Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

krisbar
18. máj 2010

no, famfli...celkom pekne sa mi to rozbehlo... dve personalky posuvaju moje CV klientom a uz mam aj napriamo pohovory vo firmach....az premyslam ci vobec chcem ist robit 😝 som planovala ze sem cez leto dojde cela rodina a priatelia a ked budem zamestnana tak sa im nebudem moct venovat....katastrofa..typicka zena...neviem co chcem 😀

jaj dievcata a este nieco uplne od temy.....Palacinky s marhulovym dzemom a cokoladou..mnaaaaaaaaam!!!!

cestovatelka
18. máj 2010

jaaaaaaaaaj krisbar dala by som si...aj ked mam este v podvedomy henikyne langose 😉

famfrla
autor
18. máj 2010

😖 😖 ja by som si dala asi radsej langos poriadne cesnakovy zo syrom🙂 palacinky sme mali minuly tyzden 😀

krisbar ja by som radsej pracovala ako dovolenkovala 😒

cestovatelka
18. máj 2010

kocky, ktore ste tu rodili resp boli sledovane doktormi...prosim vas, je aj tu v Luxe nieco take ako povinna navsteva zubara?
dakujem

famfrla
autor
18. máj 2010

cestovatelka no ja som v belgicku, ale tu som nic take nepocula 😉

cestovatelka
18. máj 2010

no mosim sa ja popytat dakych Luxemburcaniek...len jakych vsetky kolegyne su "frontalieres"...no idem browsovat dake fora 🙂 ale dakujem famfrla

famfrla
autor
18. máj 2010

no som ti velmi nepomohla 😒 skus napisat civave jej sa nedavno narodilo babo ta by to urcite vedela najdes ju tu v nasej teme.

cestovatelka
18. máj 2010

dakujem si zlata!

shinelove
18. máj 2010

ahojte, ako mame?- konecne vykuklo slniecko 😎
kosila som dnes zahradu od nudy, a to som len 2 tyzdne bez prace a uz ma ide rozhodit 😖 takze zajtra idem pliet, zehlit a tie z robit palacinkyyyy- moj sa ide za nimizblaznit. normalne od kedy som tu, tak len vyvaram, vypekam 😝 doma v PO sa mi nechcelo, vlastne som nemala pre koho 😕 ..a vlastne odkial zo SR ste dievcata?
cestovatelka, ja nepoznam nihoho v Luxe, tu v B som o tom nepocula tiez.
Krisbar, bud rada, ze sa Ti to rozbehlo, ja som by som tiez radsej pracovala. hoci v juni oslavujem 30tku a dojde sem moje dvojca s manzelkou na oslavu, tak sa budem venovat a neviem ako by to bolo, ak by som bola v praci 😀 jedine ze by som zdrhla 🤐
Famrfla, ano hovorim anglicky, aj nemecky, ale zatim nic-nikoho som nenadchla. ak by si nieco nasla na nete, tak posli link 😉 diiiiik 😀

krisbar
18. máj 2010

Cestovatelka - povinna zubarska prehliadka v tehotenstve? to pocujem prvy krat...to fakt take je? cumim...inak ja si myslim ze tu nic take nebude...podla toho ze tu celkovo to nechavaju na pacientovi aby si sam poradil...ja zajtra idem k lekarke s tym zapalom moc. ciest tak som zvedava ci ma posle k urologovi.

inak tie langose..tiez by som si dala...heni - da sa poslat recept na cesto? mam tu este nejaku ceru, tak mozem na nej vyprazit...

no shinelove ... podla mojich pocitov to vyzera s pracou dobre, ale nechcem si robit velke nadeje, aby som potom nebola sklamana. firma vyzera super a aj praca by bola ok. nic svetaborne, ale ja uz ani nic take nehladam..najma nech nieco robim a som medzi ludmi...a podla otazok pocitaju s tym ze si dovolenku vezmem, tak mozem vyuzit na to ked pride navsteva....

ja som z BA.

henikav
18. máj 2010

baby, aspon narychlo Vas precitam, aj ked nie vsetko, lebo okupujem susedovi internet, ale nikomu to nepovedzte 😀 😀 😀
ale rano ma prist technik, tak dufam ze to vyriesi
tak ja som z lucenca a recept na langose je z mimibazaru, je fakt fantasticky

POTREBNÉ PRÍSADY

1 Kg hladkej múky, 2 vajcia, 400ml mlieka, 250g kyslej smotany, 4 KL soli, 50g droždia, 1 kocka cukru, na dochutenie, cesnak, smotana, kečup, syr

POSTUP PRÍPRAVY

Najlepsie deň vopred si pripravíme cesto, ale nie je problem, ked je niekto veľmi hladný aj hned ale neskor ciže také odležané cesto je potom ako fantázia. Takže do 1/2 ky dávky cca 200ml vlažného mlieka s cukrom, dáme kvasnice. Pridáme ostatné prísady a vymiesime cesto. Dáme do väčšieho /napr. igelitka /mikroténového sáčku,/ tu som si nechala poradiť od mamičiek a dávam už cesto do vejkej misky a prikryjem / a vložíme do chladničky, tam to narastie- nakysne a tam vydrží aj 3-4 dni. Ako pri kom?/ A pre tých ktorí nevydržia hned vyprážaju na rozpálenom tuku, stačí ked sa na jeden langoš odoberie cca za hrsť cesta s a vyprážame spôsobom : prvá strana pod pokrievkou, druhá bez ale skúšala som to aj bez pokrievky a boli tak isto dobré. Sledujte však pre istotu je to rýchlo, aby neprihoreli . Dochutíme podla chuti, najlepšie všetko. cesnak, smotana, syr, kečup.

henikav
18. máj 2010

este nieco, ja som nemala kyslu smotanu, dala som sladku a boli mnamkove
no a na langose rozmixujem strucky cesnaku s troskou olivoveho oleja a okrem toho davam vsetko, cize smotanu, syr a mexicky kecup

famfrla
autor
18. máj 2010

ahoj babule hlasim tiez u nas slniecko 🙂

ja pochadzam od ziliny 25 km 🙂 z dedinky 🙂

shinelove ja tiez rozpravam aj nemecky + uz mozem povedat ze anglicky a fr 🙂 tiez som s tym nikoho nenadchla moje CV vysia vsade ale uz zapadli prachom urcite ak nieco uvidim poslem.

Na slovensku je to povinne myslim ze 3krat prehliadka u zubneho pocas tehotenstva.

Uz by sme mali dat stretko ked nas je tu tolko vela 🙂 😀 😎 😅

shinelove
18. máj 2010

ano ano, mohli by sme dat stretko niekde na pol cesty 😀, hmmmmm?

shinelove
18. máj 2010

Heni, a tu kyslu smotanu kde vyhrabem,?chodim ako bludna owca po obchode, ale bezuspesne 😢

henikav
18. máj 2010

shinelove, ja som dala sladku, toto je povodny recept zo slovenska s kyslou smotanou, ked nemas, musis nahradit

famfrla
autor
18. máj 2010

ale ja som tu kyslu smotanu nasla 🙂 🙂 v obchode 😎

henikav
18. máj 2010

famfrla, to nevadi, ak mas, tak das, ak nemas, das sladku a langose budu aj tak fajnove

famfrla
autor
18. máj 2010

heni a ty sedis este stale u suseda ? 😵 😕 😅

shinelove
18. máj 2010

Famrfla a ako sa vola ta kysla smotane a v kt.obchode? Heni, susedia z Teba musia mat radost 😀 aj tam nocujes? 😉 😀

henikav
18. máj 2010

baby, vy ste ma nepochopili, ja sedim u mna doma v kuchyni a okradam susedov signal
no co uz, mal si zabezpecit siet
a potom u nas je teraz nudzovy stav, musim, mam abstak 😀 😀 😀 😀 😀
ja predsa za to nemozem ze na mojom nete je porucha 😖

shinelove
18. máj 2010

supeeer, tak to si ma rozosmiala fakt 😀 😀 to iste som robila susedovi v panelaku na SR. sikulka 😉

henikav
18. máj 2010

shinelove, ale nikomu to nepovedzte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

shinelove
18. máj 2010

Heni, tak jedine mojmu hafanovi 😉 inac, ak sa budete nudit, tak si checknite stranku-Komunita exilakov a rubriku- manzelstvo s cudzincom- velmi fajne citanie 😵

famfrla
autor
19. máj 2010

teda baby sa zasivate dne 😀

tak ja este ziadna odpoved 😔 no a asii to aj tak zostane predpokladam 😕

shinelove
19. máj 2010

Famfrli, vyckaj-oni sa ozvu 😉 a si ochotna sa potom stahovat do okolia Tournai? inac je tu fajne, aj ludia su okej a hlavne ak budete xciet kupovat raz dom, tak je to tu lacnejsie 😎

henikav
19. máj 2010

ahojte babulky, tak uz konecne nie som zlodejka, uz mi ide vlastny net 😀
nakoniec bol problem v modeme, tak mi ho rovno vymenili, pritom mal len rok 😒
Famfrla, neponahlaj sa neboj, ozvu sa, alebo pockaj este do piatku a zavolaj ty. Drzim palce
Ja som dnes prechodila cely den 😖 som uplne vystavena a to mam dovolenku
Nakoniec budeme vsetky walonky 😀 tak snad onedlho barbecue v nasom polorozbitom domceku 😀

krisbar
19. máj 2010

Famfrli ja si tiez myslim ze treba cakat...ked sledujem aky je tu ten proces vyberu kanditat dlhy tak ma to zaraza...co oni ho nepotrebuju aby HNED nastupil?

shinelove - tu rubriku o cudzincoch som prebehla,. jedine co som si tak narychlo vsimla bolo to more gramatickych chyb...to si myslela? ci nieco konkretne? nejaky nazor diskutujuceho?

famfrla
autor
19. máj 2010

krisbar pani ucitelka sa nezaprie 😀

tak to viete som nedockava 😀 ja uz by som tak pracovala 😀 😅 bola medzi ludmi robila nieco uzitocne 😵 ☹ nie sa tu flakat 😝

heni a nic nove o domculiku na stracej nozke 😀 ?

shinelove no urcite by sme sa prestahovali mm ma buduci tyzden pohovor v regione tournai tak to bude sranda ak jeho zoberu a ja dostanem negativnu odpoved 😀 😅 😕 u nas je to tak ze mm ma mesacne v luxe co by sme zarobili obaja v be. Pracovat by som teda nemusela ale asi by som sa tu uz asi zblaznila bez prace 😒 tak to musime riesit tak ze kde sa podari mne tak tam sa on pokusi najst si pracu 😒

mam chut na ceresnovy kolac s posypkou taky babkovsky

asi cez vik upecim mnam 😀 😵

henikav
19. máj 2010

no mam aj nemam, zatial ma jedna banka odmietla, daju iba pod podmienkou ak predam bytovku a dve ine banky zas naopak nechcu aby som predavala a prislubili ze daju pozicku, ale zatial nemam ziadnu oficialnu zmluvu od nich. Zajtra sme mali ist podpisat kompromis, ale predavajuca nesuhlasi, vraj nepodpise, kym banka neuvolni peniaze, lebo tak bola vzdy ta "close suspensive", ze ak banka neda, tak mi vrati zalohu. Tak do konca buduceho tyzdna by banka mohla peniaze uvolnit a tym padom sa kupuje na priamo bez nejakych podmienok. A uz radsej ani nerozmyslam ci ano alebo nie, pretoze by mi uz z toho preskocilo 😀 😀 😀
ale ak to vyjde, tak koncom augusta robime u nas barbecue

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre