• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Maminy z Martina a okolia, 3. časť

13. januára 2017 
pepies velmi mile :slight_smile:
26. mar 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: mi nešiel den a pol net toš trgédia už som myslela že nebude ani cez výkend :sweat_smile:
bibi do bojníc by sme sa aj pridala ak by ste chceli spoločnost :wink:
petka035 no som sa nasmiala na tom pterodaktylovi :grinning:
pepies to je hezkééééé :slight_smile:
no a už som si myslela že v pondelok pojdem do práce ale saška sa mi zbodkovala a presne po týždni ako mala adka :wink:
dnes som si bola po nový občiansky no foto ako keby som práve niekoho zavraždila xixi :grinning: :grinning: :grinning:
26. mar 2010 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pepies krásne pohladnice :dizzy_face: matica :wink:
ja som strávila pol dna v soc.poisťovni :angry: a vybavila som,,ho..." :zipper_mouth: najlepšie bolo ked mm volal do práce na finančné,že kto má za mna platiť počas RD dochodkové a tá kočka tam mu povedala,,a čo ja viem" :angry: sila
26. mar 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Peti - peknučké, už by som aj ja mala niečo vyčarovať :sweat_smile:

Matica - takže máš doma dve lienky :pensive: si užijete :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Peti - no podľa mňa sociálka - to si sa mala v sociálke nahlásiť do 2týždňov od pôrodu či ako to bolo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

my sme boli na piesku :grinning: vo vani zásoby na pol stavby :grinning:
26. mar 2010 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kati - neviem to nájsť, ale robilo sa to takto nejako - vyklepeš si rezne, osolíš , okoreníš, na jednu stranu horčicu, na druhú sojovú omáčku, zprudka opečieš a dáš do pekáča, navrch šunka, kukurica, šampiony, do výpeku pridáš šlahačku, trošku okoreníš okoreníš myslím že gril. korením a zaleješ to masko. dáš zapiecť a pred koncom ešte navrch syr.

ale ja som tú šlahačku do výpeku nedala len tak zaliala to maso aby to nebolo mastné :wink:
26. mar 2010 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm leni to znie fajn to papanie, som rada ze sme sa videli teraz uz hadam viac ked je uz konecne vonku fajn
26. mar 2010 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenka ano socialka ale ja som nespadala pod túto socialku tak teraz nevedia ani tam a ani u mna v robote :angry: čiže visím v nejakom medzipriestore :confused:
26. mar 2010 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, opäť vítam novú kobylku :wink: :wink: :wink: , dáko sa tá "ľadoveň" rozrastá :grinning: :grinning: :grinning:

lenkamt- s tým pieskom som sa zasmiala :grinning: :grinning: :grinning: , inak budúci týždeň by som chcela chodiť na piesok s Alexíkom aj ja, teda po robote okolo 16 h, ak teda ešte niektorá budete s deťuchmi vonku :sweat_smile: . Filipka bude vyzdvihovať mm, takže budem len jednodetná :wink: a dúfam, že sa tam s vami niektorou stretnem :confused:
26. mar 2010 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka- ad sociálka- otras sa niečo pýtať a pod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

matica- téééda, žeby sme fakt prišli na návštevu??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. mar 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
my sme boli kupit Riskovi darcek na meniny (futbalove branky), a v draciku ich uz nemali. je jasne, ze ked som ich tam chodila tri mesiace obkukavat, tak ich bolo na mrte vela. tak sme nakoniec kupili v tescu, a Risiak si ich uz chcel aj rozbalit, ale musi cakat do zajtra.

Leni - dik, zajtra urobim. a s cim si to podavala so zemiakmi ??
Matica - drzim paste, a teda pripravuj dalsi program, kedze zostavate dom. hlavne lahky priebeh prajem
Peppies - krasnucke fotecky :wink:
Petka - no, ked si niesla na socialnu poistovnu RL Ninky, tak si sa mala hned prihlasit na dochodkovom poisteni (vypisanie jedneho papiera, dolozenie RL). toto za teba nevybavi zamestnavatel. a nestracaj cas s tym, ze pod koho patris, supni si to na MT pobocku (budes mat doklad, potom to s nimi doriesis. bo stracas dni, kedy moze za teba stat platit). inak ja by som mohla rozpravat o socialke cele story, ako ma poprehanali minuly rok :angry:
26. mar 2010 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saskarisko ale ja som tam bola,len mne platil všetko zamestnavatel(robím u vojska)a teraz mi to už neplatí asi nik :confused: dnes som volala do práce na personálne,podala som telefon tej soc.pracovníčke a tak dookola,no a každá si hovorila svoje :rolling_eyes: a najlepšie ked mi tá z roboty povedala,že čo tam na tej socialke vôbec hladám, že načo som tam išla,ale ked som sa jej pýatala,že kto za mna bude platiť dochodkové tak ona mi nato,, a viem ja?"
26. mar 2010 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibi ta očakávam :grinning: teda hocikoho kto by chcel :wink: už máme len kiahne. ked boli choré obe tak vedeli že nemožu von ale teraz ked adka išla saška plakalááá a som sa navysvetlovaláá že prečo nemože :unamused:
adka mala v pohode bodiek tak akurát ani teplota nie ale saška je nervoznejšia si ich neškriabe ale nechce sa natierat ale sa ešte vyhadzuje tak uvidím čo bude zajtra. ale už ked v noci prišla k nám a sa len mrvila v posteli som vedela že dačo bude :wink: ale už budeme mat za sebou aspon jedna potešujúca správa
26. mar 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka ad socialka ak mas trvaly pobyt v MT tak toto urcite riesis tu, je uplne ine ked pracujes v inom meste co je asi tvoj pripad vtedy som v tom mala hokej aj ja lebo moj zamestnavatel je v KE, ten mi vsak vybavil len materske teda socialka v KE pod ktoru patri moj zamestnavatel, ostatne veci ako napr aj dochodkove vybavujes tu a presne ako pisala lenkamt je to myslim do 15 dni od dna kedy sa ti narodilo babo, no a po ukonceni materskej ak mas teda trvaly tu musis ist na UPSVaR tu a tam poziadat o rodicovsky.... no dufam ze som to dobre napisala ze si to pochopila ak nieco napis IP

bibinka ad piesok ja chodim s detmi poobede von tak po 16hod aj dnes az o 16.30 takze sanca na to ze sa stretneme je dost vysoka, bola by som rada lebo mam pocit ze sme sa uz nevidela 100rokov, naozaj take chmelove by bodlo ale tu v MT a najlepsie jakuuuuuuuuuuuuub, myslim ze sobotu tam hra aj muzicka
26. mar 2010 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adiku :slight_smile: ja už mám zažiadané o RD, na tú som nastúpila práve dnes.preto som sa bola popýtať aj na poistenie v nezamestnanosti aj na to dochodkové.No a nakoniec sme ja a mm boli za debilov :stuck_out_tongue_closed_eyes: Som tam stravila asi hodinu,ešte aj malá sa nám tam posrala :grinning:
26. mar 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale toto dochodkove a pod sa vybavuje hned ako sa ti narodi dietatko, ale presne ako pises oni vela krat nevedia co a ako a urobia z teba debila...
26. mar 2010 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no len počas MD to platil za mna zamestnávatel to viem(teda vojenský soc.urad)proste na socialke mi povedali,že oni nemajú žiadne smernice k tomu ani sa s tým nikdy nestretli :confused: ale zas v robote ma teraz ked som na RD berú ako že som v neplatenej zálohe,čiže isto za mna nič neplatia :angry: a tak už neviem ako sa mám z toho vysomáriť
26. mar 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no myslim ze sa len zamotame, ty ale nie si nezamestnana ale len na RD, ale naozaj neviem ako to ma vojsko... nenechaj sa vsak odradit a chod si za svojim lebo platit to niekto musi
26. mar 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adiku najhoršie na tom je, že ja to neviem vysvetliť :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v robote ma sfúkli,že čo som tam vôbec chcela(tam niečo splietali len o rodičovskom prispevku,ten ale mám)no pred tým(pár minút do zadu)mm volal na personalne za mna a jemu to zdvihla iná a tá mu povedala,že soc.poisťovna má za mna platiť druhý aj tretí pilier,že stačí rd dieťaťa a čestné prehlásenie, no ale tá druhá(šefka personálneho)už vravela zas o inom :stuck_out_tongue_closed_eyes: a neviem ako to dalej riešiť,kedže na soc.poistovni majú o mne posl.zázna ked som robila ešte v očnej amb.hned po škole.Asi neexistujem :confused: :sweat_smile:
26. mar 2010 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no toto dochodkove sa naozaj vybavuje hned ako sa dieta narodi, proste tam ides a soc za teba plati RD je nieco uplne ine MD tiez takze ak chces mat veci ok musis povybavovat a si pozri nejake zakony alebo co, inac hruza ze ani v robote ti nevedia povedat co a ako, drzim palceky
26. mar 2010 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adiku ano viem, ved mna tam hned z matriky poslali,ked som rodny list vybavovala, no tam povedali že to nemám vyplnovať,lebo pod nich nepatrím(ako celkovo pod soc.poisťovnu)že to platí zamestnavatel za mna,len teraz neviem kto to platí
a dakujem za rady :wink:
26. mar 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka a ty si vojak?? ci co?? Lebo mam kamosku co robi v podobnej statnej sprave a ona to tiez mala nejako inak, ci preco akoze tam nepatris?? mas predsa trvaly tu nie??
26. mar 2010 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano adiku som vojačka :rolling_eyes: a tak máme svoje zákony :stuck_out_tongue_closed_eyes: a trvalý mám tu
26. mar 2010 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len čo poznám kolegyne a tak, tak všetky išli po MD do práce a žiadna nešla na RD,ak oni mi moc neporadia
26. mar 2010 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale personalistky musia vediet ze co a ako tak nech sa neondeju a daju veci do poriadku
26. mar 2010 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alebo urcite niekto kto to ma u vas na starosti.. lebo inac netusim co tam robia
26. mar 2010 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja reč :wink: ale aspon vidím aké sú študované :zipper_mouth:
26. mar 2010 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keby som robila v MT tak si tam zájdem ale do Nitry sa mi trepať nechce,ani neviem kde to pomaly je a malú by som tiež nemala kde dať a pri mojom šťastí,by tam vtedy ani neboli
26. mar 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no idem sa venovat mm pa a krasny vikend, ja idem zajtra na melir tak sa tesiiiiiiiiiiiiim
26. mar 2010 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
papa
26. mar 2010 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matica - držím palce, my to už máme chvalabohu za sebou, ale tiež sme si užili.
Náš Artur vyzeral takto :frowning2:
26. mar 2010 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok