Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

famfrla
autor
26. apr 2010

heni a neuvazovala si ist niekde tym smerom Wallonie 🙂 kde byva nas dedus tak tam stavaju a kupuju vsetci co pracuju v Brx krasne domculiky so super zahradou 170tis

henikav1
26. apr 2010

famfrla a to je kde??? lebo na 60km z Brusselu, to verim, ale ja zase nechcem kazde rano stat v zapche dve hodiny

krisbar
27. apr 2010

pekny den,

famflra - k tej praci vo firme, kde manzel pracuje (aby nedoslo k nedorozumeniu, ze ON zamestnava niekoho🙂) tak neviem kolko sa nahlasilo a ani on nie, lebo to slo cez personalku a oni potom predpokladam vyberu len tych najlepsich.
famfrli - a kolko platis za kurz anglictiny? mas to sukromne ci chodis do skoly? lebo ja som pozeral kurzy a veru je to riadne mastne...a kam chodis? do mesta ci tam niekde u vas? ja urcite pojdem..peniaze-nepeniaze ..jazyk potrebujem a ptoo msa mi top vrati ked si najdem pracu.

inak este otazocka - zisitla som ze sme kupili dzus vo vratnej flaske. to mi zoberu v obchode tam kde som to kupila? ci niekde inde? lebo nejako som v supermarkete nevidela ze by bol vykup flasiek... a ja som taky eko clovek tak ked je mozne to recyklovat tak to rada urobim..

heni a kolko uz hladas doma? a preco vlastne? teraz co byvate vam nevyhovuje?

henikav1
27. apr 2010

krisbar, na vratne flase je vzdy automat, hladaj v nejakom kutiku pri vchode, ked skoncis, zatlacis gombik a vyda ti listocek, ktory potom pouzijes pri nakupe, nevydavaju vacsinou peniazky

a hladam asi 3-4 tyzdne a preto ze byvam v podnajme, sice mame krasny byt, ale nie je nas, zial a majitelia ho predat nechcu a keby aj tak tipujem cenu okolo 400-500tisic eur, aspon za 500tisic bol minule inzerat na vedlajsi byt, co som si myslela, ze neodide a odisiel asi za 3 dni, takze asi tak 😖 Inac mame najomne byty, ale su pre nas malicke, takze tam nechceme ist

famfrla
autor
27. apr 2010

krisbar🙂 vies co som na teba myslela 🙂 ja som zaregistrovana ako ziadatel o zamestnanie a v zhladom k tomu mam kurzy zadarmo. Lenze neviem ako to je s francuzstinou lebo tu nie je francuzstina len angl. nl. lux. a nemcina na vyber. Mala by si sa zaregistrovat ako ze si nezamestnana a zistit si ake formation oni ponukaju. Tak by si to mala asi naj lebo jazykovky su neskutocne drahe.

Heni v okoli Namur tam odtial ludia chodia zvycajne vlakom priamo do bruselu.

Mam novinku baby takze buduci tyzden mam pohovor pracovny 🙂 ale v Tournai 🙂

henikav1
27. apr 2010

famfrla, tak budem drzat palce, potom daj presne vediet, ani robit v tom case nebudem 😉
V okoli Namur viem ze je to lacnejsie, ale tak daleko ist nechcem a vlakom uz vobec nie, to uprednostnim uz potom 3 hodiny v zapche 😖 videla som krasne domceky s velkymi pozemkami aj okolo Jandrain-Jadrenouille a v tych koncinach, no mozno nebude na vyber a budeme musiet odist tak daleko

krisbar, ja som tiez chodila na kurzy zadarmo, vsetky pocitacove kurzy a potom som si vzala aj skolenie, ktore bolo organizovane forem-om a tam mi este oni platili cestovne a 1 euro na hodinu, nebolo to vela, ale mesacne som mala okolo 250eur. Ale to bolo na jeden skolsky rok a na plny uvazok.

famfrla
autor
27. apr 2010

heni ty si zlata 🙂 🙂 no este som jej to nepotvrdila ale asi buduci piatok to bude🙂 no je to ta nestastna logistika no ale lepsie ako nic.

heni aj ja to mam cez forem preplacaju aj cestovne je to fajn🙂 len neviem ako to chodi v luxe.

henikav1
27. apr 2010

famfrla, je to lepsie ako nic, vydrzis, hlavne ze niekde nastartujes a potom si lahsie najdes inu pracu ked budu vidiet ze si tu uz pracovala. Ja som tiez robila v logistike skor nez som zakotvila tu, nebolo to idealne, ale bola som rada ze mam pracu a ked sa naskytlo lepsie, zdvihla som kotvy a odisla.

famfrla
autor
27. apr 2010

to mas pravdu heni 🙂 tak mam tyzden na pripravu 🙂 ak to nevide tak ja sa uspokojim zatial i s tym ze si skusim pracovny pohovor vo fr. 🙂 uz to beriem s rezervou : ): )

henikav1
27. apr 2010

neboj famfrla, to bude v pohode, hlavne nestresuj, musis ukazat ze si si ista sama sebou a to si mozes byt, to je uplne jednoducha praca 😉

krisbar
27. apr 2010

s tymi kurzami to mi je novinka!
a to sa mozem zaregistrovat, aj ked este nemam to soc. cislo? lebo na to este cakam...vraj mi pomylili datum narodenia tak to museli robit opat..
a to akm mam ist? ak sa mozem spytat...ako sa vola ten urad?
a to tam pride a povem ze som SK citizen a oni mi budu pomahat?
akoze mam tu rezidenturu..na obecnom urade uz sme zaregistrovani..len neviem ci mozem ist tym padom na urad prace.
vy ste asi ale obed mimo lux...je proces zhruba rovnaky?
zahlcujem vas otazkami ale kazda informacia mi padne vhod...vsekto lepsie ako sediet doma na zadku..

famfrla
autor
27. apr 2010

krisbar no neviem ako to funguje v lux. to si musis informovat sama skus pozriet na internet

henikav1
27. apr 2010

krisbar, ked tu mas doklady, zijes tu uplne legalne, tak nie je ziaden problem, prave naopak, tieto kurzy su pre vsetkych nezamestnanych, tak belgicanov, ako aj cudzincov, ktory sa chcu zaradit do bezneho pracovneho zivota, tam najdes podla mna aj vela rad ako hladat pracu, casto maju aj pristupne pc, pre tych co by inac nemali pristup na internet, dalej zamestnankyne, ktore pomahaju, ako napisat ziadost, alebo zivotopis, proste pamata sa na vsetky socialne skupiny. Poradia ti a odporucia ti. Lenze neviem ako sa to vola v Luxe, tu je to forem vo walonskej casti a v brusseli orbem. Kurzy mas zadarmo len zatial kym nepracujes, akonahle zacnes pracovat uz si ich musis platit

famfrla
autor
27. apr 2010

ok baby idem sportovat lebo sa mi ritka trasie ked idem po schodoch 😀 😀

krisbar
27. apr 2010

uz som nieco nasla..musim pockat na tu karticku a pojdem hned tam..vsekto co sa naucim bude lne lepsie 🙂

henikav1
27. apr 2010

famfrla 😖 tak teraz si mi nahnala depku. Odkedy som poskryvala zrkadla, uz sa mi celkom podarilo vsugerovat si ze som dokonala 😀 😀 😀

famfrla
autor
27. apr 2010

😀 😀 😀 heni

ale nie musim sa hybat 🙂 lebo sa mi akosi ta nespotrebovana energia uklada na sedacich svaloch 🙂 🙂 😀 😅

shinelove
27. apr 2010

Ahojte,
Krisbar, drzim palce na pohovore, co za pracu to je? a Tournai? to je u mojom meste
😀 . k tym kurzom ....Le Forem to organizuje, ja som sa tiez informovala na franinu, ale zacinaju az od septembra. Takze sa musim ucit sama, len sa mi nejako nechce stale, mi to pride take zvlastne 😅 ....a potom otravujem priatela, aby som mnou cital a si pripadam ako v materskej skolke 😀

tak sa majte, bisous 😝

shinelove
27. apr 2010

sorry, to nie Krisbar, ale Famrfla ma pohovor...trosicku som dnes out of office 😀
paaaa

famfrla
autor
27. apr 2010

shinelove no logistika je to 🙂 🙂 samozrejme 🙂

u nas vo foreme francuzstina nie je 🙂 co je celkom skoda ale chodila som na kurzy kedze som bola evidovana ako nezamestnana vecerne kurzy som mala na rok za 25 eur 🙂 🙂 krisbar musis si to pozistovat cez internet urcite tam tiez nieco take bude pretoze tam je v luxe vela pristahovalcov

krisbar
27. apr 2010

jj. chcem tam zajtra zabehnut tak uvidim co vybavim.tu sa to vola l´adem...
inak dnes som poslala vsetkm agenturam CV a Cover letter a uz sa mi jedna ozvala...bud. tyzden mam pohovor. ked neprsi tak aspon kvapka..nepredpokladam ze maju nejaku poziciu..len si ma chcu asi otuknut...
shinelove a na akej urovni mas ty FR?
ja sa ucim kazdy den, no samej to je otrava okrem toho si myslim ze moja vyslovnost je viac ako cudna 🙂

henikav1
27. apr 2010

shinelove, posli mi mail do IP, aby som ti mohla preposlat mail ceskej komunity, tam su aj slovaci

krisbar
28. apr 2010

ahojte, tak som bola na tom urade prace, ale pobabrali mi den narodenia (to som sa dozvedela vcera) na socialnom urade a tak to musia opravit. a kym to neopravia tak ma nevedeli zaregistrovat 😒 no vidim ze ani tu nie su ludia dokonali...
idem sa ucit francustinu...

henikav1
28. apr 2010

krisbar, dufam aspon ze ta omladili, ze sa mne nieco taketo nemoze stat 😉 😀

krisbar
28. apr 2010

no prave ze ma urobili presne o den, mesiac a rok starsou 🙂 fakt nechapem ako sa im to mohlo stat 🙂))
a teraz musim cakat dva tyzdne.....a to uz som chcela zacat riesit tie kurzy a zistit co vsekto mi urad prace vie ponuknut...no co uz....ale bud. tyzden som cely s kamoskou v bruseli tak to rychlo ubehne..

henikav1
28. apr 2010

krisbar, tak sa ozvi ked budes v bxl, mozme niekam skocit aj s tou kamoskou na kavicku, alebo na poharik, co ty na to?

krisbar
28. apr 2010

neviem este ako na tom ona bude, nechcem nic radsej slubovat...ale ak bude cas, ozvem sa ...ved net doma ma 😝

henikav1
28. apr 2010

ok,
inac ja by som sa velmi hnevala keby ma urobili starsou 😠
mladsou mozu 😀 😀 😀

krisbar
28. apr 2010

mne uz je to v podstate jedno...od minuleho roku taham na 40tku 😀 a uz je jedno ci je to o 9 rokov alebo 8.. 😀 uz patrim na kategorie "seriozny",...co ma nikdy nevystihovalo 😉

henikav1
28. apr 2010

aha, tak sme v jednom veku, mne uz 40tka dycha na krk 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre