Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

tonita
29. sep 2008

baby a co to kujete?aj ja chcem vediet ake cvicenie?

valka
autor
29. sep 2008

toni, posielam do IP 🙂

valka
autor
29. sep 2008

cica, tak sa tam uvidime 🙂
nic si z tych zubkov nerob, ani my nemame ani jeden...aspon nas neporhryzu 😉

cica13
29. sep 2008

Valka, ty budes na kolku chodit? Lebo otvaraju tusim dve skupiny hadat, a ja som tusim v tej druhej, bude to v utorok o 12.15

valka
autor
30. sep 2008

my by sme mali chodit na tu o pol 12.
dasi, ty ako?

dasa80
1. okt 2008

valka, nas prihlasovala janka, ale verim ze na tu 11:30, to sa mi hodi viacej...
utorok zaciname a zrovna utorok mame aj poradnu o 12tej, tak budem odtial fujazdit o stosest 😀
som zvedava ale tesim sa, ked uz nebude take pocasie na von, aspon nejake zmena pre decka 🙂

valka
autor
1. okt 2008

dasi,aj my mame poradnu, ale az o pol 3 🙂
skus zavolat doktorke a pripadne ta posunie alebo vymeni s inou mamickou...
veru veru...niekedy to je riadna ponorka, aj ked teraz mala strasne vela spi...

tonita
1. okt 2008

ahojte kocky, tak ako? My uz od 19.00 spinkame.ta skolka ho zmohla ako len mohla.
Zvladli sme to celkom v pohode ani, ze vraj velmi neplakal a tie sestricky su tam velmi zlatucke.Aj pekne papal. 😀
To ja som skor unavenejsia a viac som stresovala ako to len bude zvladat 😉

dasa80
2. okt 2008

toni, tak super, drzim palce nech to prejde co najrychlejsie to zvykanie.... 😎
valka doktorke som volala ze budeme meskat, tak sa aj tak vzdy caka... a je tam vela mamiciek naraz

toni kedy ho budes bravat, o kolkej? mas pevnu robotu ze koncis v rovnaku dobu??

valka
autor
2. okt 2008

toni, to je super, ze to maly zvlada 🙂 ja by som zatial malu vobec nevedela nikam dat - este stale nezacala papat...uvidime, ked sa vyzdravia...

dasa80
2. okt 2008

ahojte,
valka mi papame vsetku moznu zeleninu ale keby ste videli mna alebo leu po obede...no hruza 🙄 skafander by bol malo, komplet ju vzdy prezliekam.... ona si chce lyzicku sama drzat, tak jednu ma v ruke a jednou ja triafam... no strasne, snad sa to zlepsi niekedy 😖

toni, a maly ti spi iba 1krat za den, alebo ho dali viackrat spinkat?

valka
autor
2. okt 2008

dasi, aj nasa robi bordel vsade naokolo 😀 ale aspon keby chcela co to zjest...minule mirkovi zjedla troska jablcka, ale mne nic ☹ mozno sa spolieha, ze aj tak dostane mliecko...potvorka jedna...

tonita
2. okt 2008

no nas Gregor sedi v stolicke a za kazdym ked mu poviem ham tak otvori pusu.Tak pekne papa a ani podbradnik nemusime 😉
inak aj dnes bol, ze vraj zlatucky v skolke len ked ho prebaluju alebo obliekaju tak to je hroza.
A spinka v skolke 2x do dna ale oni su tam take sestricky,ze keby som povedala, ze spinnka 3x tak ho daju 3x.velmi zlatucke su tam.
tkze vy papate ako cunky? 😎

dasa80
3. okt 2008

no my strasne... vcerajsi spenat bol naozaj vsade, komplet som ju musela prezliekat 😢 ona totiz pcha do pusy aj ruky a chyta lyzicku a nie vzdy sa mi podari uhybaci manever... 😉
no snad sa to zlepsi....inak najnovsia novinka leuskina je ze v noci, hocikedy, dnes od pol druhej do tretej si rozprava a hra sa v postielke.... neplace ale ani nespi...a ani ja 😠 ked stretnete babu co bude iba kruhy pod ocami vidiet tak to som ja.... 😖 ja to nechapem, tak pekne spavala v noci a posledne noci som jak macik... a ona fit, jej to nevadi ze je 6krat hore....
toni ako zvladas nocne vstavanie a robotu:???

valka
autor
6. okt 2008

my teraz radsej nic nejdeme par dni davat...mala ma traumu z lyziciek, lebo jej davame nasilu lieky...☹ skusala som ich dat do jedla, ale zjedla raz banan a potom uz nic...a kedze tie lieky musi, tak sme to davali nasilu...ale uz sa to zlepsuje...

dasa80
6. okt 2008

valka a co je malej, mala iba sople nie? 😕
my papame ako kedy, niekedy dobre a niekedy ledva par lyziciek.... ale zato banan nechce vobec 😖

zajtra sa vidime na hadatach 😀

toni ako sa mate? zvladate?

valka
autor
6. okt 2008

dasi, sopliky a potom aj kasel a bola aj zachripnuta...uz to ustupuje, ale este davam sirup od kaslu...

valka
autor
12. okt 2008

hm...akosi sem nikto nechodi ci co ☹
toni, ako v praci?

tonita
12. okt 2008

ahojte kocky,
tak mi zajtra uz zase ideme do jasli az 2 dni sme chodili do skolky a potom sme ochoreli...no co uz...tak ja som nechcela ist hned na ÓCR-ku tak sme sa s muzom striedali jak dvaja blazni 🙂 no co uz...
tak snad sa na nas tak skoro nic neprilepi. 😉
a vy ak? no my teraz tak strasne zle spime, ze hroza.uspavame sa zakazdym na rukach, v noci vstane a zacne znicoho nic plakat. a inak sa neda utisit iba na ruchach to s nim nemozme sediet ale musime chodit...tak co uz.sned sa to casom upravi...snad ☹
v praci sa mam dobre.som sebe samej panom lebo ako si pracu spravim tak mam pokoj.ale poskulujem aj po niecom inom.Len keby bolo po com 😀 neviete o niecom&???? 😀 😀 😀

dasa80
13. okt 2008

caute kocky,
ste sa nejak dlho odmlcali...aj si stihate uzivat nadherne babie leto?? my sme boli vcera na kobyle... akurat ked tam dosiel vrtulnik, zachranna akcia a uz len vrece niesol, brrrr 😝 dnes je to v novinach.
inak neuverite, ale uz mame 6 zubov,...nechapem, moje dieta bude mat plnu pusu zubov predtym ako bude chodit🙂
toni, neviem o nejakej robote, ale ak mi napises do IP co hladas, tak sa skusim popytat.

valka zajtra sa vidime? dufam ze s abude cvicit uz dlhsie ako minule.... 😅

valka
autor
13. okt 2008

ahojte, tak my stale ziaden zub...☹ ale spime rovnako, ako pise tonita...mala nechce zaspavat na posteli..uz sme skusili kolisku, ale pomohlo to iba na 2 dni...nastastie manduca a fitlopta zaberaju na 100%...ale v noci zatial klop klop, mala sa zobudila za 12 hodin iba 4 krat...napala sa a ukolisali sme ju do spanku...tak som sa konecne vyspala, lebo nemusela som lezat cely cas na jednom boku...
toni, a co vlastne robis a kde?
dasi, dufam, ze to bude v poho..tiez sme trosku este chori, ale uz sa to hadam vylepsi...a budem to musiet zajtra dobre nacasovat, tak malu asi zobudime rano skor, aby sa stihla vyspat aj najest...🙂
dnes ideme do poradne, tak som zvedava, co nam doktorka povie,lebo mala este stale skoro nic neje...mozno zacne, az ked budu zuby 😀

tonita
13. okt 2008

no pani dasi vy uz mate 6 zubov???Kokos...to je sila. a´ja simyslim, ze my mame 4, ze co my to tam mame 😉
Valka a neskusalasi jej davat nejak z malickej lyzicky?Lebo my sme zacali davat s takej drobunkej a teraz sme presli normalne uz na taku naozajstnu detsku 🙂 tu malicku sme mali od znacky farlin.tak neviem.

No k tej praci jasomviacmenej spokojna ale hladam stale nieco nove...ja som taky blazon.A hlavne teraz je to viac menej pre peniaze.Momentalne robim v Agenture dom.ose starostlivosti.Takze nejaky smer zdravotnictvo 🙂
no dnes sme spali no tak celkom...ale zistila som, ze sa mu lepsie spinka na brusku..

dasa80
13. okt 2008

toni, aj leus spi na brusku radsej, odkedy sa zacala vrtiet a lozit/plazit tak je z nej cestovatel po postielke a vzdy ju najdem inde ako ju dam, bezne hlavou opacne 😀 a najcastejsie na brusku, najskor sa budila ked sa nevedela prevratit ale teraz sa mi zda ze sa uz vrti aj v spanku....
zuby, aj ja cumim, nechapem, len sa mi zdala nejaka ina posledne dni a kuknem do pusy a idu prave dvojky hore von, uz jedna je a druha je biela ciarka🙂

toni ako zvladas nocne vstavanie a robotu? ci neriesis....ked musis tak musis?? 😉
toho sa ja najviac bojim....

valka aj my spime tak 11-12 hodin a trikrat ju kojim za ten cas a zdalo sa mi to vela....uz predsa su dost stare🙂, ale asi len vydrzat kym kojime....

tonita
13. okt 2008

daska ja to nejako moc neriesim, aj ked vstavam tak ked ho dam spinkat o tej 19:00 tak sa zobudi na cicik cca okolo 22:00 to som este hore a potom sa zobudi tak o pol jednej, jednej a potom okolo tretej a potom uz vstavame o siestej rano.ale ked treba o siestej rano vstat tak ani za svet.Sa mu zrazu takdobre spinka...
mozno, ze ten nepokojny spanok je aj preto, ze sme brali ATB a nemohol dobre dychat pre sopliky.Snad sa to zlepsi. A v noci je mojou velkou oporou moj muzicek.kolko krat je s nim hore a ja spim.Alebo si to delime.Teraz spi ty a potom budem ja a naopak 🙂
inak v jaslickach ho stale tak zmorduju, ze ked este nebol chorucky a dosiel domov tak o 19-tej uz spinkal a zobudil sa iba raz. No uvidime ako to pojde teraz.Dav vediet.

Inak sompozerala na plavajuce babatka v Pezinku a strasne ma to laka.Je to tam super podla mna aj preto lebo tam mozu chodit obidvaja rodicia. Vy uz niekam chodite, ci nie?

valka
autor
13. okt 2008

tak toni, klobuk dolu 🙂

dasi, dnes som sa pytala na to doktorky a ze mam skusit na vecer dat nejaku kasicku...tak sme robili dnes ryzovu, ale nebrala jej...kupujete instantne kase? je tam aj cukor alebo nie? mne sa zdali dost sladke, co si pamatam...

dasa80
14. okt 2008

toni my chodime plavat ale do takeho zariadenia kde iba deti su vo vode, nie aj rodicia,.... take som chcela az ked bude vacsia, koli hygiene... 😉

valka, mala som jednu vzorku ryzovej kase od nutrilonu tak som ju spravila, bola vyborna, lebo tam bola skorica a cukor...lea ju spraskala.... ale kedze nam zakazali jest ine ako ovocie, masko a zeleninu tak to este neriesim a vydrzim kym nebudem/budem menej kojit... 😉
cukor je dost navykovy ja sa mu budem snazit vyhybat, nechcem aby dopadla ako ja, ja som maniak na sladke...

tonita
14. okt 2008

dasi a kto vam a preco zakazal jest ine ako zeleninku a masko?
Inak potvrdzujem, ze ryzova kasicka od Nutrilonu je fantasticka- chuti aj mne aj tatikovi.Ale hlavne chuti Gregorovi 🙂

valka
autor
14. okt 2008

ved to, ze vsade sa o tom hovori, ze nesladit a tie kase teda sladke su...ale na druhej strane, ja si myslim, ze to, ci je niekto zavislak na sladkom alebo nie, nezavisi od toho, co jedol ako krpec...ja som ako mala vobec nemala rada sladke (a to bolo do doby, ze si to pamatam) a potom som si povedala,ze o co som horsia, ze ja nejem a ini ano a zacala som dusit a teraz som zavislak ani nie tak na sladkom ako na kakau 😀 sesterke sladili este aj polievku, aby ju zjedla a teraz nepoznam nikoho, kto by sa zdravsie stravoval...
preto sa pytam, ze ja uz som zufala, ze mala nic nechce jest iba mliecko,tak rozmyslam, co by som jej dala...banan zjedla, aj jablcko, ked bolo sladene sirupom od kaslu...tak asi ju naucim teraz jest aj sladke a potom to casom obmedzime... 😔

dasa80
14. okt 2008

toni, doktorka na poslednej poradni, lebo mala ma v siedmych mesiacoch 10 kil....mne sa nezda tucna, je iba velke dieta, ani faldiky nema.... ze jej nemam zbytocne davat aby nebola tlsta....tak ja neviem 😒

valka, co hovoris na cvicenie? je to na prd cas, lebo ja musim utekat koli malej domov, lebo spava okolo pol jednej a este papat predtym, ale aspon chvilu vidime aj ine deti🙂 nechapem z lucky aka je sikovna, toni, ona uz normalne stoji🙂 to nasa ani zdaleka este nie 😉 neostava na m tam pri tej rychlosti ani v klude pokecat, mali by sme najst nejake centrum kde dame krpcov lozit a my kecat🙂

papat zacne neboj, nemyslela som to stym cukrom tak prisne, ked moja na zaciatku nechcela jest tiez som jej skusila dat vsetko bez ohladu na to ci bolo alebo nebolo sladke...

valka
autor
14. okt 2008

dasi, to cvicenie je riadna stvanica 😀 teda ja som z toho mimo...ale fakt, ze je to motivacia, co mam s malou robit...dnes som skusala urobit tunel zo stoliciek...ja mam skor problem, ci sa mala stihne zobudit...ale hadam to nejak zvladneme...
co sa tyka toho stretka, tak my davame obcas s kamoskami z cvicenia- ale to uz vies, tak urcite pokecame aj tam 🙂 kym je teraz pekne, tak este chodime s malou von - do horskeho parku...ako spite doobeda? vo stvrtok je o 10 stretko v horarni manducho a satkonosicov z ba..nepridate sa?
toni, ty si teraz doma alebo uz znova pracujes? ak budes mat cas (ja viem, ze ho nie je asi vela) a chut, tak navrhni nejake stretko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre