Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
25. apr 2010

no ved prave rybca, izby tu su miniaturne, niekedy ma ide porazit ked povedia na "izbu" 5stvorcov, ze to je izba pre babatko. A ja im na to ze ked babatko podrastie, zabijete ho a spravite si dalsie, vsak??? lebo ani na sirku, ani na dlzku nevojde normalna postel, alebo sa babatko nauci spat postojacky. Tu v tomto dome, boli izby normalnej velkosti, aj salon aj zahrada 11 arov, ALE
To este svet nevidel, z obyvacky sa ide do pivnice a do hospodarskych miestnosti, cize otvoris dvere a krava ta oblize 😀 . Z tych hospodarskych miestnosti nam ospevovali, ze v akom je to dobrom stave, tak sme rozmyslali, ze tam rozsirime dom, tak to je chajda na spadnutie, to treba zburat a to bude stat kopu penazi. Zahrada 11 arov, jaj zabudli sme, my uz sme predali 2 are susedovi, normalne mam dojem ze si z nas robia srandu. A kvoli tomuto MM prisiel druhykrat do BE, stalo nas to kopu penazi, casu, o unave ani nehovorim. Strielala by som to.
Uz sa nejdem rozculovat, lebo ma fakt klepne.

henikav1
25. apr 2010

a este nieco, vcera bol fakt dobry den, vecer nam este aj televizor skolaboval, nech mu je zem lahka 😀 😀 😀 takze teraz tam prestahujem malinku telku z Mikeho detskej izby, to bude zaujimaveeeeee 😀 😀 😀 😀 vobec nemam cas zhanat novu, musim zbalit maleho, ide na tyzden k moru a ja do ciech na skusku. Ved aj ked pracka vypovedala, bola som skoro 2 mesiace bez pracky, pretoze som nestihala zhanat

shinelove
25. apr 2010

Ahojte,
myslim , ze je to ta stranka, kt. je zrusena. Ale dakujem Heni, ak mi presles ten mail od toho pana, budem 3001. 😀 wauuuu!
inak, aj my s priatelom chodime obzerat domy a tiez som z toho mierne "prekvakpana" ze nic poriadne sa tu nenajde... Vlastne najde za 700-800tis. eciek 😖
Heni a Ty studujes vysku tu v Belgicku?
Civavava, krasne oslavy a veeeela zdravicka zelam 😉 peknu nedelu a tous!......zajtra praca 😖 blaaaaaaa

henikav1
25. apr 2010

shinelove, chcela som ti hned preposlat nejaky mail, ale ten posledny od pana Vytopila vidim ze bol na rozlucku a teraz si nespomeniem, ze kto ho nahradil, ale akonahle nieco dostanem ti preposlem, potom mi posli do IP tvoj email.
a studujem v Prahe, takze chodim raz za mesiac tam, zaroven sa tam stretavam s manzelom, studujeme spolu, sme spoluziaci a cez prednasky si piseme zalubene papieriky a chovame sa ako pubertaci, to vies na starobu sa vraj vraciame do detstva, takze my sme teraz v puberte 😀 😀 😀
No a hypotekou sme dost limitovany, pretoze jednu dost velku uz mam a na tento domcek beru do uvahy iba moj plat, lebo MM pracuje v zahranici 😖 no neviem snad nieco najdeme. Vies, my mame este aj dost velke naroky, tak nam treba 😀 😀 😀

krisbar
25. apr 2010

Ahojte! tak uz sme doma! doma v Luxe.
vsetko letelo ako malo este aj skor, neskutocne sa z toho vytesujem a dnes este svieti slniecko tak sme prvy kra obedovali na terase 🙂 uplna pohoda 🙂

Heni a to vy takto mate na dialku vztah? ze len raz za mesiac sa vidite? to musi byt dost tazke...a dokedy to asi takto budete mat? ja by som tak nemohla na dialku....trpim uz ked jednu noc pri mne manzel nespi..ale nie ziarlivostou, skor ze mi chyba jeho pritomnost.

inak co sa tyka hladania byvania, tak my sme prechadzali pri hladani bytu tym, ze kedze sme z vychodnej europy, tak si mysleli ze zijeme "v zemliankach" mozno so mto povedela az tvrdo ale prve kolo bytov bola katastrofa..stare, znicene, zubozene. az potom sa nam podarilo agentke vysvetlit ze mi v Ba zijeme v zrekonstruovanom byte tak preco tu by sme mali v nejakom starom zatuchnutom?
nastasie to pochopila a na druhe kolo uz pre nas pripravila novostavby a hned nam padol do oka nas sucasny bytik 😝
potom ked sa prisiel majitel s nami zoznamit tak sa nas pytal ci vieme pouzit el. sporak...
a heni aky velky dom hladate? kolko izieb? zahrada? terasa?

henikav1
25. apr 2010

krisbar, vitaj doma
veru zijeme na dialku a je to velmi tazke, preto som stale na nete, my sme takto stale s manzelom v kontakte. Raz za mesiac sa stretavame v skole, aj preto sme si vybrali Prahu, ze je to prakticky uprostred a dobra pristupnost, ci uz lietadlom alebo autom. Vzdy je to o tom ze sa dohodneme na nejakom datume ze uz sem pride a vzdy do toho nieco pride a zas sa to oddiali. Ked som bola tehotna, dal okamzite vypoved a stahoval sa sem, ako sme prisli o dietatko, pekne postupne si ponosil veci spat na slovensko kde ma pracu. Pretoze tu pracu nema a asi neznesie aby som ho zivila ja 😖
Z domu ktory hladame by som mala mat dobru dostupnost do prace, cize do Brusselu, max 30km, potrebujeme 3 izby minimalne 15 stvorcov kazda, izba 6 metrov stvorcovych nie je izba ale spajza ale takych je v belgicku pozehnane. Pozemok minimalne 8 arov. Musi mat potencial na dobre riesenie, dobre zaklady a nesmie byt vlhky, inac moze byt uplne rozbity vo vnutri, to si vieme porobit, manzel je v stavebnictve. Ako sme sa prave smiali s kamaratom, asi v tom style, ze dajte mi 6 ludi a ja to spravim 😀 😀 😀
No a najhorsie je to s cenou, pretoze do uvahy sa berie iba moj plat, takze do 300 aj s poplatkami, pripadne este tesne nad 300tisic, proste take domy su, ale okamzite miznu, treba hladat a velmi rychlo reagovat

este k tej tvojej skusenosti, mne tiez vysvetlovali ze co je televizor, tak som na nich oci vyplestila, ze si mysleli, ze ja si myslim ze do tej krabice zavreli ludi 😀 😀 😀 A ja som rozmyslala ci si zo mna robia srandu. Potom som im ukazala moj domcek na slovensku a padli na zadok, odvtedy sa so mnou rozpravali inac. Niektory ludia su tu strasne zaostali. Ved vsetko toto poznaju este aj v chatrciach v afrike, na kazdej chatrci satelit 😀

henikav1
26. apr 2010

baby, krasny zaciatok tyzdna aj so slnieckom 😉

famfrla
autor
26. apr 2010

pekny dnik 😎

krisbar
26. apr 2010

ahojte,
no veru henika nemate to lahke...a co ty robis, ze ta to drzi tu? kedze som tu nova tak asi vam budem davat otazky, ktore uz ste asi zodpovedali 🙂)

ja som bola v risi divov (rozumej obchod s potravinami 🙂) ...este stale je to pre mna sok, aky tu maju vyber potravin a najma ze ake vsetky su kvalitne...najma v ovoci a zelenine som "nenazrana" ...kupila by so vsetko co vidim 🙂 a vecer chcem robit lososa..mnam! sama seba prekvapujem ako zrazu mi idu napady do uvarit..doma som s tymto vzdy mala problem...
famrfla..stale nic s pracou?

henikav1
26. apr 2010

krisbar, ja som tu uz 20 rokov, takze to ma tu drzi, ja som tu doma, maly sa tu narodil, ma tu otca, s manzelom sme sa dohodli, ze pride sem, len sa este nerozhodol ze kedy. 😀 😀 😀 pracujem na komisii
Lososa mam aj ja rada, urob viac, pridem na veceru 😵 😵 😵

famfrla skludni trosku vela rozpravas (pises) 😀 😀 😀 😀 😀

famfrla
autor
26. apr 2010

caute baby u nas nejako pofukuje tyzden sa zacal a ja som unavena 🙂 🙂 vcera sme boli na vykend Vianden a okolie preslapali sme 6 km 🙂 mala spala vecer ako polienko 🙂

krisbar este stale nic ani to ruzovo nevidim 😠

dnes som bolo kvoli obcianstvu podpisat ziadost🙂 dotycny pan sa ma pyta ze pani preco si myslite ze belgicko je lepsia krajina ako vasa a ja na neho vyvalila oci a hovorim no prepacte ale to si vobec nemyslim🙂 ze je to tak 🙂 sa na mna skaredo pozrel 🙂🙂 asi obcianstvo nebude 😀 😀 😎 😎

famfrla
autor
26. apr 2010

boze ze vykend.....to je hroza 😝

henikav1
26. apr 2010

aha, takze zas depkujes, hmmm
oni si tu belgicania velmi namyslaju, ako su dvesto rokov pred nami
a kludne hrubkuj, aj ja hrubkujem az strach, uz pomali neviem po slovensky pisat

famfrla
autor
26. apr 2010

hamba mi je heni 🙂 🙂

ale depkujem ale len trocha 🙂 mna to tak nebavi byt doma boze horor

a manzelik sa kedy pristahuje?

henikav1
26. apr 2010

asi nikdy, doteraz to bolo ze v septembri a uz zase vymysla, takze nikdy, idealne manzelstvo, nemame sa kedy pohadat, alebo si liezt na nervy a sme si stale vzacni 😀

famfrla
autor
26. apr 2010

hmm no to mas pravdu 🙂 🙂 a nejaka robotka sa mu rysuje?

henikav1
26. apr 2010

nerysuje sa nic, asi zostane na sk 😖

krisbar
26. apr 2010

aha...no heni..kedze si tu 20 rokov tak ty sa potom nevzrusujes nad nicim...to ja ako novacik...to este budem dlho vyvalovat oci 🙂
a to si v tej komisii celu dobu? ci si striedala posobnost?
mne pridu EU institucie strasne skostnatele...ako kazda statna sprava...ale mozno su to len moj predsudky...no co pocuvam tak tam zase je "istota a stabilita" co sa tyka prace...pokial mas definitivu...
ale tiez tam asi skusim poslat CV...ved za to nic nedam..len sa musim dokopat si ho urobit v tom EU formate..

famfrli - ako si vyplnas den?...ty mas aspon malu (ci je v skolke)? ale ja som sama doma..
ked sme sa rozhodovali ci ist sem aj ked sme si boli isty ze pre mna praca nebude tam som vedela ze to bude tazke, ale zatial to zvladam..aj tym ze je stale co vybavovat a zhanat a najma sa ucim francuzstinu zatial ako samouk tak mi ten den zbehne.
este keby som sa tak dokopala si vybehnut aspon na hodinu na bike alebo korcule...
ale inak mas pravdu...ide to pomaly a najma aj to euro navyse by sa zislo. ja by som sla robit hocico aj do obchodu upratovat handry opat na vesiak..ale neviem kde by som aj taku pracu nasla..a najma ...aj tam potrebujem francuzstinu...takze to co som si v Ba hovorila ze "nebude problem" tak vidim tu ako velky problem....
rozmyslam ze si dam deadline ci najdem pracu v administrative a ked nie tak by som sla robit napr aj aupair, alebo nanny. ...neviete nejaku stranku kde by boli inzeraty na take "nizsie" pozicie? nanny, shop assistant, casnicka, atd..
pekny vecer prajem este.

famfrla
autor
26. apr 2010

krisbar 🙂 no mam anglictinu kazdy den od 9 -12 aspon nieco

no pokial mas vyskoku skolu tak to bude pre teba asi tazsie zohnat si nizsiu poziciu- ja som to tiez skusala ale bohuzial dostala som viac odpovedi v takom zmysle ze na taku pracu tak diplomovaneho cloveka nepotrebuju 😖 😖 a to som bola aj v interimoch a tam som uviedla ze mozem robit hociaku pracu obchod kasa hoci co no nic .... a ty ako si na tom s anglictinou?

Heni zacinam vazne premyslat o testoch ... no neviem zevraj sa ma nieco rozbehnut v juli nevies o com niejake chodbove spravy? 🙂

henikav1
26. apr 2010

krisbar, ak chces robit v instituciach, musis si urobit konkurz a potom je to uz otazkou casu, niekto sa dostane rychlo a iny zas caka aj roky, treba k tomu asi stastie. K tej praci ma famfrla pravdu, aj mojmu manzelovi uz prisli nejake odpovede ze je nadkvalifikovany na pracu ktoru ziada, preto to nevidim ruzovo 😖

famfrla, pocula som u nas teraz jeden mlady u nas vraj ide na nejaky konkurz, ale ja som ten konkurz vobec nezachytila, takze neviem a vraj sa to zmenilo, vraj uz budu len verbal a numerique otazky a celkovo skratene procedury, tak asi tolko, viac neviem

famfrla
autor
26. apr 2010

heni heny007 mi spominala ze jej Pablo zistil ze by sa mali nejake konkurzy robit v juni tak neviem sa chysta .. tak neviem asi ta budem musiet skusit ine mi nic neostava 😉 no uvidim musim sa jej spytat

heni no musime si asi zalozit s tvojim manzelikom stavebnu firmu🙂 ja budem robit logistiku bezpecnost pri praci a eko a samozrejme budem pocitat korunky 🙂🙂 a on zbytok 🙂

len neviem kto nas zafinancuje 😀 😀 😀

henikav1
26. apr 2010

no so mnou nepocitajte, ja vam maximalne zaplatim slanu vodu 😀 😀 😀
ale uz sme na to mysleli, ze ak domcek, tak taky kde b y sa dalo nieco robit

famfrla
autor
26. apr 2010

no teda heni si kamoska 😅

famfrla
autor
26. apr 2010

krisbar chcela som sa spytat ci nevies ci sa na tie dve pozicie k tvoju manzelikovi prihlasilo vela kandidatov

henikav1
26. apr 2010

ja viem ze som kamoska, na mna sa teda vzdy mozes spolahnut, akurat si ratam tie cervene mince, ze kolko este mame do vyplaty 😀 😀
krisbar tvoj manzel zamestnava ludi?? tebe by sa nieco fajn nenaslo u neho??

famfrla
autor
26. apr 2010

heni ok🙂 tie cervene si nechaj ja radsej zelene 🙂 🙂

famfrla
autor
26. apr 2010

krisbar http://offreemploi.monster.lu/Secretary-8h-per-...

to by sa ti nehodilo na start? neviem ci je to este aktualne

henikav1
26. apr 2010

takze baby, pozerala som domy, ale chyta ma z toho depka, takze koncim

famfrla
autor
26. apr 2010

a z coho heni z cien alebo z toho ake su?

henikav1
26. apr 2010

no z obidvoch, aj ceny, tak si vravim, nevadi, tak trosku pridam, ale oni ti predavaju katastrofy este aj za 400tisic, tak potom kolko treba dat za normalny domcek?
o tom ani nehovorim, ze belgicky architekti si poniektori vysluzia pravom nobelovu cenu idiotov, aby sa ti pivnica otvarala zo salonu a jedalen bola na opacnom konci domu ako kuchyna, ja nechapem, mne sa asi sniva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre