Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

valka
autor
18. aug 2008

u mne dobry 🙂

kacenqa
18. aug 2008

ahojte, tak my sme sice doma zo senca, ale ja som absolutne nepouzitelna, v sobotu poobede ma z nicoho nic zacala bolet lava dutina a bum, skoncila som na atb, hnisavy zapal, bola som dnes na ORL, aj na RTG ma poslali, snad vsetko, co nemozem, no ale zacala mi ta bolest vystrelovat do oka, som ho poriadne otvorit nemohla ani, tak som musela....takze mam dvoje lieky plus tretie kvapky do nosa, nahrievam sa na infralampe, dosla mi teraz teta, vyhodila som ju s malou von, a mozem upratovat, doma totiz saigon, to je tak ,ked nechate chlapa s mackou doma sameho....ponozky, ktore si mal on poparovat, macka poroznasala po celom byte 🙂 a ja teraz jak detektiv mozem chodit a hladat ich....a o kuchyni ani nehovorim....takze namiesto toho, aby som zalahla a kurirovala sa, berem do ruky prachovku a idem upratovat....

ak sa takto naprd budem citit aj dalsie dni, tak to stretko zas nestihnem...

valka
autor
19. aug 2008

halo halo...
tak ako? mam ist zajtra do sadu alebo ani sa mi neoplati 😀 😀 😀 ?

dasa80
20. aug 2008

valka ja pojdem urcite, okolo tretej, stvrt na 4 som tam....pojdem busom, podla toho ktory chytim.... hlasia sice burky ale snad nebudu... a ked budu tak sa schovame v auparku, papa

tonita
20. aug 2008

ahojte chodte bezomna lebo my mame jedno stretnutie o pol siestej.ja by som to potom nestihala.velmi ma to mrzi... ☹
inak kocky uz ste podpisovali peticiu co sa tyka Tomanovej?Ak chcete tak tu je ta peticia
http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

dasa80
21. aug 2008

ahojte,
toni dnes sme sa stretli s valkou v sade, tam je fajn... aj na plazi na tyrsovom, buduci rok ked uz budu v piesku krpci sa tam snad dostaneme🙂
od buduceho tyzdna uz nema byt tak teplo ale snad sa tam bude dat ist este na deku, ak sa odhodlas..., neboj, aj nase mrncia 😀

tonita
21. aug 2008

dasi tak teraz to bude vyzerat dost zle ale je to pravda.Minuly tyzden som dala telefon do opravi a mala som stary telefon.kedze mi napalovali novy software tak vsetky cisla, ktore som mala ulozene len v telefone tak mi zmizli. a dnes som si po nho bola a dala som si kartu do toho opraveneho.no takze som sa nevedela s vami nijako spojit.aj ked je pravda, ze valka mi vcera volala jej cislo som mala v starom mobile, ktory som pri sebe nemala a chcela som volat aspon jej ked som bola na kramaroch a ked som chcela ist volat tak´ups ziadne vase cislo... ☹ takze mi to velmi prepacte ak by ste boli take dobre a poslali mi na vas cisla.lebo som odrezana. 🙂
a inac ako vam bolo?dnes? My sme boli na Kramaroch tak ChvalaBohu je vsetko o.k po neurologickej stranke

valka
autor
21. aug 2008

toni, preco ste boli na kramaroch ? deje sa nieco? alebo je to bezne?

cislo posielam do IP 🙂

dasi, buduci tyzden by sme mohli dohodnut to kupanie drobcov? som dost namotivovana 🙂

dasa80
22. aug 2008

valka moze byt, zavolame si a mozeme ist, je tam fajn, aspon mne sa to velmi lubi..
toni to je smola, posielam do IP cislo, papa 😉

tonita
22. aug 2008

Cauko, cauko
vdaka vam za telefonne cisielka-uz som si ich ulozila na simku 🙂
tak ste vcera sa stretli? Budete chodit plavat? A kde ak sa mozem spytat? Inak my dnes ideme odpocivat do Turcianskych Teplic a potom este na dva tyzdne k nam domov tak vas cca do polky septembra neuvidim.ale pisat vam budem co noveho 😉 dufam, ze aj vy mne 🙂

inak valka na neurologii sme boli preto lebo maly sa nam nepozdaval nejako ked zaspaval.stale vykrucal hlavicku do jednej strany a cosi s nou stale robil tak zvlastne ani to neviem opisat.tak sme boli aj na sono ale vsetko je o.k. tak sme radi, vsetci

kacenqa
22. aug 2008

caute, aj ja som bola vcera na kramaroch, na tej antropometrii. my sme sa na to dali, aspon budem mat potom presne zaznamy, ako mala rastla 🙂 je to fajn, pomeraju jej tam vsetko mozne, obvody rucicky nozicky dlzku rucicky nozicky, hrudnicek, hlavicku...ale hlavne ju tam presne odmeraju v takom korytku, co by som inak nevedela, kedze nasa dokina dlzku nemeria. a aby ste vedeli na porovnanie my sme jej doma namerali cez 70 cm, az okolo 73 a v tom korytku mala len 67.5 takze pekny rozdiel, my to meriame len tak odhadom, podlozime pod nu meter...

kam sa chystate plavat? ja som uz prihlasena na septembrovy kurz do pezinka, velmi sa mi paci ich system, aj kamoska tam bola a velmi spokojna, tak som zvedava, aka bude realita, aj ked krpcovi to bude srdecne jedno, hlavne ze sa vycvachce 🙂)

a neviem, ci som vam pisala, prihlasila som sa aj na ten kurz znakovej reci - baby signs, co bude v septembri v BA tak aj na to sa tesim 🙂

inac ja som uz relativne OK, teda dutinu este citim, ale uz ma to neboli, akurat mam pekne rozhadzane zazivanie, lebo som si zabudla kupit probiotika, az ked ma sracka chytila, som si spomenula, ze ta dokina mi to kazala, no tak manzel utekal o osmej vecer este do polusu kupovat...

takze tak. na vikend ideme do senca, mala ma v nedelu 1/2 roka, tak dostane slavnostny nedelny obed 🙂)) som zvedava, kde ta mrkva vsade skonci hehehehe

valka
autor
22. aug 2008

dasa bola v jednom centre v petrzalke...ale o tom vam asi ona najlepsie nieco napise 🙂

my sa chystame s prikrmami az niekedy od polky septembra - ideme do tatier a potom este nech sa doma trosku zabyva...no uvidime...

ten kurz znakovania som si povedala, ze aj nastudujem z knihy 🙂 ono to hlavne treba v hlave usporiadat...a pravidelne ukazovat...nasa zatial nereaguje ani na papapapa, takze kym toto nezacne a tiez robit mojamoja, tak to asi vyznam nema 😕 potom uvidime...

dasa80
22. aug 2008

ahojte,

to nie je nejake nove centrum , je to detske stredisko zdravotne kde chodia cvicit s chorymi detickami a teraz to spristupnili aj verejnosti. poradila mi to kamoska, je tam vana na plavanie, iba deticky su vo vode, maminy vonku. mne sa tam paci ze to nie je zavazne, ja by som sa nevedela dohodnut na komplet kurz, to by som nestihala...

dasa80
22. aug 2008

ja som tiez citala o tom baby signs...ale zatial to zvazujem...neviem, zda sa mi to zbytocne, ved kazda mama sa nejako vie dohovorit so svojim dietatkom.... 😖 no neviem, este ma to to nijako nepresvedcilo... i ked na yoytube su fakt chutne videa 😉

dasa80
28. aug 2008

ahojte , ako sa mate?
toni co nove? 🙂

valka boli ste plavat? nasli ste to?

valka
autor
30. aug 2008

ahojte, prave sme na orave...a potom tatry 🙂

dasi, fajn...nasli sme, ale bolo tam dost ludi...ale mala sa vyclapotala a potom zaspala ako dudok 😀 uz sa tesim na dalsiu cast 🙂

valka
autor
8. sep 2008

halo halo? je tu niekto?
dasi, v stredu by sme isli s luckou plavat...aj s luciou( tu este nepoznas). pridas sa?

kacenqa
8. sep 2008

val, prave som hladala tuto temu 😉 reku idem vam napisat, ci ste este vsetky porozliezane kade tade...

my sme dnes zacali plavat v pezinku, no uuuuuuzasne, malej sa hrozne pacilo, tak sa smiela a tesila, a cely cas kopkala nozickami, ako keby ozaj plavat chcela 😀 som maximalne spokojna a tie prachy za to stoja....uz sa tesim na dalsiu hodinu.

inak nic nove. veselo prikrmujeme, uz spapa okolo 100-120ml, mix mrkva-zemiak-kalerab=petrzlen=karfiol, este par dni a zacneme pridavat aj masko 😉

po zuboch ani chyru ani slychu, ale vobec nam to nevadi. uz sme nahodili sportak, mala sa v nom neustale taha do sedu, obdivujem jej brusne svalstvo....

no a to je asi vsetko...

dasa80
11. sep 2008

ahojte,
aj my uz chodime v sportiaku, lebo hlboky sme skoro vobec nepouzivaliu, vobec tam nechcela byt...
valka, boli sme plavat v stredu ale nepozrela som sa sem. my chodime okolo pol jedenastej, malo ludi a presne sa nam to hodi medzi spania....
najblizsie pojdem asi buducu stredu, lebo ideme na predlzeny vikend mimo BA.
inak este vyuzivam posledne teple dni a chodime do parku na deku....uz ked bude kosa tak to bude horsie, musim najst nejake centrum materske pre lezunov 🙂 nechystate sa niekam chodit ? papa 😉

tonita
11. sep 2008

no aj chystame len keby bol kde.nievies o niecom

valka
autor
12. sep 2008

ahojte...to je super, ze ste sa ozvali 😅
kaci, nasa mala este nechce moc papat...teda ja ju do toho netisnem, ale akosi nevie prehltat este, tak sa to pomaly ucime...
nasa este nie a nie sediet...ale zato uz krasne lezie a zacala sa aj dvihat do takeho stojo-mostika, ak ma oporu. vraj su deti, co nesedia, ale rovno chodia.tak uvidime 😀
dasi, my sme boli v utorok s luciou - ze ste sa stretli uz. boli sme okolo pol 12. mala vtedy spala tak fajne doobeda,tak cez obed to akurat vyslo...juj,fajne bolo...
co sa tyka centier, tak neviem kam...v horskom parku je to asi len cez leto take detske ihrisko...raz som bola niekde v trnavke....ale mala sa mi este nezda tak, ze by sa dokazala hrat aj s inymi detmi...no a s hrackami moze aj doma...aspon ju viem rychlo dat spat, ked zacne byt unavena...na druhej strane ja by som niekedy ocenila stretnutie s mamickami...😀
nedame znova nejake? toni? kac? dasi?

dasa80
12. sep 2008

cau valka, ako bolo v tatrach ??? 😀
ja sa tiez chystam za tyzden.
stretko ja mozem vzdy, rada 😉
len teraz budem trochu rozbehana, ale ked date nieco dokopy a budem tu tak sa budem snazit. definitivne som tu po 28.9. uz nafurt 😎

valka my furt nelezieme, i ked to vyzera vselijak na spadnutie, ale skor sa plazi 😀
centrum sme mysleli skor aj koli spolocnosti pre nas.... aspon ja 😀 , nemyslim ze si tam mala pokeca s kamosmi, i ked aj to raz bude 😉

no nic, my dnes padame fuc, tak sa ozvem neskor,papa 😀

tonita
13. sep 2008

ahojte, no my nelezieme ale zato sedi jak vojak a v postielke ziadne lezanie a ani sedenie.rovno na nohy a ktomu sa drzi uz iba jednou rukou.taku mam na to zlost lebo este tak tancuje...ale je zlatucky. no my ideme do ba v pondelok a tiez sme tam cca na definitivne 😎

dasa80
14. sep 2008

fuj to je kosa...
prave sme sa vratili z vonku a to uz je hadam aj na vetrovku... ze 10 STUPNOV... 😒
ja mam sice rada jesen, ale vazne som rada v lete chodila s malou na deku...som zvedava ako ju chcem zabavit v kociku 😝 lebo nosit ju vazen stale nevladzem, mame vyse 9 kil,...no kto by to nosilll 😅

tonita
14. sep 2008

no kosa je fakt hnusna, no musime vydrzat pride este horsia 😒
dasi ty si taka jak ja. aj ja mam strasne rada jesen ale uz asi moc nebudem lebo zacinam rozmyslat, ze kde ja si sadnem v zime a jeseni ked bude taka zima alebo ho ani nemozem velmi uz z kociara vytahovat...no bude t sranda ale, ze ma este prist babie leto 😎

valka
autor
14. sep 2008

co sa stazujete? konecne prijemne pocasie 😀 😀 😀
ale cely den sme pre istotu boli doma, iba na chvilku sme vybehli do horskeho parku...hm...aj ja zacinam riesit zimne obleceni...vlastne len poriadnu ciapku skusam a sal alebo nieco na krk...inak bunda bude spolocna...a este nejake termotricko alebo co pre malu, lebo ked ju vytiahnem z manduci, tak je riadne spotena...aby mi ju neofuklo....
tak co buduci tyzden? streda? kde?

kacenqa
15. sep 2008

caute babule, tak ja nemusim riesit ziadne oblecenie, ja mam uz okrem zimnej kombinezy komplet vybavu na jesen aj zimu a dokonca uz aj na jar mam daco 😝 (ale aby som to na pravu mieru uviedla, za to vsetko moze samozrejme moja mama, lebo ja som jej kupila jedny mencestraciky...aj tie som jej dokupila k vesticke, ktory doniesla moja mama)

kosa by mi nevadila, ale ten dazd je hnus..to sa neda ani von ist...

ja sa v stredu nepridam, v stredu mame plavanie, takze o pol druhej vyrazam z domu a vraciam sa okolo stvrtej-pol piatej.

dasa80
16. sep 2008

ahojte,
no presne, zima sa da nejako, i ked tazko, ked ju nemozem vybrat z kocika...ale ked prsi, tak to je ozaj o hubu...zabavit sa cely den doma... no poviem vam ja vecer odpadavam 😝
inak stretko mne tento tyzden asi nevyda...a vo stvrtok uz odchadzam do tych tatier... som zvedava ci tam nezrmzneme 🙂... pridem buducu nedelu a potom som za to stretko kjedykolvek 😀

dasa80
16. sep 2008

ozaj, mame dalsi zub vonku 😀 horny vpravo 😉

valka
autor
16. sep 2008

ok, tak sa potom ozvi.,..a dufam, ze naplanujeme termin tak, aby mohla aj kacenqa...
my este stale ziaden zub ☹ 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre