Mamičky z Vrakune

daduska75
7. mar 2007

Caute mamičky z Vrakune a BA II,

dúfam, že nebudem kočíkovať sama. My čakáme babenko v oktobri
je tu nejaka mamička z tejto časti BA?

adriana0022
17. feb 2010

ahojte baby,

tu je akosi ticho, nikde nikoho ? ☹ ☹
my dnes ideme do MC, prida sa niekto?

majka_dk
17. feb 2010

ahojky,

my sme tuuuu, len skryte 😀 😀 😀 😀
my sme chceli ist, aj susedu som nahovorila, ale patko spinka, ak by vstal nejak rozumne, pekne sa napapl tak by sme dosli, ale asi trochu neskor 😉

nellynka
17. feb 2010

Ahojte, my do centra nejdeme, lebo som nejaka prechladena. Tak nechceme nakazit ostatnych. Teraz nechodime ani von.
Boze ako sa ja uz neviem dockat ten jari. Uz mam toho snehu po krk. Nech snezi na horach ale tu nie. Uz by som chcela aby bolo teplucko, mohli by sme s detickami chodit von do pieskoviska a vsade by cvirikali vtaciky. Ooooo, nech uz to je tu.

claudinka
17. feb 2010

ajojte babulky, mna mali dnes asi po polroku alebo roku navstivit "najlepsie" kamaratky, tak som rano robila kokosovy zakusok - akurat som ho pre vas hladala na nete - http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/... tu som ho jedine nasla, ja ho mam z bajecnej zeny vytrhnuty vcera som kupila kokosove pudingy v kauflande, som ani nevedela, ze take nieco je ale akosi kamosky nedosli, tak som tanier jeden bola dat susedom a zvysok beriem zajtra do materskeho centra, muz to nezje a mne to velmi nechuti a to kokosove zboznujem vsetko, ale ta kysla smotana to tam cele podla mna pokazila
ako sa vy inak mate? mne maly akurat zaspava.. posledne dni vstavame skoro, tak to mame vselijako, idu nam nejake tie zuby, tak to uz radsej ani neriesim, to jeho spanie

kebyze viem, ze nepridu, idem do centra 😒 ale idem tam aj zajtra doobeda, chodim na to cvicenie mamiciek s detmi 😝

nellynka
18. feb 2010

Ahoj Claudi,

no ten kolacik vyzera super, urobim a potom napisem ako mi chutil🙂)))) Ale ja som na sladke, tak myslim, ze chutit bude🙂)))) My do centra este nejdeme, lebo este stale nejako soplim a nechcem nikoho nakazit. Mozno na buduci tyzden.

No ja nase spanie radsej tiez neriesim, lebo tiez dufam, ze to je len docasne a je to zo zubkov. Nasa sa permanentne v noci zobudi, chce ist k nam ale aj ked je u nas tak zo spanku place, trucuje a nechce nic a dokonca manzela zacala aj bit, chudak🙂 Tak snad ju to prejde a donutim ju casom aby spala len vo svojej postielke.

adriana0022
18. feb 2010

claudi, ty si ucila uz maleho na vlastnu postielku, vsak?? 🙂 juuuj ja kokosove kolace akehokolvek skupenstva a tvaru zboznujem, tiez budem musiet vyskusat. vcera sme boli MC, bolo tam prazdnejsie, ale aj tak dobre. Dnes ideme plavat a hura hura idem si vyzdvihnut cerveny jarny kabat na ktory sa tesim uz tyzden 🙂 🙂 🙂

ulinka221
18. feb 2010

ahojte baby, dnes je dost mrchave pocasie...boli sme vonku hodinku ale maly este dospava na gauci :D
Uz sa tesim ked aj my budeme dost velki na MC 🙂

S tym spanim v posteli rodicov mam tiez obavy...maly nema problem spat kdekolvek ale rano ked sa zobudi o 6ej/6:30 tak sa napapa a dam ho obcas ku nam...v tom momente zaspi a spi este do 8ej....dufam ze ho neucim na zle....ale vecer nema zatial problem do 15min zaspat u seba v postielke sam...a potom celu noc spi 10-11hod. Uvidim ako to bude neskor.

Baby kedy chodite kocikat?...ved ja uz skoro nikoho nestretavam :( ...Majka spia presne ked sme my vonku (10:30-11:30, 15:30-16:30)...aspon v poslednej dobe nam to takto vychadza.

Ten zakusok vyzera velmi dobre...ale to som prekvapena ze existuje kokosovy puding....asi vyskusam cez vikend....Claudi dakujem za inspiraciu 🙂

claudinka
18. feb 2010

babule, ten zakusok bolo treba nechat v chladnicke na noc, rano bol uz supeeer, odporuuucam 😵 😵

adri naucila raz, potom ochorel a odznova a odvtedy spi furt s nami.. my sme boli v MC dnes doobeda 😀

ulinka ani ja som o tom nevedela 😀 😀

adriana0022
19. feb 2010

ahojte baby, dnes mame akusi hmlu, alebo to bude slovnaft 😉 no nic, ja mam taku kopu zehlenia a prania, ze sa mi z toho chlpy jezia ....

uli, stale tak krasne spinkate 🙂 ja si krpatu tiez davam nadranom k sebe do postele 🙂 vsak si tie deturence musime aj trosku uzit.

my chodime s kocikom okolo druhej, ale na pesiu teraz nechodime, je to pre nas daleko, ale ked sa otepli, tak sa za vami vyberieme 🙂 a skocime spolu na zmrzku 😉

claudinka
20. feb 2010

my sme sa boli s radkou prejst na pesej dnes 😀 😀 a v tescu hore na vlacikoch, ludi jak zadarmo 😀

claudinka
22. feb 2010

nikto nikde?? 😀 😀

adriana0022
22. feb 2010

vsetci nam akosi zmizli claudi,
dnes sme dali MC poobede, ale nikto znami 😒 snad v stredu🙂
uz sa aj pocasie na nas usmieva, tak aj my sme trosku viac vonku. krpata uz vie stat sama na nohach (chodit sa sama este neodvazi) ale vie sa aj bez pomoci postavit (nepotrebuje ani nabytok) - uplne sama - strasne zlata. robi obrovske pokroky 🙂

status zehlenia - zacina byt kriticky

claudinka
23. feb 2010

ja som bola vcera doobeda, ale iba na cviceni a letela som domov, uz po ceste mi maly zaspaval,t ak som urobila dobre 😀 jeeej super super my sme tiez zacali dost skoro chodit..

zehlenie - ani nespominaj!!! 😠 😠

ulinka221
23. feb 2010

ahojte 🙂
joj pocasie kraaasa....uz sa aj lepsie chodi po vonku nie ako brodenie na neodhrnutych alebo spoladovatelych chodnikoch.
Adi super...tak to Klaudiku budes zachvilu nahanat po byte 🙂 ...super. Nas maly ma momentalne sa stala otacat s chrbatika na brusko a najlepsie ze ma velku deku na zemi na tom decku s hrazdickou a on si vycestuje za chvilu na parkety 🙂 je to maska 🙂

my sme boli vcera s Majkou cvicit...jaj...ledva sa hybem...stehna ma bolia az az....ale dufam ze to pomoze 🙂

Claudi, zakusok som nestihla spravit...a nikde som nezohnala kokosovy puding...musim ist asi predsa do Kauflandu...tentoraz cez vikend vyhral Cokoladovy kolac :D

status zehlenia...lepsi ako naposledy ale zase som prala takze idem do starych kolaji :(

nellynka
23. feb 2010

Caute baby,

ved ja tu stale mrkam ale ked nikto nic nepie tak nepisem ani ja🙂)))

My dnes pojdeme okolo 14,00 von. Chytam sa zbehnut na pesiu do hrackarstva ci co to je🙂)))

Tak sa snad s niektorou s Vas stretneme. Ked nas uvidite, tak kopnite do mna🙂)))

Pekny slnecny den vam prajem!!!

ulinka221
23. feb 2010

ahojte, my sme sa prave vratili z vonka....pesia zona, parcik a spat....stretli sme veela mamiciek...ale asi ani jedna z fora :( ...teda sme vas aspon nespoznali :(
Zajtra to zopakujeme...aspon doobeda...neviem ci poobede nepojdeme uz k svokrovcom do LV az do nedele.
Majte sa zatial.

majka_dk
23. feb 2010

ahojte,

tak my dnes po doktoroch, na kontrole u ortopeda (operoval, tal som sa k nemu ani nedostala 😠 ), zubarka, banka, prisli sme dom o 15, ale krpec celkom vydrzal 😉

zajtra by sme aj my sli do mc, ak budeme nejak rozumne spinkat 😅

ja mam z toho cvicenia svalovku na rukach, ale taku, ze mam az krce, chvilami, tak som sa natrela alpou, dala panadol a zajtra to snad rozcvicim 😉

status zehlenia - bola tu cez vikend sesterka a ozehlila 😀 cize uz len zo vcera 😉

nellynka
24. feb 2010

Ahojte baby,

no my sme vcera boli na pesej ale nikoho podozriveho sme nestretli🙂)))

Aj som si myslela, ze zase vidim Ulinku, ale to by musela sediet v tej cukrarni s kamoskou. Ale asi si to nebola ty vsak?🙂)))

Boli sme aj v tom hrackarstve a predstavte si, ze sme kupili bicyklik, ze za 5 eur. Nic mu nechyba a ked som sa pytala ze preco je taky lacny, tak, ze to je kus co nosia akoze dileri na okukanie, tak preto. Tak uz ho mame doma🙂))))

Ja dnes neviem ako von, lebo cakame navstevu, kolegynku s malym a potom o tretej tato konci v praci a ide babysitovat lebo mama ide do kina na AVATAR 3D. Tak sa tesim. Oni si to uziju a aj ja🙂))))

Tak zatim, pa

claudinka
24. feb 2010

maji posli sesterku aj ku mne 😀 😀

nelly ja som kukala avatara doma v obyvke 😀

majka_dk
24. feb 2010

claudi celkom vela ludi by ju chcelo 😉 ale ona je z dk, tak asi tak rychlo nepride 😉

inak dnes celkom super den, vcera som si navarila, takze doobedu sme si len pozreli hokej a hrali sme sa, potom patko asi o 10.30 zaspinkal, vstal o 12.20 - paradicka, tak sa ideme naobedovat a zistim, ze hrniec s patkovou papanickou celu noc a den na sporaku 😠 este ze mame pohariky v zasobe, potom sme sli von, prvy krat krmili kacky, patko sa konecne tesil v kociku lebo mal tenky fusak a nemal rukavice tak sme boli asi hodku 😕 von, potom sme sa sli pohrat k svagrinej a tam po nas uz prisiel muz, no parada a teraz este cvicit, ci nie? 😅

majka_dk
24. feb 2010

nelly ja som tak minule kupila odrazacie auticko, ze ho mali vo vyklade a je teraz trochu poskriabane (ani to nevidno) a zlacnene z 25 na10 😀

adriana0022
24. feb 2010

no my uz nepinkame tak pekne ako sme pinkali, tuto noc mi dala krpata teda zabrat, tak som rozbita cely den. dnes sme boli v mc ale nikde nikoho (teda nikde nikoho znameho 🙂 ) zajtra ide tato do prace, tak si pojdeme dat asi prechadzku na pesiu- vyrazame okolo druhej- takze maminy traste sa 😉
uli uzi si to v LV 🙂 juuuj, aj ja by som isla domov, babka by sa postarala a ja by som mohla dospavat 🙄

status zehlenia - uspesne ukoncene (skoda, ze len docasne 😠 )

kristinka.s
24. feb 2010

Ahojte mamicky, neviete nahodou o sukromnych jasliach v PB alebo Vrakuni? Mimo jasli Safari a Domcek Claudia.
Alebo nejaku dobru opatrovatelku. Dakujem pekne.

majka_dk
25. feb 2010

ahojte,

kristinka ja viem o jendej pani na Vrbovej, ze sa starala o deti uz od malicka, myslim, ze si pytala za 8 hod denne, cely mesiac okolo 6000-7000 sk, neviem aka je k detom doma (mozem prezistit), ale chodila s nimi pravidelne von a tam sa k nim spravala celkom dobre a ja som ju videla asi len s dvoma detmi naraz, ak by si chcela kontakt, tak mozem zistit.

kristinka.s
25. feb 2010

ahoj majka, velmi by som ta poprosila. A ak budes vediet o nej nejake referencie, tiez ma velmi potesi. Si poklad, diky moc

claudinka
25. feb 2010

kristinka chystas sa do robotky?

kristinka.s
25. feb 2010

mozno 🙂

claudinka
25. feb 2010

kristin a to by si na kazdy den asi potrebovala, ze? ja by som hned brala nejake dieta do uschovy 😀 lenze sa chystam na VS vratit od septembra a neviem, ako to bude.. 😒

ulinka221
25. feb 2010

ahojte, vonku je kraaasne....my sme boli opat obehnut lesik....ale zvlastne ziadna mamicka nikde :(
Nellynka, to som urcite nebola ja v cukrarni 🙂 ....robila som standardny okruh ale cukrarni sa teraz vyhybam.

Boli sme si zase pekne zacvicit s Majkou a svalovka ma opusta 🙂

Nas maly vcera vecer 1x vystrajal....rehotal sa a uskrnal v postielke od 20:30 do 22:30....z neznamych pricin ...hmm...ale potom fajne spal zase celu noc 🙂 ...mali sme dost z neho 🙂

Adi, dnes ideme okolo 14:30-14:45 von...tak ak nas zbadas skor urcite sa ohlas ;)

Kika, este som videla na nete http://www.centrumhappy.sk/homepage.aspx ale neviem ci to nie je drahe.

Majte sa zatial vsetky 🙂 a kraasny slnecny den nech nam vydrzi co najdlhsie 🙂

simik99
25. feb 2010

ahojte,

som tu dlhsie nebola. v zime sme von velmi nechodili, raz sme boli v MC a nikoho sme nestretli.

konecne je teplejsie aj na prechadzky. vsetci chodievat kocikovat na pesiu zonu? do vrakunskeho lesika nechodite? obcas tam chodievame, teda chodievali sme, kym neprisla zima. radi by sme sa k niekomu pridali 🙂 teoreticky by sme mohli prist aj na pesiu zonu, iba to mame trochu dalej.

kristinka, na komarovskej su nejake jasle, ale neviem, ako sa volaju. mozno su to jedny z tych, co si spominala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre