Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

dadex
2. feb 2010

no v pondelok to gelienova upresnila, ze to nie je siesta choroba, ale alergicka reakcia medzi zinnatom a kyslou uhorkou. takze to mu sposobilo ten vysyp. tiez je to na ustupe.
konecne sa mozme dosyta vysankovat. tehulky davajte si pozor.

dadex
3. feb 2010

tak kde su vysledky fatimuska? kto to bude?

julinka2787
3. feb 2010

fatimuska už hodila výsledky do júnoviek ´10. vraj všetko ok a bude to chlapček. (Maxim) takže balhoželáme fatim... 😉

fatimuska
3. feb 2010

ahojte..ano ano..je to ok....len ked sme vošli do ordinácia a doki začala..no mierne sme sa natrápili s vašimi mitózami..mala som ich len 8, má byť ich 14, ale vravela, že som mala veľmi zriedenú plodovú vodu, tak to bolo zložitejšie,,,ale že mimi je ok a je to chlapček...boli to strašné nervy, neprajem nikomu.....tak idemem zháňať kočík a vecičky

dadex
3. feb 2010

Blahozelame k dalsiemu chlapovi 🙂 pekne meno. tak teraz cakat len finale 🙂

fatimuska
4. feb 2010

dadex tak to vizerá🙂

cvikla969
5. feb 2010

fatimuska-tak stastna ako blzka vravis 🙂 a uz si rozmyslala kde a ako rodit?
o a dobra rada nad zlato-velke a odpruzene-koliecka 😵 ja v tomto snehu s nasim kocarom nemam sancu,som sa dnes na prechacke az spotila kym som sa prebrodila...

a sme zase chory ☹ ☹ slak ma ide trafit a to sme mali v pondelok ist na tu genetiku(uz pisali),by som vedela tak rovno to plavanie vinechame a bolo by za to za vagon hraciek,ale vykaslat na to hlavne nech mam dieta ok.

smailinka-hadam uz doskuskovala?

fatimuska
7. feb 2010

cvikla..chcem rodiť v ZH a ak neznesiem bolesti tak s epidurálkou

cvikla969
7. feb 2010

a prvy porod?ako si to zvladla,to vies teraz by to mala byt hracka 🙂 aj ked takych uz bolo co cakali malo bolesti a opak bol pravdou.tak zh nie co tak v handlovej?ja som pocula len jedno proti a tiez som nad nou vahala,rodi sa tam aj do vody...

fatimuska
7. feb 2010

prvý pôrod bol des..28 hodín kontrakcie..muž bol pri pôrode...12 hodín vzdycháreň🙂)posledné kontrakcie o držku, ale samotný pôrod ok, v ZH sa mi to zdá najvhodnejšie

julinka2787
7. feb 2010

cvikla ja by som chcela asi rodiť v handlovej. zháňam si o tom infošky. aj žiar vyzerá celkom dobre, ale asi tá handlová. alebo štiavnica? ale to je už dosť ďaleko. no uvidíme... poradíš?

cvikla969
7. feb 2010

fatimuska-som ta zle pochopila,som myslela ze zh nie,prajem ti aby nesluzil santal lebo to by som si to rovno skocila,alebo zajednaj dakoho,ja som sa bala aby koli tomu nikto nezazeral tak som sa len modlila 😀
mali teda mal vydrz ze 28 hodin 😒
julinka-mas snad jedno ako je to daleko,ved ta primu este pred terminom.ak epidural tak stiavnica nie ak natural porod tak stiavnica boduje ale uz sme to tu spominali,nedajboh aby bolo cosi s babom lebo ho budu musiet prevazat inde.si to teda nastuduj,bude fajn ked si vyberes co je pre teba najlepsie aby si si to mohla co najkrajsie vychutnat 🙂

lilly21
7. feb 2010

juli - ja som bola v ziari, protekcne, mam tam kmotru - sestricku, aj doktora zajednaneho..
ale mal sluzbu primar, tak vtedy nechodia - akoze cele zle - porod mi zbytocne natahovali, este mi aj infekciu pri cisarskom zaniesli, v bb ma davali dokopy- absolutne neodporucam...
banska stiavnica - porodnicke odd super, ale slabe novorodencke, ak su nejake komplikacie s babatkom, prevazaju do bystrice..
handlova - tiez som pocula len same chvaly, kamoska tam rodi v maji, tak ti poviem 😉 ale uz tam lezala na zaciatku tehu a vraj sa ten pristup personalu neda so ziarom porovnat...

fatimuska
9. feb 2010

no Šantík je už dosť starý dr, viem že primár má svoje metódy....za rok 209 som tam ležala 20 dní, takže jemne som nakúkala do zákulisia🙂

julinka2787
9. feb 2010

dík za rady babulky. zuzi, daj vedieť ako tá kamoška v máji... asi by som najradšej tú handlovú. aj moja sesternica tam rodila. nad epiduralom nerozmýšľam. myslím, že to nechcem. asi si tor adšej odtrpím... 😅

lilly21
9. feb 2010

juli - drzim palce 😉 pre mna to bolo zbytocne utrpenie, epiduralka je super..

cvikla969
9. feb 2010

lilly napodobne,ked mi odtiekla voda som myslela ze ak okamzite neporodim tak s prepacenim zdochnem.ale je vvvvvvvvela mamiciek co ani nevedia ako porodili,napr.aj moja mama mna 😉
a akurat polnisova v ordinacii oznamovala,az ssom mala zimomriavky 😀 ma ten serial nejak zacal brat a pri tom som do septembra skor panelakovala...

fatimuska
10. feb 2010

určite rozmýšľam o epidurálke..ale ak to pôjde nejak rýchlo tak asi nie,,,,malý kope veľmi

julinka2787
10. feb 2010

akože aj ja by som si radšej uľavila od bolesti čo najviac, ale mám strach z toho vpichu do chrbta. a niekde som čítala, že ženám s poškodenou chrbticou to neodporúčajú vôbec. a ja mám problémy s chrbticou už roky... takže asi radšej pretrpím pôrod ako potom nejaké väčšie problémy s chrbtom. to je u mňa najväčší problém... ☹

cvikla969
10. feb 2010

juli tak to teda neriez,pri najhorsom sa v handlovej nalozis do vane 🙂
dadex-ako sa mate?

dadex
10. feb 2010

teraz som dopozerala romantiku s mojim milacikom Keanu Reeveso-om, aj slzicky vypadla.

no ako to povedat - neviem co ten moj syn odomna niekedy chce. je uplakany a chudacik moj ani sam nevie co by rad. slinta, takze mu zase podrastuvaju zubky, ktore nema este od novembra vonku. idu mu ocne a nie a nie sa prerezat. je mi ho luto, radsej by som trpela ja. cez den je nervacik a v noci zo spania vdycha a nevie si najst polohu. takze takto. 😝

a vy? choroba na ustupe?

cvikla969
11. feb 2010

😀 aj mna nalakal,vraj romanticka komedia ale neslo to spustit tak sme nakoniec kukali film o ruskych pracovnych taboroch 😒

ked je nas dudroz umrncany tak ku koncu dna sa uz prestavam ovladat a viem byt riadne hnusna,no vzdy sa spolu umierime 😖
tak to neni bohvieco,ked je v kuse uboleny-ale ked uz vindu to bude usmev 😀
no mi sme sa prestali dusit ale z nosa ma ´´nijagare´´+tatko snim drzi krok,tak len skacem od jedneho k druhemu.keby sme aspon von mohli nam je hrozne dlho....

lilly21
11. feb 2010

aale, juli, podla mna je to zriedkave..ja som mala tiez narazenu (alebo zlomenu - nevedeli s dohodnut) kostrc.. a nastastie trafila som palucha, tak mi to pekne pichol... som sa toho bala, ale fakt len zastipka, ked umrtvuje..

julinka2787
12. feb 2010

no ale mne sa rozsýpajú stavce. a najhoršie sú na tom akurát tie v mieste, kde to pichajú. ja si radšej pretrpím čo treba. veď to už zažilo veľa žien no nie? ja sa nebojím bolesti, len aby som bola schopná potom sa postarať o mimi.
chi! včera som mala poradňu a dokina chcela popočúvať srdiečko mimiho, tak ho naháňala po celom brušku a mimi úspešne utekalo. ešte ju aj koplo pár krát rovno do toho prístroja, tak sa vždy zľakla. povedala, že keď robí takú zlotu, že to musí byť chlapec. no neviem.
a nebudem musieť ísť na GTT.no teda nebudem musieť piť tú sladkú vec. 😖 stačí vraj odber krvi na lačno s predošlým dňom bez sladkostí. to sa teším!!! 😝

lilly21
12. feb 2010

😠 a nadomnou stali 2 sestricky, ze to treba vypit do 3 minut...no nechutne.. 😖
jj, juli, tak to fakt radsej nie
lilika tak kopala, ked sme chodili na pasy, tak mi to vzdy ukazovalo sialene hodnoty...raz sa ma pytali, ci ma nic neboli, lebo podla vysledkov rodim 😀 😀 😀

julinka2787
13. feb 2010

zuzi bléééé. tak teraz som ešte radšej, že to nemusím vypiť! 😀
no to bude sranda na tých pásoch. ešte som na tom nebola.

cvikla969
13. feb 2010

no a ja som to apsolvovala 2x-prvy sa im nieco nezdalo 🙂

mali sa nam prave zaseraz zasiel,ale teraz sa si dal na cas a len tak tak ze neodpadol.citala som ze niektore decka robia aj to.no mi zachadzame kazdy den,cize dost co sme v kuse v strehu este to je aj prd platne,lebo nereaguje na fuknutie do ust 😠 fajn uz som odpustila zo svojho ventilu zlosti(zlosti zo zufalstva)...a mozem ist spat 😅

fatimuska
14. feb 2010

ako sa vám darí vospolok?🙂

julinka2787
14. feb 2010

cvikla - fúha, to máte asi "veselé". chúďatko malé musí byť riadne vydesený z toho. možno viac ako ty 😕

cvikla969
14. feb 2010

juli-jemu to nevadi,pre neho je podstatny dovod placu,ako zvykla som si ale chlap potom chodi a v kuse kontroluje monitor ci fici.ale tieto jeho dlhe pauzi uz stvu aj mna...

tak dnes mame valentina,velmi tento sviatok neuznavame ale kiez by tomu mojmu skrsol v hlave nejaky romanticky napad 😉 po4a pol roku s nim ,mozem predpokladat ze mam marnu nadej ale to on tvrdi ze je romantik 😅
a vy? ruzicky,cokoladky boli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre