Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

nicole89
3. mar 2014

@drobec490 Ahoj, tiež ťa vítam 🙂 S flámštinou ti ale neporadím, lebo žijem vo francúzskej časti a ja som sa učila po francúzsky 🙂 Dajte vedieť, keď bude nejaký meeting 🙂

henikav
5. mar 2014

@nicole89 Vy uz mate mesiac? ako to leti a nasa pred rokom este kopkala v brusku a teraz uz lieta ako sto certikov, za chvilku mame rok

leony83
6. mar 2014

Ahojte baby, my sa chystame do Bruselu od septembra. Mate skusenost so skolkami a skolami? Je tam aj slovenska/madarska?

henikav
10. mar 2014

@leony83 neviem co chces vediet okolo skol a skolok. Neviem o ziadnej slovenskej alebo madarskej, co viem je europska a v nej su sk aj hu sekcie,

leony83
10. mar 2014

@henikav ďakujem za info. syn má teraz 5 rokov,doteraz bol v maďarsko- slovenskej mix škôlke a neviem si predstaviť, že by mal nastúpiť do francúzskej školy 😝

henikav
10. mar 2014

@leony83 no neviem kde budete v bxl a co tu budete robit, ako by Vam bola pristupna eu skola, ta je od 4 rokov. ale slovenska sekcia aj tak vyucuje francuzsky, alebo anglicky. Ale toho sa bat nijako nemusis, videla som sem prist kopu deti, ktore nevedeli jazyk a zazracne rychlo sa prisposobili, rychlejsie ako rodicia. V be su na deti cudzincov zvyknuti

leony83
10. mar 2014

@henikav áno, už som našla na nete, že deti zamestnancov komisie majú tú eu školu zadarmo 🙂 vidím, že máš 13 ročného syna, tak máš skúsenosť so školstvom v bxl, ako si spokojná?

henikav
10. mar 2014

@leony83 ja som spokojna, syn bol v belgickej skolke aj zakladnej skole, teraz je na tej eu skole na strednej. Mala je v eu jasliach tiez spokojnost

leony83
10. mar 2014

majú aj eu jasle? začína sa mi to páčiť 😉 malej sa páči v jasliach?

henikav
10. mar 2014

@leony83 celkom ano, malej sa paci, aj ja som spokojna, mam to hned vedla prace. Mala si uz zvykla, chodi tam od 5 mesiacov

leony83
10. mar 2014

@henikav možno ti už leziem na nervy s otázkami, ale dcérku ti lahko zobrali do jaslí? je to tam automatické,že detičky chodia aj do jaslí, alebo sú také tlačenice na miesta ako tu doma? 😝

henikav
10. mar 2014

@leony83 nepotesim ta, je to horsie. Malu som zapisala hned ako som zistila ze som tehotna a najprv sme nedostali miesto, az potom niekto nejake miesto uvolnil a tak sme sa k nemu dostali. Ale zas tam vela zalezi od situacie, ci idete pracovat do institucii, ci obaja alebo len jeden, ci ste nabrati v zahranici, alebo tu v be..... Do statnych jasli sa nechytate, tam som zapisala malu, na 20 miest do jasli, na poradovniku sme boli asi na 150 tom mieste a do sukromnych to ano tam sa miesto najde, tie co poznam zacinaju s cenami od 850 € hore + strava

leony83
10. mar 2014

@henikav muž by tam mal pracovať v komisii, rýchlo musíme vybaviť ešte svadbu, aby som dostala tie percentá z jeho výplaty 😉 nejak extra nechcem pracovať, ale moja herečka by už aj išla medzi detičky. horšie je to so synom, ten sa ešte stále nezvykol v škôlke 😢

taty
19. mar 2014

joooj kolko ste tu toho popisali a ja ze uz tu nik nechodi ,lebo veru dlho tu bolo nejak mrtvo. My si uzivame slniecka tak ani moc na net casu nemam. Heni akurat som myslela na teba ze mala ti uz bude mat rok och ako to rychlo zletelo.

henikav
22. mar 2014

@taty no veru, pred rokom takto som sa uz ani kotulat nevladala a teraz mi to uz beha popod nohy 😉 😀 😀 inac aj my sme kazdu volnu chvilku v zahrade, alebo po nakupoch do domu, ale som velmi rada ze si sa ozvala

kika2111
24. mar 2014

Niekto v okolo Hasseltu,Tongerenu,Riemstu ci Maastrichtu?🙂

nicole89
26. mar 2014

@henikav dnes už máme dva mesiace :D bože ako to ubehlo.....

drobec490
1. apr 2014

@henikav
@nicole89
@taty
@leony83 ahojte maminky...tak uz som treti tyzden v belgicku a druhy tyzden co pracujem,pomaly si zacinam zvykat je to vsetko take ine zvlastne ale aspon nie som sama a kolegyne su fajn .slovenky takze okej 🙂
vy sa inac ako mate?

henikav
2. apr 2014

@drobec490 tak vitaj, nech sa ti v Belgicku paci 😉 U nas zase blazinec, v praci aj doma, ale zato nakukavam aj na konika 😀

drobec490
2. apr 2014

@henikav dakujem tak dufam ze casom to bude okej,tu u nas sa uz pomaly zacinam orientovat aj na aute 😀 no u nas zatial okej uvidime neskor...inak chcela som sa ta pytat ci mi vies poradit co sa tyka toho,ak by kamoska co tu zije ma malu ktora ma pol roka ale rodila na slovensku aj pobera odtial rodicak ze co potrebuje k tomu ak by chcela brat rodinne pridavky tu..ona tu pracovala 5 rokov za belgicana...?dakujem

henikav
2. apr 2014

@drobec490 ma tu trvaly pobyt a pracuje normalne na zmluvu? V takom pripade normalne poda ziadost na ich socialnu poistovnu a zacnu jej posielat rodinne pridavky. V podstate tam kam plati odvody, odtial jej budu vyplacat aj tie rodinne

drobec490
2. apr 2014

@henikav trvaly neviem len ona je teraz na materskej,a viem ze pracovala na zmluvu u belgicana...

henikav
2. apr 2014

@drobec490 no neviem v akej situacii je, ma matersku a socialne poistenie tu v be?

drobec490
2. apr 2014

@henikav jaaj no myslim ze nie preto sa pytam lebo chcela vediet keby to chcela zmenit a dat si aby tu poberala..

henikav
2. apr 2014

@drobec490 pokial tu ma odvody a socialnu poistovnu, alebo keby tu mala trvaly pobyt tak oni jej budu platit aj na dieta, inac nedostane. Na matersku odisla z belgicka?

drobec490
2. apr 2014

@henikav no ano ,ale ja sa jej este vsetko presnejsie popytam a keby nieco tak napisem,ale aj tak dakujem aspon za tieto info 🙂 😉

karlanov
10. apr 2014

@fretka @diana_81 @miskovamamina a další
holky hlásíme, že už jsme v Bruselu, vybalili jsme a aspoň trochu se rozkoukali, dokonce jsme pro syna sehnali školku a kupodivu se mu tam líbí, jen teď jak jsou prázdniny, tak je to náročné 🙂
když budete mít čas, budu ráda, když se ozvete a třeba vymyslíme nějaké setkání 🙂

hanci1205
18. jún 2014

Ahoj
Je tu niekto z okolia Soignies ? Chcela by som sa spytat na pracu, je to tazke si najst pracu ask moja francuzcina nie je este 100%? Dakujem

andreaal
19. jún 2014

Ahojte, ja byvam 20 km od hlavneho mesta Luxemburg vo Francuzsku uz 3.rok.Teraz som v 18 tyzdni .Nemam tu vela kamaratok, bolo by fajn s niekym sa zoznamit

leony83
19. jún 2014

@karlanov ahoj, môžem sa spýtať ako je to so škôlkou? malého ti hneď zobrali? my sa chystáme od septembra, malý bude predškolák a neviem ako mu vybavím škôlku :-/ tvoj syn chodí do štátnej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre