Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
6. jan 2010

Tak to si tu celkom kratko, ale da sa tu zvyknut. Ste tu uz natrvalo, ci len docasne??? Ty si asi doma s babatkom na materskej, vsak? Hned by som sa s tebou vymenila. Ked je v dome babatko, tak cely dom tak pekne vonia, mlieckom, pudrom......, mnami

rybca
6. jan 2010

no ked je pekne nalozene v plienke, tak to tu velmi nevoni...🙂))))) uvidime, ze ako sme tu, kupili sme tu domcek, tak mozno aj natrvalo..🙂 som doma na materskej a este by som casom chcela potiahnut s druhym..🙂

henikav1
6. jan 2010

no tak vam prajem ab y sa vam potom aj druhe podarilo take krasne. No a ty sa zatial naucis rec, pekne pomalicky a uvidite. Manzel je tiez slovak, alebo Holandan??
Fu a nalozene v plienke, to si ja uz ani nepamatam, to bolo u nas straaaaaaaaaaasne davno. Dokaz, ze clovek si zo vsetkeho vzdy zapamata len to pekne

rybca
6. jan 2010

Je madarsky slovak..🙂 to ano, len to dobre..🙂 po case..🙂

henikav1
6. jan 2010

jasne rybca, vsetko chce svoj cas, no a v zivote vzdy budu aj radosti, aj starosti. cely zivot je len o tom, ze riesime stale nieco a ked to konecne vyriesime, mozme zacat riesit nieco ine 😀 😀 😀 😀
Ja uz neriesim kakane plienky, zato riesime domace ulohy a mam dojem ze o 1-2 roky budeme riesit prve lasky 😀 Ale rada by som este riesila aj kakane plienky 😵

famfrla
autor
7. jan 2010

dobre ranko🙂

juuj ako sa nam to tu rozbehlo 🙂 heni syncek nezabudol na mamicku v cokoladovni? 😀 😀 ja dnes odmietam varit a upratovat 😵 😵 😵

famfrla
autor
7. jan 2010

heni videla si?

http://www.exil.sk/site/belgicko.php/2007/02/09...

to vyzera byt zaujimave ak sa to rozbehne

henikav1
7. jan 2010

dobre ranko
maly sa mi vratil spokojny s cokoladovne, vraj im dnes pani ucitelka rozda cokoladky co si sami urobili.
Pozrela som famfrli, dakujem, uvidime co z toho bude 😵

Ja som dnes strasne unavena a nevyspata, do noci som pisala 😖 Idem si pre kavicku, inac zaspim na stole 😀 😀 😀

famfrla
autor
7. jan 2010

heni ako ti ide skola?

henikav1
7. jan 2010

tazko, uz mi to nepali tak ako ked som mala 20, ale zatial to nejako zvladam. Teda, nepovedala by som ze je to tazke, len je toho strasne vela a ked ma clovek pritom zvladat sam pracu na plny uvazok, skolu, dieta, maleho ulohy, domacnost, no je toho dost a zial den ma len 24 hodin a to sa neda vyuzit 24 hodin efektivne, pretoze sa jednoducho zosypem, niekedy jednoducho nevladzem. A este sa snazim nezanedbat maleho, nemozem mu predsa 5 rokov zakazat sankovacku, tenis, futbal, prechadzky, alebo len jednoduche blaznenie doma. No a strasne mi tu chyba slovenska alebo ceska kniznica, odkial by som si mohla vypoziciavat knihy ktore potrebujem.
Ale dolezite je ze ma to bavi a tvrdohlava som ako mulica, tak to hadam s tymito mojimi "fajn" vlastnostami niekam dotiahnem. A beriem to aj s takou rezervou, ak nie, svet sa nezbori, ak nebudem zvladat, prerusim, pracu mam, robim si skolu viacmenej ako taky osobny ciel.

famfrla
autor
7. jan 2010

no to ti verim budem drzat palce 😉 keby som ti mohla mohla niekedy nejako pomoct tak staci napisat ak budem moct tak ti rada pomozem a zabudla som sa spytat ako dopadlo to doucko ? mm si priniesol 100 rocne knihy z matematiky od dedka 🙂

henikav1
7. jan 2010

no ze ako dopadlo doucko uvidim ked mi nabehne bodovanie z pisomky v isise 😀 Mylne som sa domnievala, ze si aspon nejake body nahrabem, aj ked nie vela a oni to boduju bud alebo, cize bud mam 5 bodov, akoze dostacuje, alebo 0. A ja som si naivne myslela, ze zo 2-3 body nahrabem a ono to funguje cierna alebo biela, ziadna siva neexistuje 😀 😀 😀
Teraz robim na podnikavosti, takze ak mas nejake knihy z podnikavosti, to by mi dobre padlo, inac hladam na googlebooks.

heny007
7. jan 2010

Haloo babky, znova som vas zmeskala, vzdy pridem ked tu nikto nie je ☹

henikav1
7. jan 2010

nevadi heny007, ved my si tu odkazy od teba najdeme, kludne pis 😉

famfrla
autor
7. jan 2010

tak po jednom krasnom dni ma zas caka depkujuci vikend ☹ prave my prisla prva negativna odpoved na ziadost do zamestnania ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

henikav1
7. jan 2010

nedepkuj, ja som tiez poslala asi 50 ziadosti, z toho 40 mi vobec neodpisalo a 10 ma poslalo slusne do certa.
a potom zrazu mi ku stastiu stacila jedna pozitivna odpoved, takze nedepkuj, pride

famfrla
autor
7. jan 2010

😖 😖 😖

famfrla
autor
7. jan 2010

hmm peciem spekulosovy chlebik🙂 dufam ze aspon ten my vyjde 🙂 heni kedy dame randicko?

famfrla
autor
7. jan 2010

heeni zabudla som chcela som sa ta spytat neodporucila by si mi nejaku knihu vo francuzstine ? na rozsirenie slovnej zasoby?

henikav1
7. jan 2010

famfrli, mozme sa stretnut kedy len chces, ja budem len rada. A ten spekulosovy chlebicek daj vediet, ak sa ti podari, rovno posli recept 😉
a knihu, ani neviem, ja som teraz zahrabana len v tych mojich knihach o podnikani, bussines, marketing... nejako ide vsetko ostatne bokom

famfrla
autor
7. jan 2010

podaril sa len je tam trosku malo cukru sa mi zda len trosku pridat a bude fajnucky 🙂 mala nejako pomrnkava dufam ze nebude chora :( musim k nej bezat zajtra napisem receptik mas pekaren? pekne snicky

henikav1
7. jan 2010

no dufam ze bude malicka v poriadku
pekaren mam na reklamaciu v oprave od Vianoc, ale kazdu chvilu mi ju asi vratia opravenu
dobru noc

famfrla
autor
8. jan 2010

dobre ranko tak my sme zostali doma to bola noc katastrofa..... tak sa mi chce spat 😎 😖

henikav1
8. jan 2010

dobre ranko
famfrla tak si pospi kym mozes, ja by som spala tiez, ale v kancelarii je to dost obtiazne 😀
Tesim sa ze uz bude konecne vikend, som absolutne vycerpana

noe kde si?? co ste zapadli v snehu v anglicku?? 😀

noe
8. jan 2010

Ahoj, prave som nakukla a ti chybam 😉 ani niesi daleko od pravdy. Tento tyzden bolo hotove peklo, ani neviem ako som to prezila. Manzelik ma nechal v UK nech zvalim barak a on v nedelu vecer odisiel naspat do Bruselu. Prve dve noci som sa strasne bala a spala pri zasvietenom svetle, a potom to prislo.... V utorok zrazu okolo 15tej praskla od zimy nejaka rura na vodu, co je vyvod do zahrady, takze sme mali na zahrade vodotrisk. Po nekonecnych telefonatoch mi kazali vypnut hlavny uzaver vody, s tym, ze mi poslu montera, aby to opravil. Avsak este v utorok o 16tej zacalo snezit a do rana napadlo asi 30 - 40cm. Takze v anglicku zdochol pes a nikto ani nos nevystrcil, vsetko pozatvarane. 2 nekonecne dlhe dni som bola bez vody bez tepla, a to v noci bolo -17 😠 Vcera konecne prisiel opravar aj to peso 5 mil, lebo auto mal zasnezene.

Neuveritelne 😒 😒 😒 nastastie uz je tu manzelik, uz mam aj teplucko a v nedelu pridu stahovaci.

Inak sa mame pomerne dobre 🙂 a zelam krasny den 🙂

henikav1
8. jan 2010

noe, takze nic moc, este dobre ze si tam nezamrzla. V tychto zapadnych statoch su s troskou snehu uplne mimo, nic tu nie je prisposobene zime, jasne ze potrubia roztrhne ked nie su poriadne zaizolovane. Na slovensku sa take nieco stat nemoze, tam su ludia na zimu vycviceni. A ozaj preco stahovaci?? Uslo mi nieco?? Stahujete sa??
Famfrli nedepkuj, radsej pis na kona nech sa nenudim. 😉 Ja uz pomaly oslepnem od tolkeho vyhladavania na nete, normalne ma bolia oci
Ak mate doma nejaku knizku o podnikani, dajte vediet pls, za kazdu info mate u mna kavicku 😵

famfrla
autor
8. jan 2010

heni a skusala si stiahnut nieco z netu? a co konkretne o podnikani potrebujes z akej oblasti? ja tieez tu furt cumim a cumim vyplnujem a odosielam ako blba 😖

julie6
8. jan 2010

Ahojte dievcata, dlho som sa neozyvala,lebo som takmer nestihala ani zit,3 decembra som odisla domov dokoncit dizertacku,Jankovi zacali ist posledne dolne stolicky,mne zmenili mesiac pred odovzdanim skolitelku/papierovo/no zacala zrazu mat naroky,,,,a hlavne ine videnie problematiky,vsetko sa kazilo, od upravy obrazkov tabuliek,aj pri tlaci,aj pri odovzdavani v BA,,,,na SK je este asi stale moda davat radsej polienka pod nohy ako vyjst v ustrety niekomu,kto nebyva v BA....,nuz a po prichode sem som na silvestra dostala pasovy herpes,,,mali sme problem tu v Nivelles zohnat lekara na novy rok,,,myslim anglicky hovoriaceho/lebo my tu fungujeme ako nepocujuci....bez francuzstiny u valonov....|tak som to musela riesit v nemocnici v nedelu na emergency,,,,ale aj tak nakoniec manzel nasiel v praci kontakt na ceskeho lekara Poltorackeho,,,,tak mi konecne pomohol,,,,,stale nie som OK,,,,neprajem to nikomu,,,tak si davajte pozor na vycerpanie,,,,fakt,,,niekedy si myslime ze zvladneme hory,,,,ale aspon ja vidim,,,ze potom sa to vrati 3nasobne,,,,spat,,,,,ak budem OK,,,snad o tyzden tak by som sa konecne stretla v Bruseli asi pre Vas vsetky je to najvyhodnejsie,,,,dajte typ kde,,teda ak mate chut,,,ja pridem aj na komisiu,,,vlastne je hanba ze sme tu 1.5 roka a este som tam vnutri ani nebola,

henikav1
8. jan 2010

famfrla, stale iba z netu, teda zdroje musia byt hlavne knihy, takze na googlebooks, pretoze ja sa tu k ceskym kniham asi nedopracujem. Potrebujem doplnit nejake vyznamy slov este, napriklad inovacia, vela som toho nenasla

ahoj Julka, som rada ze si sa konecne ozvala, prave som na teba myslela, ze si sa na nas uz celkom vykaslala 😀
Tie problemy ti samozrejme nezavidim, ale preco si nezavolala, ved by som vam prisla prekladat do nemocnice, ved preto sme tu, aby sme si navzajom pomahali. Ozaj co s tym stahovanim, ci uz ste asi ani nehladali, ked ste toho mali tolko.
No a co sa stretka tyka, dajte navrh, ja som za a prisposobim sa, do skoly idem az koncom mesiaca.

Ozaj ide niekto z Vas na ten Novorocny koncert na sk ambasade??

famfrla
autor
8. jan 2010

dobry vecer🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre