Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
25. aug 2009

allisia ahoj, no par nadsenych bude mat zas radost, ked si precitaju, ze si sa rozhodla latkovat, ta vyskolia 🙂
ale ja to nie som 😉

ajka82
25. aug 2009

allisia coze bolo ked si bola v nemocnici?... tak hadam uz je uplne vsetko v poriadku

allisia
25. aug 2009

ajka no to skolenie by som brala lebo je toho tolko, vela druhov a mam v tom chaos
zatial pamperskujeme ale vela krat nam pampersky pretecu hlavne kde Oliverko zdvihne zadok a tak kaka a potom ked no polozi tak ma vsetko vytlacene na chrbte az za usami, on kakava tak raz za dva az tri dni ale taku riadnu davku par krat za sebou, ja to volam ze ma zosieracie dni 😀

obcas som si vas aj precitala tak viem ze je tu par vasnivych latkariek tak dufam ze budu take zlate a poradia mi 🙂

allisia
25. aug 2009

ajka maly sa strasne moc ponahlal, som sa zacala prilis skoro otvarat a maly bol velmi malinky tak na dali na lieky, klud na lozku a nohy dohora (postel som mala podlozenu takou "kozou") ale maly sa aj tak narodil troska skor ale bez problemov, vsetko uplne v poriadku, povedali mi ze je hranicne donoseny a nic neriesili

ajka82
25. aug 2009

no my sme na pamperskach stale a take nehody sa nestavali, a teraz jak zacali prikrmy sa myslim ani nemaju ako stat 🙂

allisia
25. aug 2009

ono to bolo aj tym ze mam este dcerku, teraz ma dva roky aj dva mesiace a tak som nemohla oddychovat tak ako by som mala 😅 ale tak vdaka mojmu uzasnemu doktorovi vsetko dobre dopadlo

ajka82
25. aug 2009

no isto pri druhom dietati moc kludu neni...asi to tak nebolo ze vsetko v poriadku, ked tak poises ze nic neriesili... ale hlavne ze uz je to ok 🙂

allisia
25. aug 2009

ajus no s prikrmamy to dufam odburame kedze bude kakat tuhsie ale nechapem lebo pri starsej to bolo ok, aj ked aj ta obcas prekakala ale Oliverkovi sa stane ze ma tak na boku chrbatika mokry flak a plienka uplne sucha, z toho dost nechapem pritom plienka je riadne upevnena tak ako ma byt. Pri malej sme skusali viacero druhov jednorazoviek a najviac sa mi osvedcili pampersky no a teraz sa mi uz nechce vymyslat s hladanim vhodnych jednorazoviek ked za tyzden aj nieco sa chystam prikrmovat a este mam dva baliky pampersiek

ajka82
25. aug 2009

no to by som ani ja nechapala...ale jak sa vravi, nie vsetci maju rovnaky zadok

allisia
25. aug 2009

ajus ono to bolo take divne cele ale som rada ze vsetko dopadlo tak ako dopadlo a maly je zdravy a krasny. Ono potom mi lekar povedal ze ten slaby krcok bol aj dosledkom toho ze lekarka co rodila malu odflakla robotu a nezasila ma poriadne, mala mi totizto roztrhla krcok a ta doktorka to nechala tak a on sa mi potom hojil len tak sam od seba a nepravidelne sa zrastol. Som mala dost smolu pri oboch tehu lebo aj v prvom som bola v nemocke kvoli krvacaniu na zaciatku tehu 😝

allisia
25. aug 2009

ajka 🙂 ja si myslim ze to je tym ze sa mu pipik da nejako do strany a tak cika ale neviem 😅 ked no balim tak sa snazim aby mal pipika v strede plienky 😀

allisia
25. aug 2009

maly sa mi tu prave rozhodol ze bude ozuzlavat gumene leporelo ale taky je zlaty lebo lezi na bruchu a trapi sa s tym a tie ksichtiky co pri tom hadze a ked mu nahodou ujde spod rucicky lebo sa mu smyka tak sa rozculuje 😀

ajka82
25. aug 2009

fuuu, dufam ze ja budem v pohode, ked mali pri mojom porode frmol a nedostatok personalu 😅 ale na kontrole hovoril doki, ze v poriadku vsetko... a ked bude druhe mimi, tak si vraj na mna posvieti, kedze mala sa narodila skor 😅

allisia
25. aug 2009

pozerala som ze aj tvoja Karinka je skor narodena a je strasne krasna 😵 Oliverko sa narodil len o dva tyzdne skor ale detky lekari mi tvrdili ze podla stavu o mesiac

allisia
25. aug 2009

ajka vsetko zavisi od pristupu lekara

ajka82
25. aug 2009

allisia 🙂 mne sa mala vrti u mna v posteli, pluje na svet, tiez zuzle hracku a mam pocit ze zacala tlacit do plienky 😅 aj stikutku dostala 😀

allisia
25. aug 2009

my sme stikutali rano lebo maly uz vobec nevydrzi na chrbte a otaca sa stale na brusko tak po papani vzdy troska grcne ked je na bruchu a potom stikuta

allisia
25. aug 2009

idem ja pomaly balit lebo chceme ist za kamoskou do Petrzalky tak sa idem nachystat a pripravit si nervi na MHD a ochotnych ludi 😝 🙄

allisia
25. aug 2009

jaaaj boze tolko sli co vyprodukuje ten nas maly bernardin, mala mi tolko neslintala, vsetko je mokreeee

ajka82
25. aug 2009

allisia, to sa stava, mala vacsinou tiez po papani 😀
tak pevne nervy...ja ked nemusim tak s MHD nechodim, raz som isla do race z mesta a som myslela ze sa onervim nacisto...
my pojdeme tiez von teraz, uz som aj ja dojedla ranajky a malu prebalim a mozne letiet

allisia
25. aug 2009

ja MHD lebo nemam vodicak ale pracujem na nom, zajtra mam prvu jazdu tak sa tesim 😉
tak pekny den prajem vsetkym 😵

pasoa
25. aug 2009

v piatok sme boli na ORL po urputnom zápase mu ako-tak kukla do hrdla, ale strašne sa bránil, zaťal "zuby" a ani za svet otvoriť pusu ani výter mu nemohla zobrať
a dnes mu tam uvidela nejakú hnisavú bodku, vraj hrdielko už nie je červené, ale tú hnisavú bodku treba prepichnúť
no to sa ale nedalo, lebo zas zavretá brána a zajtra máme prísť do nemocky a ak sa nebude dať, tak v narkóze mu to chce spraviť.

som jej povedala, že stým zásadne nesúhlasím ☹ ☹ ☹

že radšej počkám, či to samé nezmizne za 2 dni, ale zajtra že máme prísť a uvidíme, čo sa dá robiť

pasoa
25. aug 2009

už raz mal narkózu, tiež kvôli hrdielku, potom mu robili v celkovej laryngoskopiu. ach dieťatko moje. prečo nechceš otvárať ústočká??? ☹ ☹ ☹

matja
25. aug 2009

jeejda, allisia, vitaj, ja si na teba spomínam z čias tehu 🙂 A ajka to vystihla, pár nadšencov (medzi nimi aj ja) sa tešíme, že máme ďalšiu nádejnú marcovú látkarku 🙂 Len sa pýtaj, čo potrebuješ vedieť, rady ti poradíme 🙂
No a vždy, keď objavím niekoho, kto má dve detičky s malým vekovým rozdielom, tak sa ho pýtam, ako sa to dá zvládať. Tak pridaj aj ty tvoje skúsenosti, lebo rada by som mala aj ja druhé bejby krátko po Paťkovi, ale trochu sa toho bojím 😅

pasoa ☹ to je smutné. Viem, aké to je, keď majú uspať malé bábätko, aj ja som sa vtedy naplakala ☹ Verím, že to nebude potrebné, ale ak náhodou predsa, neboj sa, detičky narkózu zvládajú dobre, lepšie ako dospelí.

pasoa
25. aug 2009

matja, no po poslednej narkóze to nebolo bohviečo.. mal celkom pošahaný režim a to nevravím o tom, že týždeň vkuse chudol ☹

pasoa
25. aug 2009

alisia, krásne albumy máš. zaujalo ma to "kakátko", čo na ňom natálka sedí na wecku... som nevedela, že také dostať. kedysi boli len také "zmenšovače" otvoru.... je to dobré?

a Oliverkova fotka "ja niečo vymyslím" je úplne super. malý huncút 🙂

egyptanka
25. aug 2009

jaaaaaaj esteze je muz doma, som si dovolila dospat. Som spinkala este 2,5 hodinky ... dobre mi to padlo. 🙂

egyptanka
25. aug 2009

mapa, ja mam nastastie monitor zapozicany ale v oktobri ho musim vratit.
lenk, ja sa pridavam do klubu 🙂
pasoa, drzim palce nech vsetko dobre dopadne. A Natalka posiela boztek Matuskovi na povzbudenie a ...
nhvvv edťcťrrgeexd MMMMMUHh (vraj Matusko bude vediet o com) 😀

potulka
25. aug 2009

ahojte
pasoa, dufam, ze bodka sa rozhodne odist aj sama. 😠 matusko je asi precitlively na svoju pusinu a pravdupovediac, ani sa mu nedivim. juj, keby tak tie nase detuchy vedeli, ze im nechceme zle...

nestudovala som, ci tu uz dnes niekto nadhodil nasu oblubenu hovienkovu temu, no musim pochvalit mojho syna, ze dnes po siestich dnoch ma "vykladku tovaru". 😀 bolo toho dost, ale plienka to udrzala, takze pravdepodobne ma viťúz v zalohe este aspon jedno dejstvo. 😉 tesim sa najma preto, ze zajtra odchadzame na 4 dni na miesto, kde nie je pracka. mudry chlapcek! 🙂

baskaj
25. aug 2009

pasoa - je mi to strašne ľúto! budeme na vás moc myslieť, aby to šlo aj lepšou cestou... 😔 buď silná!

allisia - ahoj! ja som látkarka asi ešte len 2 týždne a páči sa mi to. neľutujem! 🙂 ale neboj, sú tu aj omnoho skúsenejšie a tie veľmi rady a poctivo poradia 🙂 ja som akurát musela dať teraz pranie, lebo okrem toho, že včera dami kakal až 3x, dnes kakal 4x a to ešte ani obed nebol. a to nehovorím, že som mu už doobeda vymenila ešte 2 totál nacikané plienky... neviem, čo to má dnes za deň! 🙄 alebo že by mama voľačo pojedla? hmm... si nespomínam... 😅

ajka - jeej, karinka je v tom kočári vyvalená ako pán kráľ najväčší 😀

pierko - pjekné foto! šak keď čačandy sú na nich, bodaj by neboli pjekné... 🙂

kočky, včera som objednala nosič liliputi. myslím, že aj lenka ho má... tak sa teším, dúfam, že bude dobrý, bo baby chválili... chcela som manducu alebo ergo, ale nenašla som žiadne dobré inzeráty. iba na čierne a čierne nechceme. a za nový nechceme toľko vycálovať... tak teraz čakáááám 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre