Nájdu sa tu maminky z Ivanky pri Dunaji a Zálesia?

titkovamiriam
13. dec 2006

Su tu maminy z Ivanky a zalesia

titkovamiriam
autor
20. feb 2015

@mirkita Zalesie je uz preludnene a vystavba doslova sialena,ale ak ste sa rozhodli urcite sa vam tam bude pekne byvat.Vsak ked tak tak zopar rokov skus pracovat tu v okolí a neskor ak budu deticky vacsie tak uvidis...a kedy chcete ist byvat

mirkita
20. feb 2015

@titkovamiriam my mame pozemok v lokalite kde je par domcekov a dalej sa neda stavat - pri tej jazdeckej skole, hned na zaciatku...raz ma muz vzal do nejakej ulicky kde boli same domy nasekane pri sebe...pre mna hrozne, tam by som nevedela byt...preto by sa mi tazko od toho upustalo....k ivanskemu jazeru to mame 5 min pesi cez potok a lesik a kusok ak k tomu kanalu a jazeram v zalesi...proste pekne miesto
viem ze to tam je zaludnene, niektore stvrte su strasne, male pozemky a na nich obrovske domy, to nie je pre nas...
chceme tento rok zacat, dokoncujeme projekt...

titkovamiriam
autor
20. feb 2015

jej tak super! tam chodievaju aj peši deti zo zš na navstevu ku konom pekne prechadzkou 🙂 a my bezne ked ideme do hajika na hriby alebo kvetinky volakedy bolo Zalesie,,daleko,, a dnes je uz spojene 🙂
Jaj tak este nestaviate tak to uvidis aka bude situacia ked sa nastahujes.Inak a kde bycas v BA ja som byvala pri Horskom parku 🙂

mirkita
20. feb 2015

@titkovamiriam petrzalka 😉

mirkita
20. feb 2015

@titkovamiriam ano, je to spojene len by sa tam zisla spevnena cyklo trasa

titkovamiriam
autor
20. feb 2015

@mirkita tak to bude riadna zmena 🙂

elllla
8. mar 2015

Zajtra zacina zapis v skolke na Hviezdoslavovej a na Slnecnej. Drzte palce. #skolka

titkovamiriam
autor
11. mar 2015

@elllla držím 🙂

elllla
20. apr 2015

@titkovamiriam no, takze do ziadnej skolky mi ani jedno z deti neprijali.. a to mam v novembri ist naspat do prace.. mam ist za riaditelkou alebo priamo na obecny urad? na sukromnu skolku (najma pre dve deti) nemame.. 😖 😖 😖

titkovamiriam
autor
20. apr 2015

@elllla uprimnme ti poviem skusit mozes napisat odvolanie,ale musia vziat predskolakov,potom beru deti pracujucim rodicom a tie 3r az nakoniec :( ale odvolanie napis,mozno sa nieco uvolní....

elllla
24. apr 2015

@titkovamiriam dnes som si vsimla, ze oproti stefanikovi otvorili novu zmrzku.. nemas nejake info, ze aka je? :D

elllla
24. apr 2015

ozaj, materske centrum uz nie je v I-klube, ale prestahovane do inspira..

titkovamiriam
autor
3. máj 2015

@elllla nie este som nebola 🙂,na namesti mam kusok od školy tak daleko sa mi nechce 🙂

ludmilka30
5. máj 2015

Máte prosím niekto skúsenosti s tunajšou školou? Budeme sa sem sťahovať, ale syn chodí do školy do BA tak neviem či má zmysel mu meniť školu alebo dochádzať. ˇĎakujem!

elllla
5. máj 2015

@ludmilka30 Miriam Ti urcite prida nazor, ja som dcerku nechala v BA, lebo tam chodi do sukromnej waldorfskej skoly... Susedova vnucka chodi do skoly tu v Ivanke, jej sestra bude od septembra prvacka a su spokojne...
Btw, kolko rokov ma syn? Asi to zalezi aj od toho, v ktorom je rocniku, ako je so sucasnou skolou spokojny a ci by mu nerobilo problem dochadzanie (autom je to o hubu, vlak je vpohode, ale obmedzenim su stanice a dalsia moznost je bus - to neviem posudit..)

titkovamiriam
autor
5. máj 2015

@ludmilka30 a čo by si chcela vedieť? 🙂 ja tam mám už tretie dieťa a starši obaja isli aj sem na strednú 😀 a este ak by z ivanky cestoval autobusom ci autom špička je už od siedmej čiže na osmu to nestihne :(

ludmilka30
12. máj 2015

@elllla Syn m a7 rokov, ešte je len prvák a v tomto štádiu by to pre neho asi ešte nebolo také bolestivé ako keď bude väčší, len sa neviem rozhodnúť. UIž aj teraz dochádzame, jemu to je v zásade jedno, ale mne to cestovanie s tým veľmi šťastné nepripadá. A Dcéra nemá s dochádzaním problém? hlavne aj čo sa týka krúžkov po škole a pod.? Kedy sa tie deti majú učiť keď prídu večer domov? ďakujem za názor

ludmilka30
12. máj 2015

@titkovamiriam Myslela som úroveň školy, učiteľov, krúžky, proste celkový obraz školy. Teraz chodíme z mostu, čo je tiež dosť masaker ráno, ale že by sa z Ivanky od 7 do 8 nedostal do BA?? V tom prípade to je šte horšie ako našim smerom...☹ Ale ten vlak vyzerá v pohode, to by aj šlo keď bude starší nie?

titkovamiriam
autor
12. máj 2015

@ludmilka30 tak ja na skolu nedam dopustit 🙂 ,kružkov je tam od vymyslu sveta plus veľka skola umenia.Jedina nevyhoda je ta preplnenost ,ze na ukor tried zanikaju niektore ucebne a dokonca ak sa niečo nezmení bude hrozit vyucba na dve zmeny čo sa dufam neudeje.Marek už ako prvak maval Tv siedmu hodinu tak bola preplnena telocvična.
Chalani ked isli zo zakladnej na strednu nemali s adaptaciou na stredoškolske ucenie ziadny problem a s ľahkostou zmaturovali.
http://www.zsivanka.sk/

ludmilka30
13. máj 2015

No vsak to, teraz je v triede iba s 14 detmi co je uplne super, a ked som pozerala kolko len prvych tried je v Ivanke tak je to riadna masovka🙂 Ale to bdue tym ze tam chodia deti aj z okolitých dediín, keďže inak sa nedá.
Nám by to dochádzanie až tak nevadilo, ide mi len o to, aby mal kamosov aj v mieste bydliska, čo by bolo asi ťažšie, ak by tam nechodil do školy, poznám z terajšej skúsenosti:-/

mirkita
13. máj 2015

@titkovamiriam @ludmilka30 veru tiez by som radsej mala aj ja maleho v ZS Ivanka, nech ma kamosov z okolia...len sa fakt bojim ze z BA nie je sanca stihat poobede ho vyzdvihnut...ale uvidime, mozno sa podari robota nejak prisposobit, no nechcem vidie tie stresy ak nieco nepojde hladko a proste nebudeme stihat..normalne by sa tam asi ujala nejake opatrovatelska sluzba co vyzdvihne deti po skole a vezme ich na hodinku na ihrisko 🙂

titkovamiriam
autor
13. máj 2015

@mirkita urcite by si nasla taku študentku 🙂 ,pre veľa deti chodia opatrovateľky -rodicia ked robia do 17-tej a viac to nemaju sancu stihat a ked ides z Ba o 16-tej trva to cez hodinu viac...

titkovamiriam
autor
13. máj 2015

@ludmilka30 u Mareka je 23 deti to je tuším maximum,nato ake su male triedy...a veľa miest zabera Zalesie tam este stale nemaju školu

ludmilka30
14. máj 2015

@elllla a dcérka keď dochádza do Ba nemá problém?ň
@mirkita syn ti chodí do Ba? však toto, že ,kým by som prišla z Ba do Ivanky hodinka cesty zabitá a nehovoriac o tých stresoch...☹

elllla
15. máj 2015

Babulky, vcera vecer som pozerala na stranke ministerstva skolstva, ze Ivanke schvalili dotaciu na rozsirenie kapacity skolok, tak som velmi velmi zvedava, ci to pomoze a ci zoberu Vikinku este tento rok (aspon kalendarny)..

co sa tyka skoly, tak urcite zalezi aj od toho, kde je rodic zamestnany.. Manzel robi pri Zlatych pieskoch a dcerka chodi do skoly na Trnavku, takze to maju jednou cestou... Ja ak by som sa mala vratit do prace, tak by som denne dochadzala k Auparku a naspat, co autom je po obchvate cez most uplne o hubu, takze radsej volim cestu straty zamestnania a budem si hladat nieco ine.. (Ano, vlakom je to mozno rychlejsie, ale staci, aby som nestihla vlak a dalsi ide az o hodinu).. Aj tak si myslim, ze moje povodne zamestnanie nie je urcene pre matku 3 deti...

elllla
15. máj 2015

@mirkita pozeram, ze tvoj maly by chodil do rocnika s nasou Vikinkou 🙂 a tiez sme sem prisli z petrzalky 🙂

mirkita
15. máj 2015

@elllla a nas je viktor 😉 uvidime,chceme sa do zalesia stahovat...vam sa ako paci zmena?

ludmilka30
15. máj 2015

tak ked to tu tak clovek sleduje uplna radost sa stahovat☹(((((

elllla
15. máj 2015

@mirkita ja som velmi spokojna, aj deti. Ivanka je super, stale sa tu nieco deje, dom so zahradou je na nezaplatenie... Muz ma ale iny nazor - je tu kopec roboty okolo domu, treba este kopec penazi do toho vrazit, su tu same lietadla, vlaky (byvami pri stanici), rano zapchy do BA...
Ja vidim ine veci - konecne sa netlacime v petrzalskom 3-izbaku.. Deti mozu behat po trave bez toho, aby skocili do psieho exkrementu, nie sme odkazani na betonove ihrisko pre stvrt sidliska, nebojime sa prist domov podvecer s otazkami - budem mat kde vobec zaparkovat??
Najlepsie rozky maju v Cente, najkrajsie zemiaky v Samoske, salamu Nitran v masiarstve u Gasparika, Langose na namesti, rovnako zakusky a torty v cukrarni na namesti, syrove nite/korbaciky kazdy stvrtok a sobotu doobeda na trhu priamo zo Zazrivej, vajicka (Zlate vajcia) na zaciatku Bernolakova, Lidl je hned za kruhacom v Bernolakove...

mirkita
15. máj 2015

@elllla 😉 parada...my budeme mierne izolovani v zalesi ale na tak malu obec tiez mam pocit ze sa stale daco deje a k tomu jazeru to mame naskok... veru,na zapchy sa netesime ale tie su aj tu a to parkovanie des...akurat MHD mi bude chybat 😒 ale tesime sa na pracu okolo domu, to sme obaja aj boli nauceni...pre mna je uz byt vazenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre