Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

bibinka
21. mar 2010

čaute, tak ja hlásim laryngitídu u Filipka, čo mi riadne skrížilo plány ☹ 😝 . Bude musieť prísť svokruša a v utorok, no to neviem ako vymyslím, keďže moja mama má niečo na pláne, nemôže strážiť Alexa a ja neviem čo s dvomi deťmi, lebo svokre ich oboch nechať nemôžem. to by bola časovaná bomba 😀 😀 😀 😀 .....

lenciatko ahoj a prispievahj častejšie, aby sme ťa spoznali 😉

pepies- ja pôjdem v stredu tiež cvičiť, pokiaľ mi to niečo nezmarí.však sa stretneme tam 😉 , lucxy, pridaj sa

matica2
21. mar 2010

bibi dones k nám jedno navyše hádam zvládnem 😉 ale ked ma nepozná asi by tu nebol 😒 a možno aj tie kiahne by ste si odniesli xixi

matica2
21. mar 2010

zabudla som napísat že filipka ked je už chorí tak by to bolo jedno 😅

julyb
21. mar 2010

Bibi, malému skoré uzdravenie, ako sa to prejavuje tá laryngitída?

Leni, jasné Marek sa mi pochválil 🙂

pepies
21. mar 2010

bibinka a matica, ratolestiam zelame skore uzdravenie ......... 🙂 a Bibi, v stredu sa vidime, teda ak nam do toho nic vazne nepride.
zajtra rano ideme do Polska objednat Jakubovi konecne detsku izbu. Konecne sa nam podarrilo zbavit hada ..... 😉 Maju si pre neho prist za 2 tyzdne. 😝
tak pekny vecer, ja uz slopkam cervene vinecko, mnam 😝

ellab
21. mar 2010

helooo 🙂 už sme dorazili domov, cesta bola super 😉 Bristol - Vrútky za 6 hodín 😉 tatinko teraz uspáva 😀 😀
pepies - dobre nakúpte 😉 ja slopem biele vínečko 😀 😀 túto stredu idem cvičiť aj ja, som sa v anglicku zase rozož...., hlavne večer 😝 😝
chorôbkam rýchle uzdravenie 😉

lenciatko
21. mar 2010

Jeeeej, to som rada ze ste ma vzali medzi seba. Musim vas ale aj ja citavat castejsie, aby som vas spoznala. 😉

O sebe vam co povedat....Pochadzam z Martina, byvla som tu cly zivot s vynimkou asi 3 rokov, ktore som prezila v Cesku - mam odtial manzela. Pred Vianocami sme sa prestahovali zas do Martina, nakolko sa mi podarilo presvedcit moju drahu polovicku. A asi aj to je dovod, preco som nemala potrebu hladat na konovi maminky z MT, pretoze aj tak by nebolo mozne sa s nikym stretnut ci pobavit sa o akciach v meste, kedze som bola "mimo".

Mame spolu malu Vikinku, o mesiac bude mat 1,5 roka. Chodime na anglinu a na Zvieratkovo do MRC.

Vidim, ze chodievate cvicit, ja som tiez zacala - uz asi 2 mesiace chodim do Harmonie v pondelok na Body balance.

Neviem, nic take ma uz nenapada, co by vas o mne mohlo zaujimat. 🙂

matica2
22. mar 2010

dobré ránko
pepies dík, a to máte normélne živého toho hada? 😕
ellab vitaj 😉
lenčiatko ešte by to chcelo číslo topánok a konfekčnú velkost xixixi 😀 😀 😀

lenkamt
22. mar 2010

ahojte.

Ellab - vitaj 🙂

Ninuš - kľudne dnes prídte pre čokolády a lístok 🙂 aj tak to vyzerá na dážd 😝

ako Zuzu???? už robí v za???? 😕

zuzu13
22. mar 2010

ahojte 🙂
lenka ano...uz som zamestnana v ZA...prave sa tam chystam...tak dufam , ze sa tam nestratim...bola som v Za naposledy pred 3 rokmi a to tiez len po obchodoch... 😀

ellab
22. mar 2010

Ahoojte 🙂
ďakujem za privítanie 🙂
Zuzu- úspešný štart v novej robote prajem 😉
lenčiatko vitaj 😉

nicolmt
22. mar 2010

ahojte! no ja ja dnes rano tolko meatingov 😝 matka aj bibinka...skoda ze som musela letiet na bus do prace 😒 clovek stihne tak max pozdravit a este som aj mojmu drahme dietatu co 5.30 budicek mavala 😎
leni zavolam ti ked sara vstane, lebo dnes si dojde kolegynka po veci dake...som v ramci jarneho upratovania vyhadzala skrinu a mam 3! plné mega igelitky oblecenia navyse 😝 takze kdo je vo velkosti 38 sa kludne hlaste 😉 jedna igelitka plna kostymov a slusackych veci, druha normalnych a tretia na von a na chatu...alebo ak poznate niekoho "v nudzi" komu to mozem posunut..
zuzi 😲 ved ja som ta ani nevyspovedala ako v praci...tolko radosti sme mali ze otvorili ihrisko 😝
july ta knizka takato: http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

lenkamt
22. mar 2010

otvorili ihrisko????????????????????????????????

Ninuš - ja mám nejaké /skoro nenosené/ letné topule do piesku by vám boli fajné a dvojo papučie, som to vytiahla pre dvojičky po trojročnej Verči a malé 😅

nicolmt
22. mar 2010

ano, uz sobotu aj v nedelu sme boli 😉 ujo to psychicky nezvladol ked videl tolko deti potulovat sa okolo 😀 😝 😎

matica2
22. mar 2010

zuzu všetko dobré v novej práci 🙂

matica2
22. mar 2010

som babám pustila cd našej svadby tak mám dve hodky pokoj xixi 😀

julyb
22. mar 2010

Ahoj,
Nina áno to je tá knižka, Matúš je strašný knihomoľ 😀
Už máte otvorené ihrisko? aj dnes je? možno by sme došli kuknúť na Ľadoven, ked sa zobudíme...
Lenciatko aká bola cesta domov?

ellab
22. mar 2010

pridala som nejaké foto 😉

http://picasaweb.google.co.uk/elena.bobocka/Uk2...

vonku je krásne 🙂 tešíííím sa 🙂 🙂

saskarisko
22. mar 2010

ahojte,
vonku je naozaj nadherne. len niekedy neviem, co mam detom obliect, na slniecku super, v tieni chladno. aj Saska si dnes vonku troska pochodila 😀

na ihrisko hadam tiez zbehneme kuknut, ale dnes nie, bo to ideme minat tazko zarobene euraciky.

Ella - fotky su super. to ste boli v nejakom detskom centre ???

July - tu knizku mame aj my 😀

Zuzu - a co je to za firma, kde robis ???

julyb
22. mar 2010

Elenka super fotky chalani sa museli vyšalieť, ten park je perfektný...taký by sa nám tu zišiel 🙂

saskarisko
22. mar 2010

no, a podla foto nam aj Lenka ojarnela 😉

ellab
22. mar 2010

saskarisko - no na tých fotkách je viacej vecí, boli sme v dvoch detských herniach, tam sa deti super vybláznili, lietali ako diví 😀 😀 najviac sa im však páčilo v @t Bristol, bolo to také interaktívne centrum, kde bolo strašne veľa pokusov, robili animovaný film, adam tam mal elektrické pokusy, prevody, ....planetárium, bolo tam toho neúrekom, za jeden deň sme to ani nestihli obísť
julyb - tiež by som ocenila, keby boli také možnosti aj na Slovensku 😵

lenciatko
22. mar 2010

July - no aka bola cesta domov - ako ste odisli vsetky baby, tak ja som tam s Vikinou este sedela asi 15min a Vika mala hysak.... POtom prisla Zuzka, presviedcala ju, ale nic, nakoniec sama povedala - uz chcem topanky. Tak sa obula, ale zase vybehla vonku bez bundy. Tak sme sli polku cesty bez bundy pre zmenu. 🙂)))

Prave som ju nepoznavala, lebo inak je velmi dobra a az ukazkova..... No co uz, asi den blbec. 😀

adiku
22. mar 2010

ahojte kocky veru konecne je tu jar huraaaaaaaaaaaaaaaaa to sa hned lepsie chodi vonku, a vobec nemusime bezat domov ze je nam zimaaaaaaaaaaa
ahoj lenciatko verim ze sa ti tu medzi nami bude pacit
a ty ninus coze robis take poriadky?? Ty aku velkost nosis?? ked davas prec 38??? Sice ty mozno aj 36. No ja som nosila 38 teda este aj vela veci obleciem ale myslim ze s tych tvojich by som asi nic xixixixi Ides sa zmensovat ci zvacsovat??? 😀
Veru ihrisko funguje a nase deti boli z neho uplne paf.... takze baby hor sa tam a urcite sa uvidime

julyb
22. mar 2010

Leni to je v pohode, aj Matúš tam mal niekolko hysákov, Viki ozaj prekvapila, väčšinou je anjelik 🙂

nicolmt
22. mar 2010

no baby a dnes ihrisko zas zavrete 😖 aspon teda poobede. takze budem hlasit ked bude otvorene a dame hromadny meating 😉
ela fotky super, a co deti..ved to ja! by som mala radost z tolkych "hraciek" 😝 😀
adka na klasicke jarne upratovanie a konecne doslo aj na moje skrine 😅 uz sa mi tam nevosiel ani vesiak 😝 takze podla zasady vsetko co som na sebe posledne tri roky nemala slo preeeec 😕 a dopadlo to pre moju skrinu fakt poloprazdno 😝 😀
july mi hovor, sara uz ma plnu policku len svojich kniziek, dnes som ju nemohla dostat von co sme predtym museli dve "precitat" 😝 ale dik za tip, tuto este nemame. a nalepky tie sara miluje!
v stredu je ta vytvarka v mc?

saskarisko
22. mar 2010

ahojte,
Lenciatko - teda, ja Vikinku poznam ako total kludasa. ale na kazde dieta tie zle chvile z casu na cas pridu.
Nicol - ano bude, len ja mam normalne dilemu ci tam ist ale nie. mna tie Riskove choroby (a teda samozrejme hlavne jeho) hrozne vycerpavaju. ja tiez neviem, ci on musi lapit kazdu pliagu, ktora je kdekolvek v okoli. 😖
Kazdopadne na vytvarke by sa malo malovat prstovymi farbami, a uvidim ako zasadne rodinna rada.

zuzu13
22. mar 2010

hello
dnesny den v praci...paraaaada...
nicol...co mas jarne upratovanie, ci vari syndrom uhniezdovania??? 😅 , veru druhe baby by vam pristalo...vy ste taka kludasfamily.... 😀 😀 😀
saskarisko, robim v logisticko spediterskej spol... takze doprava...medzinarodna.... 🙂

saskarisko
22. mar 2010

Zuzu - takze oproti hypertescu ?

bibinka
22. mar 2010

ahojte,

julyb- laryngitída (akútny zápal hrtana, vírusového pôvodu) prejavy: silný dráždivý kašeľ pripomínajúci hrkajúce kocky v hrnci(doslova).Pomôže okamžite podať fenistil (toľko kvapiek koľko dieťa váži, tj ak má 14kg, tak dať 14kvapiek) a calciový sirup (zeleno ružová krabica)+ pobyt na ľadovom vzduchu resp. na balkóne.Vzniká najčastejšie v noci okolo 23h. To isto poznáš, pretože dieťa bude hrčivo dýchať a revať do toho. nezľakni sa, konaj rýchlo a pre istotu, ak sa bude dieťa dusiť volať 112(to je ten horší prípad).
Postihuje viac chlapcov a do veku cca 5 rokov. Príčina je krátky hrtan, v piatich rokoch je už dostatočne dlhý a "zvládne" aj akútne vírusové ochorenie.

ellab- no super ste sa mali, ja by som v tom planetáriu vari aj spala 😀 😀 😀, Fifko by bol asi v kóme od šťastia, že sú tam hókusy pókusy 😀 😀 😀

nicolmt- aj mne daj isto vedieť či je ihrisko otvorené, lebo ja dôjdem s obidvomi ,alebo len s Alexom ked je Fifi nachladený.Moje tel.č.má zuzu aj lenkamt 😉 ale dajte mi vedieť dostatočne dlho pred meatingom 😉 😉

adiku- no teda, ty si tu riadne dlho nebola 😉

lenciatko- aj ja sa chcem s tebou zoznámiť 😉 , čo som vari horšia? 😀 😀 😀

ad streda- cvičiť idem, aj ja sa rozožieram, hlavne po večeroch, ked sa nemá jesť, ja čipsujem a vínkujem 😅
Fifi sa má už lepšie, imunoglukán je pre nás zázrak,takže sa ide pozajtra do škôlky. zajtra ide do turian na varovanie, už sa teší, že sa ide rezať sliepka so zlomenou nohou 😅 😅 . a ja sa "teším", že bude pritom 😝 😝 , no čo, život je taký 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre