Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
20. jan 2013

@taty my zvykneme kupovat slane maslo balade, robia ho aj bez soli, ale to nezvyknem kupovat. Ja mam velmi rada to slane dokonca aj s dzemom.
Aj u nas paradne nasnezilo, aj by som sla snehuliaka stavat, keby som vladala viac ako 10 minut stat a aj sa bojim ze by som niekde spadla. Ja uz len tak pekne kludnucko doma, pomalicky chystam vybavicku a tasku do porodnice 😉 😵 V sobotu mi privezu novu pracku, (kupili sme jednu zvlast pre malicku, aby som neprala v tej istej, kde si manzel perie monterky), dovezu ju v sobotu, takze zacnem vsetko prat a zehlit. Este aj zehlicku by som chcela zvlast pre malu. Akurat zajtra ju ideme pospehovat na sono s manzelom 😵 😵 😵 Co mate nove vy?

taty
21. jan 2013

@henikav No tebe sa to teda riadne krati ,dufam ze potom nam hodis foto malej ked uz bude na svete .Takze uz nechodis ani do prace????A co kocik uz mas doma???
Jooooj a my vyberame letnu dovolenku a nevieme sa zhodnut .teda Turecko to bude ale kde presne to je to najtazsie momentalne u nas.
Tak vravis ze to maslo chuti normalne a nie ako umele???No musim vyskusat,nasi nedaju do ust nic podobneho Rame a umeliakom .Najradsej by boli keby tu predavali Liptovske ci aspon rajo.

henikav
21. jan 2013

@taty no tak uz potom musis len objednat cez tu slovensku predajnu viac kuskov a zamrazit.
Samozrejme ze potom hodim aj fotky malej a kocik je doma, aj skoro vsetko pripravene

bebe2013
30. jan 2013

@taty skus kupit v Delhaize ich vlastne bio maslo. Nam chuti velmi.

bebe2013
30. jan 2013

Hladam anglicky hovoriacu porodnu asistentku, ktora by ma odrodila v niektorej lepsej bruselskej nemocnici a zacinam z toho byt na prasky. Bola som pozriet 2 porodnice a vsade hovoria len po francuzsky. Ich holandcina a anglictina bola mizernaaaa. Teraz sa rozhodujem medzi Heilig Hart v Leuvene alebo tym, ze najdem vlastnu prijemnu porodnu asistentku a porod uz mi je jedno, kde bude. Pomoooooc! Len kde taku najst? Fakt mam strach z tych ich nemocnicnych protokolov, kde robia vsetko podla planu bez toho, ci si to zelas, alebo nie. A ak budem v nemocnici, kde mi nerozumeju, tak amen tma.

taty
30. jan 2013

@bebe2013 Dik skusim ;pretoze Balade u nas nepreslo.Akurat som muzovi hovorila ze musim uz aj do Delhaize skocit -tam som este nebola. 😀 Tak snad nieco najdeme inak mi budu deti len na syre.

dony
30. jan 2013

@henikav Ahoj, nechcela som to tu dávať, kým to nie je isté, ale už asi môžem.....som TEHOTNÁ 😵 😵 😵 😵
Keď som to vzdala, tak dorazila aj ovulácia a nám sa zadarilo, som neskutočne šťastná. Minulý štvrtok som bola na sone a už bolo vidno bublinku, ďalšiu kontrolu mám 7.februára, tak dúfam, že všetko bude v poriadku 😉
Ty ešte vládzeš? Pracuješ ešte, alebo už len oddychuješ doma?

henikav
31. jan 2013

@dony blahozelam z celeho srdiecka, ani nevies ako velmi sa tesim, ze je dalsi drobcek na ceste. Tak uz teraz nech sa len pekne vyvija a rastie rodicom pre radost 😉 Kam chodis k lekarovi?
Ja stale makam, prave to mam teraz take nabite pred odchodom chcu odo mna mozne aj nemozne, vecer pridem domov, zrutim sa do postele a spim az do dalsieho rana, uz aby som sla na tu matersku 🙂

dony
1. feb 2013

@henikav ďakujem, ja sa tiež veľmi teším, ale aj sa obávam, predsa len tá obrovská zodpovednosť a z finančnej stránky to je tiež riadna pecka, ale nejako to zvládneme, hlavne nech pekne rastie v brušku 😉
K lekárovi chodím do Antwerp, je strašne milý a pozorný, dúfam, že to aj tak ostane, už sa nemôžem dočkať ďalšieho štvrtka, dúfam, že už uvidíme aj srdiečko 🙂
Jaj ty už vydrž, nezávidím ti, mňa to ešte len čaká 😀
Kedy vlastne ideš na materskú? A len na tých 15týždňov, či ostaneš dlhšie?
Pekný víkend prajem 😉

silviazv
5. feb 2013

ahojte žienky, zase som k Vam zablúdila. aké dobré správy tu čítam,skvelé blahoželám!!! a všetkým držím palce!!!

henikav
5. feb 2013

@dony tak este stale makam, ale uz meliem z posledneho, pocitam dni kedy uz pojdem na matersku, mam dokopy 140 dni plus nejaku dovolenku, takze do septembra to nejako potiahnem a potom pojde mala do jasli, hoci uz uvazujeme aj o tom ze manzel zostane doma. No ved dovtedy uvidime. MM zostal tento tyzden doma, aby stihol vsetko vymalovat, ale teraz som mu volala, este ani nezacal, ach boze chlapi, stale musim vsetko organizovat, no ved ho vytaham za usi, ked nebudem vidiet ziadny pokrok do vecera 😀 Ale uz ani na to tahanie usi nejako nemam energiu, keby sa tak vsetko porobilo samo okolo mna :( A ty sa ako citis? Tehu nevolnosti este asi nemas, ze?? Si to uzi, lebo ak budes ako ja, tak hned po nevolnostiach som sa zacala uz len gulat, nemotorna som, sama zo seba som nervozna 😀 tahala by som sa tiez za usi 😀

dony
7. feb 2013

@henikav Ahoj, dnes som bola na kontrole, už som videla aj srdiečko ako krásne bije, a bublinka má 7mm, termín mám 29.09.2013, dúfam, že všetko bude v poriadku, dnes som sa už trošku ukľudnila ako som videla srdiečko 😉
Nevoľnosti zatiaľ extra nemám, no už dva dni mi je trošku divne ráno, som až taká hladná keď vstanem, že mi je z toho na zvracanie ale keď si niečo dám, tak to tých 15 minúť to zvyčajne prejde, a inak len tie prsia ma trápia, sú strašne naliate a tvrdé, a už asi o číslo väčšie 😀 a bruško mám dosť nafúknuté, že už sa to ani pomaly tajiť nedá, no dostala som už aj knižku dneska aj papier čo mám dať šéfovi, tak som už v práci vyšla s pravdou von 😀
Už sa ti to kráti, tak vydrž ešte chvíľku, no musíš to mať ťažké 😒 a tvoj manžel no asi ako všetci chlapi, musíš im všetko dopodrobna stokrát dookola vysvetľovať 😀

henikav
9. feb 2013

@dony to je krasne, aj my sme pozerali bublinku nedavno a uz je z nej dvojkilove babatko a prave som zistila ze v tej nasej skupine apriloviek sa uz narodili dve babatka, sice predcasne, ale normalne ma to rozklepalo. Tak nech uz Vam len ta krasna bublinka pekne rastie. Ja uz som ako gula, velmi malo sa hybem, takmer nic nerobim, vsetko zostalo na manzelovi, ale chudacik trpi bez nejakych poznamok, ved vie ze uz sa nam to krati a snad nabehneme zas do normalneho rezimu

taty
10. feb 2013

@dony joooj aka pekna sprava -tak gratulujem .
@henikav len ty muza netahaj za usi -aj tak to nepomoze,tot vlastna skusenost 😀

henikav
10. feb 2013

@taty neboj, to len obrazne, keby som ho vytahala, este by mu narastli a on je pekny tak ako je 😀 😀 😀
Co porabate, ako vikendujete?

taty
10. feb 2013

@henikav 😀 no nase mlada malo kiahne takze nejak sa ist kupat ci nieco podobne nepripada do uvahy,takze asi pojdeme len na prechadzku po obede k moru.Treba vyuzit pekne pocasie nie 😎

henikav
10. feb 2013

@taty no to iste, ja budem len sediet doma, som rada ze si oddychnem, okrem toho, mm odisiel prerobit jeden byt v bytovke, od 15.2 mame novu podnajomnicku, tak ma co robit, sice bolo nedavno malovane, ale tak po starej pani treba znova, kvoli hygiene, takze az do vecera som sama doma, teda s malym, to je to iste akoby sama, lebo on asi stravi den na x-boxe

bebe2013
12. feb 2013

zienky, mozno vas toto bude zaujimat: http://salonbabyboom.be/index.php?lang=nl

henikav
15. feb 2013

@bebe2013 super, len skoda ze ja uz vela nenachodim, ja uz sa len gulam 😀 😀 😀 inac by som tam urcite sla... Ale mohlo by to zaujimat
@dony alebo @vlnka81

henikav
19. feb 2013

haloo belgicanky, zijeme? dychame?
@dony rastieme? 😉 🙂
my stale 2 v1

dony
19. feb 2013

@henikav Ahoj, žijem, ale bojujem s tehu únavou, no katastrofa, do druhej poobede som v pohode ale potom ako keby ma klepli kladivom po hlave 😀 ale aspoň nevoľnosti ma zatiaľ obchádzajú, len ráno mi je sem tam trošku divne, až kým niečo nezjem 😀
Tak to som rada, že ešte stále 2v1 😉 , drž sa, už sa ti to kráti 😉
Vo štvrtok idem na kontrolu aj s výsledkami krvi, tak dúfam, že rastieme 🙂
A to babyboom ma dosť zaujalo, chystáme sa tam s manželom, ale oplatí sa? Dá sa tam niečo kúpiť aj za rozumnú cenu? Ale tak v najhoršom prípade sa aspoň inšpirujeme 😀

fretka
23. feb 2013

Ahojte, idem v marci do Bruselu a chcela by som kupit kociar. Viete mi poradit:
- dobry kamenny obchod, kde maju velky vyber s prijatelnymi cenami
- internetovy obchod
- bazar na nete?
Vopred dik.

henikav
23. feb 2013

@dony na tej vystave babyboom som bola ked sa Mike naroddil, ale to je uz tak davno ze si to uz ani nepamatam co zac to bolo, ci vobec sme tam nieco nasli 😉 a neboj, nevolnosti prejdu a na tu unavu si zvyknes, zvykni si aj cez den obcas oddychovat

@fretka dobry obchod s velkym vyberom je baby2000, ale ceny sa mi zdaju casto dost prehnane, hoci znackove kociky asi stoja podobne aj na sk. No neviem v akej cene planujes kupit kocik a aky? Hlboky, sportovy, golfac, kombinovany?

fretka
23. feb 2013

@henikav diky za rychlu odpoved, chcela by som golfac, asi Maclaren. Cenovo asi 300-400 EUR. Pozerala som webku baby2000, ale online nemaju vela kociarov. Asi najdem viac v kamennom obchode, ze? A nejake online bazare s pouzitymi vecami poznas? Diky moc.

henikav
23. feb 2013

@fretka skor inzeraty na deuxiememain.be, alebo potom drazby na ebay.be. V tom kamennom obchode toho maju naozaj dost, dobry vyber.. Ale okrem toho je vela inych mensich obchodikov, ale ja chodievam sem najcastejsie

fretka
24. feb 2013

@henikav Diky🙂

henikav
10. mar 2013

dobre ranko a krasnu nedelu 😉 co mame nove??

taty
11. mar 2013

@henikav akurat na teba myslim ze ako sa drzite baby ,uz sa to krati co??? 😀

henikav
11. mar 2013

@taty veru krati, akurat v piatok som bola naposledy v praci a teraz si uz uzivam matersku dovolenku, zatial len sama, lebo sme stale 2 v 1 😵 😀 Co nove u Vas? Ako sa Vam dari??

taty
11. mar 2013

@henikav No u nas stále vsetko po starom ,aj ked uz mi ta zima lezie niekam 😀 Sakra nevadi mi dazd ,nevadi mi ani ze rano slnko a za par hodin změna ale toto je sialene,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre