzín sa poskladali a oplatilo sa ísť

boddez
30. sep 2010

@janka1874 🙂 🙂 🙂 noo ženy su šikovne...to sa nezaprie...budem musiet spachat tam nejaky nalet...na nutrilon...🙂)) 😀 😀 😀

dianocka
30. sep 2010

normalne dobry biznis s madarskym nutrilonom 😀

dianocka
30. sep 2010

ja som davala Dianke tiez len nutrilon od pol roka a mozem len doporucit.tiez ked som bola parkrat v Madarsku,videla som,ze nieco podobne ako nas nutrilon tam maju,ale nikdy nebolo casu na prestudovanie si ho,ci to ma to iste zlozenie ako ten nas.a bolo to dost lacne.

ivetkab.
30. sep 2010

Ahojte baby, v maďarsku sa nie len nutrilon oplatí, ale všetko čo je pre deti. My tam chodíme pravidelne na plienky, kozmetiku, oblečenie. Malý hádam nemá nič kupované zo Slovenska. A popri tom si tam urobíme bežný nákup ... v strate sme isto ešte neboli.

ewana73
30. sep 2010

@ivetkab. a kam konkretne chodite?my sme obcas zvykli s babami zajst do slovenskeho noveho mesta ale to som este nemala maleho.ozaj a ako je to v madarsku s plienkami?oplatia sa pampersky,resp. ktore madarske plienky sa tam daju kupit ,co by sa zhruba vyrovnali pampersam?

naty1976
30. sep 2010

ahojte dievcata, som tiez z KE a byvam na Terase chcem Vas oslovit s informaciou, ze sa zacala peticna akcia mamiciek proti navrhu zakona o rodicovskom prispevku, ktory schvalila vlada minuly tyzden, no mame este sancu, vyjadrit sa aj formou peticie a oslovit tak parlament a kompetentnych politikov aby bol este raz prehodnoteny, ak mate zaujem zapojit sa k peticnej akcii prosim citajte viac na
http://www.facebook.com/group.php?gid=152933898...
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/kde-a-kedy-mozete-podpisat-peticiu-2/

...ale vidim ze tu chodi boddez a ten je televizna hviezda na joj, tak verim ze vas o vsetkom informuje
pa zatial

ivetkab.
30. sep 2010

@ewana73 Prepáč, ale musela som utekať. Zobudil sa mi drobec. Chodíme do Miškolca. Konkrétne buď do Tesca alebo do Auchanu. Sledujeme cez net letáky a potom sa podľa nich zariadime. Čo sa týka oblečenia, tak chodíme do Skala. To sa tiež dá pozrieť na nete. Robia tam super akcie. Momentálne to tam prerábajú, takže je to tam dosť biedne. Keď sme tam naposledy kupovali plienky trojky, tak tie oranzové pampers nás vyšli tuším 11centov. Čo bolo celkom fajn.A kozmetika napríklad detská nivea je tam o asi tak 30% lacnejšia ako u nás.

boddez
30. sep 2010

pre mna je dôležitý ten nutrilon a na matersku by som tam siel isto aj na plienky ako sa to oplati aj na kozmetiku...ked je to tam take lacne...to sa naozaj oplati...a dakujem za rady kočky..🙂) 🙂 🙂 🙂 🙂

ewana73
1. okt 2010

@ivetkab. v pohode.dakujem za odpoved,no tak to by sa oplatilo to je dobry napad pozriet letaky cez net.no a aj by sme si urobili pekny vyletik. 🙂

ivetkab.
1. okt 2010

@ewana73 Ešte ma napadlo. Dajú sa tam veľmi dobre kúpiť aj iné veci. Keď sme si zariaďovali byť, tak sme si v normálnom elektre kupovali práčku a chladničku s mrazákom. Hned na zaciatku sme povedali, že čo chceme kúpiť, že ci vedia urobiť niečo s cenou. Poviem Ti, dali nám takú zľavu, že namiesto zníženej ceny som si vybrala žehličku a digitálnu váhu. A tiež v športovej predajni sme povedali, že chceme kupit dva bicykle a dve prilby. Oni nám zľavu dať nedali, ale dali nám zdarma nejaké veci k bicyklu, tiež v nemalej hodnote. S maďarmi sa dá naozaj veľmi dobre obchodovať. Oplatí sa tam ísť.

ewana73
1. okt 2010

@ivetkab. no to bol tusim minuleho roku taky boom,ze vsetci chodili vsetko kupovat do lacneho madarska ale potom to nejako utichlo lebo madari vraj dvihli ceny a uz sa to neoplatilo. my zvykneme este chodit na ukrainu.

janka1874
1. okt 2010

prídte ak chcete podporíť petíciu
Som za prehodnotenie návrhu nového zákona o RP, petičné hárky sa dajú podpísať do 13:30 v CAPRICORNE alebo o 14:00 pred veľkou AIDOU.

ivetkab.
1. okt 2010

@ewana73 No, ten boom bol predminulý rok, my sme tam už boli po tom všetkom. Preto všetci chodili do Maďarska lebo bol veľmi dobrý kurz. A potom sa pokazil, tak preto tam prestali až tak ľudia chodiť. Ale stále keď tam ideme, tak je tam kopa Slovákov. Ešte stále sa to oplatí v porovnaní s našími cenami. Na Ukrajine som bola tuším trikrát. Dokonca som si tam kupovala aj svadobné šaty ... 😀

smejkaa
1. okt 2010

@ivetkab. Ak sa smiem spytat kolko tam stoji nutrilon 800gr? Dakujem.

ivetkab.
1. okt 2010

@smejkaa juj, to neviem, ja tam nutrilon nekupujem, lebo tie umelé mlieka môj malý nemôže ani cítiť. Ale zajtra ideme do maďarska na nákup, tak ak nezabudnem, tak sa mrknem a napíšem. Ivetka

smejkaa
1. okt 2010

@ivetkab. Dakujem.

edusik
2. okt 2010

my sme kupovali komplet celú výbavu v máji ´09 tiež v HU, ale potom ten kurz padol ako píšete, a aj keď teraz v lete bol kurz veľmi podobný tamtému, tak už to nie je to orechové, lebo maďari min. rok zdvihli DPH, preto sa to už cenovo neoplatí. My chodíme stále, ale to zo zvyku a preto že je tam iný výber. Malá má možno 3 veci zo SR 😅 , oblečko sa tam oplatilo vždy, aj keď stálo tak ako u nás, ale také krásne a farebné veci u nás neuvidíš. Beba a Pampers stojí tak ako u nás. Ale napr. buginu na leto so strieškou sme kúpili za 18 Eur 😝 ale to musíš vymáknuť akciu... A chodíme zvyčajne len do Cory a Auchanu - zabijeme tam celý deň, takže málo kedy dôjdeme aj do Decathlonu alebo InterSparu. V tescu som ešte nebola

dianocka
2. okt 2010

@edusik,tak ako pises.aj my sme chodili casto do Madarska prave vtedy,ked bol najvyhodnejsi kurz.ale teraz uz neviem,ci sa este oplati.kedze pises,ze vy chodite casto aj teraz ,nevies o nejakom obchode,kde predavaju zahradny detsky plastovy nabytok,smykalky,domceky a tak?Cora je na druhom konci Miskolca?lebo my sme chodili len do Auchanu a do mesta.diky

cukor
2. okt 2010

ahojte.....kočky ktoré chodíte do madarska nakupovat.....auchan je uz otvorený?viem,ze bol komplet zatopený pri povodniach.

boddez
2. okt 2010

ked už o madarsku nutrilon kolko tam vijde 1tka?.... 🙂 🙂 🙂 🙂 na maersku by som sa tam zastavil niekde...

edusik
3. okt 2010

@dianocka áno Cora je na výpadovke na Budapešť, a čo sa týka zahr. nábytku, tak nejako konkrétne neviem. V takom ako u nás Hornbach - u nich napr. Brick alebo tak nejak - vedľa Metra sme ešte neboli, my sme napr. kupovali plastové pieskovisko práve v Auchane keď tam dali pred letom sezónny tovar...

dianocka
3. okt 2010

@edusik diky a v Core maju aky tovar? a co je Decathlon?

cukor
3. okt 2010

@dianocka ...decathlon je športová moda a potreby.maju dost dobrý sortiment.

edusik
4. okt 2010

@dianocka áno Decathlon je športový, majú oblečenie (aj detské) ale hlavne špecializovaný šport. tovar - od topánok na bowling až po jazdecké potreby. A Cora je ako Auchan - hypermarket + obchody, ktoré však sú rozmiestnené v celom areály, nie len v jednej budove ako napr. Carrefou u nás.

dianocka
4. okt 2010

@cukor, @edusik dakujem vam obom.takze urcite sa oplati ist na nakupy?priblizne o kolko % je napr.sportove oblecenie lacnejsie?

cukor
4. okt 2010

@dianocka ...nechcem to porovnávat ale maš tam značky,ktoré u nás vôbec nie sú.myslím,ze sa oplatí íst sa pozriet,ja si tam stále niečo vyberiem,mam odtial kopu vecí za rozumnú cenu.

dianocka
4. okt 2010

@cukor diky,nooo mne dvakrat netreba povedat.takze urcite pojdeme pozriet.

edusik
4. okt 2010

@dianocka áno, ja by som to tiež takto povedala, ceny sú cca ako u nás, ale výber je iný...

dianocka
4. okt 2010

@edusik tak to bolo vzdy ,ze tovar mali madari iny,lepsi ako u nas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre