Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
19. okt 2009

pri tomasovi som si este januar a februar platila dobrovolne, matersku mi platili, pocas materskej dovolneky som nemocensky poistenia bola od statu a teraz na rodicovskej cca 2 mesiaca som neni poistena vobec

clea333
19. okt 2009

Konecne maly zaspal...v noci nespal, rano len 15 minut a teraz dufam pospi, bo idem zahajit konecne svoj obed, uz ani nevidim od hladu.

Kuci, musis byt poistena 270 dni pred porodom 😉 zaratavaju sa ti posledne dva roky, aj keby si ich mala prerusene. Podla toho, co pises, ze si bola od 8tt, tak tzn., ze by som sa dala na tvojom mieste znova poistit, aby ti to plynulo a budes splnat podmienku 270 dni (nevadi, ze si teraz neni poistena), lebo sa ti bude ratat aj obdobie prveho tehotenstva (spada do tych dvoch rokov). Ide len o to, aky si urcis vymeriavaci zaklad, mal by sa ti ratat rok 2009, kedze pojdes na matersku v roku 2010. Ja by som si dala hned maximalny, aby som mala najvyssiu matersku.

clea333
19. okt 2009

Potulka, nam cikanica smrdi rovnako 😉

U nas je strasna zima, dnes ideme plavat, ale von nepojdem...ja si kazdy den dam make up a mascaru, ale citim sa najlepsie v rifliach a tricku, ci mikine 😉

lenka138
19. okt 2009

kuci to spomínala asi lubi, že teraz je to už viac

pasoa
19. okt 2009

potulka, ja som na S a prišlo mi už.
a nšoci má pravdu, ty si taká kočka, načo maľovať, by si iba popatlala prirodzenú krásu 😉

no a aby som to uzavrela, ja tiež nie som z jaskyne a podpätky mám celkom rada, (len moje nohy nie 😀), aj šaty, (to je to také jednokusové oblečko na leto 😉)

clea333
19. okt 2009

Ale aj keby to bolo viac, ak sa das teraz poistit, tak ti to vyjde...neviem, ako to je teraz, hadam nezrusili tie dva roky, co sa zratavaju

drozdik78
19. okt 2009
matja
19. okt 2009

vladka, iron, lenk30 a neviem kto ešte, ste ma takto virtuálne nakazili 😖 Bolí ma hrdlo a tečie mi z nosa. Rýchlo som si nasadila oscilo a ešte jedny homeopatika na nádchu, zdá sa, že sa to nezhoršuje, no len keby chcelo aspoň ubudnúť z tej nádchy. Dúfam, že to nechytí malý. Tiež som mu dala preventívne oscilo, lebo som ho počula kýchať. Aj keď Patrik kýcha každý deň od narodenia aj 5-krát za sebou niekoľkokrát denne. Neviem, z čoho to môže mať, Dr. som to už raz hovorila, ale vraj nevadí. Tak sa opýtam najbližšie ešte raz, či je to normálne.

potulka
19. okt 2009

DIEVCATA, ODPUSTITE MI TIETO VERZALKY, ALE NEMOZEM PISAT MALYMI PISMENAMI TAKU VYZNAMNU UDALOST - MATEJKO NEZASPAL NA PRSE ALE PEKNE MAMICKE V NARUCI! 😵 😵 😵
zjedol 100 g obeda (hami + domaca cukina), zapil vodickou z normalneho poharika, potom som si skusila k nemu lahnut, ale srdcervuco nariekal a hladal prsko. tak som ho vzala na ruky do vodorovnej polohy a pohupovala som sa stojac na mieste a pospevujuc mu Plihala. do 5 minut bol tuhy a dokonca sa mi ho podarilo prelozit na postel.
tento den si zapisem zlatymi pismenami do dennika.
jupiiiiii!
😵

iron
19. okt 2009

tak mne je uz super...uz ani teplota...len som trosku mecham ovalena, ale to prejde. Manzel zobral krpcov von na prechadzku ja si kludne papam a idem umyt podlahy, lebo uz je vsade a skuma kazdu smietku.

TU mate ten rodicovsky prispevok
http://noviny.joj.sk/ekonomika/14-9-2009/clanok...

Matja,,to ma mrzi. Inak Ninka tiez kycha cez den...podla mna je to normalne. Ved aj ja si sem-tam kychnem.

pasoa
19. okt 2009

potulka, ktorú konkrétne (od Plíhala)?

potulka
19. okt 2009

Kdesi dole v babiccine skrini bydli beduini... oficialne sa to vola Ve skrini. matejko ju ma velmi rad, pustam mu ju, ked by aj spal, ale nechce sa mu. skoro vzdy sa upokoji a dychtvo pocuva. 🙂

pasoa
19. okt 2009

😕 no to ani nepoznám....

???

a to mám doma 3 CDčka a 2 kazety... hmmm????

potulka
19. okt 2009

je to na Kluzisti, r. 2000, prva pesnicka.

mapa
19. okt 2009

dlohe karavany jdou hlavni triidou, dlouhe karavany jdou ja jdu sniimaaa.... milujem plihala!!!
taela vsetko najlepsie k vcerajsiemu tristvrt roku!!!! vsak pred rokom ani nebolo vidiet, ze sme tehotne!!!

mapa
19. okt 2009

iron, lenk, skore uzdravenie!!!

kucina1
19. okt 2009

tak my sme boli na prechadzke 2 hodinky a tomasko stale spinkal. velmi mi nafukalo do usi, taky neprijemny vetrisko fuka, ale inak to slnecko bolo prijemne

matersku si este riadne pozistujem
celu prechadzku som rozmyslala ako s nami vsetko dopadne, ake to bude a tak.
potom, ze vlastne akykolvek kocik kupime pre dve deti, ziadny sa nam nezmesti do auta, ani tandemovy ani deti vedla seba. dokonca deti vedla seba sa mi nebudu zmestit asi ani do vchodovych dveri v baraku, tandomovy sa mi nema kde otocit no a takymito vecami som sa trapila xixi

no a neviete kolko kilo moze tehotna vlacit? viete ked idem s tomasom von tak vlacim kocik po schodoch aj s 9kg dietatom. boze zase nesiel vytah ked som isla teraz s tomasom von a skoro som dusu vyplula. ale nastastie tu bol opravar a vytah snad opravil. ked som isla domov uz som sa vytahom na medziposchodie vyviezla

denkolc
19. okt 2009

Kuci a ten kočík, čo dala Drozdik link tiež nič?

mapa
19. okt 2009

kuci, aj tvojmu tomaskovi k vcerajsim 7 mesiacom vsetko naj.
ty sa len pekne setri, skus vzdy niekoho odchytit, ked sa musis trepat s kocikom. moja mamca mala druhe babetko po 13 mesiacoch po prvom a tretie po 16 mesiacoch po druhom a vzdy chodila len s 1 kociarikom.

kucina1
19. okt 2009

deni ja tandemovy nechcem urcite
mapa hm neviem ako pojdem s novorodencom a skoro este nechodiacim tomaskom potom kazdy den na prechadzky bez toho, ze by tomas v kociku nebol xixi

denkolc
19. okt 2009

Kuci tak Tomáško bude v kočíku a bábo budeš mať v manduce... 😀

kucina1
19. okt 2009

hm deni to je tiez riesenie, ale niekto z vas by mi manducu radsej pozical ci by tam male vobec chcelo byt, lebo tomas v takom jeho nosici ani chvilu 😉

kucina1
19. okt 2009

ja neviem mne to brucho dako narastlo, ci si to len myslim xixi ??? mazel ze prehanam, a este aj kadeco v tom bruchu citim asi mi sibe

potulka
19. okt 2009

kuci, ja som raz videla kocik, kde bolo jedno dieta dole vzadu a druhe tak akosi hore vpredu. bol len o trosku dlhsi a vyssi ako normalny. nejako som to neskumala, ale prisiel mi celkom sikovny.

po slubnom obede matejko vypil olovrantove mlieko a rovno pri tom zaspal, hoci som kojila posediacky. nevadi, postupne vsetko bude. inak som rozmyslala, ze ovocie budem davat az na prvu veceru okolo 6. nech nema dve bezmliecne jedla za sebou a pre prsia je to asi tiez lepsie.

pasoa
19. okt 2009

kucina, pokiaľ viem ,tak do 5kg.

matúško práve zbaštil obed, nepasdírovala som, iba popučila vidličkou, no riadne hrčky tam boli ale spapl pekne 🙂

kucina1
19. okt 2009

pasoa fakt, tak to ani tomasa potom nemozem nosit 😒

iron
19. okt 2009

no kuci, vzhladom na to, ze si tehotna a po cisarskom, tak by som to s tazkymi vecami urcite neprehanala. Aby sa nieco nestalo...predsa jazva sa bude roztahovat a este ked ju budes zatazovat...
Najblbsie su tie vytahy...No musite to s drahym nejako poriesit.

iron
19. okt 2009

A moje dieta spava len raz denne 2 hodiny...takze na olovrant mam vymyslene ovocie, ale ju zaujima vsetko mozne a nechce jest....a aj by spala...No strasne trdlo je z toho mojho dietata....
Joj a aka haluz, dnes sa hrala s nabijackou a vselicim moznym,...je vsade....sa tesíííím....No asi si poviete ze som nenormalna. Ale ja sa tesim ked bude behat a ja za nou...aspon mam vyhovorku ze nemusim nic ostatne.

A vlastne ma ten bordel uz vobec netankuje. Upratat sa da hocikedy, ale krpec bude malinka len raz...Hlavne ze je dieta spokojne a ja spokojna...a hoci nech je bordel aj vsade.

kucina1
19. okt 2009

iron hej ale teda neviem ako, keby tomas uz vedel stat tak sa do v pohode da ale este nestoji tak zatial neviem co s tym

kucina1
19. okt 2009

moje dako spi uz niekolko dni dost dlho cez den, od soboty spi tusim ovela viac ako bolo zvykom. asi je ku mne solidarny

moj bordel je akurat taky, ze v drese je kopa riadu, uz to nie je kam davat a na zemi v obyvacke rozdrhane quelle a vsetky hracky naokolo. nevadi mi to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre