Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

alisia
22. okt 2009

clea, mäsko nakrájam na minikocečky, dám variť, zachvíľočku je to uvarené, veď skúsiš či je mäkké a medzitým pridáš zeleninu a potom všetko mixneš, ja už roztláčam iba vidličkou, aj mäsko.
Dnes som varila karfiol so zemiakom, roztlačila vidličkou, pridala žltok, olej, ešte som to povarila a taký chutný obedík z toho bol, že som sa aj ja olizovala 😝

lenka138
22. okt 2009

ozaj neviete mi dať nejaký dobrý tip, kde by sa dalo s drobcom ísť na nejaké 3 dni, nejaký hotelík. Už potrebujem vypadnúť z tohto každodenného stereotypu, nič nerobiť, nevariť, neupratovať a byť trochu viac s manželkom

alisia
22. okt 2009

lenka, tak to by som aj ja veru potrebovala....takže kam by sme išli?

egyptanka
22. okt 2009

zdravim .-)

egyptanka
22. okt 2009

lenka, v ktorej oblasiti by to malo byt?

mgk111
22. okt 2009

alisia - skusala som stiskat a v pohode... my mame len take obycko z tesca... tie sa mu lubia najvaic...

kucina - neboj, ved to poznas takze to bude isto dobre 🙂 sme zvedave na infosky, tak sa zajtra drz pekne...

clea - tak to sme na tom podobne, ale maly ma chytene aj hlasivky, aj hrdlo takze radsej sedkame doma... my davame len masko do zeleniny a varim tak aby bolo makkucke 🙂

egyptanka
22. okt 2009

ja som masko nedavala este ... ale mam ho spravene v nadobkach na lad. Kuracie prsia som uvarila vo vode a potom som ho nastruhala na jemnom struhadle a co sa nedalo nastruhat tak velmi najemno pokrajala (ako ked krajate na jemno nejake bylinky). Takto som to davala do nadobiek na lad a zaliala vyvarom co ostal.

... dnes sme mali na obed tekvicu s mrkvou a zjedli sme asi 140g. Som zistila, ze ked jej davam sem tam cucnut medzi jedlom vodicky tak zje toho viac.

Baby ako som jej davala cucat vody tak ten Aventacky sosacik ostal od tej mrkvy oranzovy ... neviete ako to dat opat do povodnej bielej farby?

lenka138
22. okt 2009

clea ja som dala malému hned normálnu dávku mäska a on to zbaštil a v pohode, až potom som si uvedomila, že do kelu, ved to som mu mala dať asi menej 😅

egy to je úplne jedno, ale možno niekde smerom hore, na liptov a okolie

alisia
22. okt 2009

egy, skús do uvareného príkrmu dať viacej vodičky, aby to nebolo také hrozne husté a nemusíš dať zapíjať medzi lyžičkami.
egy, ty si strúhala mäso?? 😀 to som ešte nepočula, ja si mäsko nakrájam na také minikocky a potom to ide aj lahučko roztlačiť vidličkou. Nerob to podľa mňa až takto, jednak ušetríš čas a jednak aj tak za chvíľočku budeme musieť nechávať väčšie kúsky kvôli hryzeniu. Ja keď som aj mixla, tak len tak, aby tam boli aj kúsočky, napr. kúpené príkrmy sú na môj vkus už dosť rozmixované pre damianka, už je zvyknutý na kúsočky, lahšie sa mi bude prechádzať na tuhšiu stravu. Jasne, aj ja som zo začiatku mixovala úúúplne dohladka 😉 ale tou vidličkou to ide super keď sa s tým trošku pohráš.

drozdik78
22. okt 2009

lenka na oravu do oravic 🙂 je tu krasne a mozete sa aj okupat aj tururu kratsiu urobit 🙂

lenka138
22. okt 2009

my sme na obed dnes spapali 200g 😲

potulka
22. okt 2009

clea, nam doktorka poradila prave v case, ked mal matej nadchu, aby sme mu urobili kuraciu polievku. vraj je to velmi vhodne pri prechladnuti, ze je tam vela enzymov, ktore posilnia organizmus. tak som poobrezavala masko zo stehien a tie kosti som povarila s mrkvou, ako normalny vyvar. matejovi som odobrala trochu vody, trochu maska a mrkvu, mixla som to a hotovo. zvysok sme si prisolili a zjedli my. 😉

lenka, tam, kde sme boli my, to bolo uplne uzasne. www.penzionkunerad.sk
super babyfriendly ubytko, krasne prostredie, je kam chodit... skus.

lenka138
22. okt 2009

dakujem, budem ešte aj niečo hľadať po nete, ale určite ste ma inšpirovali 😉

kucina1
22. okt 2009

dosli sme uz z vonku, mne sa celu dobru strasne driemalo 🙂
fuj a bolo mi tak teplo, ze som bola celu dobu len v trisku s kratkym rukavom 😎
pojdem spravit obed
dakujem ze mi drzite prsty na zajtra 🙂
tomasko sa hraje so svojou knizkou tak to musim vyuzit
vonku spal pol cesty a pol cestu ocumoval svet. on je v tom kociku taky natlaceny ked ma na sebe zimny overal alebo bundu, a este ked ho zakryjem chodatko ved sa nemoze ani pohnut

egyptanka
22. okt 2009

alisia, ono to bolo jedine co mi napadlo, ale to co sa nedalo postruhat tak som nakrajala ... tak je tam taka zmeska jemnych a hrubsich kuskov. Inac kedy uz mozem davat masko a zltok?

lenka, skus www.hotellesna.sk

egyptanka
22. okt 2009

No konecne som aj nieco v domacnosti stihla ... vylestit zrkadla (vsetky boli docapkane od Natalky), vydrhnut kupelku a WCko.
A dnes poobede sa nekojilo a uspavalo sa bez cecka ... bolo okolo toho revu, ale zaspala. 🙂

alisia, v tom prikrme bolo podla mna dost vody, ale ved aj my dospelaci pocas jedenia zapijame. Tak podla mna je to OK.

egyptanka
22. okt 2009

ja by som tiez niekam vypadla z BA ... ale skor smerom na juh. Zeby som sa vtiekrla Zuzke do Grecka? 🙂

iron
22. okt 2009

egy...no aby sa spravne travilo by nemali ani dospeli zapijat jedlo pocas neho. Malo by sa zapijat az ked dojes 20 min po jedle. Pretoze moze vzniknut nadúvanie. Resp. ak chces schudnut tak vypit pohár vody a potom jedlo....
To len tak na okraj....

A ja som zacala davat masko ked mala 7 mesiacov...tot nedavno.

potulka
22. okt 2009

egy, ja som zacala s masom a vajkom asi po 3 tyzdnoch.

kura+ryza+tekvica (nakoniec som nedala jabko) mala uspech. konecne po 4 dnoch babrania sa s obedom. 🙂 zjedol takych 80-90 g, co je na nase pomery vynikajuce. dala som mu najprv trocha vody - ved aj mlieko ide najprv riedke od smadu a az to zadne je sytejsie. neviem, ci to pomohlo, no kazdopadne pekne papal. 😵
som zvedava, ako bude obedovat zajtra. chceli by sme vyrazit do ciech doobeda, najest sa po ceste.

ozaj, muz si bol dat zapisat mateja do pasu a vraj to moze urobit aj s mojim pasom, nemusim chodit osobne. tak fajn. 🙂

egyptanka
22. okt 2009

mala by som este poutierat prach, ale to sa mi vaze nechce.

egyptanka
22. okt 2009

hmm zaliali sme si kavu a Natalka sa zobudila ☹

iron
22. okt 2009

potulka..ja som citala ze dieta moze byt zapisane len u jedneho z rodicov....Tak teraz neviem.

pasoa
22. okt 2009

denka, ja som s babylove začala od narodenia matúškovho, plienky, vlhč. obrúky, tyčky do ušiek, a teraz aj výživky Alnatrura (tiež DM-ácka značka) a spokojnosť.

K tej noci bez Táničky.... no, zažila si si, čo to je byť odlúčená na noc od bábätka... otrasné, čo? Ale našťastie bola s niekým blízkym (svojím otcom), takže to je ešte ten lepší prípad 😉

potulka, a čo fotky z nášho MT stretka??? 😎

egyptanka
22. okt 2009

no a v noci sme boli hore ... 22,24,2,4:30, 6:30 ... tu na pocudovanie zaspala a vstavali sme o 8.

egyptanka
22. okt 2009

no ideme von ...

matja
22. okt 2009

už siedmy herpes!! pomooooc, už stačíííí 🙄

príkrmy babylove sú fajn. Dnes sme jedli s hovädzím mäskom. Síce neplánovane, lebo mu robievam domáce, ale keďže mu cvikuľa nechutila, tak som ju zamiešala do kúpeného príkrmu a tam mi ju zjedol. Paťko sa už zväčša pri jedení nezakycká, už celkom pekne papá, ale prečo ma musel prekvapiť zrovna dnes, keď mal cviklu???? joj, nové tričko červené, nohavice červené, koberec červený... Chvála žlčovému mydlu. Vyšlo všetko 😉

mäsko som začala dávať po 2 týždňoch, žĺtok po ďalších dvoch.

kucina1
22. okt 2009

ja sijem cvoky na tomasove gate a odstrihla som manikurovymi noznickami nit a polozila ihlu na stol a nemozem uz 10 minut najst tie noznice. bojims a aby ich tomas nenasiel a nieco si s nimi nespravil. fakt neviem kde mozu byt

kucina1
22. okt 2009

jeeej a prave som ich nasla pod fotelkou, fuj som tu chodila a stale tomasa sledovala, keby to nahodou nasiel

clea333
22. okt 2009

Mgk, tak sa rychlo vyliecte 😉 drzim palce

Potulka, nam vravela lekarka, ze mam pockat, kym mu prejde ta brutalna nadcha a az potom dat masko, on mi aj tak nic dokopy nechce, ale dnes je to lepsie a papal cuketku so zemiakom.Inac nam kazala davat masko po 3-4 tyzdnoch, teraz papame uz 3 tyzdne zeleninku, takze som chcela dat masko, ale pockam este aspon dva dni, kym mu bude lepsie

Matja, my sme zase zacala papavat nezakyckany a cim dalej papame, tak tym viac sa zakycka 😀 dnes to mal aj v oboci a ociach, ale to bolo tou nadchou.

Od Babylove som skusala aj ja vyzivky a su dobre, ja to vzdy zmiesam aj s domacim zemiacikom. Mam kupene aj Alnatura, ale to som este nedavala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre