• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

23. marca 2013 
baska :grinning: :grinning:
ale aj ja som už cítila také bolesti v podbrušku, akoby slabé menštruačné, možno to má súvislosť s tým, že MS dáva o sebe nejako vedieť, aj keď ju ešte nemám, tak nejak si to iba vysvetľujem.
16. okt 2009 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kuci mozno sa budu na teba divne kukat, ked to uz bude piate :wink: Neboj podla mna sa budu velmi tesim...

Jaj ja sa tak strasne z toho tesim, az som si palacinky isla zohriat...normalne Kuci aj za teba sa vytesujem...to je super. Manzel to ese musi stravit tu informaciu, to vies...chlapi, este mu nedoslo. :grinning:
jaaj tak to je teda novinka...kuci... verim, ze si zmatena, ale zvladnes to urcite, gratulujem.. ja musim cakat, cisarsky, takze mame cas ak raz bude vobec :unamused:
egy: mna by teda vykotilo urcite, keby bol niekto ku mne taky ´mudry´ :angry:
egy - aaale.... že tam má mokro, že v nich má veľkú riť, minule jej zase smrdeli, a že tam má veľa vrstiev látky a ani vzduch tam nemá, že v jednorazovke má, a že čo vymýšľam, a že s tým mám robotu navyše...blabla... a samozrejme, že to červené na cikulke má z nich!
16. okt 2009 o 20:55  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ani neviem co su kramy, ale nechybaju mi ...
16. okt 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuha..tak to zacinam byt normalne rada, ze mam taku rodinku ako mam. Ze mi do nicoho nekecaju. Alebo ma poznaju natolko, ze sa radsej ani nesnazia... :sunglasses:
Boldy aj Kucinka je po cisarskom, preto ma tiez zmiesane pocity...
16. okt 2009 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuci, tesime sa za teba :slight_smile:)))

egy, dnes vecer mala moja mama vecer ku mne telefonicky preslov (prikrmujeme od nedele) ze preco mu neuvarim detsku krupicu do prevareneho kravskeho mlieka, ze by lepsie priberal... a proste ze mu mam dat vselico jest, nie iba na obed zeleninu. uz mu mam praskunut kuraciu polievku, piskoty a tu detsku krupicu na noc. samozrejme ze do flasky...
no mala som dost. (nie su nase mamy pribuzne???)

ale je fakt ze krpaty pribera pomaly :(((( dnes sme boli u lekarky na kontrole a nic moc:( ale lekarka ma utesuje ze hlavne ze pribera.

asi to budem musiet zobrat aj ja nejako zhustejsia.
16. okt 2009 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani ja ziadne kramy nemam....to kedy dojdu?...Ked bude krpata uplne bez MM alebo aj skor, alebo ako....Ci ako sa im bude chciet....
16. okt 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja (ináč moja obľúbená) teta sa dnes veeeľmi začudovala, že malému nijak nedochucujem jedlo. Normálne nenašla slov :grinning: Našťastie, lebo ja také reči tiež nemusím.
Egy, ty si matkou, rob si tak, ako uznáš za vhodné a čo si myslíš, že je pre Natálku najlepšie, musia to pochopiť aj ostatní. A keď nepochopia, ich problém, ty si rob po svojom.
16. okt 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baskaj, ja ked som ukazala svokre latkovky - iti biti a little lamb, tak mi povedali ze to su take dobre plienky na zimu aby mu nebolo chladno na zadok :slight_smile:
16. okt 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru ten cisarsky bol, tak neviem ci sa da vobec dieta donosit ked je maternica rozrezana a zasita len 6 mesiacov, doktorka povedala ze minimalne 2 roky neotehotniet. tak neviem co bude...
16. okt 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diocka, presne ... krupica, polievocky, piskoty ...
16. okt 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
iron, u každej je to inak. Jedna dostane hneď po šestonedelí, druhá až takmer v dvoch rokoch dieťaťa (tak napríklad jedna moja známa).
16. okt 2009 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kucina, co by bolo? nic ... len ta budu viac sledovat, nebola prva ani posledna.
16. okt 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano egy, presne ako povies...ale zabudla si ze vsetko z flase. :wink:
16. okt 2009 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
egy, ty si pisala ze si to troska zhustila tie prikrmy. co konretne? my sme jedli zatial na obed iba zeleninu, cca 20 g zjedol naposledy (4. den prikrmovania)
16. okt 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to, ako sa na ľudí s deťmi s malým odstupom alebo na rodiny s viacerými deťmi pozerá vlastná rodina, ale hlavne okolie, veľmi dobre poznám tiež od segry. kuči, hlavu hore, povedzi si, že moja sestra má 28 rokov a 4 deti a hneď ti bude lepšie :grinning:

ale pravdu pvediac, veľmi si užívam, keď idem niekde s kočíkom a beriem aj nejaké sestrine deti (alebo stačí len tých starších) a vidím, ako na mňa ľudia len čumia! he - he :grinning: alebo sestra išla minule do jej muža bývalej roboty s damiánom v kočíku naschvál, lebo tam kedysi kolovali reči, že čakajú piate :grinning: :grinning: :grinning:
16. okt 2009 o 21:04  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuci, sak ked nase hm, ako to slusne napisat....p...e jazvy sa zahojili aj tvoja bude ok..neboj.
tá známa dojčila už dlhšiu dobu iba v noci a krámy dostala až takmer v dvoch rokoch :slight_smile: Ja dúfam, že čoskoro dostanem tiež...
Kuci to faaaakt? Supeeeeer, blahozelam hrozne moc :dizzy_face: Neboj, to bude v pohode, Ty si sikulka :wink: A dve deticky su sice viac starosti ale aj radost :slight_smile:

Tie mudre mamy, sestry a svokry vam veru nezavidim, asi by som ich slusne poslala kade lahsie. Mne nastastie nikto do nicoho nekeca, vedia, ze to nema zmysel :grinning: Pekne ma posluchaju, co sa deticiek tyka a je pokoj v rodine :grinning: Sice ich trosku rozmaznavaju ale to mi zase nevadi, ved na to stari rodicia su. :slight_smile:

Baskaj, ze cikulka :grinning: By Ti moj muz dal :grinning: Raz som povedala na maleho vybavicku, ze pimpulka a manzel ma skoro zozral, ze ako mozem takemu doelzitemu muzskemu ustrojenstvu povedat v zenskom rode, ze to je nepripustne :grinning: Ani Pan pimpulka ma nezachranil :grinning: Takze u nas jedine muzsky rod :wink:
16. okt 2009 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kuci to vobec nie je problem, ze si rodila cisarskym. Kamoska po cisarskom otehotnela po 5 mesiacoch a uplne v pohode, nemala ziadny problem. Akurat Ta budu viac sledovat. A ked Ti bude rast spociatku viac brusko, budes citit viac tu jazvu, ale lekari to budu kontrolovat :slight_smile: Je sice idelane otehotniet po 2 rokoch, ale ja som tiez otehotnela po 12 mes. a uplne v pohode :slight_smile:
16. okt 2009 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
egy, diočka, naše dietky už nebudú priberať takým tempom, ako doteraz. Prvých pár mesiacov iba jedli, spali, cikali a kakali. Teraz sa mrvia, hýbu, objavujú svet...
mne matúško priberal prých 5-6 mesiacov 150g za týždeň. Teraz pribral za 3 týždne 200g... a vôôôbec sa nestresujem. Genetička dnes (boli sme sa ukázať a ja na tú krv), že "váži síce trochu menej ako by mal.... no... je trochu hypotrofický.... ale inak v poriadku". Noačo že váži menej, ako by mal. Ja som leták, kde boli tabuľky s mierami detičiek podľa veku, vyhodila, lebo matúško nespĺňal ani len minimálne miery, zmestil sa akurát tak do minimálnych mier dievčatiek jeho veku... :grinning:
kašlem na to.
Priberať priberá, papá pekne, ciká, kaká, funguje ako by mal, tak čo na tom, že je trochu menší.

A ešte k tým rečiam mám a svokier, tetiek a iných o štopaní detičiek odvarom z vločiek, krupicou, slepačou polievkou a pod.
U dieťatka to môže vyvolať nasledovné:
-alergia - to je na prvom mieste
-obezita (aj v neskoršom veku ba až dospelosti)
-nesprávne stravovacie návyky
a iné...

krámy... ja som dostala, keď mal matúško mesiac, vtedy mi aj rapídne ubudlo mliečka, to som už ix krát tu písala. to sme boli prvý krát v nemocke a total stres... potom som dostala asi po 2 mesiacoch také slabučké a odvtedy nič. ani mi nechýbajú.
a beriem antikoncepciu, čo sa môže počas dojčenia, to vari od mesiaca po pôrode, hoci do ťuťu-muťu to trvalo oveľa dlhšie...ale ja riskovať veru nechem...
uvidím, čo nám vyjde na genetike a ak sa mi to v hlave utrasie tak, že by som chcela druhé dieťatko, tak najskôr rodiť, keď bude mať matúško 2-3 roky. Ale to sa ešte uvidí.... uvidíííí... uvidííííííííííííí
16. okt 2009 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lubi - a ako konkrétne v mužskom rode (ak to smiem vedieť :sweat_smile:)?
16. okt 2009 o 21:14  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diocka, na olovrant davam kase ... tak o tyzden chcem pridat masko a zltok a o dva tyzdne ovocie.
16. okt 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baskaj no najcastejsie pindurik :grinning:
16. okt 2009 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baskaj - pinďúr, pipík :grinning:
Ale ja to volám "ozdoba medzi nohami" :grinning: :grinning: Aj keď to je v ženskom rode :grinning:
16. okt 2009 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lubi cisarskym rodila aj ta kamoska druhe?
16. okt 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pasojka, akú antikoncepciu máš? Aj ja sceeeem..... :wink:

A Egy, moja Omrvinka nechce piť z fľašky, aj keby som chcela....tak čo jej to mám do hrdla naliať???

Inak, sú tu rôzne deťúrence, rôznych vekových kategórií a tabuľky môžu určiť akurát tak nejaký priemer...to je všeetko.....a to nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu...bo ak má jeden chlapček v 7. mesiaci 9 kg a druhý má 6 kg, s tým nikto nič nenarobí...a že Diockin Mareček pribral za mesiac len 130 gramov a je trošku štíhlejší, to je len preto, aby aj Egyna Natalka mala seberovných.... :wink: Však ako inak... :grinning:
16. okt 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kuci ano, planovanym, tak ako aj ja. Ze ak rodis do 2 rokov po cisarskom na 99 % je to znovu cisarsky.
16. okt 2009 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm tak jo, idem uz bru noc
16. okt 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok