Maminy, ktoré rodili v roku 2003. Nájdem tu nejaké?

nina123
8. jún 2007

Najdem tu taku maminku???

z.g.
8. jan 2009

ahojte,

aj my sme dostali kooopu darčekov, a čo je najplepšie, neviem už, kam s tými hračkami...
toľlko hračiek naraz- nierktoré hračky sú odložené bokom
ale snáď ich po čase vytiahnu

natálka už išla včera do škôlky, len tam majú chladno ešte po prázdninách, aj teraz uťahujú kúrenie, tak ju možno zajtra nedám a pôjdeme k našim

andrea.m
12. jan 2009

tak nás už cez víkend čaká zápis do školy

andrea.m
12. jan 2009

z.g koľkého marca je natálka?
filipko 22hého

ka77ka
12. jan 2009

ahojte kocky.

Aj my sme dostali od jeziska koopec darcekov...od nas dostala Terezka barbie s pohyblivou plutvou,boby,nejake oblecko.
U jdnych starkych tiez skolsku tasku....prve 3 dni s nou aj spavala, ale potom som jej ju vzala a odlozila do skrine, aby ju do septembra neznicila.
V skolke je uz od 7.1, koncom mesiaca nas caka zapis do skoly, tak som zvedava.Ozaj, tesia sa uz vasi drobci do skoly?Lebo Terezi sa velmi tesi, az sa bojim, aby ju to nepreslo, kym pojde do skoly.
😀 😀 😀

a naozaj by sme si mali viac pisat, aby sme tym prachom fakt nezapadli. 😝

z.g.
12. jan 2009

ahojte, stále som sem "nakúkala", ale nik sem nechodil, tak sa to snáď napraví...

andrea.m, Natálka je 11.marca, takže sú len pár dní...

čo sa týka školy, tak naša situácia je dosť komplikovaná, lebo v poslednom čase cestujeme po svete,

Natálka už chodila 2 mesiace do školy v Írsku, takže už má aj taškú kúpenú a "odskúšanú",
1.september nebude u nás premiéra a ešte čo je lepšie, momentálne netuším, kam vlastne nastúpi do školy, lebo máme manžela opäť v zahraničí a chceme ísť za ním, ale chcela by som, aby začala chodiť do školy tu na Slovensku, ale vyzerá to tak, v priebehu školského roka presťahujeme niekam vrámci Slovenska za prácou...

noooo , komplikované 😀 😀 😀

takže sa Natálka do školy nejako obzvlášť neteší...

andrea.m
12. jan 2009

ano u filipka nevidím nejaké extra nadšenie. ale beriem to tak že chlapci to berú ináč ako dievčatá. zápis máme piatok-sobota. dnes sme mali v mš rodičko ohľadom zápisu. boli tam učku z družobnej zš. sa mi zdalo podľa toho čo rozprávali že tie zápisy sú dosť náročne oproti tomu ked sme šli do školy my.

ka77ka
13. jan 2009

tak dnes nam v skolke oznamili, ze zapis nas caka 2.februara, tak som zvedava.

z.g...to cestovanie po svete ti aj zavidim.a ake staty navstevujete?

ada11
13. jan 2009

ahojte, môžem sa pridať, aj ja mám 5-ročnú slečnu. 🙂 My ideme na zápis 15. 1. , ale to ubehlo, veď pred chvílou boli ešte len bábätká. My sme mali dilemu, či dať alebo nedať Maťku do školy, lebo ona je letná a k tomu predčasne narodená. Teda ja som tu dilemu nemala, ale moja mamina.

z.g.
14. jan 2009

ka77ka, boli sme v Severnom Írsku a teraz je manžel na Cypre, takže by sme sa mali za ním prechodne presunúť,
ja by som sa už rada niekde usadila, ale ešte vyskúšame toto...

Natálka má zápis asi začiatkom februára, neviem presne...

je to možné, že sú tie testy náročnejšie,
sestra je učiteľka, dávala ho minulý rok Natálke na skúšku, a urobila to lepšie než niektoré deti, takže sa to dá...

a ona tvrdí, že ak je dieťa hravé, nedokáže udržať pozornosť, /aj keď má normálny intelekt/, tak radšej počkať, ale najlepšie to určí psychológ, ak sú pochybnosti

čo je fajn, v "našej" škôlke budú deti robiť testy školskej zrelosti

ka77ka
14. jan 2009

ada11...moja terezi je tiez letne dieta /8.jula/...ona je sikovna a rozumna, takze ma ani nenapadlo dat ju do skoly o rok neskor.a tvoja je kedy narodena?...ved to nevadi, ze je predcasne, ak je sikovna, nevidim dovod na odklad.a na zapise ti najlepsie povedia, ci je schopna ist do skoly....jo, to uz zajtra mate...tak daj vediet, ako ste dopadli.

z.g...tak to ti verim, ze by si sa rada usadila, ale zas uvidis aj kus sveta.vsetko ma aj vyhody, aj nevyhody. 😉

a tie testy vo skolke by sa aj mne pacili. 🙂

ada11
15. jan 2009

tak my sme dnes boli na tom zápise a Maťka bola super. Pani učiteľka sa jej pýtala, že či už chodí do školy. 😀 Len akurát nám dala nejaké rady, lebo ona je laváčka, tak to bude mať asi o niečo ťažšie.

ka77ka
15. jan 2009

ada...to nevadi, ze je lavacka.moja krsna dcera je tiez lavacka a vsetko je v pohode....a co vsetko sa vas pytali?

z.g.
15. jan 2009

ada11, páčilo sa malej v škole?

aj ja som ľaváčka 😀 , a dalo sa to...

my máme zápis prvý februárový týždeň,
bude to aj pre mńa "nové", lebo tú školu vôbec nepoznám, ani učiteľlky,
a vlastne ani neviem, či tam bude malá chodiť, ale počítam, že skôr áno,
chcela by som, aby začala prvú triedu už tu

ka77ka, tak, veru, výhoda je, že sme videli a uvidíme kus sveta..., je to dobrá skúsenosť...

ada11
15. jan 2009

ka77ka, učiteľka ju zobrala a presúvali sa po laviciach, na ktorých boli rôzne úlohy - farby, tvary, čísla, orientácia, čo je viac a čo menej, kresba, doplňovačky, zisťovanie rovnakých obrázkov /nájsť 2 rovnaké spomedzi 5/, robili ešte aj iné úlohy, ale to som už nevidela, lebo som išla zase k učiteľke, ktorá vypisovala vstupné tlačivo. Pýtali sa aj na ročné obdobia, dni v týždni... Ak aj dieťa všetko nevie, tak nevadí. 🙂

ada11
18. jan 2009

tak tu nikto nie je ? ☹

zgurkaa
18. jan 2009

Ahojte. My ideme v stredu k psychologovi a dalsi tyzden bude zapis. Tak som zvedava. Mala sa do skoly uz tesi...nevie co ju caka 😀

z.g.
18. jan 2009

tak som zvedavá na zápis, a taktiež na pani učiteľky,
normálne si pamätám ešte svoj zápis

ako je to u vás so žiarlivosťou?,
natálka teda žiarli, ale aj tá menšia- nechce natálku pustiť niekedy ku mne

rejocka
19. jan 2009

🙂 ahojte maminky,pridávame sa k vám s Dominkom,narodil sa 26.septembra 2003,aj vy dávate svojím septembrovým detičkám odklad? 😵

zajo79
19. jan 2009

ahojte maminy!

aj ja mam Tomaska, narodeneho 21.septembra 2003, a tiez mu davam odklad na rok, zda sa mi to skoro aby ako 5rocny nastupoval do skoly. I ked je sikovny, niekedy az moc 😀

z.g.
19. jan 2009

vitajte, tak super, že nás tu pribúda 🙂

rozhodne je lepšie dať septembrové deti do školy až o rok, nič im neutečie, skôr tým získajú, aj keď sú šikované,
aj ja by som tak postupovala,
to by boli skoro o rok mladší od niektorých detí potom to vidno...a tak celkovo, je ešte čas...
/moja sestra učí na 1. stupni, tak podľa jej slov to posudzujem/

zajo76- ako to zvládate, keďže máš maličké bábätko? u nás to boli niekedy horory 😝, natálka ešte
nemala 4 roky, a tie záchvaty zlosti 😠 ...

rejocka- aj sa chlapci spolu prehrajú?, v tom veku asi už áno, však?
natálka bude mať za chvíľu 6, adrianka má 2, občas sa zahrajú, ale väčšionu majú iné záujmy a škriepia sa 😝 😠

z.g.
19. jan 2009

... a to som ešte chcela k tej škole, pre deti v 5 rokoch môže byť problém sesdieť v lavici 5 a niekedy aj 6 hodín a udržať pozornosť

zajo79
19. jan 2009

ahoj z.g., celkom to je fajn, som prekvapena ze to zvladame ako to zvladame, maly zatial moc neziarli, sem tam ked mu poviem mi pomoze, nieco mi poda, prinesie, zas to nechcem prehanat, aby nemal pocit ze ked sa mu narodil bracek ze ma len povinnosti, tak sem tam mi povie ze mi nieco nemoze podat,lebo mu mam setrit nozicky...A pusinkuje aj Martinka aj mna, sa ho snazim postiskat vzdy ked to ide, aby nemal cas ziarlit.

Len zacina plakat ked chodi k byvalemu manzelovi, svojmu ocinovi, je mu luto ze brat zostava doma a on ide prec...ale zas viem ze mu tam je dobre,takze to je len take chvilkove, ked odchadza z domu,ze mu to je luto.

z.g.
19. jan 2009

tak super, že to ide v pohode u vás

natálka viac "lipne" na mne, odvtedy, čo sa narodila adrianka, aj keď to už nie je také- skôr, keď bola menšia

zajo79
19. jan 2009

ja som povodne chcela deticky po sebe, no okolnosti chceli aby bol vekovy odstup aky je..tak sa pohravam s myslienkou ze o rok by sme sa odhodlali na druhe mimi...no ale Martinko o pol roka,rok bude dobry vymyselnik tak to potom uvidim ako bude ci nezmenim nazor 😝

tak to je super ze uz sa to trosku "utriaslo"

z.g.
19. jan 2009

tiež si myslím, že je lepšie mať malý rozdiel medzi deťmi, teda spočiatku to musí byť frmol, ale neskôr je to pre deti lepšie,
ale ja som sa na to vtedy ncítila, druhé bábo prišlo samo, a som nesmierne rada, lebo by som sa asi na to neodhodlala,
ale teraz už tiež tak tochu uvažujem o treťom, ale len teoreticky, že možno niekedy..., mám 2 cisaráky, tak by som sa bála...

z.g.
19. jan 2009

ozaj, ako pôrod?

ada11
19. jan 2009

z.g., aj ja mám dve sekcie a myšlienka na tretie ešte nie je úplne zažehnaná 😀 No nyjviac by som sa bálo, či to moja maternica a aj ja vydržíme, a ešte čo ak by som musela byť v nemocke, čo s princezničkami mojimi. Aj keď by boli u babky a dedka, ale stále by som nad tým rozmýšlala, že čo robia, čo v škole, čo v škôlke, čo muž v robote a pod. 😉

z.g.
20. jan 2009

ada, veď práve, aj ja by som sa bála- čo na to moja maternica 😀 😝
ak by nebolo treba ísť do nemocnice, tak by bolo treba veľa odpočinku, čo si neviem predstaviť pri 2 deťoch... 😝 😀
a je to tak, jedno dieťa sa dá dať postrážiť, ale dve- a na dlhšiu dobu...

a tebe staršia princeznička pomáha s malou? alebo ani nie?
u nás ako kedy- podľa nálady

z.g.
20. jan 2009

... a škoda, že sa sneh topí, u nás ho za chvíľu ani nebude, chodili sme na sánky, natálku sme učili lyžovať 😠 😠 😠

jaduska
20. jan 2009

Jeeejda, tu sa to rozbehlo, som myslela, že sem už nikto nechodieva.... 😲

My už máme zápis do školy za sebou, naša Sandra je marcová a do školy sa veľmi teší, najradšej by tam už chodila...Na zápise v pohode, akurát pani učiteľka povedala, žeby mala viac rozprávať, ale to nehrozí, lebo ona je hanblivá po maminke 🙂 Školskú tašku tiež dostala na Vianoce, ale som ju po dvoch dňoch odložila, lebo to bola pre našu mladšiu najlepšia hračka zo všetkých a ako poznám drobca, tak do septembra by sme museli kupovať ďalšie 3.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre