Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

urma
22. feb 2012

Ahojte kocky, tak si predstavte, ze ako to nase velkolepe stahovanie do BE dopadlo 😀 😀 Rozhodnutie, kde mam rodit, spravil za mna niekto iny..a tak nebudem si musiet nic vycitat, max nostalgicky lutovat, ze o co som prisla v Gente 😉 Ale teraz neskrivam radost, ze sa mm vracia k nam a hlavne ze pre tie vsetky peripetie s hladanim byvania a mesacnym prac. cestami draheho som stale na SK 😀 a dom v Be stale nezariadeny, vraciame spat. Tento tyzden ho mm 1x uziva na sposob skauta...lehatko, spacak a saklove polievky.
Takze...od 1.3. koli celosvetovym problemom firmy je neoficialne mm vrateny tam, odkial prisiel 😅 a oficialne ma este 3 mesacnu ochrannu dobu, nieco ako vypovednu lehotu. Ale to uz bude tu a ja sa dufam nebudem musiet do porodnice kydat na taxiku 😀 😀

taty
22. feb 2012

@urma takze zostavate na SK???

urma
23. feb 2012

@taty zatial ano 🙂 Muz sa teraz v piatok vracia z Be s vecami, co tam navlacil a v utorok pojde na otocku vratit auto a odovzdat dom. No moc sme ho neuzili teda...nevadi, snad ho zo Sk nebudu tak rozhanat po svete, ked uderila ta kriza 🙄

taty
24. feb 2012

Tak ja som to presne vedela ,vcera mi prisla sms ze mam RL aj s apostille uz v Bruseli ze si mozem prist.Sakra no preco to nemohlo byt teraz ked boli prazdniny???No nic tak buduci stvrtok idem po ne a beriem aj deti skocime do toho muzea komixov .

henikav
24. feb 2012

@taty vidis ako to sikovne zvladli a netrvalo to ani rok 😉
@urma skoda, ale tak o tom je zivot, sama necakana zmena, u nas to bolo naopak, ked som uz mala vsetko pripravene na odchod na sk, tak sa vsetko zmenilo a zostali sme tu

taty
26. feb 2012

@henikav no len mohlo to byt cez prazdniny ale tak nevadi hlavne som pozerala predpoved tak zatial vo stvrtok prsat nema tak snad si to uzijeme.Zatial mame plan aj to muzeum komixov.

henikav
1. mar 2012

@taty dnes je celkom fajn, tak si to snad uzivate 😉

taty
1. mar 2012

@henikav ale hej pekne bolo len som sa zacala potit pri Botanickej -to hlupa navigacia ma tam motala stale dookola tak som to vzdala a zobrala krpca do Technopolisu.Sakra to muzeum komixu ma mrzi ale tak uz ked sa zacinam potit nem dobre.Ani som nemala sajn ci je to dobry smer.Stale to hovorilo zabocit tak fajn ale nebolo kde. 😎 Tak po troch koleckach som to vzdala.

henikav
1. mar 2012

@taty no nezavidim a ta stvrt ani nie je bohvieco, tam sa flakat

taty
2. mar 2012

@henikav A to mi este stale za zadkom jazdila policajna eskorta s papalsmi 😎 Ty snad vcera sli z kazdeho miesta kde som sa pohla . 😎 No ale nevadi aj Technopolis bol fajn,drobec sice trochen sklamany bo sa tesil na Asterixa a Tintina ale tak co svet nespadne a ja si zaludocnu neurozu uhnat nemienim.

taty
2. mar 2012

@henikav A inac som aj muzovi vravela ze tak toto kazdodenne Heni nezavidim sa zacal smiat.Kolona uz do Bruselu a potom ked sme sli z ambasady zas kopec aut no tak toto ja kazdy den nemusim ani raz do mesiaca nie.

henikav
2. mar 2012

@taty to ano, od vcera je sumit, tak si vies predstavit aky chaos tu mame my uprostred toho ohniska 😵
Kolona nie je az taka hrozna, 2 hodiny rano a hodinu vecer, cez prazdniny a cez vikendy polhodka

clovecina
3. mar 2012

Hahaha, to som nevedela, ze sa da takto dohodnut so sietami :D Takze reaguju na trocha zvyseny hlas a hned ti daju o 50 percent zvyhodneny balicek sluzieb? ;)
Tak to mas naozaj nabity program, Heni. Klobuk dole. Pozor na zdravie.

taty
5. mar 2012

Dufam ze pocasie sa do zajtra nejak polepsi bo ma svacne.Vsade kde pozriem voda o 30km dalej sneh ,no je toto normal???A to som vravela pred tyzdnom ze asi zmenim uz letne pneu.No asi si zimne necham do konca marca ci dva tyzdne april. 😎

henikav
9. mar 2012

@taty ja si nechavam zimne az do konca aprila, sneh ta moze este aj v aprili prekvapit, uz som takto kupovala pneumatiky den pred odchodom na velku noc na sk

taty
11. mar 2012

@henikav nuz ale my na SK pojdeme az v lete aj to asi len na tyzden -teda ak sa nam bude chciet ,bo mame v plane Toskansko a este Luxemburg by sme radi tak uvidime ako nam bude stacit dovolenka.

henikav
12. mar 2012

@taty no ved mna zastihol sneh tu v be, ved som ti pisala ze som kupovala zimne pneu den pred odchodom, take velke chumace snehu padali a rano je este pod 8°C, pod 8°C sa odporucaju zimne pneumatiky
My tiez neviem ako v lete mozno na sk tento rok vobec nepojdeme, moji chlapi vymyslaju ze spanielsko, alebo svajciarsko

taty
18. mar 2012

@henikav Nestras ,vsak uz mame jar.Tak co ako pracujes na zahrade????Joj ja sa tak tesim ze konecne krasne pocasie.

henikav
19. mar 2012

@taty kdeze v zahrade, mala som skuskove, akurat som sa teraz vratila z Prahy a idem sa zvalit do postele, od zajtra makam

taty
20. mar 2012

@henikav a ja som vravela muzovi ze by sme mohli ist na otocku do Prahy bo nejak clivota ma berie 😀 A ako bolo????Neboj zahrada ti neutecie.

henikav
21. mar 2012

@taty bolo fantasticky, aj tam uz je prijemna jar, takze popri skuskach a poslednych prednaskach sme stihli aj vecernu prechadzku Prahou a romanticku veceru, no a pred odchodom domov nejake nakupy, tam mas vyhodu vsetko otvorene do neskoreho vecera aj v nedelu, mohli by to zaviest aj v Belgicku

taty
21. mar 2012

@henikav my nieco o tom hovor ja tak nadavam ze v nedelu zavrate vsetko a este cez tyzden len do 18:00 sakra ja tak neznasam nakup v BE 😒

henikav
21. mar 2012

@taty no a potom Belgicania budu nad nami ohrnat nosom ze vychod, pritom vsetky sluzby na vychode su na ovela lepsej urovni ako tu, len keby boli aj pracovne prilezitosti a slusne platy k tomu, asi by tu nikto nestracal cas

taty
21. mar 2012

@henikav akurat som prisla od nas z farmy -mali sme tam stretko tri slovenky a ich ratolesti a tiez sme si hovorili ze tolko birokracie snad nikde inde nie je a tie sluzby ach jaj zlate SK. No ale zas na druhej strane sa tu da zit z toho co zarobis takze niet o com.

henikav
21. mar 2012

@taty ja si myslim ze byrokraciu mas vsade, aj na sk, ale tam by chceli od teba zazraky za platy z ktorych sa neda vyzit

vlnka81
26. mar 2012

Ahojte zeny 🙂 pridavam sa k vam do klubu expatov - my cakame prve babatko v juni a uz mam z toho des ako to vsetko skonci alebo asi skor zacne 🙂 Byvame v Audergheme v Bruseli, snad tu bude niekto pobliz - wolowe/eterbeek. Budem rada ked sa ozvete 🙂

henikav
26. mar 2012

@vlnka81 vitaj v be, ja pracujem v Etterbeeku a cez Auderghem chodim domov, predtym sme dlho byvali vo Woluwe, ale uz sme vyse roka na dedine, teraz dochadzame. Blahozelam k tehotenstvu, predpokladam ze rodit budes tu??

vlnka81
27. mar 2012

@henikav ahoj Heni, dakujem 🙂 rodit budem asi v nemocnici XL - je to relativne blizko a moja gyn ma tam pride odrodit. tak to vyzera ze prave dnes vstupujem do 7. mesiaca. uz sa to blizi...ale ako sa toho bojim, tak si asi aj vydychnem pretoze som uz 5 mesiacov na PN a uz mi z toho riadne sibe. Do konca februara to bola katastrofa (migreny, nevolnosti, etc.), odkedy je slniecko tak je to uz ovela lepsie 🙂 Ako sa vam byva na dedine? Ako dlho trva dochadzanie? my sme zvazovali aj kupu nejakej tej nehnutelnosti ale v Bxl je vsetko silene drahe a na dedinu sme sa neodvazili kvoli zapcham pred a popracovnej dobe...a ako sme zvazovali tak zrazu nas prekvapilo bejby a bolo po vsetkych planoch 🙂 Manzela mas nasinca alebo je belgan? Ja som si zobrala cecha 🙂 max. spokojnost 😀D

henikav
27. mar 2012

@vlnka81 tak blahozelam k dobremu manzelovi, aj tomu, ze uz sa citis lepsie. Ja som rodila v Baron lambert, ale medzi poslednymi, uz sa tam nerodi, je to uz len poliklinika, vsetko sa presunulo do XL. Manzela mam slovaka, on prisiel za nami len teraz nedavno, par mesiacov no a my sme tiez odisli na dedinu kvoli cenam a tiez kvoli tomu ze sme mali naroky, ktore boli v Brusseli nesplnitelne. Aj takto sme trosku presvihli limit, lebo vsetko tahame len z jedneho platu, takze nenapredujeme tak rychlo ako by sme chceli, ale aspon pomalicky. Sme von z Brusselu asi 40km a cesta nam trva priblizne necelu hodinku a domov 30-40 minut, cez vikend menej, nie je to take zle, da sa na to zvyknut. Skusili sme s tym ze ak nie tak sa vratime do Brusselu, ale nikto z nas sa do Bxl uz nechce vratit, lebo to dochadzanie je jedina nevyhoda, ktoru vyvazia stovky vyhod. Mimochodom chodia aj vlaky, keby sme neznasali zapchy, vacsina kolegov dochadza bud na motorkach, alebo vlakom a tak sa vyhnu zapche

vlnka81
27. mar 2012

No a ja ti blahozelam k paradnemu byvanicku 🙂 Mas pravdu - v Bruseli kym nemas milion eur tak si tazko splnis sen na dom 😀 a potom je z toho milion kompromisov...a tak sme sa rozhodli ze mozno kupime v Bxl byt a neskor nejaky maly vikendovy domek v ardenach...ale ked pozeram ceny bytov v bxl tak sa len smejem lebo ceny su takmer tak vysoke ako za domy a nemas ani to pluvatko co belgani nazyvaju zahradou 😀 No ja kedze som tehotna tak by som sa najradsej "zahniezdila" - teoria mojho manzela 🙂 a tak stale vymyslam...ale ako to mate vy tak to vobec nie je zle - ja som myslela ze z dedin sa do Bxl cestuje tak hodinu a pol rano a hod a pol vecer co su 3 hodiny navyse a to uz mi prislo vela. Nam zo Schumana trva cesta autom do Auderghemu 15 - 20 min. tak sa mozno zas preorientujem na dediny 🙂 Pises ze teraz ste na jednom plate - to znamena ze manzel je doma? nebola to pre neho velka zmena? My sme sa s vaskom (manzelom) zoznamili az Bxl tak to bolo pre nas rovnake - ako doma...v opacnom pripade by som si asi na belgicko tazko zvykala. Otrasne pocasie, sluzby ziadne,ludia trosku zaostali...ach jaj a vidis stale sme tu 🙂 a asi este nejaky ten cas budeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre