Maminy, ktoré rodili v roku 2003. Nájdem tu nejaké?

nina123
8. jún 2007

Najdem tu taku maminku???

mimakro
26. júl 2007

S väčšími detičkami je to už ináč. Už nikto nejasá nad farbou ich hovienok, alebo či sa vicikali do nočníka. zato sa viac tém točí okolo tých menších.

lasenka
26. júl 2007

ahojte 😉
mimakro - mas pravdu, ze cim starsie deticky tym menej prekvapeni, ale moj maly ma stale prekvapi jeho krasnymi skomoleninami, prave dnes som sa zasmiala nad jeho hlaškou: Mamka, vonku pred nasou brankou stoji jedna ľuďa 😀 😀 😀 bola to postarka 😉

mimakro
27. júl 2007

Hlášky a skomoleniny,to je kapitola sama o sebe. Keby som tu mala všetky povypisovať, tak by to bolo minimálne na jednu stranu. Napr. Čo je toto? Cvrček. A on cvrká?(Jemu sa občas stane) My cikáme do záchodu. Alebo netopierovi hovorí opier. Poštárka je teta posta(š,č mu ešte nejde). Mýli si zajtra a včera a je toho oveľa viac. Má svoju logiku a práve začína kresliť hlavonožcov. Včera sa mu podarilo super auto. Neznáša, keď má špinavé ruky(jeho obscesia od dojčaťa) a omylom vyhrnuté dlhé nohavice. Pozná čísla do desať a naráta ich na ruke. Vie hrať pexeso(veľa obrázkov si zapamätá). Každý deň niečo hlesne, alebo urobí čosi, čo s manželom nečakáme. Ale vnímame to inak, ako u dcéry. Možno preto, že Hanka má albinizmus a spočiatku to vyzeralo tak, že bude veľmi slabo vidieť(nás spoznávala až v piatom mesiaci). Mať deti a vidieť ich rásť je jednoduco úžasné, aj keď dakedy vedia poriadne liezť na nervy. 😀

zgurkaa
28. júl 2007

No mate pravdu. Moja Simonka nevie povedat slovo knedla (kledla). Minule sme jej rozpravali, ze ked bola mala ako sa priplazila po posteli k cicku a pila a ona na to "a ty tato, aj Ty sa tak plazis?" Jej najoblubenejsia cinnost, je skladanie puzzle. 100-vku poslada bez problemov a bez pomoci, rada si sklada kocky a tiez sa orientuje v cislach. Minule som jej povedala, ze pojde k babicke na 4 dni a myslite, ze ju babicka vedela oklamat. Nedala sa. Na stvrty den sa zbalila, ze ona ide domov. 😀 No zlate su tie deticky 🙂

mimakro
5. aug 2007

U nás je knedla kempa 😀 A zbožňuje ju (bez ničoho). Puzzle je super vec. Aj Ondrej rád skladá. Ale nechápem, ako ho môže baviť stále skladať to isté. Krtko je jeho favorit.

zgurkaa
7. aug 2007

mimakro, krto vedie aj u nas 🙂 . Nie len puzzle, ale aj knizky, tricka, skladacky, rozpravky....

mimakro
9. aug 2007

A ešte som zabudla na A je to! a Autá.

zgurkaa
11. aug 2007

Mimakro a ako znasal Ondrejko to, ze musi chodit do skolky a Ty si doma s Hankou?

mimakro
19. aug 2007

Zatiaľ ešte nezačal, to vypukne až v septembri. Ale neuveriteľne sa tam teší. V júni sme sa tam boli pozrieť a keď mu učiteľka povedala, že tam majú pre neho aj posteľ, sľúbil, že tam bude aj spávať (od 2 rokov poobede nespáva). Teraz všade rozpráva, že v škôlke majú pre neho aj posteľ 🙂 . Uvidím, ako to bude ďalej, či ho škôlka neprestane baviť. Veď všetkého sa dá prejesť. Lákajú ho najmä deti. Tie mu chýbajú najviac. Bohužiaľ, viac mu ani naša škôlka nevie ponúknuť. Bývame na dedine. Škôlka mala pôvodne vlastnú budovu, ale pretože detí je málo (chodí tam teraz 24 detí 3-6 ročných), tak ich presťahovali do školy. Deti nemajú ani ihrisko s pieskoviskom, iba školský dvor, čo je iba trávnik. A učiteľka mi bez hanby povedala, že keď vonku prší, tak im púšťajú DVD 😠 . To má aj doma. O strave pomlčím, ja jedálenskej (fašírky a pod. nemusíme)nefandím 😝 . Ešteže netreba veľa platiť. 😎

zgurkaa
20. aug 2007

No, to nasa uz chodi do skolky od 2 rokov. Vcera som sa jej pytala, ci sa tesi. Vravela, ze ano. Tak som zvedava. Doma sa uz nudi, uz neviem, co vymysliet. Tak aby ma neotravovala si vymyslela hru ona. Ostrihala sa 😖 . Skoro ma porazilo, esteze som ju vcas odhalila. 😒

mimakro
21. aug 2007

Čo sa týka starostlivosti o seba, v tom je Ondrej strašne zaostalý. Nevie sa obliecť, obuť. No, možno aj vie, ale nechce. Povie, že sa to naučí v škole (dúfam, že myslí v škôlke 😉 ). Neprišla som na spôsob, ako ho donútiť. Hneď chytí nervy a bol by schopný to na sebe aj roztrhnúť. Som už strašne zvedavá, ako to v škôlke bude zvládať a či vôbec chápe, že ja tam s ním nebudem. Doma ho už tiež chytá nuda. Dvor ešte nemáme upravený, nemá kde behať, a to on veľmi rád. Keď je doma manžel, tak aspoň vonku čosi majstrujú. Prerábame dom po manželovej babke a vieš si asi predstaviť-šopy, chlievy, kuríny, to všetko nechceme. K tomu kopec rolí a burina k tomu, manžel sa nenudí a s radosťou zapája do roboty aj syna. Minule vzal kladivo a začal obíjať omietku na šope. Ešteže ho nenapadlo tĺcť do domu. Kliniec zatlčie snáď lepšie ako ja a keď nemá klince a v ruke má kladivo, tak mu všetko ako klinec pripadá 😀 A nechce byť Simonka náhodou kaderníčka? Spievajúca 😀

zgurkaa
21. aug 2007

No neviem, co s tej nasej malej bude 😀 ....Inak mi sa obliekame same uz dlho a aj ju to bavi. Len teraz ked sa narodila Miselka, zacala s obliekanim, papanim vymyslat. Ona chce aby som ju ja obliekla, nakrmila a pod. Ja som ju vzdy pochvalila, ked sa sama obliekla, hlavne ked vstala skor ako ja. Vtedy jej to obliekanie trvalo aj 45 minut a ja som si zatial zdriemla. Teraz je to uz o tom, ze toto si neobleciem, ja chcem suknicku, ci je teplo a ci zima. Stala sa z nej velka paradnica. Aj my sme nedavno kupili starsi dom, takze si viem predstavit kolko mate roboty. Nas dvor vyzera ako by tam bomba vybuchla 😀 Ale uz sa to risuje, este na jesen travicku zasadime a na buduci rok bude hej. 🙂

mimakro
24. aug 2007

Pozri do môjho albumu. Sú tam aktuálne fotky z nášho dvora. A potom mi čosi hovor o bombe 😀 Ondreja obliekanie absolútne nebaví. On to nevie a hotovo a nepohne s ním ani pár volov. Môžem ho chváliť, koľko chcem. Mamina, Ty mi pomôžeš a už spomínané v škole sa to naučím. Tak ako ho mám motivovať? Možno sa to naozaj všetko v škôlke naučí.

zgurkaa
27. aug 2007

mimakro, no nas dvor uz vyzera trocha lepsie ako vas. Ale len dvor a zahrada a medzi tym mame este hospodarsku cast. Ta je v podobnom stave ako vasa. 😀
Uz sa neviem dockat ten skolky. Uz neviem co mam pre Simonku vymysliet, ako ju zabavit a Miska ako rastie si vyzaduje stale viac moju pozornost. 🙂

mimakro
28. aug 2007

Mi hovor. Ondreja sme dnes odviezli ku svokre, sám sa pýtal na prázdniny. Večer, ktosi zvoní pri bráne. No hádaj? Svokra s Ondrejom, že hučal ako pavián, iba domov a domov. V piatok idú s manželom do Nemecka za švagrinou, my baby zostávame doma. A potom škôlka volá... Ešte mu musím kúpiť sandále, kefku, pastu a ďalších x vecí. Prechodné štádium úpravy nášho dvora je fakt divoké, ale keď to drevo a ostatné kopy bordelu zmiznú, bude to len lepšie. Dávam tomu tri roky, lebo ani kosačku nemáme (teda na ňu peniaze)

zgurkaa
29. aug 2007

Presne ako hovoris, ani mi nemame kosacku (tiez nie su peniazky), esteze manzel vie kosit aj s kosou, trava totiz vyrastie uz na buducu jar. Hura, tomu sa tesim asi najviac. Ani mi nemame este papucky do skolky, vraj buduci tyzden dostanu. Vtipne 😒 Ty si priamo z Topolcian? Mam kamaratku z Hornych Obdokoviec.

mimakro
29. aug 2007

Ja pochádzam z Topoľčian, manžel z Kamnovej a bývame v Obdokovciach. Ty si z TO? Ako sa volá kamoška? My sme si kúpili krovinorez, ale tým sa dá kosiť len väčšia tráva. Aj Juraj ovláda kosenie kosou, ale pozemok (my ho pracovne voláme lúka, ale kvety tam nenájdeš ☹ ), ktorý treba kosiť má 15 árov a on má problémy s ramenom.

lasenka
29. aug 2007

ahojte maminky 😉
my sme tie kupili pred 2 rokmi starsi domcek a snazime sa dat vsetko do poriadku. Z chlievika sme minuleho roku spravili ockovu dielnu a toho roku sme z kurina urobili garaz 🙂 ideme na to velmi pomaly, ale dolezite je, ze mame kadial behat a hrat futbal 😉 my ideme do skolky uz zajtra, lebo nastupujem do prace, ale som velmi rada, ze prisiel ten cas, lebo sme sa uz tiez niekedy velmi nudili 😒

mimakro
1. sep 2007

Aj ja by som už rada nastúpila do práce. Keby sa dalo. My máme aj murovanú garáž, aj letnú kuchyňu, aj šopu a bol aj ten chliev a kurín a zajčník all inclusive. Posledné tri sú našťastie minulosťou. Rolí kopec a futbal aj tak hrajú na ulici ☹

zgurkaa
2. sep 2007

mimakro, nie, nie som z Topolcian. Moja babka pochadza z Cerman a kamaratka je z Bodoku. Za slobodna Zanova, Katarina. Inak my sme si zajacnik nechali, dokonca sme mali dvoch zajacikov. Lasenka a Ty odkial pochadzas? 🙂

andrea.m
2. sep 2007

ahojte...aj ja sem patrím...filipko mal 4 roky 22 marca takže zatiaľ sme asi najstraší.mimakro nič si nerob z toho obliekania,ondrík to v škôlke zvládne určite.jeho mužska ješitnosť mu nedovolí ked uvidí ako sa obliekaju ostatne deti.ani filipko sa doma nechce obliekať a ked som ho raz videla v škôlke ako to zvláda ľavou zadnou ta som sa ho spýtala že prečo sa doma nechce obliekať a povedal mi "to nestačí že sa musím snažiť v škôlke,to sa musím aj doma? 😕 " proste typicky chlap spraví len to čo musí.ale odkedy mame tamarku tak sa začal viac snažiť.platí maňho že "to snad nechceš aby ťa predbehla mladšia sestra?"

andrea.m
2. sep 2007

do škôlky už máme nakúpene asi všetko a hlavne už to máme týždeň v uhľadnom komínku vyskladané a pripravené aby nič nezabudol.dnes ráno prehlásil že ho ráno berie do škôlky ocko lebo oni su chlpai a idu každy do svojej roboty 😀

mimakro
2. sep 2007

No super! Robota? My nastupujeme 10.9. Ondrejko je s tatkom v Nemecku u švagrinej. Práve zisťujem, že budem musieť ešte dokupovať, minimálne tepláky. Zgurka, tú kamošku poznám len z počutia, ale jej mamu aj osobne. Robila v elektrokarbone(aj moja mama tam robí). Minulý týždeň tej Katke zomrel otec ☹ Koľko meria Simonka? Viac ako 110 cm? Ondrej je 102cm krpec a má iba 25 nohu. Neviem, po kom, keď Juraj má 184cm a nohu 10. Máme poštárku 😀

andrea.m
3. sep 2007

tak chlapci už odišli.aj slzy mi vypadla ☹ Filipko nosí veľkosť 116 ale meria 110cm a nohu mame 28

lasenka
3. sep 2007

ahojte 😉

zgurkaa
som z vychodneho Slovenska (Snina), neviem, ci to poznas 😉 my sme zajacinec nemali, len kurnicek, ale zvieratka nechceme ziadne. Zajaciky, sliepocky, kacicky vlastni moj svokor.

andrea
Filipko isiel dnes prvy-krat? my uz po treti-krat, ale v prvy den mi to tiez nebolo jedno nechat ho tam cely den, no co uz 🙂

mimakro
aj moj Matus ma podobne miery, ma 103 cm, vazi 17 kg a nohu ma 26. No ked som si vsimla ostatne deti v skolke, tak tam super zapada, cize je to asi terajsi trend 😀

andrea.m
3. sep 2007

ahoj lasenka.Filipko išiel tretí krát ale aj tak mi slza spadla.až som sa sama sebe čudovala.ja som tiež z východu 😀 pochádzam z vysokej to je taka mala dedina v okrese sabinov a ked som bola mala tak sme doma mali sliepky,kačky,husi,ovce,kravy.morky,mačky,psa,ošipane a neviem čo ešte proste zverinec jak oči.

lasenka
3. sep 2007

andrea
poznam Sabinov,ale v pase mas Kosice, teraz byvas tam?

andrea.m
3. sep 2007

ano teraz som košičanka a možno už do smrti košičankou ostanem 🙂

lasenka
3. sep 2007

hmmm, takze si ostala verna vychodu 🙂

andrea.m
3. sep 2007

áno 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre