Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
16. okt 2009

baska 😀 😀
ale aj ja som už cítila také bolesti v podbrušku, akoby slabé menštruačné, možno to má súvislosť s tým, že MS dáva o sebe nejako vedieť, aj keď ju ešte nemám, tak nejak si to iba vysvetľujem.

iron
16. okt 2009

Kuci mozno sa budu na teba divne kukat, ked to uz bude piate 😉 Neboj podla mna sa budu velmi tesim...

Jaj ja sa tak strasne z toho tesim, az som si palacinky isla zohriat...normalne Kuci aj za teba sa vytesujem...to je super. Manzel to ese musi stravit tu informaciu, to vies...chlapi, este mu nedoslo. 😀

boldy
16. okt 2009

jaaj tak to je teda novinka...kuci... verim, ze si zmatena, ale zvladnes to urcite, gratulujem.. ja musim cakat, cisarsky, takze mame cas ak raz bude vobec 😒
egy: mna by teda vykotilo urcite, keby bol niekto ku mne taky ´mudry´ 😠

baskaj
16. okt 2009

egy - aaale.... že tam má mokro, že v nich má veľkú riť, minule jej zase smrdeli, a že tam má veľa vrstiev látky a ani vzduch tam nemá, že v jednorazovke má, a že čo vymýšľam, a že s tým mám robotu navyše...blabla... a samozrejme, že to červené na cikulke má z nich!

egyptanka
16. okt 2009

ja ani neviem co su kramy, ale nechybaju mi ...

iron
16. okt 2009

fuha..tak to zacinam byt normalne rada, ze mam taku rodinku ako mam. Ze mi do nicoho nekecaju. Alebo ma poznaju natolko, ze sa radsej ani nesnazia... 😎
Boldy aj Kucinka je po cisarskom, preto ma tiez zmiesane pocity...

diocka
16. okt 2009

kuci, tesime sa za teba 🙂)))

egy, dnes vecer mala moja mama vecer ku mne telefonicky preslov (prikrmujeme od nedele) ze preco mu neuvarim detsku krupicu do prevareneho kravskeho mlieka, ze by lepsie priberal... a proste ze mu mam dat vselico jest, nie iba na obed zeleninu. uz mu mam praskunut kuraciu polievku, piskoty a tu detsku krupicu na noc. samozrejme ze do flasky...
no mala som dost. (nie su nase mamy pribuzne???)

ale je fakt ze krpaty pribera pomaly :(((( dnes sme boli u lekarky na kontrole a nic moc:( ale lekarka ma utesuje ze hlavne ze pribera.

asi to budem musiet zobrat aj ja nejako zhustejsia.

iron
16. okt 2009

ani ja ziadne kramy nemam....to kedy dojdu?...Ked bude krpata uplne bez MM alebo aj skor, alebo ako....Ci ako sa im bude chciet....

matja
16. okt 2009

moja (ináč moja obľúbená) teta sa dnes veeeľmi začudovala, že malému nijak nedochucujem jedlo. Normálne nenašla slov 😀 Našťastie, lebo ja také reči tiež nemusím.
Egy, ty si matkou, rob si tak, ako uznáš za vhodné a čo si myslíš, že je pre Natálku najlepšie, musia to pochopiť aj ostatní. A keď nepochopia, ich problém, ty si rob po svojom.

diocka
16. okt 2009

baskaj, ja ked som ukazala svokre latkovky - iti biti a little lamb, tak mi povedali ze to su take dobre plienky na zimu aby mu nebolo chladno na zadok 🙂

kucina1
16. okt 2009

veru ten cisarsky bol, tak neviem ci sa da vobec dieta donosit ked je maternica rozrezana a zasita len 6 mesiacov, doktorka povedala ze minimalne 2 roky neotehotniet. tak neviem co bude...

egyptanka
16. okt 2009

diocka, presne ... krupica, polievocky, piskoty ...

matja
16. okt 2009

iron, u každej je to inak. Jedna dostane hneď po šestonedelí, druhá až takmer v dvoch rokoch dieťaťa (tak napríklad jedna moja známa).

egyptanka
16. okt 2009

kucina, co by bolo? nic ... len ta budu viac sledovat, nebola prva ani posledna.

iron
16. okt 2009

ano egy, presne ako povies...ale zabudla si ze vsetko z flase. 😉

diocka
16. okt 2009

egy, ty si pisala ze si to troska zhustila tie prikrmy. co konretne? my sme jedli zatial na obed iba zeleninu, cca 20 g zjedol naposledy (4. den prikrmovania)

baskaj
16. okt 2009

to, ako sa na ľudí s deťmi s malým odstupom alebo na rodiny s viacerými deťmi pozerá vlastná rodina, ale hlavne okolie, veľmi dobre poznám tiež od segry. kuči, hlavu hore, povedzi si, že moja sestra má 28 rokov a 4 deti a hneď ti bude lepšie 😀

ale pravdu pvediac, veľmi si užívam, keď idem niekde s kočíkom a beriem aj nejaké sestrine deti (alebo stačí len tých starších) a vidím, ako na mňa ľudia len čumia! he - he 😀 alebo sestra išla minule do jej muža bývalej roboty s damiánom v kočíku naschvál, lebo tam kedysi kolovali reči, že čakajú piate 😀 😀 😀

iron
16. okt 2009

kuci, sak ked nase hm, ako to slusne napisat....p...e jazvy sa zahojili aj tvoja bude ok..neboj.

matja
16. okt 2009

tá známa dojčila už dlhšiu dobu iba v noci a krámy dostala až takmer v dvoch rokoch 🙂 Ja dúfam, že čoskoro dostanem tiež...

lubi22
16. okt 2009

Kuci to faaaakt? Supeeeeer, blahozelam hrozne moc 😵 Neboj, to bude v pohode, Ty si sikulka 😉 A dve deticky su sice viac starosti ale aj radost 🙂

Tie mudre mamy, sestry a svokry vam veru nezavidim, asi by som ich slusne poslala kade lahsie. Mne nastastie nikto do nicoho nekeca, vedia, ze to nema zmysel 😀 Pekne ma posluchaju, co sa deticiek tyka a je pokoj v rodine 😀 Sice ich trosku rozmaznavaju ale to mi zase nevadi, ved na to stari rodicia su. 🙂

Baskaj, ze cikulka 😀 By Ti moj muz dal 😀 Raz som povedala na maleho vybavicku, ze pimpulka a manzel ma skoro zozral, ze ako mozem takemu doelzitemu muzskemu ustrojenstvu povedat v zenskom rode, ze to je nepripustne 😀 Ani Pan pimpulka ma nezachranil 😀 Takze u nas jedine muzsky rod 😉

lubi22
16. okt 2009

Kuci to vobec nie je problem, ze si rodila cisarskym. Kamoska po cisarskom otehotnela po 5 mesiacoch a uplne v pohode, nemala ziadny problem. Akurat Ta budu viac sledovat. A ked Ti bude rast spociatku viac brusko, budes citit viac tu jazvu, ale lekari to budu kontrolovat 🙂 Je sice idelane otehotniet po 2 rokoch, ale ja som tiez otehotnela po 12 mes. a uplne v pohode 🙂

pasoa
16. okt 2009

egy, diočka, naše dietky už nebudú priberať takým tempom, ako doteraz. Prvých pár mesiacov iba jedli, spali, cikali a kakali. Teraz sa mrvia, hýbu, objavujú svet...
mne matúško priberal prých 5-6 mesiacov 150g za týždeň. Teraz pribral za 3 týždne 200g... a vôôôbec sa nestresujem. Genetička dnes (boli sme sa ukázať a ja na tú krv), že "váži síce trochu menej ako by mal.... no... je trochu hypotrofický.... ale inak v poriadku". Noačo že váži menej, ako by mal. Ja som leták, kde boli tabuľky s mierami detičiek podľa veku, vyhodila, lebo matúško nespĺňal ani len minimálne miery, zmestil sa akurát tak do minimálnych mier dievčatiek jeho veku... 😀
kašlem na to.
Priberať priberá, papá pekne, ciká, kaká, funguje ako by mal, tak čo na tom, že je trochu menší.

A ešte k tým rečiam mám a svokier, tetiek a iných o štopaní detičiek odvarom z vločiek, krupicou, slepačou polievkou a pod.
U dieťatka to môže vyvolať nasledovné:
-alergia - to je na prvom mieste
-obezita (aj v neskoršom veku ba až dospelosti)
-nesprávne stravovacie návyky
a iné...

krámy... ja som dostala, keď mal matúško mesiac, vtedy mi aj rapídne ubudlo mliečka, to som už ix krát tu písala. to sme boli prvý krát v nemocke a total stres... potom som dostala asi po 2 mesiacoch také slabučké a odvtedy nič. ani mi nechýbajú.
a beriem antikoncepciu, čo sa môže počas dojčenia, to vari od mesiaca po pôrode, hoci do ťuťu-muťu to trvalo oveľa dlhšie...ale ja riskovať veru nechem...
uvidím, čo nám vyjde na genetike a ak sa mi to v hlave utrasie tak, že by som chcela druhé dieťatko, tak najskôr rodiť, keď bude mať matúško 2-3 roky. Ale to sa ešte uvidí.... uvidíííí... uvidííííííííííííí

baskaj
16. okt 2009

lubi - a ako konkrétne v mužskom rode (ak to smiem vedieť 😅)?

egyptanka
16. okt 2009

diocka, na olovrant davam kase ... tak o tyzden chcem pridat masko a zltok a o dva tyzdne ovocie.

lubi22
16. okt 2009

Baskaj no najcastejsie pindurik 😀

matja
16. okt 2009

baskaj - pinďúr, pipík 😀
Ale ja to volám "ozdoba medzi nohami" 😀 😀 Aj keď to je v ženskom rode 😀

kucina1
16. okt 2009

lubi cisarskym rodila aj ta kamoska druhe?

denkolc
16. okt 2009

Pasojka, akú antikoncepciu máš? Aj ja sceeeem..... 😉

A Egy, moja Omrvinka nechce piť z fľašky, aj keby som chcela....tak čo jej to mám do hrdla naliať???

Inak, sú tu rôzne deťúrence, rôznych vekových kategórií a tabuľky môžu určiť akurát tak nejaký priemer...to je všeetko.....a to nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu...bo ak má jeden chlapček v 7. mesiaci 9 kg a druhý má 6 kg, s tým nikto nič nenarobí...a že Diockin Mareček pribral za mesiac len 130 gramov a je trošku štíhlejší, to je len preto, aby aj Egyna Natalka mala seberovných.... 😉 Však ako inak... 😀

lubi22
16. okt 2009

Kuci ano, planovanym, tak ako aj ja. Ze ak rodis do 2 rokov po cisarskom na 99 % je to znovu cisarsky.

kucina1
16. okt 2009

hm tak jo, idem uz bru noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre